• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1476
 • شنبه 1386/4/16
 • تاريخ :

رسالت سازمان تبلیغات اسلامی استفاده از تکنولوژی روز برای رساندن پیام است

 

دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تولید کنندگان بازیهای رایانه‌ای

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با تولید کنندگان بازیهای رایانه‌ای تأکید کرد: رسالت سازمان تبلیغات اسلامی، استفاده از تکنولوژی و ابزار روز برای رساندن پیام است و حساسیت مسئله در این است که فرهنگ انقلاب اسلامی باید گسترش یابد.

جلسه مشترک با تولید کنندگان بازیهای رایانه ای عصر دیروز با حضور حجت الاسلام دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مدیر کل امور مجامع و گروههای تولید بازیهای رایانه ای تبیان برگزار شد.

دکتر خاموشی در این جلسه به اهمیت بازیهای رایانه ای اشاره کرد و گفت: دستگاههای فرهنگی باید متولی امر فرهنگ شوند و سیاستهای درون سیستمی و انجام وظایف ذاتی خود را به عهده بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رسیدن به جایگاه طراحی بازیهای رایانه ای از اهمیت بسیاری برخوردار است افزود: باید در این زمینه حساسیت ایجاد شود و گزارشهای خوبی در این زمینه ارائه شود.

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی در ادامه با بیان اینکه این عرصه بسیار حساس اظهار داشت: بازیهای رایانه ای از کالاهای فرهنگی است که باید به صورت جدی در زمینه آنها کاری صورت گیرد. در این باب  باید تنوع و همچنین جامعیت را مدنظر داشت.

وی با بیان اینکه در صدد تعیین شاخص نیستیم گفت: باید دستگاههای ذیربط این شاخص ها را ارائه دهند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه با بیان اینکه تکنولوژی روز در تنوع کالاها تاثیر گذاشته و کشور از کالاهای  وارداتی پر شده است یادآور شد: این مسئله به علت درنوردیده شدن مرزهاست. اگر اندیشه فرهنگی و فکر فرهنگی باشد نیازهای فرهنگی هدفمندی دنبال می‌شود و اگر اندیشه سیاسی و یا تبلیغاتی در نظر باشد نیازهای سیاسی و تبلیغاتی را دنبال خواهد کرد.

خاموشی در ادامه به رسالت سازمان تبلیغات اسلامی در استفاده از تکنولوژی و ابزار روز برای رساندن پیام اشاره کرد و گفت: از این رو بدنبال فضای رقابت مثبت هستیم. حساسیت مسئله در این است که باید فرهنگ انقلاب اسلامی گسترش یابد و با اندیشه سرمایه داری افسارگریخته مبارزه شود.

دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تولید کنندگان بازیهای رایانه‌ای

وی افزود: ما باید هویت دینی ، ارزشها ، باورهای خود و فرهنگ دینی را که مقبول فطرت انسانی است و در مکاتب الهی موجود است به جهانیان عرضه کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه با بیان اینکه مثنوی معنوی مولانا و قرآن به عنوان پرفروش ترین کتب سال جهان معرفی شده است افزود:  ما دارای منابع بسیار غنی هستیم و در مدیریت فرهنگی باید حساسیت بیشتری نشان دهیم تا این مبانی غنی به جهانیان عرضه شود.

خاموشی در ادامه با بیان اینکه هیچ تولید کننده ای، توزیع کننده و بازاریاب خوبی نیست گفت: این مسئله به عنوان ضرورت در اقتصاد فرهنگی مطرح است. از سوی دیگر تبلیغ کار مسئله بسیار مهمی است که قبل از ورود کالا باید کار تبلیغات انجام شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه خواستار برگزاری جشنواره رایانه ای شد تا زمینه ای برای ارتقا و افزایش بازی های رایانه ای در راستای تدوین فرهنگ و هویت اسلام فراهم شود. در این جلسه مهندس ربانی منش به معرفی حوزه معاونت نرم افزاری چندرسانه ای و گروههای فعال  گستردگی و موضوعات مرتبط و معرفی محصولات حوزه بازی های رایانه ای پرداخت و گفت: تا پایان سال 86 ، 7 بازی رایانه ای وارد بازار می شود.

وی این بازی ها را حماسه مقاومت ، بازی رالی ، بازی زندگی ، بازی عملیات والفجر 8 ، نبردهای ماندگار ، سرزمین من  و راه افتخار و افسانه نوروز خواند.

 

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName