• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 829
 • دوشنبه 1387/5/28
 • تاريخ :

مديرعامل سازمان پاركها:

اولين پارك ويژه بانوان30 مرداد افتتاح مي‌شود

علي محمد مختاري

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تهران از افتتاح محل دائمي نمايشگاههاي بين‌المللي شهرداري تهران همزمان با افتتاح اولين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه از چهارم تا نهم شهريورماه سال جاري خبر داد.

علي محمد مختاري روز دوشنبه افزود: اين نمايشگاه با مساحتي حدود 17 هزار و 600 مترمربع ساخته شده است و در آن از طراحي مدرن و بهره‌برداري از سازه‌هاي عظيم استفاده شده است.

وي با تاكيد بر اين كه مسيرهاي دسترسي به اين نمايشگاه از اتوبانهاي همجوار پيش‌بيني شده است، گفت: در شرق اين نمايشگاه پاركينگي به مساحت 5 هزار و 300 مترمربع و با ظرفيت 300 دستگاه خودرو پيش‌بيني شده است كه قابليت افزايش تعداد خودروها تا يكهزار و 200 دستگاه نيز وجود دارد. همچنين در قسمت شمال پارك «گفت‌وگو» نيز پاركينگي با ظرفيت 200 خودرو وجود دارد و در آينده نزديك كار احداث پاركينگي 4 طبقه در زيرزمين ضلع جنوبي نمايشگاه آغاز خواهد شد.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تهران با حضور شركتهاي خارجي از كشورهاي آلمان، هلند، بلژيك، ايتاليا، تايوان، لبنان و اسپانيا در اين نمايشگاه اشاره كرد و گفت: به دليل فضاي محدود نمايشگاهي امكان حضور حدود يكصد توليدكننده گل و گياه فراهم شده است و در حال حاضر شركتهاي داخلي توان صادرات خوبي به كشورهاي مشترك‌المنافع و حوزه خليج‌فارس داشته‌اند.

وي با تاكيد بر اين كه درآمدزايي نمايشگاه بين‌المللي شهرداري تهران قابل توجه خواهد بود، يادآورشد: پس از برگزاري نمايشگاه تخصصي گل و گياه در تاريخ 4 تا 9 شهريور ماه هر دو هفته يك نمايشگاه تخصصي در محل نمايشگاههاي دائمي شهرداري تهران برگزار خواهد شد.

علي محمد مختاري

مختاري در ادامه قيمت تمام‌شده پروژه محل دائمي نمايشگاههاي شهرداري تهران بيش از 15 ميليارد تومان اعلام كرد و در ادامه به توان خوب صادرات گل و گياه توسط توليد كنندگان داخلي اشاره كرد و گفت: بيش از 350 نوع گونه گياهي تاكنون توسط سازمانهاي پاركها توليد شده است و در حال حاضر فضاي سبز شهر تهران توسط توليد كنندگان داخلي بخش خصوصي اجرا مي‌شود و براي اين بخش توجيه اقتصادي خوبي داشتند و در حال حاضر 145 پيمانكار و توليدكننده در يكهزار و 540 پارك محله‌اي، منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي و 30 هزار مترمربع كمربند جنگل‌كاري فعال هستند.

مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تهران با اشاره به مشكل كم آبي و كمبود انرژي در بخش فضاي سبز شهر تهران ، تصريح كرد: عليرغم وجود مشكلات متعدد با اجراي طرح جامع آب خام فضاي سبز شهر تهران مشكل كم آبي را برطرف كرده‌ايم.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تهران با تاكيد بر اين كه اولين بوستان بانوان روز چهارشنبه ـ 30 مرداد ـ در جنب پارك بزرگ آزادگان افتتاح خواهد شد، خاطرنشان كرد: پيش از اين بوستان «بهشت مادران» در پارك «نشاط» افتتاح شد، اما اين پارك از قبل وجود داشت و براي استفاده اختصاصي بانوان تجهيز شده است.

وي اظهار كرد: بوستان «بهشت بانوان آزادگان» در جنوب شرق تهران در مساحتي حدود 27 هكتار افتتاح مي‌شود و اگر نگوييم كه در نوع خود بي‌نظير است، بايد گفت كه امكانات و فضاهاي مناسبي را در حد امكان براي بانوان آماده كرده‌ايم.

وي گفت: براي احداث بوستان «بانوان آزادگان» حدود 10 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافته است. همچنين دو بوستان «نرگس» در جنوب غرب و بوستان «چيتگر» در شمال غرب تهران با پيشرفت خوبي در حال احداث است كه تا پايان سال تكميل خواهد شد.

مختاري گفت: احداث پاركهاي بانوان در جنب پاركهاي فرامنطقه‌اي و بزرگ خواهد بود تا بانوان براي انجام ورزشها و تفريحات اختصاصي بتوانند بدون دغدغه‌ همراه با خانواده باشند.

وي خاطرنشان كرد: 83 پروژه فضاي سبز در زمينه توسعه و پروژه‌هاي پارك‌سازي در سال 87 اجرا مي‌شود و در 45 نقطه از شهر تهران مشغول فعاليت در بدنه بزرگراهها جهت ايجاد فضاي سبز عمودي هستيم.

 

روابط عمومي موسسه تبيان

UserName