• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1500
 • چهارشنبه 1386/2/26
 • تاريخ :

صحنه جرم فیلمی جنایی در ژانر طنز!

صحنه جرم فیلمی جنایی در ژانر طنز!

ابراهیم شیبانی: بعد از ساخت «زهرعسل» تصمیم گرفتم هر فیلمی نسازم .

ابراهیم شیبانی گفت: بعد از ساخت فیلم «زهرعسل» تصمیم گرفتم كه دیگر هر فیلمی را نسازم.

این كارگردان كه دومین ساخته بلندش «صحنه جرم ورود ممنوع» را در حال اكران دارد در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایسنا با بیان اینكه بعد از ساخت فیلم اول 2 سال كار نكرده است، ادامه داد:علاقه‌مندم بودم راهی را كه دوست داشتم در سینما ادامه دهم. ساخت «صحنه جرم ورود ممنوع» در سال83 از طرف سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی به من پیشنهاد شد و فیلمنامه‌ای را نوشته سید احمد پایداری را به من دادند كه به همراه علیرضا معتمدی شروع به بازنویسی كردیم و در حالیكه قرار بود به صورت ویدئو باشد از طرف تهیه‌كننده تصمیم گرفته شد، كار به صورت 35 ضبط شود و در ابتدای اردیبهشت 84 فیلمبرداری را آغاز كردیم.

وی با اشاره به اینكه سعی كرده است به سمت اكشن نرود و فیلم بر اساس یك معما ساخته شود، معتقد است: فیلمهای پلیسی كه در سینمای ایران ساخته شده‌اند خیلی خوش ساخت و موفق نبوده‌اند و این روند در وهله اول به فیلمنامه و بعد به تجهیزات پلیسی برمی‌گردد و به خاطر مشكلاتی كه وجود دارد اینگونه فیلم‌ها نمی‌توانند تجهیزات زیادی در اختیار داشته باشند، به خاطر همین سعی كردیم كار ما متفاوت‌تر باشد و در بخش معمایی تمركز داشته باشیم.

صحنه جرم فیلمی جنایی در ژانر طنز!

شیبانی با اشاره به انتخاب بازیگران فیلم اظهار داشت: با حمید فرخ‌نژاد هنگامی كه صحبت كردیم مشغول كار بر روی پروژه‌ی «چهارشنبه‌سوری» بودند، ایشان سناریو برایشان خیلی مهم است و به‌راحتی سر هر كاری نمی‌روند بنابراین پذیرفتند در كار ما باشند و تا جایی هم كه توانستند بسیار كمك كردند و مقداری از دیالوگ‌ها پیشنهاد خود فرخ‌نژاد بود.

وی افزود: تماشاگر با این كاراكتر بسیار راحت ارتباط برقرار می‌كند و با توجه به اینكه مردم نسبت به این قشر جامعه مقداری دافعه دارند، سعی كردیم آن را ملموس‌تر و دوست داشتنی‌تر كنیم.

این كارگردان حضور پولاد كیمیایی را پیشنهاد علیرضا زرین‌دست دانست و به ایسنا گفت: من با توجه به نقش ستوان رضایی كه مایه طنز داشت، به‌دنبال بازیگرانی بودم كه قبلا كار طنز داشتند، اما بعد كه پولاد پیشنهاد شد به تفاهم رسیدیم و ایشان هم در فیلم از شخصیتهایی هستند كه تماشاگر خیلی راحت تماشاگر با آن ارتباط برقرار می‌كند.

شیبانی كه كار در سینما را با دستیاری مهرجویی، تقوایی، بنی‌اعتماد و هنرمند آغاز كرده است درباره تاثیر گرفتن از آنها در كارش اظهار داشت:‌ دستیاری این اساتید تاثیر زیادی برای من داشته است بنابراین در بسیاری از صحنه‌ها به تجربیاتم آنها رجوع كرده‌ام اما كلیاتی كه من از این اساتید یاد گرفتم بحث فیلمنامه و جدی گرفتن كار است.

وی تصریح كرد: این موارد تاثیر زیادی روی كار دارد و شاید اینها باعث شده كه سعی كنم كار خوب انجام دهم و بی‌گدار به آب نزنم. حتی همكاری با این افراد در مستقل شدن من هم تاثیر زیادی داشت به طوری كه اولین فیلمم را در سن 20 سالگی ساختم و همچنان هم مشاوره می‌گیرم و سعی می‌كنم از این اساتید بیاموزم.

شیبانی با ابراز رضایت از شرایط اكران فیلمش گفت: شرایط اكران به گونه‌ای است كه زیاد حق تصمیم‌گیری نداریم. كمبود سالن باعث شده فیلم‌های زیادی پشت اكران بمانند. ما سعی و تلاشمان را كردیم تا فیلم به خوبی اكران شود، اما پیش آمدن مسائلی همانند بحث قاچاق فیلم‌ها و شروع امتحانات بر اكران تاثیر گذاشته است.

صحنه جرم فیلمی جنایی در ژانر طنز!

این كارگردان معتقد است: تقریبا هیچ كمكی به سینما نمی‌شود و ارگان‌های دولتی هم كمك خاصی نمی‌كنند و تهیه‌كننده‌ها هستند كه چرخ سینما را حركت می‌دهند و در شرایطی كه همه توقع داریم فیلم خوب ساخته شود، كار بسیار سخت می‌شود.

شیبانی از «آتش برای رقص» به عنوان كار آینده‌اش نام برد و اظهار داشت: بخش عمده این فیلم در پاییز و زمستان باید انجام شود و حدود 2 سال است كه به همراه علیرضا معتمدی مشغول كار روی فیلمنامه هستیم وامیدوارم شرایط ساخت آن فراهم شود. این فیلم در ژانر وحشت و با مایه‌های مذهبی است و بازیگران زیادی هم دارد.

این كارگردان در پایان «صحنه جرم ورود ممنوع» فیلمی جنایی در ژانر طنز عنوان كرد و با بیان اینكه برای اولین بار است فیلمی با این مضمون ساخته می‌شود توصیه كرد تا مردم به تماشای آن بروند.

مطالب مرتبط:

نقدی بر فیلم "صحنه جرم ورود ممنوع

UserName