• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
  • تعداد بازديد :
  • 5312
  • سه شنبه 22/7/1382
  • تاريخ :

برندگان چهارمین جشنواره سیما



  با پایان رقابت میان برترین آثار تلویزیونی دو سال گذشته ، سریال های : شب دهم ، مریم مقدس ، خواب و بیدار ، دوران سركشی ، كارآگاه شمسی و دستیارش مادام و تله تئاتر: به سوی دمشق و فیلم تلویزیونی چتری برای كارگردان ، بیشترین جوایز چهارمین جشنواره سیما را كسب كردند.

به گزارش خبرنگار ما ، در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سیما كه شنبه شب ، همزمان با شب میلاد امام مهدی (عج) در محوطه باز صداوسیما برگزار شد ، ضمن اجرای برنامه های متنوع موسیقی ، نمایشی ، نماآهنگ های مختلف ، اجرای نمایش طنز توسط گروه كاكتوس ، اجرای قطعه طنز توسط اكبر عبدی و غیره برگزیدگان مختلف جشنواره ، جوایز خود را از دست مدیران صداوسیما ، هنرمندان و پیشكسوتان رشته های هنری به شرح زیر دریافت كردند:

فیلمنامه سریال «الف»

تندیس جشنواره به حسن فتحی ، برای سریال شب دهم.

كارگردانی سریال «الف»

تندیس جشنواره به ابراهیم حاتمی كیا برای سریال خاك سرخ.

تهیه كنندگی سریال «الف»

تندیس جشنواره به حسن بشكوفه برای سریال شب دهم.

بازیگر زن فیلم تلویزیونی یا سریال «الف» و «ب»

دیپلم افتخار به عاطفه نوری برای سریال دوران سركشی. تندیس جشنواره به پری امیر حمزه برای سریال كارآگاه شمسی و دستیارش مادام.

بازیگر مرد فیلم تلویزیونی یا سریال «الف» و «ب»

دیپلم افتخار به خسرو شكیبایی برای سریال تفنگ سرپر. تندیس جشنواره به حسین یاری برای سریال شب دهم.

انتخاب بازیگر

تندیس جشنواره به گلاب آدینه برای سریال فرستاده.

كارگردانی فیلم سینمایی

دیپلم افتخار به علی شاه حاتمی برای فیلم كولی.

تندیس جشنواره به محمود شولی زاده برای فیلم نورا.

تهیه كنندگی فیلم سینمایی

دیپلم افتخار به محمدحسین حقیقی برای فیلم بهشت جای دیگری است.

تندیس جشنواره به محسن آقا علی اكبری برای فیلم مریم مقدس.

فیلمنامه سریال «ب»

تندیس جشنواره به علیرضا طالب زاده برای سریال دوران سركشی.

كارگردانی سریال «ب»

تندیس جشنواره به مرضیه برومند برای سریال كارآگاه شمسی و مادام.

تهیه كنندگی سریال «ب»

تندیس جشنواره به رضا جودی برای سریال دوران سركشی.

فیلمنامه فیلم تلویزیونی

تندیس جشنواره به فرهاد توحیدی برای فیلم زایر.

كارگردانی فیلم تلویزیونی

تندیس جشنواره به پرویز شیخ طادی برای فیلم چتری برای كارگردان.

تهیه كنندگی فیلم تلویزیونی

تندیس جشنواره به بهروز خوش رزم برای فیلم زایر.

فیلمنامه «ب» طنز

تندیس جشنواره به محمدرضا فاضلی برای سریال پشت كنكوری ها.

كارگردانی سریال «ب» طنز

تندیس جشنواره به پریسا بخت آور ، برای سریال پشت كنكوری ها.

تهیه كنندگی سریال «ب» طنز

تندیس جشنواره به حمید و مجید آقاگلیان برای سریال پاورچین.

بازیگر زن سریال «ب» طنز

تندیس جشنواره به زهره مجابی برای سریال كاكتوس.

بازیگر مرد سریال «ب» طنز

تندیس جشنواره به جواد رضویان برای سریال پاورچین.

كارگردانی هنری تله تئاتر

تندیس جشنواره به حمید سمندریان برای تله تئاتر به سوی دمشق.

كارگردانی تلویزیونی تله تئاتر

تندیس جشنواره به ساسان امیرپور برای تله تئاتر به سوی دمشق.

تهیه كنندگی تلویزیونی تله تئاتر

تندیس جشنواره به جواد ظهیری برای تله تئاتر به سوی دمشق.

بازیگر زن تله تئاتر

تندیس جشنواره به ثریا قاسمی برای تله تئاتر به سوی دمشق.

بازیگر مرد تله تئاتر

تندیس جشنواره به پرویز پورحسینی برای تله تئاتر به سوی دمشق.

برنامه های تركیبی

طراحی صحنه آثار غیرداستانی

تندیس جشنواره به مهین جواهریان برای برنامه وروره گیسو.

كارگردانی تلویزیونی تك دوربینه

تندیس جشنواره به محمد حسن زاده برای برنامه نقطه ب.

تهیه كنندگی برنامه تركیبی

دیپلم افتخار به سیدامیر سیاح برای برنامه اقتصاد روز. تندیس جشنواره به ارد عطارپور برای برنامه با طبیعت ایران.

كارگردانی تلویزیونی در برنامه های چند دوربینه

تندیس جشنواره به جمشید كلانتری برای برنامه نماز جمعه تهران.

برنامه پخش زنده

تندیس جشنواره به علی حبیبی قانع و فرشاد صادقی برای برنامه با جام جهانی 2002.

تهیه كنندگی مسابقه تلویزیونی

تندیس جشنواره به محسن تقوی زنوز و حمیدرضا شیروانیان برای مسابقه تیر و كمان.

مجری زن

تندیس جشنواره به پریچهر بهروان برای برنامه همراه با ایرانیان.

مجری مرد

تندیس جشنواره به علی اكبر عبدالرشیدی برای برنامه كنكاش.

كارگردانی نماآهنگ

 تندیس جشنواره به فرشاد فرشته حكمت برای برنامه صبح رستاخیز.

تهیه كنندگی نماآهنگ

تندیس جشنواره به ایرج عاشوری برای برنامه شمس الضحی.

كارگردانی برنامه عروسكی

تندیس جشنواره به هنگامه مفید برای برنامه قصه های شبانه.

تهیه كنندگی برنامه عروسكی

دیپلم افتخار به امیر فیضی برای برنامه سنجد و محیط زیست.

تندیس جشنواره به ایرج طهماسب برای برنامه كلاه قرمزی و پسرخاله.

كارگردانی انیمیشن

تندیس جشنواره به نسرین قلی بیگیان برای برنامه علمدار كربلا.

تهیه كنندگی سریال یا فیلم بلند انیمیشن

تندیس جشنواره به سعید بیدختی برای علمدار كربلا.

جلوه های ویژه

دیپلم افتخار به محمد جواد شریفی راد و رضا رستگار برای سریال خاك سرخ.

جلوه های ویژه میدانی

تندیس جشنواره به بابك احمدیان برای جلوه های ویژه رایانه ای خواب و بیدار.

طراحی لباس

دیپلم افتخار به پرویز شیخ طادی برای فیلم تلویزیونی چتری برای كارگردان.

تندیس جشنواره به عبدالحمید قدیریان برای فیلم - سریال مریم مقدس.

طراحی صحنه

دیپلم افتخار به پرویز شیخ طادی برای فیلم تلویزیونی چتری برای كارگردان.

تندیس جشنواره به سیداحمد ساكت برای سریال خاك سرخ.

چهره پردازی

تندیس جشنواره به عبدالله اسكندری و جلال الدین معیریان برای سریال های سفر سبز و مریم مقدس.

صدابرداری

دیپلم افتخار به بهمن حیدری و احمد امیری برای سریال خواب و بیدار. تندیس جشنواره به مرتضی دهنوی و محمود سماك باشی برای سریال تفنگ سرپر.

صداگذاری

تندیس جشنواره به خسرو كیوان مهر برای سریال شب دهم.

تصویربرداری تك دوربینه

تندیس جشنواره به ابراهیم سعیدی و ذوالفقار عرب زاده برای برنامه رویای مروارید.

تصویربرداری چند دوربینه

دیپلم افتخار به احمدپور صبریان ، مهدی پورقاسمی و محمد كرمی برای برنامه پنجره شبانه.

تندیس جشنواره به رزت قادری و كیوان یوسفی برای برنامه یكی كودك بودن.

نورپردازی

تندیس جشنواره به سیروس عبدلی برای سریال سفر سبز.

مدیریت فیلمبرداری یا تصویربرداری

دیپلم افتخار به ایرج عاشوری برای برنامه های سفالینه و شمس الضحی.

تندیس جشنواره به رسول احدی برای سریال خواب و بیدار.

تدوین داستانی

با تقدیر از شیرین وحیدی برای تدوین سریال خاك سرخ ، تندیس جشنواره به سهراب میرسپاسی برای تدوین فیلم تلویزیونی چتری برای كارگردان.

تدوین در برنامه های تركیبی تك دوربینه

تندیس جشنواره به پژمان طاهریان برای برنامه طراحی نقوش سنتی.

تدوین مستند

دیپلم افتخار به سیدابراهیم اصغرزاده برای مستند كاغذهای بی جواب.

تندیس جشنواره به وحید باقرزاده ، برای مستند زمین پناه من است ، پرنیان و تاریخ اساطیر.

پژوهش در مستند

تندیس جشنواره به علی اكبر ولدبیگی برای مستند زمین پناه من است.

تهیه كنندگی مستند

دیپلم افتخار به فرشته هالی برای برنامه یكی كودك بودن.

تندیس جشنواره به ارد عطارپور برای برنامه پرنیان.

مستند گزارشی

دیپلم افتخار به محمدحسین جعفریان برای برنامه حماسه ناتمام.

تندیس جشنواره به فاروق نجم الدین و اصغر قهقرایی برای برنامه سفر آبی.

تهیه كنندگی مستند محض یا بازسازی

تندیس جشنواره به ابوالفضل صفاری تهیه كننده رویای مروارید.

موسیقی متن

دیپلم افتخار به فردین خلعت بری برای سریال شب دهم.

تندیس جشنواره به مجید انتظامی ، برای سریال مریم مقدس.

جوایز بخش محتوایی ارائه موثر و هنرمندانه مضامین دینی در بخش آثار داستانی

دیپلم افتخار به سیدامیر حسینی و مسعود آب پرور تهیه كنندگان پل.

تندیس جشنواره به محسن علی اكبری تهیه كننده مریم مقدس.

ارائه موثر و هنرمندانه مضامین دینی در بخش آثار غیرداستانی

 با تشكر از رضا صبور، تهیه كننده برنامه به سوی ظهور ، تندیس جشنواره اهداء می شود به فرامرز مقدم نیا برای برنامه بار سنگین آسودگی.

تبیین مقام و منزلت واقعی زن

دیپلم افتخار به محسن علی اكبری برای سریال فرستاده.

تندیس جشنواره به رضا جودی برای سریال دوران سركشی.

حمایت از مردم مظلوم فلسطین و تبیین چهره صهیونیسم بین الملل

 تندیس جشنواره به سید علیرضا سجادپور و سید احمد میرعلایی ، تهیه كنندگان چشمان آبی زهرا.

برنامه های ویژه سلامت

دیپلم افتخار به ناهید سادات شریفی و مهناز خرم رودی برای برنامه هزار راه نرفته.

تندیس جشنواره به سعید ابوطالب ، برای برنامه ایدز.

بهترین آثار تلویزیونی به انتخاب مردم

بهترین مسابقه تلویزیونی

حسین فردرو ، تهیه كننده مسابقه ستاره ها.

بهترین تله تئاتر تلویزیونی

علی اصغر آزادان ، تهیه كننده تله تئاتر زارع شیكاگو.

بهترین برنامه پخش زنده

فضل الله شریعت پناهی و علی زاهدی برای برنامه پنجره شبانه.

بهترین سریال طنز

مجید و حمید آقاگلیان برای سریال پاورچین.

بهترین سریال الف و گروه بازیگران

سیدجمال ساداتیان ، تهیه كننده سریال خواب و بیدار.

جوایز ویژه جشنواره به شركت كنندگان مسابقه مردمی

لیلا موفق ، فرزند حسین از شهر رشت ، اعظم عسكریان ، فرزند قاسم از اصفهان ، محمدحسین شیرازی ، فرزند محمد تقی از اراك ، علی بهزادیان ، فرزند عباسعلی از خراسان ، امید حاج حسینی ، فرزند احمد از تهران.

تقدیر از مستندسازان ایرانی

همچنین در بخش دیگری از مراسم ، از خانواده 2مستندساز ایرانی در بند سعید ابوطالب و سهیل كریمی تقدیر شد. در این مراسم كه در صدوسومین روز اسارت این 2هنرمند برگزار شد ، پس از پخش یك نماآهنگ ، جایزه ای به رسم یادبود از سوی رئیس سازمان صداوسیما و معاونت سیما ، به خانواده این مستندسازان اهدا شد. دكتر لاریجانی در سخنانی ، با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای آزادی ابوطالب و كریمی ، گفت : زمانه غریبی است.

آنها كه می خواستند در عراق دمكراسی ایجاد كنند و پاسخگوی مردم باشند ، از پاسخگویی درباره وضعیت این دو عزیز طفره می روند. وی در ادامه تاكید كرد: باعث تاسف است كه كشوری ابرقدرت كه ژست دمكراسی دارد ، با نیروهای خلاق و هنرمند این گونه برخورد می كند و این مساله نشانه سبوعیت مدرنی است كه در دنیا جلوه گر شده است.

ما همچنان پیگیر آزادی این مستندسازان هستیم و امشب نیز از روح والای امام زمان (عج) مدد می گیریم تا این دو عزیز را هر چه زودتر به دامان خانواده های آنها بازگرداند.

تقدیر از ژاله علو و نیكو خردمند

در بخشی از این برنامه از ژاله علو ، بازیگر سینما و تلویزیون و هنرمند دوبله با پخش نماآهنگی تقدیر شد. وی پس از تشویق حضار به روی سن آمد و در سخنانی گفت : «صدای من اگر رحمتی در آن بوده ، همیشه در خدمت مردم خوب كشور من بوده است». پس از اهدای جایزه این هنرمند توسط دكتر علی لاریجانی و محسن مهاجرانی ، رئیس سازمان صداوسیما در سخنانی گفت : سپاسگزارم كه در این شب فرخنده كه میلاد امام زمان (عج) است، از یكی از هنرمندان فرهیخته كه واقعا چهره ماندگاری برای ساحت هنر ایران است ، تقدیر می شود. این هنرمند ِ خدوم سالها برای هنر این مملكت زحمت كشید و من از جانب تمام دست اندركاران این عرصه از او تشكر می كنم و امیدوارم هدایای ناقابلی را كه تقدیم ایشان می شود، بپذیرند. هنگام تقدیر از نیكو خردمند نیز كه در بخش دیگری از برنامه ، با نمایش نماآهنگ ساخته شده درباره وی انجام شد ، رئیس سازمان صداوسیما و معاون وی در امور سیما ، به این هنرمند جایزه ای اهدا كردند. خردمند در سخنان كوتاهی گفت : دچار هیجانم و چیزی برای گفتن ندارم.

همچنین در پایان مراسم به محمد رضایی یزدی ، دبیر جشنواره سوم جایزه ای به رسم یادبود اهداء شد.

در حاشیه

اكبر عبدی و مهران مدیری جایزه یكی از بخشها را اهدا كردند. عبدی با اشاره به جایزه بهترین بازیگر سریال طنز «ب» كه به جواد رضویان اهداء شد ، گفت : فكر می كردیم قرار است در بخش كارگردانی از مهران مدیری تقدیر شود ، به همین دلیل جایزه بازیگری را هیات داوران به رضویان داد. راس ساعت 20 از همه شبكه های سیما دعای فرج پخش شد. ابوالفضل صفاری هنگام دریافت جایزه بهترین مستند محض یا بازسازی ، با اشاره به زندانی بودن ابوطالب و كریمی گفت : برای مستندساز چیزی بدتر از این نیست كه زندانی باشد. مراسم تا ساعت 00/2 بامداد ادامه داشت.
5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
UserName