• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2192
 • چهارشنبه 1386/1/22
 • تاريخ :

منچستر 7 -  1 آ اس رم

تحقیر رم در اولدترافورد

صعود دو تیم انگلیسی در مرحله ی یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا دیشب تحت تاثیر پیروزی عجیب منچستریونایتد برابر آ اس رم قرار گرفت.

به گزارش تبیان دور برگشت مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا دیشب آغاز شد که طی آن در اولدترافورد تیم منچستر یونایتد با نتیجه شوک برانگیز 7 – 1 آ اس رم را در هم کوبید.

یونایتدها که در بازی رفت  در ورزشگاه المپیک رم به دنبال اخراج پل اسکولز ده نفره شدند و بازی را با حساب 2 – 1 به حریف ایتالیایی واگذار کردند ، دیشب در نمایشی رویایی رم را تحقیر کردند.

در این بازی مایكل کریک در دقایق 11 و 60 ، آلن اسمیث در دقیقه 17 ، وین رونی در دقیقه 19 ، کریستیانو رونالدو در دقایق 44 و 49  و پارتریک ورا در دقیقه 81 گلهای منچستریونایتد را در این بازی به ثمر رساندند و روسی  تک گل رم را به ثمر رساند.

جالب اینکه بعد از گل هفتم هواداران فریاد می‌كشند: ما گل هشتم را می‌خواهیم!

گاردین در این باره نوشت  : باور نكردنی است. این منچستر از این كره خاكی نیست !

روزنامه ی ایندیپندنت هم  نوشت: یونایتد در آسمان هفتم! 

به این ترتیب منچستر یونایتد با برتری 8 – 3 در مجموع دو بازی به جمع چهارتیم برتر رقابتها صعود کرد و امشب حریف خود را از برنده ی دیدار حساس امشب بایرن مونیخ – میلان خواهد شناخت.

فرگوسن : بی نظیر بودیم

به دنبال این نتیجه سر آلکس فرگوسن سرمربی منچستر یونایتد که در مدت دو دهه نشستن روی نیمكت این تیم بیش از دویست بازی اروپایی را تماشا كرده است در پایان بازی گفت:« این بزرگ‌ترین شب اروپایی بود. نتیجه بازی باور نكردنی بود؛ اما، ‌كیفیت بازی‌مان آنقدر بالا بود كه پس از به ثمر رساندن گل‌های دوم یا سوم احساس می‌كردی اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است. شب ویژه‌ای بود. امیدوارم تنها برای یك بار نباشد؛اما، كیفیت و تعداد گل‌های بسیار بالا بود. برای همین تكرار این كار دشوار است.»

سرالكس ادامه داد:« گل زود هنگام كارم را سخت كرد. آن گل آنها را سست كرد و به ما اعتماد به نفس داد تا سرعت بازیمان را بیشتر كنیم و برای آنها دردسرهای بسیاری به وجود آوریم. عملكرد بی‌نظیری بود توضیح بیشتری نمی‌توان داد! سرعت بازی و نفوذ ما عالی بود.»

چلسی در دقیقه 90 صعود کرد

دیشب چلسی انگلیس هم در ورزشگاه مستایا در شهر والنسیا میزبان خود والنسیا سی اف اسپانیا را مغلوب کرد.

چلسی که ابتدا با گل دقیقه 32 فرناندو مورینتس  از میزبانش عقب افتاده بود ، در نیمه ی دوم با گل آندره شفچنکو در دقیقه 52 بازی را به تساوی کشاند و در حالی که اسپانیایی ها امیدوار بودند بازی به وقت اضافه کشیده شود ، مایکل اسی ین در وقتهای تلف شده بازی گل دوم و پیروزی بخش چلسی را به ثمر رساند و این تیم را با برتری 2 – 1 در بازی برگشت و 3 – 2 در مجموع به مرحله نیمه پایانی لیگ قهرمانان اروپا رهنمون ساخت.

مورینیو : اسی ین عالی ست

بعد از این پیروزی هم خوزه مورینیو سرمربی تیم  چلسی از مایکل اسی ین تمچید کرد و گفت :  او یک بازیکن منحصر به فرد است و توانایی دوندگی اش مثال زدنی است. اسین می تواند هر روز فوتبال بازی کند. به نظر من او یک ورزشکار عالی است.

وقتی یک ماه قبل این بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست دادیم، خلاء او کاملا احساس شد. اما او خوشبختانه برای این بازی بزرگ آماده شد. ما در بازی بعد اسین را به خدمت نداریم و خوشحالیم که این بازی به صورت رفت و برگشت برگزار می شود.

مطالب مرتبط :

سرشاخ غول های اروپا

 

 

UserName