• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1455
 • چهارشنبه 1386/3/16
 • تاريخ :

دنیزلی رفت شاید برای همیشه

گزارشی از شب خداحافظی دنیزلی

انصاری فرد باز هم از دنیزلی تقدیر و تشکر کرد

 مدیرعامل باشگاه پرسپولیس دوشنبه  شب گذشته ساعاتی پیش از بازگشت دنیزلی به تركیه با وی دیدار و گفت و گو كرد.

مصطفی دنیزلی در پی اظهار نظر در یكی از برنامه های تلویزیونی و تاكید بر ترك پرسپولیس، بامداد امروز به تركیه بازگشت.

در این مدت برخی بازیكنان پرسپولیس از جمله كریم باقری، ابراهیم اسدی، فرشید كریمی، مسعود زارعی و احسان خرسندی با حضور در منزل دنیزلی با وی خداحافظی كردند و برخی دیگر از بازیكنان نیز در گفت و گویی تلفنی با سرمربی خود وداع كردند.

نكته جالب اینجا است كه حتی عیسی ترائوره كه فصل گذشته در تیم پاس تهران شاگرد دنیزلی بود، برای خداحافظی با وی عازم محل اقامتش شد.

ساعت 30/10 شب گذشته، محمدحسن انصاری فرد به همراه برخی مسئولان باشگاه در محل اقامت دنیزلی حضور یافت و نزدیك به 2 ساعت برای آخرین بار با وی گفت و گو كرد.

یكی از حاضران این جلسه به نكاتی جالبی در خصوص اظهارات رد و بدل شده بین انصاری فرد و دنیزلی اشاره می كند.

سرمربی تركیه ای سعی می كند مانند همیشه با خنده خود را با روحیه نشان دهد؛ اما كاملا مشخص است كه ار روحیه مناسبی برخوردار نیست.

دنیزلی با اشاره به سال ها مربیگری در اروپا می گوید: بارها در دیدارهای حساس مرحله نهایی و نیمه نهایی حاضر بودم. بسیاری را بردم و به دفعات نیز مغلوب شدم؛ اما آخرین شكست برای من تلخ ترین بود.

وی اینگونه ادامه می‌دهد: سال گذشته نیز همراه پاس در دیدار مقابل العین در دقایق پایانی پیروزی را با شكست عوض كردیم؛ اما تلخی شكست مقابل سپاهان به مراتب بیش تر است چرا كه بیش از 100 هزار تماشاگر مشتاق با ناراحتی و افسردگی ورزشگاه را ترك كردند.

دنیزلی با خاطرات ناخوشایند ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد .

مدیرعامل باشگاه در پی این اظهارات به فوتبال زیبای پرسپولیس اشاره می كند: بی شك كسب قهرمانی لذت بخش است؛ اما هواداران از شما رضایت دارند چرا كه پس از مدت ها شاهد ارائه فوتبالی ناب و زیبا از سوی تیم محبوب خود هستند. بی شك ارزش های كار شما در آینده مشخص می شود.

و دنیزلی اینگونه پاسخ می دهد: مدت ها پیش به همراه گالاتاسرای قهرمان لیگ تركیه شدم. 2 سال قهرمان شدم و 2 سال نیز قهرمانی را از دست دادم؛ اما همواره مورد حمایت هواداران بودیم چرا كه تیم ما زیبا بازی می كرد و همیشه ورزشگاه پر از تماشاگر بود. احساس می كنم كه در این فصل نیز پرسپولیس اینگونه بود.

سرمربی تركیه ای در خصوص وضعیت مربیگری خود نیز اظهار نظر می كند: فعلا قصد ندارم هدایت هیچ تیمی را برعهده بگیرم. پیشنهادهای داخلی و خارجی وجود دارد اما تا ماه جولای استراحت می كنم و در این تاریخ به یكی از پیشنهادهای تلویزیون تركیه برای تفسیر مسابقات فوتبال پاسخ مثبت می دهم. به احتمال زیاد فصل آینده مربیگری نخواهم كرد.

انصاری فرد به نیاز فوتبال ایران به حضور مربیان مطرح خارجی اشاره و می گوید: یكی از برنامه های ما در این مدت استفاده از دانش روز فوتبال بود. شكست مقابل سپاهان و رفتن شما تا حدودی برنامه ها را مختل می كند و این به سود فوتبال ما نیست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه می دهد: قطعا اگر داور در دقایق پایانی آن پنالتی را به سود سپاهان اعلام نمی كرد و ما به دیدار نهایی راه پیدا می كردیم امروز همه مشغول تعریف از ارزش های فنی شما بودند. امیدوارم این مسائل باعث نشود تا بحث حضور مربیان مطرح خارجی در فوتبال ایران و استفاده ازدانش روز دنیا كمرنگ شود.

انصاری فرد در خاتمه اظهارات خود از دنیزلی به دلیل همراهی تیم با وجود مشكلات فراوان تشكر و قدردانی می كرده و می افزاید: شما پیش از حضور در پرسپولیس در تیم هایی مربیگری كردید كه از تمامی امكانات لازم برخوردار بودند. بی شك پرسپولیس نخستین باشگاهی بود كه برای شما مشكل ساز شد و كمبود ها هم اندك نبود اما هرگز پا پس نكشیدید.

دنیزلی در این خصوص می گوید: هنگامی كه با پیشنهاد پرسپولیس مواجه شدم می دانستم كه این تیم مشكلاتی دارد؛ اما اعتراف می كنم فكر نمی كردم مشكلات تا این حد بزرگ و جدی باشد. البته عقب نشینی نكردم چرا كه تعهد دادم و باید به آن پایبند می بودم.

یكی از حاضران در جلسه می خواهد در خصوص بدشانسی های دنیزلی در مدت حضور در ایران نظر وی را جویا شود اما سرمربی تركیه ای تنها سكوت می كند و در پایان تنها به ذكر این نكته بسنده می كند كه از حضور در ایران خوشنود است.

همچنین در پایان این جلسه در خصوص مطالبات دنیزلی صحبت به میان آمد كه انصاری فرد قول داد به محض دریافت سهم باشگاه از انتقال مهرداد اولادی به تیم الشباب امارات، طلب دنیزلی به حسابش واریز شود.

مربی تركیه ای پس از این جلسه 2 ساعته راهی فرودگاه شد و ساعت 30/3 دقیقه تهران را به مقصد كشورش ترك كرد و حاضر نشد با وجود گلایه از بسیاری افراد علیه كسی موضع گیری كند.

مطالب مرتبط :

گزارش تصویری از حضور دنیزلی در باشگاه پرسپولیس

حمایت قاطع انصاری فرد از دنیزلی

پروین یا دنیزلی ؛ مرفاوی یا قلعه نویی؟

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه