• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 813
 • دوشنبه 1387/5/28
 • تاريخ :

ضعف‌های فنی جودوکاران مشهود بود

میران کاپیتان تیم ملی جودو ایران

كاپیتان پیشین تیم ملی جودو گفت: آرش میراسماعیلی و مسعود حاجی ‌آخوندزاده ‌دو ملی‌پوشی بودند كه به روی آنها برای كسب مدال حساب می‌كردیم اما، متاسفانه به دلایل روحی، تاكتیكی و فكری نتوانستند انتظارات را برآورده كنند.

محمود میران در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: تنها رودكی و معلومات توانستند مسابقات خوبی را برگزار كنند و در سایر جودوكاران ایران، ضعف‌های تاكتیكی و فنی مشهود بود.

وی تصریح كرد: پس از المپیك آتن خانه تكانی در جودو به لحاظ كادرفنی و مدیریت تیم‌های ملی ضروری بود زیرا چیز جدیدی برای گفتن وجود نداشت و با وجود زحماتی كه در طول سالیان متمادی برای تیم ملی كشیده شد؛ اما، دو، سه سالی بود كه درجا می‌زدیم و خلاقیت و فكر نویی دیده نمی‌شد.

میران هم طلسم طلا را نشکست

میران درباره شكست‌های متوالی جودوكاران ایران از حریفان نام آشنا خاطرنشان كرد: در المپیك پكن شاهد باخت‌هایی تكراری بودیم و ملی‌پوشان جودو از نفراتی باختند كه قبلا نیز در برابر این حریفان مسابقه داده و نتیجه را واگذار كرده بودند. به عنوان مثال "حاجی آخوندزاده" در المپیك آتن به همین حریف كره‌ای باخت كه در پكن با وی هم‌گروه شد و رودكی در مسابقات جهانی مصر نیز به حریفان گرجستانی و كوبایی خود باخته بودكه این شكست‌ها در المپیك پكن نیز تكرار شد.

وی افزود: میراسماعیلی در مسابقات خود برنامه تاكتیكی مشخصی نداشت و به راحتی نتایج خود را واگذار كرد. سایر حریفان به روی عملكرد ملی‌پوشان ایران آنالیز كرده و شگردهای ما را بررسی می‌كنند. در مدت هجده سال حضور در تیم ملی هرگز ندیدم نحوه مسابقات و شگردهای حریفان را آنالیز كنیم و باید بپذیریم بدون برنامه نمی‌توان نتیجه گرفت.

كاپیتان پیشین تیم ملی جودو تاكید كرد: دو، سه سالی است كه تمرینات تیم ملی یكنواخت شده و هیچ كمك فكری و روحی برای ملی‌پوشان وجود ندارد. روانشناسی و مسایل تاكتیكی و تكنیكی به همراه تمرینات بدنی مواردی بوده كه نادیده انگاشته شده است.

محمود میران، کاپیتان تیم ملی جودو

وی با بیان اینكه كادرفنی تیم ملی به راحتی از كنار وی گذشتند و شرایط حذف او را از تیم ملی فراهم كردند، تاكید كرد: هرگز قصد كوبیدن و تخریب كادرفنی تیم ملی را ندارم و اگر صحبتی را مطرح می‌كنم، تنها از این باب این است كه به عنوان یك كارشناس كه سال‌ها در تیم ملی حضور داشته و با مشكلات آشنا هستم، باید مسایل را مطرح كنم تا درآینده بتوانیم نتیجه بگیریم.

میران در پاسخ به این سوال كه شنیده می‌شود از جمله گزینه‌های مربی‌گری تیم ملی خواهد بود،‌ گفت: با توجه به مسایلی كه پیش آمده از آدم‌های جودو خوشم نمی‌آید و به شخصه علاقه‌ای ندارم كه پست و مقامی را در فدراسیون قبول كنم. من انتظار داشتم تا رضوی به من كمك كند و نگذارد جریانات حذف من، رخ دهد. داور مسابقه انتخابی من و رودكی كه از جمله داوران A جهانی محسوب می‌شود نیز با وجود ادعای بی‌طرفی اما، به نظرم بی‌طرف نبود.

ویژه نامه المپیک 2008

ویژه نامه المپیک 2008

تاریخچه پیدایش المپیک نوین ، روز شمار ورزشکاران ایرانی در المپیک ، معرفی ایرانی های حاضر در المپیک ...
درخشش رودکی بدون مدال پایان یافت

درخشش رودکی بدون مدال پایان یافت

جودوكار سنگین وزن کشورمان با کسب چهار پیروزی و دو شکست و در شرایطی که مبارزه های بسیار خوبی را از خود به....
UserName
عضویت در خبرنامه