• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1323
 • سه شنبه 1386/3/1
 • تاريخ :

  

 

 محافظه‌کار نشوید،بسیجی بمانید

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند : دانشجویان باید وارد عرصه‌ سیاست شوند و فکر سیاسی داشته باشند، اما باید بسیار هوشیار بود تا دشمن از حرکت و موضع‌گیری و اظهارات شما سوء استفاده نکند.

 به گزارش مهر حضرت آیت الله خامنه ای دیروز در دیدار صمیمی دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور، بر لزوم هوشیاری دانشجویان نسبت به مسائل داخلی و بین‌المللی تأکید کردند و اظهار داشتند: دانشجوی انقلابی و بسیجی نمی‌تواند نسبت به مسائل سیاسی کشور بدون موضع و نظر باشد و این امر ممکن نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: دانشجو باید بیدار باشد و این بیداری تنها به معنای بیزاری از آمریکا نیست. بیزاری از آمریکا، که پشتوانه‌ مالی عظیم و تجربه‌ی فراوانی در جنگ تبلیغاتی دارد، بیداری مضاعف می‌خواهد.

 

ایشان خطاب به دانشجویان بسیجی افزودند: توصیه می‌کنم که محافظه‌کار نشوید و به همان معنای مثبت، دانشجوی بسیجی باقی بمانید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هوشیاری دانشجویان در مقابل توطئه‌های دشمنان را یادآور شدند و اظهار داشتند: گاهی اوقات دشمنان طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که یک نفر حرف حقی را بیان کند تا پازل آنها تکمیل شود، اما دانشجویان باید با هوشیاری طوری عمل کنند که پازل دشمن کامل نشود.

حضرت آیةالله‌ العظمی خامنه‌ای بسیج را دلسوز کشور توصیف کردند و با اشاره به سخنان نمایندگان دانشجویان که در آغاز برنامه صحبت کردند، خاطرنشان ساختند: همیشه تلاشم این بود که جامعه  جوان مؤمن، یک ذهنیت شفاف و روشن، درک متعالی از مسائل کشور و جهان، اهمیت بسیج و حضور جوانان در محیط علمی و سیاسی توجه کند و امروز این نکات را در بیانات شما دانشجویان مشاهده کردم.

ایشان اردوهای جهادی دانشجویی را کاری بسیار خوب دانستند و تأکید کردند: دانشجویان بسیجی باید وارد علوم مختلف شوند و در عرصه‌های علمی و فناوری، به آفاق شناخته نشده‌ی علم دست یابند.

رهبر فرزانه‌ انقلاب اسلامی با بیان این که بسیج دانشجویی یک تشکل است، اظهار داشتند: بسیج دانشجویی از یک طرف به محیط علم و دانشگاه متصل است و از طرف دیگر به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتصال دارد و این  دو بعدی بودن، یک خصوصیت ویژه برای بسیج دانشجویی می‌باشد.

حضرت آیةالله‌العظمی خامنه‌ای در ادامه، با تشریح مفهوم سپاه پاسداران، این نهاد را نماد شهامت و مقاومت برشمردند و اظهار داشتند: سپاه یک سازمان نظامی نیست، بلکه فراتر از آن است. سپاه مجموعه‌ای است که برای مقاومت و مجاهدت، از زمین حاصل‌خیز انقلاب اسلامی روئید و رشد فوق‌العاده‌ای در میدان مجاهدت کرد.

ایشان سپس خطاب به دانشجویان بسیجی تصریح کردند: با داشتن این دو بعد، شماها نظامی نیستید، یک تشکل دانشجویی می‌باشید و به یک نقطه‌ی مطمئنی که همان مقاومت است، تکیه دارید و این تکیه‌گاه، دانشجو را محدود و هویت وی را نظامی نمی‌کند.

حضرت آیةالله‌العظمی خامنه‌ای در عین حال، نظامی بودن را یک افتخار دانستند و تأکید کردند: شما دانشجویان بسیجی در فضای دانشجویی این افتخار را ندارید که نظامی باشید، بلکه افتخارات دیگری دارید.

ایشان افزودند: دانشجو بمانید و از ارتباط با سپاه افتخار کنید.

رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی در ادامه با بیان این که فرق بسیج دانشجویی با تشکل‌های دیگر این است که بسیج به معنای انسان یا مجموعه‌ای است که آماده‌ی برآوردن نیازهای انقلاب در هر زمان و از هر نوع است، اظهار داشتند: بسیج یعنی این که هر جا و در هر زمانی به شماها نیاز است، در آنجا حاضر باشید. کشور و نظام ما به این روحیه احتیاج دارد و همین را هم داراست.

ایشان راز ایستادگی و امید به آینده را داشتن همین روحیه و ویژگی بسیجی دانستند و یادآور شدند: به دلیل وجود همین روحیه، هیچ نقطه‌ی کوری در مقابل چشم‌انداز ما وجود ندارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر فردی در یک تشکل دانشجویی دیگر، در محیط کار، بازار، حوزه‌ی علمیه و یا در هر جایی، این احساس و روحیه را داشته باشد، آن فرد بسیجی است

حضرت آیةالله‌العظمی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست‌های سلطه‌گری آمریکا در جهان اشاره کردند و اظهار داشتند: بعد از فروریختن شوروی سابق، دنیای سلطه‌گر به شکلی در انحصار آمریکا درآمد. در این دنیا که دولت‌های اروپایی جرأت نمی‌کنند که در مقابل آمریکا حرف زیادی بزنند، ملت ایران همه‌ی مسلمات سیاسی رأس قدرت سلطه‌گری را زیر سؤال برده است و این برای آمریکا از هر زهری تلختر است.

ایشان آمریکا را منفورترین کشور دنیا توصیف کردند و با اشاره به استقبال مردمی از رئیس جمهور ایران در کشورهای مختلف جهان افزودند: مردم این کشورها از رئیس جمهور ایران با شور و شوق استقبال می‌کنند، اما اگر رئیس جمهور آمریکا به این کشورها سفر کند، عکس وی را آتش خواهند زد.

رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی در ادامه، به نیازهای اصلی و اساسی بسیج دانشجویی اشاره کردند و با بیان این که فکر و تحلیل و روشن‌بینی در مسائل اسلامی و بین‌المللی و داخلی یکی از این نیازهاست، اظهار داشتند: شما دانشجویان حقایق را باید از ورای جناح‌‌بندی سیاسی، و اوضاع کشور را از بالا نگاه کنید.

ایشان هم‌چنین جهاد علمی، اخلاق و معنویت، تأسیس مجموعه‌ی اندیشه‌ورز و گزینش افراد با صلاحیت را از دیگر نیازهای بسیج دانشجویی برشمردند و نسبت به حضور نفوذی‌ها در بین دانشجویان هشدار دادند.

پیش از سخنان مقام معظم رهبری، تعدادی از نمایندگان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مختلف کشور به بیان دیدگاه‌های خود در محورهایی هم‌چون ضرورت انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها، خط قرمز فعالیت بسیج دانشجویی با جناح‌های سیاسی، تقویت سرعت‌ جنبش نرم‌افزاری و نهضت تولید علم و مسائل آموزشی و صنفی پرداختند.

 

 

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند

آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند

آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند
UserName
عضویت در خبرنامه