• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 397
 • يکشنبه 1386/4/10
 • تاريخ :

قراردادی 5 ساله برای دكورهای حضرت یوسف(ع)

قراردادی 5 ساله برای دكورهای حضرت یوسف(ع)

این كارگردان: هنوز قراردادمان با تلویزیون تكمیل نشده...كار را معوق گذاشته‌ایم .

دكورهای ثابت سریال حضرت یوسف (ع) با قراردادی 5 ساله و به طور مشترك در اختیار تلویزیون و سپاه قرار می‌گیرد.

فرج الله سلحشور از انعقاد قراردادی 5 ساله میان وی و مسوولان شهرك سینمایی دفاع مقدس برای استفاده رایگان از دكورهای سریال حضرت یوسف (ع) خبر داد.

این كارگردان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، درباره این قرارداد اظهار كرد: قراردادی بین من و مسوولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بسته شده است كه به واسطه آن 5 سال مشتركا حق استفاده از دكورهای سریال حضرت یوسف (ع) را داریم.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا كرایه دكورهای سریال حضرت یوسف (ع) به پروژه‌های دیگر نیز در محدوده این قرارداد 5 ساله گنجانده شده است پاسخ مثبت داد.

فرج‌الله سلحشور در پاسخ به این پرسش ایسنا كه آیا چون تهیه كنندگی سریال حضرت یوسف(ع) را نیز خود وی برعهده داشته، اختیار استفاده از دكورهای این سریال تاریخی به وی سپرده شده است؟ متذكر شد: مسوولان تلویزیون به من گفته‌اند كه درست است شما تهیه كننده كار بوده‌اید و این قرارداد را بسته‌اید، اما شما نماینده تلویزیون بوده‌اید و اختیار این قرارداد برای ماست. البته این مساله برای من چندان اهمیتی ندارد.

كارگردان سریال حضرت یوسف(ع) هم‌چنین نسبت به راه‌اندازی موزه‌یی از وسایل و دكورهای این سریال در شهرك سینمایی دفاع مقدس اظهار بی‌اطلاعی كرد.

وی در عین حال گفت: اگر چنین حمایت و همتی وجود داشته باشد، اتفاق بسیار خوبی است.

فرج الله سلحشور در پاسخ به این پرسش كه در حالی كه بحث راه‌اندازی موزه‌یی از وسایل دكورهای سریال حضرت یوسف (ع) مطرح است، چگونه قرار است این دكورها طی 5 سال به پروژه‌های دیگر كرایه داده شود؟ متذكر شد: بحث موزه در خصوص دكورهایی كه در سوله خاوران نصب و ساخته شده صدق می‌كند، اما قرارداد تلویزیون و سپاه در خصوص دكورهای ثابتی است كه در شهرك سینمایی دفاع مقدس ساخته شده است.

این كارگردان در پاسخ به این پرسش ایسنا كه آیا برای نگهداری دكورهای ثابت سریال حضرت یوسف(ع) نیز تمهیداتی اندیشیده شده است؟ تصریح كرد: تلویزیون صبحت نگهداری دكورها كه می‌شود حرفی نمی‌زند. اما بحث استفاده كه به میان می‌آید، اعلام می‌كند كه برای ماست. در حالی كه كسی می‌خواهد از این دكورها استفاده كند، باید نگهداری آن جا را هم برعهده بگیرد. البته فعلا چند نفر را برای نگهداری دكورها آن جا گذاشتیم. اما تلویزیون اصلا به فكر نگهداری از دكورها نیست.

وی به این پرسش كه آیا هزینه كرایه دكورها میان وی، تلویزیون و مسوولان شهرك سینمایی دفاع مقدس تقسیم می‌شود، پاسخ منفی داد و افزود: این درآمد بین تلویزیون و سپاه است.

فرج الله سلحشور هم‌چنین درباره‌ی آخرین وضعیت پروژه حضرت یوسف(ع) اظهار كرد: اگر بتوانیم تلاش می‌كنیم در اواسط فصل پاییز این سریال را آماده پخش كنیم.

وی در عین حال گفت: هنوز قراردادمان با تلویزیون تكمیل نشده است و معلوم هم نیست كی بودجه كامل را به ما تحویل بدهند. ما هم كار را معوق گذاشتیم تا تكلیف معلوم شود.

مطالب مرتبط:

فیلمبرداری «معبد آمون» آغاز شد

محود پاك‌نیت:بازی در سریال «حضرت یوسف» سخت است

مشكلات شهرك سینمایی غزالی ـ اجبار یا پذیرش؟!

سرانجام « یوسف» به كنعان رسید

UserName