• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2115
 • سه شنبه 1386/2/11
 • تاريخ :

«شب شیشه‌ای» همه را شگفت زده می‌كند

 

مجری برنامه زنده «شب شیشه‌ای» با بیان اینكه برنامه «شب شیشه‌ای» تا پایان فصل بهار پخش خواهد شد گفت: میهمانان این هفته همه را شگفت زده می‌كند.

 

رضا رشیدپور مجری برنامه زنده «شب شیشه‌ای» كه هر شب از شبكه تهران سیما پخش می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: برنامه «شب‌شیشه‌ای» پس از پایان تكرار نخواهد شد و دیگر هیچ برنامه‌ای با این سبك و سیاق نخواهم ساخت.

وی افزود: تهیه چنین برنامه‌ای برای هر شب و یافتن مهمانی كه به درد برنامه بخورد آنقدر كار خسته‌كننده‌ای است كه ترجیح می‌دهم این برنامه به زودی تمام شود.

وی در ادامه گفت: به فكر این هستم كه پس از پایان شب شیشه‌ای برنامه‌ای هفته‌گی كه فقط به چالش‌های هنری بپردازد بسازم و هفته‌ای دو الی سه ساعت با حضور مهمانان برنامه در فضایی هنری به طرح مباحث فرهنگی و هنری و نقد فیلم بپردازیم.

 

حضور مهمانان شگفت‌انگیز در شب شیشه‌ای

رضا رشید پور در ادامه درباره مهمانان برنامه شب شیشه‌ای گفت: در این برنامه به دنبال مهمانانی هستیم كه برای دو دسته مخاطبان خاص و عام، جذابیت داشته باشند.

وی افزود: در این هفته به مخاطبان خود این نوید را می‌دهم كه شاهد حضور مهمانانی در این برنامه خواهند بود كه از دیدار آنها شگفت‌زده خواهند شد.

وی در ادامه به حضور «رضا كیانیان»، «علیرضا افخمی»، «مریلا زارعی» و «آزیتا حاجیان» در برنامه شب شیشه‌ای اشاره كرد و گفت: حضور این افراد تا به حال قطعی شده و مخاطبان می‌توانند در این هفته شاهد گفت‌وگو با این مهمانان باشند.

 

با حضور «تیم مشورت» سوالات طراحی می‌شوند .

رضا رشید پور در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار رادیو تلویزیون فارس درباره نحوه طراحی سوالات مطرح شده در برنامه گفت: سوالات به همراه تیم مشورت دهنده مطرح می‌شوند ولی در نهایت طراح اصلی سوالات خودم هستم.

وی افزود: گاهی اوقات تمام روزمان صرف تحقیق و طرح سوالات می‌شود و در نهایت یكسری سوالات محوری و اصلی طراحی می‌شوند و در زمان پخش و لابلای مباحث نیز سوالاتی پیش می‌آید كه آنها هم از مهمان می‌پرسیم.

 

نقد در لایه‌های پنهانی سوالات

وی در ادامه گفت: ما در این برنامه به طور علنی نسبت به مهمان خود موضع‌گیری نمی‌كنیم و مهمان خود را نقد نمی‌كنیم ولی همه آنها را در لایه‌های پنهان سوالاتمان مطرح می‌كنیم.

وی افزود: رویكرد اصلی ما در این برنامه شفاف شدن بسیاری از حرفها و شایعات همراه با بخشهای تخصصی است كه سعی می‌كنم این بخشها بینندگان عام خود را از دست ندهد.

وی در ادامه گفت: تمام سعی ما در این است كه میكروفونی برای اهالی هنر باشیم ولی تنها مختص هنر نباشیم و سایر عزیزانی كه بینندگان برنامه خواهان حضورآنها در برنامه هستند هم دعوت می‌كنیم.

 

شب شیشه‌ای نسخه 90 محسوب نمی‌شود

رضا رشیدپور در ادامه درباره تشابهات برنامه شب شیشه‌ای و برنامه زنده 90 گفت: این دو برنامه از لحاظ فرم و ساختار شباهتهایی به یكدیگر دارند ولی فكر نمی‌كنم این شباهتها به حدی باشد كه شب شیشه‌ای نسخه‌ای از برنامه 90 محسوب شود.

وی افزود: ما به دنبال ساخت برنامه‌ای نوین هستیم كه برای بینندگان تداعی‌گر سایر برنامه‌ها نباشد.

 

مهمانها دلخور نمی‌شوند

وی در ادامه گفت: برخی تصور می‌كنند كه پس از پایان برخی قسمتها مهمانان با دلخوری برنامه را ترك كرده‌اند ولی تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده و مهمانان ما كاملا راضی برنامه را ترك كرده‌اند.

وی درباره تفاوت برخورد با مهمانان برنامه گفت: برخی از مهمانان خودشان آنقدر برای مخاطب جذابیت دارند و صراحت گفتار دارند كه خود به خود برنامه به چالش كشیده می‌شود ولی در برخی برنامه‌ها كه مهمان جذابیت كمتری برای مخاطب دارد و كمتر حرف می‌زند، مجبورم با طرح سوالاتی شیطنت ‌آمیز او را به صحبت وادار كرده و به چالش برسانم تا برنامه جذابیت خود را برای مخاطب از دست ندهد.

وی درباره برانگیختن احساسات برخی از مهمانان در این برنامه نیز گفت: این كار یك كار رسانه‌ای است و در برخی مواقع صرفا برای پربار كردن برنامه استفاده می‌شود.

 

پای مطبوعاتی‌ها به شب شیشه‌ای باز می‌شود

رشید پور درباره سایر مهمانانی كه در این برنامه حضور خواهند داشت گفت: ما از طیفهای مختلف اجتماعی، هنری، ورزشی و ... جز سیاست در برنامه شب شیشه‌ای مهمان داریم و قرار است به زودی با حضور دو تن از اهالی مطبوعات كه برای مخاطبان شناخته شده‌اند پای اهالی مطبوعات را هم به شب شیشه‌ای باز كنیم.

وی درباره عدم دعوت از شخصیتهای سیاسی در این برنامه گفت: زیاد اهل سیاست نیستم و با آن سروكاری ندارم و ترجیح می دهم در شب شیشه‌ای هم به سیاست نپردازیم زیرا برنامه‌هایی كه به سیاست و سیاسیون می پردازد كم نیستند و مخاطبان مباحث سیاسی می توانند آن برنامه‌ها را دنبال كنند.

 

به دنبال افزایش مخاطب هستیم

رضا رشید پور در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در حال حاضر فقط به افزایش میزان مخاطبان خود فكر می‌كنیم و با آماری كه شب گذشته به دست آوردیم به این نتیجه رسیدم كه شب‌شیشه‌ای هنوز به مرحله یكنواختی نرسیده است

وی افزود: شب گذشته ما برای اولین بار مسابقه‌ای طراحی كردیم كه 128 هزار نفر در آن شركت كردند و این آمار خوبی برای برنامه زنده و شبی به شمار می‌رود.

وی در ادامه به حمایتهای مدیر شبكه تهران از این برنامه اشاره كرد و گفت: با توجه به مساعدتهای آقای مجید رجبی معمار ما توانستیم تا این مرحله پیش بیاییم و تا اینجا رشد كنیم كه اگر این حمایتها نبود قطعا ما به این مرحله نمی‌رسیدم.

 

تیتراژ برنامه منشور آن محسوب می شود

وی در ادامه درباره تیتراژ برنامه شب شیشه‌ای گفت: آهنگ و تیتراژ آغاز برنامه با دقت و تامل در انتخاب آهنگ، آهنگساز و خواننده ساخته شده و منشور برنامه محسوب می شود و در تیتراژ پایانی هم با انتخاب آهنگ و شعری عاشقانه تلاش كرده‌ایم مخاطب پس از تماشای بحثی چالشی با گوش دادن به آن موسیقی كمی به آرامش برسد.

وی در پایان گفت: شب شیشه‌ای با تركیبی فانتزی مظهر شفافیت است.

 

مطالب مرتبط:

«شب شیشه‌ ای» باحضورعطاران و...

 

UserName