• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 801
 • دوشنبه 1386/2/17
 • تاريخ :

در پی توقف تئاتر دکتر نون

 

مشایخی: معلوم نیست هنگام اجرای دكتر نون زنده باشم .

هادی مرزبان: شرایطی خارج از گروه اجرایی منجر به‌تغییر متن شد .

جمشید مشایخی كه بعد از سالها دوری از صحنه تئاتر قصد بازی در نمایش دكتر نون را داشت از وضعیت مبهم اجرای این نمایش انتقاد كرد.

این بازیگر پیشكسوت تئاتر گفت: در حالیكه تمام وقت وانرژی خود را بر تمرینات نمایش دكتر نون متمركز كرده بودم ناگهان از سوی آقای مرزبان كه كارگردانی این نمایش را بر عهده داشت، اجرای آن به زمان دیگری موكول شد.

مشایخی ادامه داد:من به هادی مرزبان علاقه‌مندم و پیش ازاین هم همكاری‌های خوبی را با او در زمینه تئاتر داشته‌ام و آخرین حضور جدی من بر صحنه تئاتر به نمایش شب روی سنگفرش خیس برمی‌گردد كه توسط ایشان كارگردانی شده بود اما در شرایطی كه تمرینات مقدماتی‌ دكتر نون را به تنهایی آغاز كرده بودم، ناگهان در مطبوعات خواندم مرزبان به دلایلی، نمایشنامه دیگری را جایگزین كرده است.

 

مشایخی با اظهار تاسف از وضعیت مبهم اجرای دكتر نون گفت: از آقای مرزبان خواهش كرده بودم از اسفند ماه گذشته به تنهایی با من تمرین كند و به خاطر بازی در این نمایش پیشنهادات تصویری خود را رد كردم تا بتوانم بعد از سالها به خاطر دل خودم روی صحنه بروم، اما ایشان عنوان كرده به دلایلی، اجرای این نمایش را به زمان دیگری موكول كرده است و با وضعیتی كه وجود دارد هیچ معلوم نیست هنگام اجرای این نمایش من زنده باشم!

این بازیگر پیشكسوت با اظهار تاسف از وضعیت نابسامان تئاتر گفت: گویا به دلایلی بر سر گوری گریه می‌كنیم كه مرده‌ای در آن نیست و بنا به همین دلایل است كه تئاتری نداریم وبه همین دلایل است كه كار دل معنی ندارد و باید به دنبال كار گل برویم. زیرا همه می‌دانند بازی در تئاتر نه شهرتی به همراه دارد و نه ثروتی، اما من می‌خواستم بعد از سالها به خاطر عشق به صحنه تئاتر، در نمایش دكتر نون بازی كنم و هر چند بازی در تئاتر در این سن و سال بسیار دشوار است، اما من برای آن وقت و انرژی گذاشتم و حال از هادی مرزبان، دوست عزیزی كه عاشق كارش بوده‌ام گله‌مند هستم كه تصمیم به اجرای متن دیگری گرفته است.

 

 

در همین رابطه، هادی مرزبان در گفت‌وگویی به خبرنگار تئاتر ایسنا گفت: استاد مشایخی، یكی از معدود هنرمندانی است كه به نوع كار، شخصیت و مردمی بودنشان معتقدم و به همین دلیل پیشنهاد بازی در دكتر نون را كه از یك سال پیش درگیر اجرای آن شده بودم، به ایشان دادم و برای بازی در همین نمایش بود كه تمرینات خصوصی انجام دادیم و مدتها نمایشنامه را آنالیز كردیم و قرار گذاشتیم تمرینات عمومی كار را از نیمه اردیبهشت ماه آغاز كنیم اما شرایطی پیش آمد كه ترجیح دادم، نمایش دیگری را اجرا كنم.

مرزبان در توضیح این شرایط گفت: گاهی مسایلی پیش می‌آید كه قابل توضیح دادن نیست و بهتر است این دلایل نزد خود من باقی بماند هر چند با این شرایط من شرمنده استاد مشایخی هستم.

به ویژه اینكه ایشان در این مدت پروژه‌های دیگر را از دست دادند اما در این وضعیت من چندان مقصر نیستم و شرایطی، خارج از گروه اجرایی مرا بر آن داشت تا متن دیگری را جایگزین كنم.

این كارگردان تئاتردر عین حال خاطرنشان كرد: پرونده نمایش دكتر نون هنوز بسته نشده است و طبقه مذاكراتی كه با اداره كل هنرهای نمایشی و مدیریت آن داشته‌ام، قرار است این نمایش زمان دیگری اجرا شود و امیدوارم با اجرای آن در مقابل استاد مشایخی كه پذیرای گلایه ایشان هستم، روسفید شوم.

 

مطالب مرتبط:

الناز شاکردوست در تئاتر

هادی مرزبان

جمشید مشایخی به‌صحنه بازمی‌گردد

"پایین، گذر سقاخانه" و هادی مرزبان

 

UserName