• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1604
 • دوشنبه 1386/4/4
 • تاريخ :

جشنواره فیلم های تابستانی سیما

جشنواره فیلم های تابستانی سیما

آغاز فصل تابستان و انبوه آثار سینمایی

فرارسیدن فصل تابستان، شبكه‌های تلویزیونی را همانند سال‌های قبل با پخش انبوهی از فیلم‌های سینمایی مواجه كرده است؛ این آثار اگرچه اغلب تكراری هستند، اما باعث شده كه تعداد فیلم‌های آغاز هفته سیما برای معدود دفعات با فیلم‌های پایان هفته برابری كند.

در میان شبكه‌های تلویزونی، شبكه اول سیما تمامی فیلم‌های تابستانی خود را از میان آثار ایرانی انتخاب كرده است؛ این درحالی است كه سایر شبكه‌ها به پخش فیلم‌های آسیایی و اروپایی و تعداد معدودی به فیلم آمریكایی تمایل نشان داد‌ه‌اند.

** شبكه اول

فیلم سینمایی «شیرسنگی» شنبه دوم تیرماه از شبكه اول سیما پخش می‌شود.این فیلم را مسعودجعفری جوزانی كارگردانی كرده است.

شبكه اول سیما یكشنبه ساعت 10 صبح فیلم سینمایی «كشتی آنجلیكا» را به روی آنتن می‌برد. این فیلم ایرانی توسط محمدبزرگ‌نیا كارگردانی شده و بازیگرانی چون عزت الله انتظامی، داریوش ارجمند، مهدی فتحی، مجید مظفری، پرویز پور حسینی، سوگند رحمانی، آتیلا پسیانی، كتایون ریاحی وجمشید جهان زاده در آن بازی كرده‌اند.

این شبكه هم‌چنین دوشنبه فیلم ایرانی «جاده‌های سرد» به كارگردانی مسعود جعفری جوزانی را به روی آنتن می‌برد.این فیلم در سال 1364 ساخته شده و بازیگرانی چون علی نصیریان و حمید جبلی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«پادزهر» عنوان فیلم سه‌شنبه صبح شبكه اول است كه توسط بهرام كاظمی كارگردانی شده است. این فیلم با بازی جمشیدهاشم پور درباره‌ی مردی به نام جلال است كه از همسرش جدا می شود و با همكاری یك كلاهبردار به سرقت از یك خانه‌ی مسكونی اقدام می كند. جلال از روی تصادف متوجه گفت و گوی یك گروه خرابكار درباره‌ی توطئه بمب گذاری می‌شود و موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد.

شبكه اول هم‌چنین فیلم تلویزیونی «راز درخت لك لك‌ها» به‌كارگردانی رفیع رفیع‌پور را شنبه ساعت 23 و 30 دقیقه پخش می‌كند. این فیلم قصه اشیاء گران قیمت و قدیمی است كه سال‌های قبل در روستایی در گیلان توسط یك از روستائیان متمول مدفون شده است و برخی به دنبال این دفینه می‌گردند اما در این میان دو پسر بچه بصورت اتفاقی نقشه گنج را می‌یابند. نیروی انتظامی به خاطر اتفاقات كه در روستا می افتد وارد ماجرا می‌شود. این فیلم در مركز گیلان تهیه شده است و تكرار آن شنبه دوتیر ماه است.

** شبكه دو سیما

برنامه‌ی جشنواره‌ی تابستانی فیلم‌های سینمایی، شنبه دوم تیرماه فیلم سینمایی «سرعت بالا» محصول کشور انگلستان را برای پخش درنظر گرفته است.

این شبكه هم‌چنین سوم تیرماه فیلم سینمایی «جومانجی» محصول کشور آمریکا را به روی آنتن می‌برد.

«عروس دزدان» عنوان فیلم دوشنبه شبكه دو سیماست كه محصول کشور انگلستان محسوب می‌شود. فیلم ایرانی «لبه تاریکی» نیز سه‌شنبه از شبكه دو پخش خواهد شد.

**شبكه تهران

شبكه تهران فیلم سینمایی «كرانتی» را یكشنبه ساعت 30 دقیقه بامداد پخش می‌كند. این فیلم هندی نام خود را از شهدای گمنام هند الهام گرفته است كه برای كسب استقلال هند با بیگانگان انگلیسی جنگیدند اما نامشان در تاریخ مبارزات هند ثبت نشده است.

این شبكه هم‌چنین یكشنبه ساعت 22 فیلم سینمایی «گل» را به روی آنتن می‌برد. این فیلم محصول دو كشور انگلیس و اسپانیا است كه توسط دنی كارنول كارگردانی شده است.داستان فیلم درباره‌ی پسری به نام گوترالس است كه علاقه‌ی وافری به فوتبال دارد. اما پدرش این علاقه را چندان جدی نمی‌گیرد. پس از مدتی پسر از اسپانیا مهاجرت می‌كند و به عنوان آشپز در رستورانی مشغول به كار می‌شود.

فیلم سینمایی «مار در سایه عقرب» نیز دوشنبه ساعت 30 دقیقه بامداد از شبكه تهران پخش خواهد شد.این فیلم هنگ كنگی درباره‌ی پیرمردی به نام «پای چای چن» است كه در رشته كنگ فو تبحر دارد او از این ورزش برای از بین بردن دشمنانش استفاده می‌كند.

شبكه تهران فیلم سینمایی «ضربه میمون» را نیز شنبه ساعت 30 دقیقه بامداد به روی آنتن می‌برد. این فیلم هنگ كنگی و رزمی اتفاقات سال 1930 چین را به تصویر می‌كشد.ون بیل استاد هنرهای رزمی و برادرش مامور اداره‌ی پست هستند.برادر كوچك بدون اطلاع «ون» در كار مواد مخدر است .

** شبكه چهار سیما

فیلم سینمایی «جنوبی» شنبه دوم تیرماه ساعت 20و30 دقیقه در قالب برنامه‌ی «سینما چهار» تكرار می‌شود. داستان فیلم درباره‌ی مردی به نام سام تاكر است كه در ایالت تگزاس تلاش می‌كند كه به كمك مادر بزرگ،همسر و فرزندانش زمینی بایر را به یك مزرعه‌ی حاصلخیز تبدیل كند. اما شرایط نامناسب جوی، برخورد خصمانه‌ی همسایگان و بیماری یكی از بچه‌ها، مانع به ثمر رسیدن این تلاش می‌شود. «جنوبی‌» را ژان رنوار كارگردانی كرده است و بازیگرانی چون زاكاری اسكات و بتی فیلد در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

برنامه‌ی سینما ماوراء نیز كه فیلم سینمایی « الینا» را برای پخش در روز یكشنبه (3 تیرماه) در نظر گرفته بود، با پخش این فیلم از شبكه دو سیما، به احتمال قوی فیلمی تكرار را به روی آنتن می‌برد.

 

UserName