• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 474
 • شنبه 1386/4/30
 • تاريخ :

علی آبادی : با همت جوانان ایرانی فتح قله های قهرمانی سخت نیست

علی آبادی

سرمایه گذاری‌ در ورزش سمت و سویی مشخص به خود گرفته است

مهندس علی آبادی با تاکید بر این که نگاه عمیق رییس جمهوری باعث برداشته شدن قدم های بزرگی در ورزش کشور شده است، گفت: تجربه نشان داده که اگر همت باشد فتح قله های قهرمانی در ورزش دنیا سخت نیست.

 معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از قهرمانان ملی ورزش ایران، گفت: نگاه عمیق رییس جمهوری به ورزش و همراهی های صمیمانه وی با ورزش، باعث این شده که قدم های بزرگی را در ورزش کشور برداریم. در عین حال وظیفه خویش می دانم که از تمام کسانی که طی یک سال گذشته ورزش را همراهی و یاری کرده اند تشکر و قدردانی کنم.مجموعه تلاشگر هیات دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رسانه ها بویژه صدا و سیما و همه عزیزانی که در طول یک سال گذشته دست یاری با مجموعه ورزش دادند، مورد تقدیر جامعه ورزش کشور هستند.

وی در عین حال افتخارات بدست آمده قهرمانان ورزش در روزهای اخیر در رشته های والیبال ، فوتبال و ووشو را به رییس جمهوری و دیگر مسوولان کشور تبریک گفت و افزود: جوانان شایسته والیبال با بازیهای زیبای خود و صعود به مرحله نیمه نهایی رقابتهای جهانی مراکش نشان دادند که هر جا همت باشد ، فتح قله های قهرمانی ورزش سخت و دور از دسترس نیست.

علی آبادی، شناخت دقیق ورزش و تبیین برنامه های بلند مدت برای اعتلای ورزش به همراه پیش‌برد امور جاری ورزش را بعنوان دو کار انجام شده درطی 22 ماه گذشته نام برد و افزود: با طرح آمایش ورزش ، توان و استعدادهای ورزش هر استان مورد توجه قرار گرفته تا سرمایه گذاریها در ورزش سمت و سویی مشخص به خود گرفته و از پتانسیل های ورزش استان های مختلف استفاده بهینه داشته باشیم. در یک سال گذشته نیز تمام دارایی های ورزش را در قالب 30 مجلد استخراج کرده ایم تا بر اساس کمبود ها و نیازهای موجود نسبت به توسعه زیر ساخت های ورزش اقدام کنیم. بر این مبنا مشخص است که به چه میزان و در کجاها باید ساخت و ساز را توسعه داده تا بر اساس نگاه عدالت محور دولت نهم امکانات ورزشی در اختیار کلیه بخش ها و مناطق کشور قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروز سازمان از شهر 5 هزار نفری گرفته تا روستاها و شهرهای بزرگ برنامه مشخص ساخت و توسعه فضاهای ورزشی را در دستور کار دارد. باعث خوشحالی است که اعلام کنم امروز از مرز 1000 پروژه ورزشی گذشته ایم و ان شاءالله بزودی برنامه ویژه افتتاح هزارمین پروژه ورزشی صورت گرفته در دولت نهم را در شهر تاریخی بم برگزار خواهیم کرد . همچنین باید اضافه کنم که با همت و تلاش دوستداران و فرزندان انقلاب امروز قریب 12 میلیون متر مربع فضای ورزشی در دست ساخت است که دو میلیون و دویست و دویست متر مربع آن فضای ورزشی ملی است. 5 میلیون متر مربع فضای ورزشی در روستاها ساخته می شود و قریب 7 میلیون متر مربع نیز در شهرهای کوچک و سایر شهرهای کشور در دست انجام است.

رییس سازمان تربیت بدنی اعلام کرد که تا سه سال دیگر یك متر و نیم مربع فضای ورزشی ساخته شده و به بهره برداری خواهد رسید .

وی اقدامات موثر صورت گرفته در عرصه عمرانی ورزش را مرهون نگاه توسعه ای رییس جمهوری و حمایت های بی شائبه وی از برنامه های زیرساختی ورزش دانست و گفت : 4 برابر شدن اعتبارات عمرانی ورزش در دولت و افزایش آن به 450 میلیارد تومان این شرایط را ایجاد کرده است تا انقلابی اساسی در بخش ساخت و ساز ورزش صورت گرفته و چشم انداز روشن و مثبتی را پیش روی ورزش ایران قرار دهد. در سفرهای استانی رییس جمهوری احداث 750 پروژه ورزشی به تصویب رسیده که ساخت آنها مورد توجه قرار گرفته و تعدادی نیز

به بهره برداری رسیده اند. در اینجا این نوید را به جامعه ورزش می‌دهم که تا سال آینده کلیه پروژه های تصویبی هیات وزیران افتتاح و به مرحله بهره برداری خواهند رسید.

مهندس علی آبادی با اشاره به افزایش بودجه و اعتبارات فدراسیون ها و هیات های ورزشی گفت: هر چند که هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما، تا حد مقدورات پول به بدنه ورزش تزریق کرده ایم، برای مثال باید عرض کنم که امسال به هر هیات ورزشی مبلغ 12 میلیون ریال بصورت میانگین پرداخت خواهد شد تا آنها هم از حداقل اعتبار برای فعالیت برخوردار شوند . این اتفاق در شرایطی صورت می گیرد که پیش از این به هر هیات رقمی بین 70 تا 100 هزار تومان پرداخت می شد . همه این اقدامات نیز در جهت عدالت در جای جای ایران است تا ورزشکاران استان ها و روستاها که تغذیه کننده تیم های ملی ما هستند ، از شرایط بهتری برای پرداختن به ورزش برخوردار شوند.

وی از حرکت برنامه ای بعنوان اتفاق دیگر صورت گرفته در ورزش کشور نام برد و گفت: همه فدراسیون ها برنامه پنجساله خود را به سازمان و کمیته ملی المپیک ارایه دادهاند تا حرکت برنامه ای محور تمام اقدامات صورت گرفته در مجموعه ورزش کشور باشد . همچنین پیرو سفرهای استانی رییس جمهوری و هیات دولت سفرهای استانی مورد توجه گسترده مسوولان ورزش در جهت رسیدگی به مسایل و مشکلات و توسعه امور قرار گرفته است.

رییس سازمان تربیت بدنی در عین حال با اشاره به اینکه ورزش ایران تلاش تازه ای را در جهت دستیابی به جایگاههای بهتر در ورزش آسیا و جهان آغاز کرده است گفت: در جهت نیل به سکوهای جهانی و شناسایی استعدادهای ورزشی در مناطق مختلف و توانمند شدن تیم های ملی با ورود ورزشکاران تازه نفس و جوان، طرح نخستین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان مورد توجه قرار گرفت که امسال در سطح بزرگسالان و از 20 مرداد ماه در 10 استان کشور و در 30 رشته آغاز خواهد شد.

مهندس علی آبادی در پایان از توسعه سرانه ورزشی کشور به یك و نیم متر مربع ، ارتقای جایگاه ورزش به رتبه چهارم بازیهای آسیایی ، توجه به ورزش پاک و پهلوانی ، همگانی کردن ورزش ، خصوصی کردن ورزش بر اساس اهداف برنامه چهارم و منویات مقام معظم رهبری و ارتباط با مراکز دانشگاهی و علمی در جهت علمی کردن ورزش ، از جمله اهداف سازمان تربیت بدنی در آینده ذکر کرد.

 

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه