• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1704
 • دوشنبه 1387/5/28
 • تاريخ :

حریفان تکواندوکاران و کشتی گیران مشخص شدند

تکواندو، ساعی

مراسم قرعه کشی رقابتهای تکواندو در المپیک 2008 پکن انجام شد و تکواندوکاران کشورمان حریفان خود را شناختند.

به نقل از مهر، رقابتهای تکواندو در این دوره از رقابتها از روز چهارشنبه در سالن ژیمانستیک دانشگاه فنی پکن آغاز می شود و طی آن 128 تکواندوکار از 64 کشور چهان رقابتهای خود را برگزار می کنند.

سارا خوش جمال فکری در وزن اول بانوان(49- کیلوگرم) دور نخست با خیزانه تودالی از مراکش دیدار می کند. وی در صورت برتری در این دیدار به مصاف برنده مبارزه ینگ شو چون از چین تایپه و گلادیس مورا از کلمیبا خواهد رفت. یکی از تکواندوکاران کنیا ، چین ، سوئد یا کانادا حریف دور سوم خوش جمال فکری خواهند بود.

سارا خوش جمال فکری تکواندو کار تیم ملی ایران

اما رضا نادریان در وزن اول مردان (58- کیلوگرم) دور نخست با مارسیو فررا از برزیل دارنده مدال برنز مسابقات جهانی 2005 می رود.  نادریان در صورت برتری دو دوم باید با برنده دیدار راموس از اسپانیا و آلفونسو از بلیز مبارزه کند. راموس 32 ساله دارنده مدال طلای  مسابقات جهانی 97 هنگ کنگ و 2007 چین ، نقره جام جهانی 2006 ،و برنز جهانی 2001 جیجو می باشد. یکی از تکواندوکاران پرتغال ، دومنیکن ، کنیا یا چین تایپه در مرحله سوم یا نیمه نهایی با نادریان برخورد خواهند کرد.

ساعی و نادریان المپیکی شدند

هادی ساعی سرگروه تیم ملی روز جمعه اول شهریورماه در اولین دیدار خود با بیستا دیپک از نپال مبارزه می کند. وی در دور دوم با برنده مبارزه زوگیو از چین و میگوئل آدریان از هندوراس خواهد رفت. یکی از تکواندوکاران پورتریکو ، کانادا، آذربایجان و قطر حریف ساعی در مرحله نیمه نهایی خواهد بود.

وی در صورت راهیابی به دیدار پایانی با لوپز از آمریکا دیدار خواهد کرد. لوپز دور نخست باید از سدبحری تانری کلو از ترکیه عبور کند. بحری و لوپز در سال 2007 هر عنوان قهرمانی جهان را در دو وزن ششم و هفتم کسب کردند.

 

قرعه‌های دشوار برای دباغی و محمدی

تکواندو، محمدی

دو ملی‌پوش وزن‌های 55 و 60 كیلوگرم كشتی آزاد حریفان خود را در بازی‌های المپیك پكن شناختند.

به گزارش خبرنگار ایسنا از پكن، در وزن 55 كیلوگرم، عباس دباغی در دور اول استراحت می‌كند و سپس به مصاف فردی سرانو از كلمبیا می‌رود. وی در دور سوم با ید با برنده فینالیست‌های مسابقات جهانی باكو یعنی بسیك كودوخوف از روسیه و بایارا نارانباتار از مغولستان پیكار كند. برنده این كشتی در نیمه نهایی احتمالا با دلشاد منصوراف دارنده دو مدال طلای جهان از ازبكستان روبرو می شود. در واقع تمام مدعیان قهرمانی در سمت جدول دباغی قرار دارند.

برنز عباس دباغی به نقره تبدیل شد

در وزن 60 كیلوگرم نیز 19 كشتی‌گیر حضور دارند كه مراد محمدی قهرمان سال 2006 جهان ابتدا استراحت می‌كند و سپس به مصاف ابراهیم مدنی از مصر می‌رود. وی در دور سوم با برنده سعید آذربایجانی از كانادا و مارتین بربریان ارمنستان مبارزه می‌كند. اگر محمدی با شكست این نفرات به نیمه نهایی راه یابد، حریفش در این مرحله برنده‌ی مسابقه بین ماولت باتیروف قهرمان سال 2007 جهان از روسیه و یاندرو كوئینتانا قهرمان المپیك آتن از كوبا خواهد بود.

ویژه نامه المپیک 2008

ویژه نامه المپیک 2008

تاریخچه پیدایش المپیک نوین ، روز شمار ورزشکاران ایرانی در المپیک ، معرفی ایرانی های حاضر در المپیک ...
UserName
عضویت در خبرنامه