• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1683
 • پنج شنبه 1386/3/24
 • تاريخ :

 

 

نقش فتوای مفتی سعودی در تخریب حرم عسگریین(ع)

نقش فتوای مفتی سعودی در تخریب حرم عسگریین(ع)

 

یك پایگاه اینترنتی از نقش فتوای اخیر "بن جبرین" از مفتی‌های برجسته سعودی مبنی بر ضرورت تخریب اماكن مقدس شیعیان در انهدام گلدسته‌های حرم عسگریین(ع) خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اینترنتی "هجر" اعلام كرد: این فتوا كه چند ماه پیش در پایگاه اطلاع‌رسانی شخصی بن‌جبرین منتشر شده بود تأثیر زیادی بر پیروان وهابی وی بر جای گذاشت و باعث شد تروریست‌های وهابی عراق با تأثیرپذیری از این فتوا برای تخریب این اماكن مقدس برنامه‌ریزی كنند.

وی پیش از این نیز با تأیید انهدام حرم شریف امامین عسكریین(ع) در سامرا به دست تروریست‌های وهابی و شرعی‌نامیدن این اقدام، از این جنایت تمجید كرده و حرم امام هادی(ع) و امام حسن عسكری(ع) را "بت شیعیان" خوانده بود.

این گزارش می‌افزاید: آیت‌الله "محمد هادی مدرسی" از روحانیون برجسته عراقی، دیروز با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال حمله وهابی‌های تكفیری به حرمین امیرالمؤمنین امام علی(ع) در نجف اشرف و امام حسین(ع) در كربلای معلا، به مقامات مسؤول هشدار داده و خواستار هشیاری شیعیان شده بود.

"بن جبرین" كه پس از "عبدالرحمن البراك" دومین مرجع دینی وهابی‌ها در جهان به شمار می‌رود و پیش از این از اعضای بلندپایه شورای افتای دولتی عربستان‌سعودی بوده است، سال گذشته با صدور فتوایی، خواستار انهدام تمامی اماكن مقدسه شیعیان شده بود.

وی كه خبرها و دیدارهایش توسط خبرگزاری رسمی عربستان‌سعودی (واس) و با پشتیبانی مالی وزارت امور اسلامی این كشور پوشش داده می‌شود، مدعی شده بود: نباید این بناها را به خاطر زیبایی هنری آنها جزء میراث اسلامی و جزء اماكن اسلامی به شمار آورد زیرا اگرچه این ساختمان‌ها در كشورهای اسلامی است اما شرع چنین بناهایی را قبول ندارد و اسلام دستور نابودی آنها را داده است.

بن‌جبرین افزوده بود: البته تدریس جوانب مربوط به این بناها از لحاظ علمی و توصیف آنها و زمان ساخت و تخریب این اماكن از لحاظ شرعی اشكالی ندارد اما باید تدریس آنها هم معطوف به پرهیز از این قبیل بناها باشد تا دانشجویان از این طریق، با علت ساخت و تخریب آنها آشنا شوند.

این روحانی وهابی در سال 1991، بیانیه مشهوری صادر كرده بود كه بر اساس آن، درخواست كمك از آمریكا برای طرد نیروهای عراقی از كویت مجاز شمرده شد.

وی همواره در بیانیه‌هایش، برگزاری عزاداری در روز عاشورا و جشن‌گرفتن عید غدیرخم را بدعت‌های شیعی ذكر  كرده است.

این در حالی است كه مراجع تقلید، كارشناسان مسلمان، مقامات و سازمان‌های اسلامی همواره درباره اختلاف و تفرقه‌افكنی بین شیعیان و اهل‌سنت هشدار داده و این اقدامات را در راستای سیاست‌های دشمنان اسلام از جمله آمریكا و رژیم صهیونیستی ارزیابی می‌كنند.

وهابیت دو قرن پیش، همزمان با پیدایش جریان بابی‌گری در ایران و مذهب قادیانی در پاكستان، با تشویق انگلیسی‌ها سر برآورد و این در حالی است كه فتاوی روحانیان وهابی سعودی، همواره با ریشخند سایر مذاهب سنی و اهل‌تسنن اصیل مواجه می‌شود.

بن‌جبرین كه دارای مدرك دكترا نیز هست از سال‌ها پیش به دعوت شیخ بن‌باز، استاد خود و مقامات سعودی، در ریاض، پایتخت این كشور سكونت دارد.

  

 

كسی كه "اشهدان‌لااله‌الاالله" می‌گوید به اولاد رسول‌الله چنین اهانتی نمی‌كند

 

مشاور رئیس‌جمهور در امور اهل سنت از روحانیون اهل سنت تاكید كرد: ممكن نیست كسی كه "اشهدان‌لااله‌الاالله" و "اشهدان‌محمدارسول الله" می‌گوید به اولاد رسول‌الله چنین اهانتی كند.

 

مولوی اسحاق مدنی مشاور رئیس جمهور در امور اهل سنت در واكنش به انفجار تروریستی  چهارشنبه در حرمین امامین عسگریین در سامرا، گفت: این مصیبت همه است و این مصیبتی است كه همه مسلمانان در آن شریك هستند و نمی‌تواند باعث تفرقه بین شیعه و سنی شود.

وی با بیان این كه حلقه ذكر همه اهل سنت، مزین به اسماء این بزرگواران است، افزود: دشمنان سعی می‌كنند بیداری انقلاب اسلامی و انسجام به وجود آمده خصوصاً در این سال كه رهبر انقلاب اعلام فرمودند مخدوش كنند. آنها از وحدت مسلمین به هراس افتاده‌اند و می‌خواهند جلوی وحدت را بگیرند.

 وی دشمن اصلی مسلمانان را استكبار جهانی دانست كه توان دیدن وحدت و بیداری مسلمین را ندارد و خاطرنشان كرد: ممكن نیست كسی كه "اشهدان لا اله الا الله" و "اشهد ان محمد رسول الله" می‌گوید به اولاد رسول‌الله چنین اهانتی كند.

مشاور رئیس جمهور تاكید كرد: قلب همه امت اسلام جریحه‌دار شده و مسلمانان باید با تدبیر بیشتر جلوی این حركات را بگیرند تا دشمن نتواند در صفوف ما رخنه ایجاد كند.

وی تاكید كرد: اهل سنت نیز همچون شیعیان از انفجار مجدد در حرمین سامرا به خشم آمده‌اند

 

احضار 20 نفر در پرونده فیش های نجومی

احضار 20 نفر در پرونده فیش های نجومی

احضار 20 نفر در پرونده فیش های نجومی
سفر نتانیاهو به باکو سرآغاز فتنه جدید در منطقه

سفر نتانیاهو به باکو سرآغاز فتنه جدید در...

سفر نتانیاهو به باکو سرآغاز فتنه جدید در منطقه
همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم

همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم

همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم
سفارت عربستان ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد

سفارت عربستان ایران را به دخالت در...

سفارت عربستان ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد
UserName
عضویت در خبرنامه