• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1322
 • دوشنبه 1386/1/27
 • تاريخ :

روز بد داور ؛ توقف پرسپولیس  در شیراز

فجر سپاسى یك    پرسپولیس یك

جدال هوایی بازیکنان فجر و پرسپولیس

در روزى كه دو تیم مهره هاى كلیدى خود را در اختیار نداشتند به یك امتیاز قناعت كردند.

پرسپولیس بعد از پیروزى پرگل مقابل مس با روحیه بالا به شیراز رفته بود تا با كسب بردى دیگر خود را آماده حضور در نیمه نهایى جام حذفى كند اما نبود نیكبخت، معدنچى و حسین كعبى كاملاً مشهود بود.

دنیزلى، زیاد شعبوى سورى را براى نخستین بار در لیگ در خط حمله به كار گرفته بود تا در كنار حسین بادامكى مسؤول گلزنى تیم باشد. پژمان نورى نیز در پیستون چپ جانشین معدنچى شده بود. در طرف دیگر غلامحسین پیروانى نیز در نبود روانخواه، رضایى و بیك زاده به بازیكنان جوان خود میدان داده بود. بازى دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه نخست هر دو  تیم بیشتر در میانه میدان توپ را به گردش درمى آوردند و حملات نه چندان خطرناك اصلى ترین صحنه هاى بازى را تشكیل مى داد البته پرسپولیسى ها در دقیقه  42 توسط شعبو  یك موقعیت خطرناك را از دست دادند. در این زمان شوت سركش شیث را بیرانوند به طور ناقص دفع كرد اما زیاد شعبو توپ برگشتى را به بدن بیرانوند كوبید.

بهمن طهماسبی مهاجم فجر برابر پرسپولیس هم عطش گلزنی داشت

در نیمه دوم بازى سرخپوشان با انگیزه برد بازى را بهتر از حریف شروع كردند و از همان ابتدا حملات این تیم به روى دروازه فجرى ها باعث شد تا میزبان به عقب رانده شود اما روى یك ضدحمله رضا خالقى جوان پا به توپ شد و با سرعت بالا خود را به محوطه جریمه پرسپولیس رساند و در غافلگیرى دفاع توپ را وارد دروازه فرشید كریمى كرد. از این دقیقه به بعد پرسپولیس كه با جانشینى فاطمى به جاى ساها كاملاً هجومى شده بود حملات خود را روى دروازه فجر افزایش داد. ? صحنه مشكوك به خاطر برخورد توپ به دست مدافعان در محوطه جریمه باعث اعتراض پرسپولیسى ها به داور شد اما او نقطه پنالتى را نشان نداد.

در دقیقه 74 در محوطه جریمه روى پژمان نورى متوقف شد اما داور پنالتى نگرفت و این مسأله باعث اعتراض نورى به داور شد.

پرسپولیس فرصتهای زیادی از دست داد

با این اعتراض نورى دومین كارت زرد خود را دریافت كرد و از زمین اخراج شد تا پرسپولیس 16 دقیقه پایانى را با ده  نفر ادامه دهد.

با وجود 10 نفره شدن میهمان باز هم این پرسپولیس بود كه توپ و میدان را در دست داشت اما مهاجمان این تیم فرصت ها را یكى پس از دیگرى از دست مى دادند. در دقیقه ?? سرانجام داور نقطه پنالتى را براى پرسپولیس نشان داد در حالی که صحنه های قبلی بیشتر به پنالتی می خورد تا این صحنه!! فرزاد آشوبى با این پنالتی  كار را به تساوى كشاند.

در 10 دقیقه پایانى نیز حملات پرسپولیس بى ثمر ماند تا بازى با تقسیم امتیازات به پایان برسد و باز هم پرسپولیس به یك تساوى دیگر برسد.

البته كه پرسپولیس تمام زورش را براى جام حذفى كنار گذاشته و همه مى دانند كه در این بازى 3 مهره كلیدى خود - نیكبخت، معدنچى و كعبى - را در اختیار نداشت و از سوى دیگر داور مسابقه هم اشتباهات فراوانى داشت و از همه بدتر اینكه براى جبران اشتباهاتش مرتكب اشتباه دیگرى شد.

پیروانی : این تساوی برد است

سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی بعد از این بازی کم تجربگی را عامل توقف شاگردان جوان برابر پرسپولِس عنوان کرد .

غلامحسین پیروانی پس از تساوی یک بریک تیمش برابر تیم فوتبال پرسپولیس با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران اظهار داشت: در این بازی 6 مهره تاثیرگذار خود را بنا به دلایل مختلف در اختیار نداشتیم اما با این وجود نتیجه قابل قبولی کسب کردیم.

پیروانی افزود : بازیکنان من خوب و حساب شده بازی کردند و از تیم پرسپولیس پیش افتادیم . پرسپولیس هم خوب بازی کرد و صاحب چند موقعیت خوب گلزنی شد. در مورد پنالتی هم امیدوارم که من اشتباه دیده باشم اما فکر می کنم پنالتی درست نبود.

دنیزلی : می توانستیم برنده باشیم 

دنیزلی شاهد تساوِی شاگردانش

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با اینکه یک بازیکن تیم ما از زمین مسابقه اخراج شد و فجرسپاسی از امتیاز میزبانی بهره می برد اما می توانستیم با برتری میدان را ترک کنیم.

مصطفی دنیزلی افزود : باید روند بازیهای خوب مان را ادامه دهیم. درحال حاضرمی توانیم بین 30 تا 40 دقیقه بازی مورد نظرخود را در زمین پیاده کنیم. اگر این روند را تعمیم بدهیم و از ابتدا جریان بازی را دردست بگیریم می توانیم به موفقیت بیشتر امیدوارباشیم.

وی ادامه داد: درشرایطی که یکی ازبازیکنان تاثیرگذارمان از زمین اخراج شد، می توانستیم مقابل فجرسپاسی که از امتیاز میزبانی بهره می برد با برتری زمین مسابقه را ترک کنیم.

همه دیدند بازیکن فجرسپاسی چگونه توپ را از درون دروازه تیمش بیرون کشید و داور از کنار این صحنه بی تفاوت گذشت. داور اگر او را از زمین اخراج می کرد قطعا جریان بازی عوض می شد.

 

آمار و آنالیز بازی

از مهدی ارژنگی نیا

آمار بازی پرسپولیس نیمه اول نیمه دوم مجموع
 تعداد پاسهای كلی 113 128 241
پاسهای صحیح 86 106 192
پاسهای اشتباه 25 15 40
پاس بلند صحیح 2 7 9
سانتر 13 15 28
سانتر صحیح 4 3 7
ضربه سر اول 19 19 38
ضربه سر صحیح 6 8 14
خطا 12 6 18
دفع توپ 20 21 41
لودادن توپ 8 10 18
گرفتن توپ 3 3 6
شوت داخل چارچوب 2 0 2
شوت بیرون چار چوب 1 4 5
كرنر 8 6 14
موقعیت خطرناك 2 3 5
سرداخل چار چوب 0 0 0
سر بیرون چارچوب 2 0 2

 

آمار بازی فجر  نیمه اول نیمه دوم    مجموع
تعداد پاسهای كلی 39 31 70
پاسهای صحیح 26 19 45
پاسهای اشتباه 9 10 19
پاس بلند صحیح 4 2 6
سانتر 15 10 25
سانتر صحیح 3 3 6
ضربه سر اول 24 31 55
ضربه سر صحیح 4 7 11
خطا 9 10 19
دفع توپ 35 50 85
لودادن توپ 10 7 17
گرفتن توپ 3 1 4
شوت داخل چارچوب 0 1 1
شوت بیرون چار چوب 1 4 5
كرنر 4 0 4
موقعیت خطرناك 0 2 2
سرداخل چار چوب 0 0 0
سر بیرون چارچوب 0 1 1

 

مطالب مرتبط :

شکست سایپا مقابل استقلال اهواز

آبی ها در اوج

 

 

UserName