• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 743
 • شنبه 1386/2/29
 • تاريخ :

گزارش قلعه نویی از سفر به اروپا

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی در بازگشت از سفر دو هفته ای اش به اروپا ، اقدامات انجام شده در این سفر را تشریح کرد.

به گزارش تبیان قلعه نویی گفت : ابتدا به آلمان و شهر هامبورگ رفتم .

وی با تاکید بر اینکه مهدی مهدوی کیا کاپیتان تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا خواهد بود ، افزود :

در دو روز اول میهمان باشگاه هامبورگ بودم . روز اول جلسه خوبی با کاپیتان تیم ملی داشتم و نقطه نظرات مهدی را شنیدم . همچنین نشستی با مربی مهدی داشتم.

روز دوم هم بازیدی از تیمهایپایه هامبورگ داشتیم و با نوع کار آنها آشنا شدم.

 بعد از آن به هانوفر رفتم ، با وحید هاشمیان جلسه خوبی داشتیم ، با مربی وحید و مدیر باشگاه هانوفر هم صحبت کردم.

مهدوی کیا و کریمی کاپیتان های تیم ملی هستند

همچنین در مونیخ با اوتمار هیتسفلد سرمربی این تیم گفت و گو کردم . ناظر  3 جلسه از تمرینات  بایرن بودم و با علی کریمی که کاپیتان دوم تیم ملی نیز به حساب می آید ، صحبت کردم و نشستی با هم داشتیم.

قلعه نویی ادامه داد :  آخرین جایی که رفتم اسپانیا بود . شهر پمپلونا شهر خیلی زیبایی بود . در میدان شهر کلمه "سلام" به چندین زبان نوشته شده بود که از زمان ورود نکونام به این شهر و بخصوص گلزنی اش در جام یوفا ، این کلمه با فارسی هم نوشته شده است که این باعث افتخار من و جواد بود.

نشست خوبی با نکونام داشتم و همین طور با سیگاندا سرمربی اوساسونا صحبت کردم. سرمربی اوساسونا نیز با استقبال گرمی که داشت قول داد اگر وضعیت این تیم در جدول رده بندی اسپانیا تثبیت شود ، حتما 2 هفته زود تر نکونام را مرخص خواهد کرد تا بتواند در اردوهای آمادگی تیم ملی برای جام ملتهای آسیا آماده شود.

قلعه نویی همچنین به دلیل که کشور انگلیس از قانون روادید شینگن تبعیت نمی کند ، نتوانست به انگلیس سفر کند و از نزدیک شاهد کار آندرانیک تیموریان باشد . اما تاکید کرد که با تیموریان در تهران دیدارخواهد کرد.

سرمربی تیم ملی ایران در یک جمع بندی از سفر گفت : در مجموع تجربه ی بسیار خوبی بود و جلسات مفیدی با مدیران و مربیان باشگاه های مختلف اروپایی داشتم .

با توجه به وضعیت لژیونر ها و با توجه به اینکه دیدیم این دوستان 4 سال مداوم است درگیر بازی هستند ، تشخیص دادیم برای بازی با مکزیک به آنها استراحت بدهیم و آنها را از همراهی با تیم ملی در این سفر معاف کنیم که البته از این بین نکونام همراه ما خواهد آمد.

وی افزود : همچنین هفته ی آینده به امارات می روم تا بازیهای بازیکنان ایرانی را هم در لیگ این کشور ببینم و با توجه به فاصله ی کمی که بین باشگاهها هست ، احتمالا با همه لژیونرهای اماراتی یک شب شام در کنارهم باشیم.

اکبرپور از امتیازش استفاده کند

سرمربی تیم ملی همچنین در مورد تشکیل تیم ملی ب گفت : متاسفانه بین تیمهای امید و بزرگسالان ایران یک خلا به چشم می خورد به این صورت که بازیکنی که از رده سنی امید خارج می شود ، تا زمانی که امکان حضور در تیم ملی بزرگسالان  بیابد ، از فوتبال ملی دور می شود و دیگر تحت نظر نیست بنابراین تشخیص دادیم این خلا را با تشکیل تیم ب یا هر نام دیگر تدارک ببینیم که اکثر بازیکنان آن زیر 25 سال باشند و در مسابقات مختلف شرکت کنند تا این نفرات در آینده برای حضور در تیم ملی هم آزموده شوند.

قلعه‌نویی در مورد رد دعوت به تیم امید از سوی برخی بازیکنان مثل سیاوش اکبرپور هم گفت : حضور در این تیم یک امتیاز است و بازیکنان باید از این امتیاز برای راهیابی به تیم بزرگسالان استفاده کنند.

وی در مورد مربیان تیم ب گفت :  پیش از سفرم به آلمان مقرر شد آقای پرویز مظلومی همراه با آقایان مارکار آقاجانیان و رضا رجبی مسولیت این تیم را بر عهده داشته باشند و اینکه حالا نام بنده به عنوان سرمربی تیم ب عنوان شده ، موضوعی ست که از آن بی اطلاعم.

سرمربی تیم ملی همچنین درباره‌ی حذف تیم امید ایران از رقابت‌های انتخابی المپیك 2008 گفت: متاسفانه از 3 ماه پیش مدام تاكید می‌كردیم كه تیم امید باید زیر نظر تیم بزرگسالان كار كند اما، این چنین نشد . ما برنامه داشتیم و می خواستیم اصولی کار کنیم و کسی هم کاری نداریم.به اعتقاد من بگوویچ هم مقصر نیست ، ما اگر با این تیم به دوحه می رفتیم ، بهتر بود.

فوتبال ما در دوحه شكست خورد

 به نظرم فوتبال ما در دوحه شكست خورد. اگر در آن زمان تاكید نمی‌كردیم كه تیم باید در دوحه نتیجه می‌گرفت هم اكنون تیم خوبی را در مسابقات انتخابی المپیك داشتیم. اما به دلیل آن كه دنبال نتیجه بودیم سیموئز را مجبور كردیم كه از بازیكنان بزرگسال استفاده كند. باید این مشكلات را از پیش حل می‌كردیم اما این چنین نشد و این فوتبال بود كه ضربه خورد.

قلعه‌نویی افزود: من برای آینده طرحم را ارایه داده‌ام اما آقایان به این طرح‌ها توجهی نمی‌كنند و گوششان بدهكار نیست. من معتقدم كه باید پس از مشخص شدن رییس فدراسیون مدیر و سرمربی تمام تیم‌های پایه‌ای انتخاب شوند. اما متاسفانه هر گاه كه در آستانه‌ی مسابقات مهمی قرار می‌گیریم به فكر ساختن تیم هستیم و توقع داریم كه این تیم نتیجه بگیرد. 

قلعه نویی همچنین در پایان صحبتهایش از 130 سفر اعضای کادر تیم ملی برای تماشای بازیهای لیگ که پخش مستقیم نداشت خبر داد و گفت :  در این سفر ها به همکارانم تاکید کرده بودم بازیکنان زیر 25 سال را هم مدنظر داشته باشند.

 

مطالب مرتبط :

فاش شد ! پاداش صد هزار دلاری ملی پوشان 

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه