• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 621
 • دوشنبه 1386/1/27
 • تاريخ :

هفتاد درصد از  «در چشم باد» به پایان رسید

 

 

مدیر گروه حماسه و دفاع شبكه اول:

جعفری جوزانی علاوه بر كارگردانی تهیه‌كنندگی كار را بر عهده می‌گیرد .

 

مدیر گروه حماسه و دفاع شبكه اول سیما درباره‌ی تغییر تهیه‌كننده این سریال گفت: از آن‌جا كه می‌خواهیم با رعایت كیفیت، كمیت را با سرعت به نتیجه برسانیم، از این پس خود گروه در مراحل ساخت پروژه حضور جدی تر دارد و آقای جعفری جوزانی علاوه بر كارگردانی بخشی از وظایف تهیه‌كنندگی را بر عهده گرفتند.

عباس اكبریبا اعلام این‌كه حدود 70 درصد از تصویربرداری سریال «در چشم باد» به پایان رسیده است، پیش‌بینی كرد كه فیلمبرداری این سریال تا پایان سال 86 به پایان برسد و در سال 87 آماده‌ی پخش شود.

وی از كارخانه‌ی چیت‌سازی به عنوان لوكیشن جدید سریال «در چشم باد» نام برد و افزود: فیلمبرداری سریال «در چشم باد» از این هفته از سر گرفته می‌شود.

 

وی با اشاره به پیچیدگی مراحل ساخت سریال «در چشم باد» یادآور شد: این مجموعه‌ی تلویزیونی از سال 1382 و با فیلمبرداری بخش‌های مربوط به دوره‌ی میرزا كوچك خان (مقطع تاریخی 1300) شروع شد. پس از آن در مقطعی تعطیل شد و مجددا با تهیه‌كننده‌ی جدید (حبیب‌الله كاسه‌ساز) ادامه پیدا كرد.

عباس اكبری با تاكید بر این‌كه ساخت پروژه‌های سنگین با نوسانات بسیار همراه است، ادامه داد: دشواری طی كردن این راه پر پیچ و خم پس از این‌كه به هدفمان رسیدیم با حس رضایت همراه است.

 در چشم باد در مقاطع مختلف به بازیگران متفاوت، سیاهی لشگرها و وسایل تاریخی متفاوتی نیاز داشت كه فراهم كردن تمام این‌ها با دردسرهای بسیاری همراه بود.

 

پروژه‌های جنگی در حالت عادی 50 درصد از كارهای معمول سخت‌تر است وقتی عنوان تاریخی نیز به آن اضافه می‌شود مسلما راه سخت‌تری را پیش روی سازندگان قرار می‌دهد.

مدیر گروه حماسه و دفاع با یادآوری این‌كه 4 سال از شروع ساخت سریال «در چشم باد» می‌گذرد، اضافه كرد: طبیعی است برخی آدم‌هایی كه در این 4 سال وارد این كار شده‌اند، پس از مدتی از گروه جدا شدند. آقای كاسه‌ساز نیز از مدتی پیش مشكل حمله‌ی قلبی داشتند و در نهایت تصمیم گرفتند كه انصراف دهند.

به گفته‌ی وی، اكثر لوكیشن‌های سریال «در چشم باد» در حال ساخت است و برخی از آنها نیز آماده‌ی كار شده است. هم‌چنین ساخت بنای مسجد خرمشهر نیز به زودی آغاز می‌شود.

 

مدیر گروه حماسه و دفاع به این پرسش ایسنا كه آیا ساخت پروژه‌های الف ویژه را در این گروه ادامه می‌دهد، پاسخ مثبت داد و افزود: اكثر كارهای جنگی و تاریخی الف ویژه محسوب می‌شوند و چاره‌ای جز این نداریم. ضمن این‌كه قرار نیست كارهای سخت انجام داده نشوند.

عباس اكبری در پایان در پاسخ به این پرسش كه آیا گروه حماسه و دفاع در تامین بودجه ساخت سریال «در چشم باد» با مشكلی مواجه نبوده است، خاطرنشان كرد: سازمان صدا و سیما پشتیبان ساخت چنین پروژه‌هایی است.

 

مطالب مرتبط:

آغاز فیلمبرداری«در چشم باد»

«در چشم باد» ظرفیت دراماتیك بسیار بالایی دارد

روایتی عاشقانه از قیام كوچك خان تا فتح خرمشهر

در چشم باد ، وصیت‌نامه‌ام محسوب می‌شود

دیوار صوتی لاله‌زار شكست شد ...

 

 

روایت حیاتی از ۳۴ سال گویندگی

روایت حیاتی از ۳۴ سال گویندگی

روایت حیاتی از ۳۴ سال گویندگی
 بازیگر نقش رهبری + عکس

بازیگر نقش رهبری + عکس

بازیگر نقش رهبری + عکس
حامد بهداد

حامد بهداد

حامد بهداد
از خانه سینما تا مرقد امام(ره)

از خانه سینما تا مرقد امام(ره)

از خانه سینما تا مرقد امام(ره)
UserName
عضویت در خبرنامه