• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1236
 • يکشنبه 1386/2/16
 • تاريخ :

فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون 2

بیت المقدس

در این میان می‌توان به اعتراف های "ایهود اولمرت" به فقدان محبوبیت در میان مردم اشاره كرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه "معاریو"، "ایهود اولمرت" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در همایش حزب "كادیما" گفت:

"من نخست وزیر نخواستنی هستم. نظرسنجی‌ها این را نشان می‌دهند روزنامه ها در پی آن هستند كه اعلام كنند من نخست وزیر نخواستنی هستم. دوستان در اپوزیسیون و در راس آن‌ها دوستم نتانیاهو هیچ فرصتی را برای ذكر این مسئله ازدست نمی‌دهند. من فكرمی كنم آن هادرست می‌گویند من واقعا نخست وزیر غیر محبوب هستم."

اولمرت درمصاحبه خود با یك نشریه چاپ رومانی نیز درمورد رهبر حزب الله لبنان به صراحت اعتراف كرد كه: "سیدحسن نصرالله دلیرترین فردجهان است و از چیزی نمی‌هراسد.او با شجاعت وذكاوت عمل می‌كند و برای آینده برنامه دارد".

پایگاه روزنامه "یدیعوت آحارونوت " متن عبری این گفت و گو را پنج دقیقه بعد از انتشار آن سانسور و حذف كرد.

 سایت اسرائیلی "ان اف سی"  9  فروردین ماه سال جاری اعلام كرد:

موارد متعدد بازجویی از وزیران دولت (اسرائیل) " آریه الداد" عضو كنیست را بر آن داشت تا طرحی آماده كند كه طبق آن دولت "ایهود اولمرت" ، "دولت ننگین " شناخته خواهد شد و باید استعفا دهد.

طبق این طرح، هرگاه یك دهم اعضای كابینه ای طبق دستور مشاور قضایی رژیم صهیونیستی تحت بازجویی قرار گیرند، كنیست مجاز است آن را "دولت ننگین" اعلام كند و این اقدام كنیست به مثابه ارائه استعفای نخست وزیر به رئیس جمهوراست. الداد در مصاحبه با سایت (ان اف سی) گفت:

"باید برای جلوگیری از فساد وزیران حكومت خط قرمز وجود داشته باشد."

 

انزوا در حوزه روابط سیاسی خارجی

درحالی كه یاس و نارضایتی در داخل فلسطین اشغالی رو به افزایش گذاشته، رژیم صهیونیستی به خاطر تجاوز روزافزون و جنایات جنگی علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین روز به روز در عرصه بین‌المللی نیز منزوی و با مشكلات جدی روبه رو می‌شود.

قطعنامه های پی درپی سازمان هاو نهادهای بین‌المللی در محكومیت اقدامات و سیاست های ددمنشانه این رژیم غاصب علیرغم قلب حقایق ازسوی این رژیم و متحدانش بازهم می‌تواند به روشنی ازموقعیت اسفناك و متزلزل این تشكیلات منفور حكایت كند.

ظاهرااین موقعیت به حدی خطرناك و حساس شده است كه حتی ایالات متحده آمریكا نیز برای حفظ وجهه بین‌المللی خود از آن دوری می‌گزیند.

سایت "معاریو" در گزارش  30فروردین خود نوشت : مقامات امنیتی گفتند دیدار "عامیر پرتز" و " رابرت گیتس " وزیر دفاع آمریكا نتیجه خوشی نداشت.

بر پایه این گزارش دو دیدار بین دو طرف انجام شد.در این نشست ها مقامات ارتش اسرائیل اطلاعاتی كاملا محرمانه درباره تحولات لبنان و سوریه به ویژه قاچاق اسلحه از سوریه به لبنان به گیتس و همراهانش دادند.

پرتز از گیتس خواست در جلوگیری از قاچاق كمك كند اما گیتس پاسخ منفی داد. این اولین پاسخ ناامیدكننده بود.

دلیل گیتس چنین بود "آمریكا قصد ندارد در حوزه اختیارات سازمان ملل دخالت كند."

سپس اسرائیلی‌ها اطلاعات كاملا طبقه بندی شده ای درباره تحولات ایران مطرح كردند. اما اینجا هم وزیر دفاع پاسخ های خوشی نداد.

به گفته یك مقام امنیتی،گیتس گفت :آمریكا از فشار سیاسی حمایت می‌كند.

علی رغم اصرار طرف اسرائیلی برای دریافت پاسخی روشن او حتی كلمه ای درباره اقدام نظامی نگفت.

 

 

مسائل و مشكلات اقتصادی

 اقتصاد رژیم صهیونیستی به طوركلی با بحرانهای عمیق و زیاد از جمله افزایش میزان بیكاری، بدهی های خارجی و نیز افزایش نرخ تورم روبه رو است.

علیرغم تلاش این رژیم برای پنهان نگاه داشتن معضلات اقتصادی خود،سطح زندگی شهروندان و فاصله طبقات اجتماعی موجود بین توده های مختلف مردم دلیل روشنی بر نابسامانی اقتصادی این رژیم است.

بسیاری ازتحلیگران سیاسی و رسانه ای منطقه معتقدند ریشه این مشكلات بیش از همه به نابسامانی اوضاع امنیتی داخلی اسرائیل به دلیل تجاوز به خاك فلسطین به ویژه پس ازسال 2000بازمی گردد كه به نوبه خود باعث سر برآوردن انتفاضه در فلسطین شد و بر میزان خسارتهای اقتصادی ناشی از نگرانی از عملیات شهادت‌طلبانه واقدامات پیشگیرانه افزود.

با وجود كمك‌ها و بخشش های فراوان كشورهای خارجی به ویژه آمریكا به رژیم صهیونیست، این امر نتوانسته در بهبود سطح عملكرداقتصادی این رژیم بهبود چندانی ایجاد كند.

رژیم صهیونیستی در بخش تامین انرژی به ویژه درموردآب ،برق ،سوخت ،گاز و نفت كه یكی ازمهم‌ترین انگیزه های اقتصادی تلاشهای رژیم غاصب اسرائیل به ویژه درخاورمیانه به شمار می‌آید، با مشكلات جدی روبه رو است.

براساس پیش بینی‌ها و تحقیقات انجام شده در این زمینه، اسرائیل در چند سال آینده در بخش تامین گاز مورد نیاز خود با مشكل رو به رو خواهد شد.

در مورد نفت و فرآورده های آن و نیز برق، وضعیت اسرائیل نیز به همین صورت است.

به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی در یافتن راه حلی برای این مشكلات و تامین نیازهای اولیه زندگی نه تنهاشهروندان خودبلكه درمورداسكان تعدادبیشتری از یهودیان در این سرزمین در تنگنا قرار دارد.

در این مورد گزارش روز  11فروردین سال جاری پایگاه اینترنتی روزنامه "یدیعوت آحارونوت" درموردتمایل شهروندان اسرائیلی برای زندگی درخارج از سرزمینهای اشغالی بسیار جالب توجه است.

به نوشته این روزنامه، سطح زندگی بالا، امكانات تفریحی بیشتر و اصولا دستمزدهای بالا همچنان اسرائیلی های روسی الاصل را به بازگشت به مسكو تشویق می‌كند.

از بین هزاران مهاجر شوروی كه در اواخر دهه 1980و 90میلادی به فلسطین اشغالی مهاجرت كرده‌اند بسیاری باردیگر مراسم آزادی از مصر (عید پسح) را در تبعید جشن خواهند گرفت اما این بار از روی اختیار و نه اجبار، مسكو در سال های اخی ربه پایتخت اقتصادی روسیه و گرانترین شهر جهان تبدیل شده است و پتانسیل نهفته در آن از چشم شهروندان اسرائیلی روسی الاصل نیز پنهان نمانده است.

طبق ارزیابی سازمان های مختلف، هم اكنون حدود 30الی 50هزار شهروند اسرائیلی در پایتخت روسیه زندگی می‌كنند. آنها به روسی سخن می‌گویند و دائما در مسیر مسكو - تل آویو در رفت و آمدند.

پایگاه اینترنتی "واللا" نیز روز 2اردیبهشت نوشت :" درآستانه پنجاه ونهمین سال روزاستقلال كشور نظرسنجی "مركز مغزها" برای كانال تلویزیون، نشان می‌دهد وقتی از مردم اسرائیل پرسیده شد "اگرزمینه اقتصادی و عملی بهبود زندگی در خارج از كشور فراهم شود، كشور را ترك می‌كنید یا نه" بیش از یك سوم پاسخ مثبت دادند."

همچنین این سایت در مطلبی در روز 8اردیبهشت نوشت : میزان فقر در اسرائیل در سال 2005به  25درصد جمعیت رسید.

در ادامه این گزارش آمده است :" این چیزی است كه از تحقیقات بانك مركزی اسرائیل بر می‌آید. اقتصاددانان بانك مركزی اسرائیل مدعی هستند براساس شاخص های دیگركه قدرت خریدكالاها و خدمات ضروری را در نظر می‌گیرد فقر كاهش یافته است. طبق این تحقیق یهودیان ارتدوكس و عرب‌ها 60درصد فقیران اسرائیل را تشكیل می‌دهند."

 

ادامه دارد...

 

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی

 

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96
اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال...

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود
برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات
حماس از پشت به سوریه خنجر زد

حماس از پشت به سوریه خنجر زد

حماس از پشت به سوریه خنجر زد
UserName
عضویت در خبرنامه