• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1340
 • شنبه 1386/3/5
 • تاريخ :

  

فتح الاسلام با القاعده همسو است

 

می خواهند لبنان را به صحنه درگیری آمریکا - القاعده تبدیل کنند / گروه فتح الاسلام با شبکه تکفیری القاعده همسو است / ما خواهان تشکیل دولت نجات هستیم

 

دبیرکل حزب الله لبنان شب گذشته با هشدار درباره دخالت آمریکا در امور لبنان و هرگونه راه نظامی برای حل مسئله گروه فتح الاسلام خطاب به گروه 14 مارس گفت : آیا می خواهید لبنان را به صحنه درگیری آمریکا و القاعده تبدیل کنید؟

 

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله هشدار داد :  استفاده از راهکارهای نظامی برای حل مسئله گروه فتح الاسلام - که در اردوگاه نهرالبارد موضع گرفته اند- می تواند سرنوشت ارتش لبنان را تهدید کند وآن را وارد فتنه نماید.

دبیرکل حزب الله در سخنانی که به طور مستقیم از شبکه المنار پخش می شد، گفت : سخن درباره یورش( به اردوگاه نهرالبارد) بسیار خطرناک است و به زیان لبنان است، من تاکید می کنم اردوگاه نهرالبارد و غیر نظامیان و گروههای فلسطینی همگی خط قرمز هستند.

وی در سخنانی به مناسبت هفتمین سالگرد آزادی جنوب لبنان از چنگال اشغالگران صهیونیست که به عید مقاومت و آزادی مشهور است، افزود : درباره رفتن به سوی فتنه هشدار می دهم، وظیفه ما حفظ ارتش است، نه اینکه آن را به سمت فتنه بکشانیم، زیرا این مسئله پیچیدگی هایی در تمام ابعاد میدانی، محلی و منطقه ای دارد ؛ ارتش تنها ارگانی است که همچنان هیچ کشمکشی درباره آن وجود ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان از کسانی که درباره ورود ارتش به اردوگاه نهرالبارد تصمیم گیری می کنند، انتقاد کرد و آنها را مسئول این اقدام خواند و هشدار داد : این اقدام منجر به فدا شدن ارتش و ملتهای فلسطین و لبنان خواهد شد.

نصرالله گفت : سخنان من به منزله دفاع از فتح الاسلام صرف نظر از موضع ما در قبال آنها یا موضع آنها در قبال ما نیست، اما نمی توان جنگ اردوگاهها از این نوع را نادیده بگیریم ؛ اینها طرحهای مشکوکی هستند که ممکن است اوضاع لبنان و فلسطین و اوضاع داخلی لبنان را به حد انفجار برساند.

الیاس المر وزیر دفاع لبنان تاکید کرده است عناصر گروه متهم به اقدامات تروریستی( دراشاره به گروه فتح الاسلام) دو راه بیشتر ندارند یا تسلیم و تحویل به دستگاه قضایی و یا اینکه تکلیف آنها با اقدام نظامی یکسره شود.

سید حسن نصرالله همچنین مخالفت قاطع خود را با هرگونه حمله ( از سوی گروه فتح الاسلام ) بر ضد ارتش اعلام کرد و گفت : ارتش خط قرمز است، هرگز نباید خدشه ای به آن وارد شود؛ ضرورت دارد متجاوزان (به ارتش) تحویل دستگاه عدالت گردند تا عادلانه محاکمه شوند.

وی خاطر نشان کرد : تجاوز به ارتش یا امنیت یا ثبات از سوی هر جریان و گروهی محکوم است، زیرا حفظ هیبت واقتدار ارتش لازم است.

نصرالله گفت : راه حفظ هیبت و اقتدار ارتش، راه سیاسی، امنیتی و قضایی است که به جنگ جدید اردوگاهها منجر نمی شود.

نصرالله افزود : از همان روز اول ( آغاز درگیری ها میان ارتش و فتح الاسلام ) و امروز خواستار توقف درگیری ها شدیم؛ هرچند بررسی امور زمان ببرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به ارسال کمکهای نظامی آمریکا برای ارتش لبنان، درباره دخالت آمریکا در حوادث جاری لبنان به ویژه در شمال این کشور هشدار داد و گفت : گروه فتح الاسلام به همسویی ایدئولوژیکی خود با شبکه تکفیری القاعده اعتراف کرده است.

وی این سوال را خطاب به گروه حاکم بر لبنان( 14مارس) مطرح کرد که آیا می خواهید لبنان را به صحنه درگیری آمریکا و القاعده تبدیل کنید؟

نصرالله خطاب به گروه حاکم بر لبنان موسوم به 14 مارس که خواستار کمکهای نظامی آمریکا شده است، گفت : آیا می خواهیم که ما وارد درگیری با القاعده در لبنان شویم، تا همه عناصر این شبکه از تمام جهان وارد کشور ما شوند تا آنها وارد درگیری خود با آمریکایی ها شوند؟

نصرالله علت ادامه بحران در لبنان از نوامبر گذشته میان اکثریت ضد سوریه و مخالفان دولت سنیوره را به انحصار قدرت از سوی اکثریت نسبت داد.

دبیرکل حزب الله گفت: با وجود مشکلات بی اعتمادی وکینه توزی ها باید کشورمان را نجات دهیم؛ ما خواهان تشکیل دولت نجات هستیم.وی افزود : هرگز از نسبت های نمایندگی در این دولت( سنیوره) سخن نمی گویم، بلکه از مشارکت واقعی سخن می گویم.

 

 

آمریکا روز جمعه اولین محموله کمک های نظامی فوری خود را برای دولت فواد سنیوره در پی ادامه درگیری ها در شمال لبنان به بیروت ارسال کرد؛ ورود هواپیماهای حامل تجهیزات نظامی آمریکا برای دولت لبنان تا دوشنبه آینده از کشورهای عربی  بیروت ادامه خواهد داشت.

دولت سنیوره خواستار کمکهای فوری نظامی آمریکا برای مقابله با گروه فتح الاسلام شده است ؛ ارتش لبنان اعلام کرده است مردان مسلح گروه فتح الاسلام به برخی سلاحهای پیشرفته از جمله دوربین های پیشرفته دید درشب و جنگ افزارهای سنگین مجهز هستند که نیروهای ارتش لبنان فاقد آن هستند.

شب پنجشنبه درگیری ها میان ارتش لبنان و افراد مسلح گروه موسوم به فتح الاسلام در اردوگاه نهرالبارد واقع درشمال لبنان پس از یک دوره کوتاه مدت آتش بس شکننده میان طرفین از سرگرفته شد، اما عصر روز جمعه با پایان یافتن این درگیری ها، آرامش موقتا به شمال لبنان بازگشت.

 

  

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!
UserName
عضویت در خبرنامه