• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2486
 • يکشنبه 1386/2/2
 • تاريخ :

شبکه انگلیسی خبری ایران افتتاح می‌شود

شبکه خبری انگلیسی ایران

شبکه خبری انگلیسی‌زبان ماهواره‌ای ایران با عنوان "پرس تی وی" به زودی به میدان رقابت رسانه‌های بین‌المللی می‌پیوندد.

به گزارش خبرگزاری مهر، از چندی پیش پخش لوگو و کلیپ راه‌اندازی شبکه تلویزیونی پرس تی وی روی ماهواره‌های دنیا شروع شده و پیش بینی می‌شود این شبکه تا دو ماه دیگر راه‌اندازی شود. مقدمات اجرایی این شبکه از دو سال قبل آغاز شده است.

مخاطبان این شبکه مردم اروپا و آمریکا و نیز آسیا هستند. این شبکه نگاهی متفاوت از آنچه رسانه‌های انگلیسی زبان مثل بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان ارائه می‌کنند، به مخاطبان عرضه خواهد کرد. این شبکه خبری به صورت 24 ساعته فعال است و به مسائل ایران توجهی ویژه خواهد داشت.

شبکه پرس تی وی ساختاری سیاسی و خبری دارد. بخشی از برنامه‌های این شبکه سیاسی، مستند و تولیدی خواهد بود. در حال حاضر  بخش عمده برنامه‌های مستند این شبکه  در آمریکا، چند کشور اروپایی، افغانستان، لبنان، عراق، آمریکای لاتین و ... در حال تولید است. خبرنگاران این شبکه ایرانی و خارجی هستند.

هدف شبکه پرس تی وی پاسخ دادن به خبرهای منفی شبکه‌های آمریکایی، اروپایی و حتی منطقه‌ای درباره ایران، صحبت با مردم مناطق مختلف، انتقال دیدگاههای جمهوری اسلامی و ارائه تحقیق و تفسیر به مسائل بین‌المللی است. سایت شبکه پرس تی وی به نشانی‌

www.presstv.ir هم اکنون به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.
شبکه خبری انگلیسی ایران

 همچنین خبرگزاری فارس گزارش داد ،محمد سر افراز معاون برون مرزی سازمان صداو سیما اعلام کرد: راه‌اندازی شبكه خبری به زبان انگلیسی از وظایفی بود كه مقدمات اجرای آن از دو سال قبل آغاز شد.

 

سرافراز اضافه كرد:این شبكه در دنیای پر تحول امروز ساختاری سیاسی، خبری دارد و بخشی از برنامه‌های ما، برنامه‌های سیاسی، مستند و تولیدی خواهد بود.

وی افزود:برای شبكه پرس تی وی ماهواره‌های مختلفی در نظر گرفته‌ایم و برای هر منطقه ماهواره‌ای را كه بیشترین مخاطب در آن منطقه را دارد انتخاب خواهیم كرد.

وی درباره خبرنگارانی كه در این شبكه بین المللی فعالیت خواهند كرد گفت: ما فراخوانی به اكثر كشورهای دنیا دادیم و افراد بسیاری اعلام آمادگی كردند و تعدادی از بین این افراد انتخاب شدند. مجریان ما ایرانی هستند و خبرنگاران ما از سراسر دنیا اخبار و برنامه‌های خود را برای ما می‌فرستند و ما تلاش خواهیم كرد تا حداقل در 40 منطقه خبرساز دنیا،‌خبرنگار داشته باشیم.

سرافراز درباره اهداف راه‌اندازی این شبكه گفت: هدف ما پاسخ به خبرهای منفی شبكه‌های آمریكایی، اروپایی و حتی منطقه‌ای درباره ایران است و هدف دیگر آن است كه از طریق این شبكه بتوانیم با مردم مناطق مختلف صحبت كنیم و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی را منتقل كرده و نسبت به مسائل بین‌المللی تحقیق و تفسیر داشته باشیم.

وی افزود:سعی ما این است كه با شبكه های مختلف خبری رقابت كنیم و در این مسیر روی تفاوت‌هایی كه با آنها داریم تاكید كرده و سعی می‌كنیم كه شبكه، فضای جدیدی برای مخاطبان به وجود آورد چون روند اطلاع رسانی شبكه‌هایی مثل «سی ان ان» و «بی بی‌ سی» برای مخاطبان به یك عادت تبدیل شده و مخاطبان اروپا و آمریكا هم علاقمند هستند ببینند دیگران چگونه به مسایل نگاه می‌كنند.

 

وی در پایان گفت: همزمان با تكمیل تجهیزات شبكه، گزارش‌های خبرنگاران را از كشورهای مختلف دنیا دریافت می‌كنیم بدون آنكه روی آنتن ببریم و در نهایت زمانی كه استودیوهای شبكه به طور كامل آزمایش شد شبكه پخش 24 ساعته خود را آغاز خواهد كرد.

 

 

UserName