• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2248
 • دوشنبه 1386/2/3
 • تاريخ :

گزارش اختصاصی از دیدار پرسپولیس – فولاد

پرسپولیس برای حذفی خط و نشان کشید

شادی بازیکنان پرسپولیس پس از به ثمر رسیدن گل

استادیوم آزادی تهران

شرایط آب وهوایی : آفتابی

شرایط زمین : عالی

تماشاگر : حدود 15هزارنفر

ستاره میزبان  حسین کعبی

ستاره مهمان خالد شیطاوی

ستاره بازی حسین کعبی

داور: محسن قهرمانی

کمک داورها: حیدر شکور و نیکفر نیک نهاد

داور چهارم: حسین فتاحی 

شیث رضایی در حال عبور کردن از بازیکن فولاد

دیروز هم شاگردان مصطفی دنیزلی همچون در 3 بازی گذشته به گونه ای بازی کردند که نه تنها طرفداران و تماشاگران خودی، بلکه رقیبان هم لب به تحسین تیم پرسپولیس گشودند.

این بار هم همانطور دیدیم و پیش بینی می شد ، یک علی نیکی در اوج تمام مشکلات پرسپولیس را حل کرد.

او که در دو بازی قبل پرسپولیس موفق به گلزنی شده و به علاوه در به ثمر رساندن گل ها نقش بسیار اساسی داشته است.

مهمتر از نیکبخت، در بازی دیروز حسین کعبی بود که با استفاده ی مفید دنیزلی از او ، توانسته به فوق ستاره ای در لیگ برتر تبدیل شود و پرسپولیس را به تنهایی به مرز پیروزی بکشاند.

مهرزاد معدنچی را هم نباید فراموش کرد.

چرا که با وجود معدنچی مثلث تهاجمی پرسپولیس تشکیل می شود ، مثلث آتشی که به اندازه ی کافی  پر قدرت و سریع است و کمتر دفاعی یارای مقابله با آنها را دارد.

صحنه ای ازدیدار پرسپولیس - فولاد

پرسپولیس دیروز نشان داد اگر همین رویه را طی کند علاوه بر صعود چند پله ای در جدول ، بدون شک یکی از بختهای اصلی قهرمانی جام حذفی ایران خواهد بود.

 

ترکیب ابتدایی بازی (پرسپولیس)

 مهدی واعظی، کریم باقری، شیث رضایی، الونگ الونگ، نیکبخت واحدی، ابوالفضل حاجی زاده، ابراهیم اسدی، فرزاد آشوری، حسین کعبی،مهرزاد معدنچی و حسین بادامکی

ترکیب ابتدایی بازی (فولاد)

خالد شیطاوی، مهدی چمن آرا، پژمان منتظری، علی اکبر مهدی پور، ابوذر رحیمی، عادل کلاه کج، عبدالکریم شاه وردی، پیتر خاویر وارادیار و هادی خنیفه و فابیو جان واریو و امیر خلیفه اصل

تعویض ها :

هادی خنیفر دردقیقه 37 جای خودش را به محسن حمیدی داد

کریم شاهوردی هم در دقیقه 59 از بازی خرج شد و سیامک سرلک به جای او وارد زمین شد

آخرین تعویض تیم فولاد هم در دقیقه 70 بدین ترتیب انجام شد فابیو جان واریو بیرون رفت وحجت چهار محالی باشماره 11 وارد زمین شد.

برای پرسپولیس هم  در دقیقه 66 بازی با توجه به مصدوم شدن کریم باقری اززمین خارج شد و طارق جبان به بازی آمد ودر دقایق 74 و78 به ترتیب حسین بادامکی وابراهیم اسدی جای خودشان را به رابرت ساها ومسعود زارعی دادند

اخطارها :

محسن حمیدی و سیامک سرلک از فولاد و حسین کعبی و طارق جبان از پرسپولیس

کعبی بازیکن ریز نقش پرسپولیس در موقعیت گلزنی

گل ها :

پرسپولیس 

گل اول توسط حسین کعبی: با پاس زیبای کریم باقری در دقیقه 16 از عمق خط میانی تیم فولاد توانست توپ را به حسین کعبی برساند و او با تیزهوشی بالا دروازه بان را از سر راه خود بردارد و گل اول پرسپولیس را به ثمر برساند.

گل دوم توسط حسین بادامکی: با سانتر زیبای واحدی نیکبخت از جناح چپ زمین خودی برای حسین بادامکی پرسپولیس موفق به زدن گل دوم خود شد. این گل در صورتی به ثمر رسید که حسین بادامکی به صورت چیپ توپ را در دقیقه 39 بازی از بالای سر دروازه بان به گل تبدیل کند.

گل فولاد:

بازیکنان فولاد با توجه به موقعیت به دست آمده به خوبی توانستند از کرنری که از جناح راست به دست آمده بود بهره ببرند و با ضربه سر کاپیتانشان یعنی پژمان منتظری در دقیقه 37 بازی توپ را تبدیل به گل کنند.

دقایق حساس بازی:

دقیقه 4 هم شوت بادامکی با اختلاف نا چیزی راهی اوت شد

در دقیقه 22 بازی موقعیت کاشته خوبی نصیب فولادی ها شد که ضربه زیبای فابیو جان والیو را مهدی واعظی به زحمت راهی کرنر کرد که در این صحنه هم دچار کمی آسیب دیدگی از ناحیه آرنج دست شد. اما به آن صورت جدی نبود.

دقیقه 30 بازی کریم باقری توانست تا مرکز خط دفاعی فولاد یعنی شش قدم پیش آید که منجر به کرنر شد.

معدنچی بازیکن چپ پای سرخپوشان در حال زدن توپ

در دقیقه 35 بازی هم با سا نتر کریم باقری از جناح چپ توپ به مهرزاد معدنچی رسید که با یک حرکت زیبای آکروباتیک توپ را به بیرون زد

دردقیقه 67 بازی شوت سنگین کلاه کج از فاصله 25 متری که با اختلاف اندک راهی اوت شد

دقیقه 74شوت زیبای پژمان منتطری را واعظی بخوبی کنترل کرد اما ضربه برگشتی را حمیدی می توانست تبدیل به گل کند که با برخورد به ابراهیم اسدی راهی کرنر شد

دقیقه 51 بازی هم کاری زیبا و دیدنی شیث و کعبی در جناح راست باعث شد توپ خوبی نصیب حسین کعبی شود که با دخالت مدافع فولاد به اوت رفت.

در دقیقه 78 باز هم با پاس زیبای نیکبخت صاحب توپ می شود و موقعیت تک به تک با گلر را پیدا می کند که با بی دقتی تمام توپ را در دست دروازه بان قرار می دهد.

دادکان شاهد دیدار پرسپولیس - فولاد

در حاشیه پرسپولیس- فولاد

*دیروز هم محمد دادکان با حضور در بین تماشگران شاهد دیدار بازی فولاد و پرسپولیس بود.

سرمربى سابق تیم ملى علت حضور خود در دیدار پرسپولیس و فولاد را علاقه به هر 2 تیم عنوان كرد.

محمد مایلى كهن به همراه محمد حسن انصارى فرد، مسعود رضاییان، محمدحسین ضیایى، حامد كاویانپور، پژمان جمشیدى، مهدى هاشمى نسب و احسان خرسندى با حضور در جایگاه ویژه نظاره گر این دیدار بودند.

وى در مورد علت حضور ش در ورزشگاه گفت: براى پرسپولیس زحمت زیادى كشیدم و به این تیم علاقه زیادی دارم. از سوى دیگر مربى فولاد نیز بوده ام و به خاطر علاقه به هر 2 تیم در ورزشگاه حاضر شده ام.

* انصارى فردپیش ازآغاز بازى با حضوردررختكن بااعضاى تیم گفت وگو كرد.

* بیش از 300 تن از هواداران فولاد خوزستان با طبل در ورزشگاه حاضر بودند.

* قبل از آغاز مسابقه حسین كعبى به سمت نیمكت تیم فولاد رفت و قبل از حضور در زمین با یاران سابقش دیدار كرد.

* تماشاگران حاضر در استادیوم بیش از توجه به این دیدار پیگیر نتایج مسابقه سایپا برابر پیكان و استقلال اهواز با پاس بودند و تعدادى از آنها با شنیدن خبر شكست سایپا خوشحالى كردند.

صحنه ای ازدیدار پرسپولیس - فولاد

* عدم حساسیت این دیدار باعث شد تماشاگران كمتر پرسپولیس را تشویق كنند اما در حالى كه این تیم با 2 گل از فولاد پیش بود در بخشى از استادیوم تعداد معدودى از تماشاگران على پروین سرمربى قبلى این تیم را تشویق مى كردند.

* كعبى پس از آنكه به تیم سابقش گل زد خوشحالى نكرد وبا ناراحتی تمام میکروفونی را که کنار خط کرنر بود را به شدت شوطیت که باعث خرابی آن شد و با کارت زرد داور روبرو شد جالب این بود که بعد از پایان بازی مسئول میکروفون با حاضر شدن مقابل در رختکن پرسپولیس اعتراض شدید خود را به بازیکن ومسئولان پرسپولیس برساند وی اظهار می کرد که چرا چنین حرکتی را باید از یک بازیکن لیگ برتری ببینیم خلاصه این که با میانجیگری صحبتهای مسئولان و چند نفری که مقابل در رختکن بودند نماینده ی صداوسیما از خیر ماجرا گذشت.

* كادرفنى تیم فولاد به گل دوم پرسپولیس اعتراض شدیدى داشتند و در این صحنه ایناسیو سرمربى فولاد با ضربه اى محكم بطرى آبى را به سمت زمین مسابقه شوت کرد.

* ادامه اعتراض هاى كمك مربى فولاد با تذكر جدى داور و داور چهارم همراه شد و حتى محسن قهرمانى به وى گفت در صورت ادامه اعتراضاتش اخراج خواهد شد.

* یكى از دوربین هاى تلویزیونى مدام در كنار دنیزلى قرار داشت و در یك صحنه براى عبور سیم این دوربین، سرمربى پرسپولیس مجبور شد حركاتى را انجام دهد كه بسیار جالب توجه بود.

* پس از تعویض كریم باقرى، بازوبند كاپیتانى پرسپولیس براى دقایقى درون دروازه افتاده بود تا اینكه در چند دقیقه پایانى و پس از تعویض ابراهیم اسدى این شیث رضایى بود كه بازو بند را به بازو بست.

* یکی دیگر از اتفاقات جالب بعد از به ثمر رسیدن گل حسین بادامکی بود که هواداران پرسپولیس با توجه به فیلم اخراجیها با شعار (ایول ، ایول ، داش حسینو ایول ) به تشویق او پرداختند!

مطالب مرتبط :

روز بد داور ؛ توقف پرسپولیس  در شیراز

                                                                                                                                        گزارش از مهدی سیگاری

UserName