• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1576
 • چهارشنبه 1382/7/30
 • تاريخ :

برانكو : با نیمكت نشینی دایی آسمان به زمین نمی آید!

بعد از پیروزی درخشان مقابل نیوزیلند، حالا همه انتظار دارند كه ایوانكوویچ یك برد دیگر را برای ایران به ارمغان آورد. پروفسور، كره جنوبی پر ادعا را در بوسان به زانو در آورد، آیا او می تواند این بلا را بر سر همتای شمالی چشم بادامی ها نیز بیاورد؟

در لیست جدید هنوز هم نام كسانی كه می توانستند درتیم ملی بازی كنند به چشم نمی آید؟

حق با شماست. كسان دیگری هستند كه می توانستند به اردو دعوت شوند، ولی در هر بازی فقط از یازده بازیكن می توانیم استفاده بكنیم ضمن اینكه 7 نفر بیشتر نمی توانند بر روی نیمكت بنشینند . نمی توانستیم 50 نفر را دعوت كنیم! الان هم اگر 25 بازیكن در اردو هستند، ممكن است چند تایشان مشكل داشته باشند كه دارند.

مجدداً از وحید هاشمیان هم خبری نیست؟

نظر من روی او مثبت است. هاشمیان هم مثل مهدوی كیا برای حضور در تیم ملی مشكلاتی دارد.تیم های باشگاهی آنها بازیهای حساسی را در پیش رو دارند ولی برای 12 نوامبر و بازی برگشت مقابل كره و لبنان از آنها دعوت می كنیم.

میرزاپور در بازیهای اخیر تیم ملی كاملاً متزلزل ظاهر شده، اما به نظر می رسد باز هم انتخاب اول شما خواهد بود؟

منظور شما چیست؟آماده تر از او كیست؟ رحمتی گلر خوبی است اما در بازیهای باشگاهی اش هم گاهاً بر روی نیمكت می نشیند.

خیلی ها معتقدند به دلیل اینكه شما یك سال از ایران دور بودید این بازیكن ها انتخاب افراد دیگری هستند؟

من 3 سال است كه در ایران حضور دارم و روی همه بازیكن ها شناخت دارم. مطمئن باشید در تمام این مدت فوتبال ایران را تعقیب می كردم. مساله عجیب وغریبی نیست، چه كسی را بهتر از یحیی ، نصرتی یا رضایی سراغ دارید كه برای خط دفاع باید دعوت می كردم. البته بازیكن های خوب دیگری هستند كه حتماً در آینده از آنها استفاده خواهد شد.

علی دایی آمادگی حضور در تمرینات را دارد؟

فعلاً كه اینطور نشان می دهد، تا آنجا كه من دیدم مشكلی نیست هر چند كه یك مقدار از ناحیه كمر احساس درد دارد كه طی روزهای آینده برطرف می شود. البته نصرتی هم همین مشكل را دارد.

پس از اینكه بگوویچ او را در بازی مقابل پرسپولیس تعویض كرد همه می خواهند بدانند كه آیا شما جسارت نیمكت نشینی او را دارید؟

چطور فكر می كنید من چنین جسارتی را نداشته باشم؟ در بوسان هم مقابل افغانستان دایی را بر روی نیمكت نشاندم ولی به هر حال او خیلی خوب است. آقای گل لیگ تا اینجای كار هم علی دایی است. شخصاً مشكلی در او نمی بینم و تا وقتی كه سالم و آماده باشد، می تواند بازی كند. دایی به عنوان كاپیتان تیم مسؤولیت خیلی زیادی دارد. او با تجربه یی كه دارد ارشد تیم محسوب می شود و می تواند بین بچه ها ارتباط برقرار كند و آنها را به هم نزدیك سازد. دایی در تمرین هم برتری از نظر موقعیت بركسی ندارد و فقط مسؤولیتش بیشتر است.

اما به عقیده كارشناسان دایی به دلیل مصدومیت های پیاپی از آمادگی همیشگی به دور است؟

چرا فقط به دایی گیر می دهید؟ می خواهید حرفی بزنم كه فردا تیتر كنید!

بالاخره این قضیه مهمی در فوتبال ایران محسوب می شود؟

این طبیعی است كه هر كسی خوب نباشد بر روی نیمكت می نشنید، فرقی هم نمی كند كه این فرد چه كسی باشد. با نیمكت نشینی دایی آسمان به زمین نمی رسد.

از شرایط این بازی آگاهی كافی دارید؟

این بازی راحتی نیست ولی مطمئن هستم همه چیز به خیر و خوشی ختم می شود. نتیجه نهایی در زمین مشخص خواهد شد اما من امیدوارم.

ما همیشه برای پیرزوی به میدان می رویم و فرقی نمی كند كدام مكان ومقابل چه تیمی باشد. می دانم شرایط خیلی سختی را پیش روی داریم اما این مرا نگران نمی كند. بازیكنان من حرفه یی اند و زود به شرایط عادت می كنند.

هفته یی یك پرواز بیشتر به كره وجود ندارد و ما سعی كردیم بهترین برنامه را به اجرا بگذاریم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

همه افكارم به این دیدار متمركز شده و كاری به مشكلات ندارم. اینها نمی تواند بهانه یی برای پیروز نشدن باشد. هر طور كه شده باید آن را پشت سر بگذاریم.

UserName