• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1931
 • پنج شنبه 1386/2/13
 • تاريخ :

فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون 1

بیت المقدس

رژیم صهیونیستی به تازگی گزارشی را منتشركرده است كه در آن "ایهود اولمرت" نخست وزیر این رژیم مسوول شكست ارتش اسراییل در جنگ  33روزه با حزب الله لبنان معرفی شده است.

در این گزارش كه پیش بینی می‌شود منجر به بركناری اولمرت شود، آمده است كه "اولمرت، اسراییل را عجولانه، با شتاب و بدون داشتن طرح جامع به سوی جنك هدایت كرد."

این نخستین بار نیست كه مقام‌ها و مسئولان رژیم صهیونیستی مورد انتقاد شدید رسانه‌ها و نهادهای این رژیم قرار می‌گیرند. شكست سیاست های مسئولان ناتوان و فاسد رژیم صهیونیستی و مواجه شدن با بن بست های پی در پی ساكنان سرزمین های اشغالی را روز به روز نسبت به سردمداران رژیم اسراییل بدبین تر كرده و آن‌ها را به مهاجرت از این سرزمین و انتقال به كشورهای اروپایی و آمریكایی سوق داده است .

ازسوی دیگر رسوایی های سیاسی،اخلاقی و مالی مقام های رژیم صهیونیستی در این سال‌ها باعث سقوط شدید جایگاه آنان میان اسراییلی‌ها شده است.

روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت " اخیرا با انتشار نتایج یك نظرسنجی اعلام كرد 75درصد صهیونیست های ساكن سرزمین های اشغالی از مسوولان اسراییلی راضی نیستند و می‌گویند كابینه اسراییل در معرض توفان فساد و رسوایی های مختلف قرار دارد.

براساس این نظرسنجی،  85درصد اسراییلی ها، فساد را ویژگی بارز سران رژیم صهیونیستی می‌دانند.

"فساد مسئولان رژیم صهیونیستی " به گونه ای گسترده و فراگیر شده است كه رسانه های جمعی این رژیم را بیش از هر زمان دیگری وادار به افشای آن كرده است. بدیهی است اساس چنین افشاگری‌هایی ، نه كینه ورزی و "یهودستیزی" بلكه واقعیت‌ها و مشاهداتی است كه از درون و بطن جامعه ای نشات می گیرد كه خود را در جغرافیایی كه متعلق به دیگران است تحمیل كرده است. افشای فساد درونی برخی دست اندركاران این رژیم سبب شده است كه ساكنان سرزمین های اشغالی امروز به گونه ای دیگر می‌اندیشند و بیش از همه نسل جوان ساكن سرزمین های اشغالی علاقه خود را به " سرزمین مقدس " و " ارض موعود " از دست داده است .

روز 9فروردین در پایگاه اینترنتی روزنامه "هاآرتص" گزارشی از یك نظرسنجی منتشر شد كه توسط مركز "واچ" و به سفارش اتحادیه "ضد تنفر" (گروه حقوق بشر یهودی آمریكایی) صورت گرفت .

نتایج این نظر سنجی نشان می‌دهد: "  83درصد از جوانان یهودی اسرائیل معتقدند كه اسرائیل در معرض خطر "محدود" و یا "جدی" نابودی قرار دارد."

اقرار یك نویسنده اسرائیلی درباره این رژیم جالب توجه است: "الف بت یهوشواع" جامعه اسرائیل را همچون بیماری می‌داندكه به تازگی متوجه بیماری خطرناك خود شده است.

بررسی های صورت گرفته در سرزمین های اشغالی و در میان جامعه یهودیان ساكن اسراییل نشان می‌دهد كه روز به روز از میزان علاقه شهروندان اسراییلی به این رژیم كاسته می‌شود.

روز  2اردیبهشت پایگاه اینترنتی "واللا" نیز اعلام كرد بر پایه نظرسنجی های انجمن " امید " ، تعداد اسرائیلی‌هایی كه پرچم اسرائیل را در روز استقلال در خانه یا خودروی خود به اهتزاز درآوردند در مقایسه با سا ل  2006میلادی ،  25درصد كمتر بود.

به گفته "یوسی ودنه" مدیر این تحقیق "حوادث سال گذشته انگیزه شهروندان برای برافراشتن پرچم در روز استقلال را كاهش داده است." نگاهی به اوضاع داخلی جامعه اسرائیل از دریچه رسانه های جمعی آن علیرغم مخفی كاری وتحریف شدیدی كه به منظور فریب اذهان عمومی در داخل و خارج از مرزهای سرزمین های اشغالی،صورت می‌گیردبه میزان زیادی شرایط بحرانی درون رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد.

 

بحران در حوزه سیاست داخلی

 

بر پایه گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های رژیم صهیونیستی ، بررسی‌ها نشان می‌دهد بی‌اعتمادی اسراییلی‌ها نسبت به مقام های ارشد رژیم صهیونیستی از زمان جنگ  33روزه این رژیم با مردم لبنان، بیشتر شده است. پایگاه اطلاع رسانی "معاریو " 22اسفند سال گذشته گزارش داد: "شاباك (سازمان امنیت داخلی) نسبت به افزایش شكاف بین عرب های اسرائیل و دولت هشدار داد." نگرانی شاباك بر پایه نظرسنجی های صورت گرفته در اسراییل است .

مقامات شاباك در دیدار خصوصی با "ایهود اولمرت" نخست وزیر رژیم صهیونیستی عرب‌ها را "خطری استراتژیك ، واقعی و بلند مدت" توصیف كردند. دلایل نگرانی آمار شاباك برای مقام های اسراییلی این است كه در آن به موارد زیر اشاره شده است :

 

" افزایش همدردی عرب های اسرائیل با فلسطینی ها، افزایش همدردی آن ها با عوامل ترور، افزایش همدردی آن‌ها با ایران، با حزب الله و با عواملی كه مشروعیت حیات اسرائیل به عنوان یك كشور یهودی را زیر سوال می‌برند."

این پایگاه اینترنتی همچنین روز 26اسفند در مطلبی دیگر به نقل از "دانی دانون" رییس "لیكود جهانی" نوشت "اولمرت اگربه دنبال محل دیگری برای كار بگردد كه با استعدادهای او یا دقیقتر بگویم بااستعدادهایی كه ندارد مناسب باشد،كار خوبی كرده است. او در محل كاركنونی موفق شد در مدت كوتاه خسارات بسیاری بزند. شهروندان اسرائیل دیگر خسته

شده‌اند كه بهای سنگین كارآموزی های او را بپردازند."

بنا به گزارشی كه روز  12فروردین سال جاری در "واللا" منتشر شد نارضایتی های مردمی از ناتوانی اولمرت نخست وزیر كنونی رژیم صهیونیستی به اندازه ای بود كه آنها"سید حسن نصرالله" رادرایفای نقش رهبری موفق تر از نخست وزیر خود ارزیابی كرده اند.

در این گزارش آمده است: از تحقیقی كه پیش و پس از جنگ لبنان در بین ساكنان شمال انجام شده و امروز در روزنامه معاریو منتشر شد برمی آید كه نصرالله نزدمردم اسرائیل از نظر همه ویژگی های رهبری جایگاه برتری را به خود اختصاص داده است. از این تحقیق بر می‌آید پیش از جنگ 76درصد از سوال‌شوندگان فكر می كردند نصرالله توانایی رهبری بالاتری دارد. در مقابل 42درصد فكر می‌كردند اولمرت توانایی بالتری دارد. بعدازجنگ سهم نصرالله 79درصد و سهم اولمرت 21درصد شد.

 

ادامه دارد ...

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

  

اگر برجام هست چرا آمریکا تحریم ها را تمدید می کند؟

اگر برجام هست چرا آمریکا تحریم ها را...

اگر برجام هست چرا آمریکا تحریم ها را تمدید می کند؟
پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96
اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال...

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود
برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات
UserName
عضویت در خبرنامه