• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2370
 • سه شنبه 1386/3/29
 • تاريخ :

افشین قطبی در گفت و گوی اختصاصی با تبیان :

 کذب محض است

افشین قطبی مربی ایرانی تیم ملی کره

در حالی که تیتر نخست برخی روزنامه های صبح امروز تهران از حضور افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم پرسپولیس تهران در فصل آینده خبر می داد ، قطبی در گفت و گوی اختصاصی با سایت تبیان ، این موضوع را تکذیب کرد.

در خبرها آمده بود : ... شواهدى بر احتمال حضور او به عنوان سرمربى پرسپولیس دلالت دارد و همچنان این احتمال تقویت مى شود..... كاشانى همچنین در یك محفل خصوصى تأكید كرده بود كه مربى جدید پرسپولیس مشكلى دارد و ما مشكل او را حل مى كنیم. قطبى هم البته مشكلات قانونى براى ورود به كشور دارد كه البته قابل حل به نظر مى رسد.... 

همین جملات  باعث شده بود عکس افشین قطبی روی جلد 4 روزنامه صبح امروز کشور برود.

قطبی که به واسطه ی سالها دوری از ایران در استفاده کامل از کلمات فارسی دچار مشکل میشود و همچنین از اوضاع مطبوعات و شایعات رسانه ای داخل کشور بی خبر است ، صبح امروز در گفت و گو با تبیان اظهار داشت :

« واقعا نمی دانم ، من اصلا با کسی در این باره صحبت نکرده ام عجیب است که  این خبر از کدام منبع منعکس شده است. خبری که شما می گوئید برای من هم جدید است»

قطبی که هم اکنون به عنوان دستیار اول پیم وربیک سرمربی تیم ملی کره جنوبی فعالیت می کند ، تصریح کرد : « من هیچگونه مذاکره ای با باشگاه پرسپولیس نداشته ام و اصلا طرح این مسایل درست نیست چون من هم اکنون در کره هستم و با تیم ملی این کشور برای جام ملتهای آسیا آماده میشویم. از سویی من تا پایان رقابتهای المپیک پکن با فدراسیون فوتبال کره جنوبی قرارداد دارم.»

ایران ، کره جنوبی، ژاپن  ، عربستان سعودی و استرالیا بخت قهرمانی دارند

افشین قطبی البته تمایل خود را برای حضور در  یک تیم ایرانی بعد از پایان قراردادش با کره جنوبی رد نکرد اما آن را منوط به برخی شرایط دانست . قطبی گفت : « من دوست دارم که اگر موقعیت خوبی باشد ، با بازیکنان با استعداد ایرانی کار کنم ، اما هر مربی برای اینکه بتواند کار خوبی انجام دهد ، تیم را مدیریت و کنترل کند و بازیکنان مد نظرش را پیدا کند ، لازم است شرایط برای کارش فراهم شود. نمی دانم می شود این شرایط را فراهم کرد یا نه ، البته در خیلی جاهای دنیا هم هست که نمی گذارند مربی به راحتی کار خودش را انجام دهد و برای من این خیلی مهم است.»

قطبی در ادامه مصاحبه با تبیان در مورد وضعیت تیم ملی کره جنوبی گفت : « تیم ما یک تیم کاملا حرفه ای است که البته 4 بازیکن کلیدی مان از جمله کاپیتان تیم یعنی کیم نام ایل را از دست داده ایم و این بازیکنان همراه ما نخواهند بود اما در حقیقت تیم کرده یک تیم سازماندهی شده است که خیلی خوب فوتبال بازی می کند و کار تیمی خوبی داریم . هم اکنون 23 بازیکن اصلی مان را انتخاب کرده ایم که 16 بازیکن ما 23 ساله و جوانتر هستند و این آینده تیم ملی کره جنوبی را تضمین خواهد کرد. از شنبه به جزیره ی ججو می رویم ، روز 8 و 14 تیر به ترتیب با عراق و ازبکستان دو بازی تدارکاتی انجام خواهیم داد و روز 15 تیر نیز راهی اندونزی می شویم.»

تیم کره در مرحله ی مقدماتی جام ملتهای آسیا به ترتیب  با تیمهای عربستان ،  بحرین و اندونزی روبرو خواهد شد.

قطبی با اشاره به اینکه تیم کره در گروه سختی قرار گرفته ، گفت : « با این حال به دلیل کم بودن ستاره های نامی در تیم کره ، توقع عمومی از این تیم قدری پائین آمده و  این یک نکته مثبت برای ماست که حساسیت روی تیم ما کمتر است و این باعث می شود بازیکنان با خیال راحت تری بازی کنند.»

قطبی در پاسخ به این سوال که بخت تیمهای ایران و کره جنوبی را برای قهرمانی در جام ملتهای آسیا چقدر می داند ؟ گفت: «ترجیح می دهم این طور پاسخ شما را بدهم که تیمهای ایران ، کره جنوبی، ژاپن  و عربستان سعودی و همچنین استرالیا تیمهایی هستند که هر کدام می توانند قهرمان این دوره شوند . برای همه ی این تیمها مهمترین چیز صعود از دور  نخست است و بعد از صعود ، قهرمانی برای هر یک از این  تیم ها ممکن است.

 

مطالب مرتبط :

افشین قطبی کیست ؟

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه