تعداد مطالب : 39
تعداد نظرات : 1
زمان آخرین مطلب : 2روز قبل

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد:

موافقت با تقاضای دانشجویان دختر برای بازگشت به شهر خود

رئیس دانشگاه آزاد گفت: هر دانشجوی دختر این دانشگاه که درخواست بازگشت به شهر خود را داشته باشد، با آن موافقت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، فرهاد رهبر ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی، بر پیوند میان حوزه و دانشگاه تأکید کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی محتوای آموزش عالی و مهم‌ترین آن تحول علوم انسانی است که سال‌ها است شعار آن داده شده اما عملی نشده است.

وی افزود: باید پیوندی میان اوضاع دانشگاه ایجاد شود تا محتوای علوم انسانی مناسب دانشگاه‌های ایران تولید شود و دانشگاه آزاد آماده است با کمک حوزه علمیه و مراجع، گام‌های مثبتی در این زمینه بردارد.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد:‌ فرهنگ اسلامی و اسلامی‌کردن دانشگاه‌ها یکی از مشکلات دیگری است که باید برای رفع آن کوشید و این کار نیاز به هماهنگی در سطح ملی دارد.

رهبر خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در اقصی نقاط کشور ۴۰۰ واحد آموزشی دارد و یکی از مشکلاتی که گزارش می‌شود، این است که دانشگاه آزاد اسلامی فرهنگ منطقه را تغییر داده و باید این مشکلات را نیز حل کرد.

وی درباره رفع مشکلات فرهنگی گفت: یکی از سیاست‌هایی که دانشگاه در نظر گرفته، بومی‌گزینی است و هر دانشجوی دختری درخواست بازگشت به شهر خود را داشته باشد، با آن موافقت می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دغدغه‌های اصلی دانشگاه را بومی‌سازی علم و محتوای آموزشی کتب درسی دانست و گفت: باید دید چقدر از این علم که در دانشگاه به کار گرفته می‌شود، نافع است و توانسته نیازهای امروز کشور را حل کند.

رهبر عنوان کرد: ما نیاز داریم به سمت حل مشکلات به ویژه مشکل بیکاری جوانان فارغ‌التحصیل از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان برویم.

وی اظهار داشت: در این زمینه برنامه‌هایی داریم تا با تبدیل ایده به محصول و تجاری‌سازی آنها به عرصه ملی و اشتغال جوانان کمک کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت:‌ مراجع و فضلا مامن ما هستند و اگر کج‌روی و خطایی داشته باشیم از رهنمودهای شما و دیگر مراجع و علما استفاده می‌کنیم تا این رهنمودها چراغ راه دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

منبع : خبرگزاری مهر

 


استاد سلام منبع تخصصی برگزار کننده دوره های تخصصی تدریس خصوصی,هزینه تدریس خصوصی,تدریس خصوصی کنکور انسانی,تدریس خصوصی ادبیات انسانی,کلاس آنلاین و ... برای تمامی دانش جویان آرزوی موفقیت دارد.

جمعه 28/7/1396 - 18:0

صادق صادق پور بعنوان رییس آموزش و پرورش منطقه یک جایگزین خدابنده شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، صادق صادق پور بعنوان رییس آموزش و پرورش منطقه یک جایگزین خدابنده شد.

منبع:خبرگزاری برنا

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تخصصی تدریس خصوصی ,هزینه تدریس خصوصی ,کلاس آنلاین, کلاس مجازی و ... این انتصاب را تبریک عرض می نماید.

 

 

 

جمعه 28/7/1396 - 17:46

نانوبیورآکتور برای مطالعه تجربی سیستم بیولوژی و تولید محصولات در مسیرهای متابولیکی در خارج از سلول برای نخستین بار در دانشگاه تهران طراحی و ساخته شد.

نانوبیورآکتور ساخته شده مرتبط با پروژه دکتری مهدی پسران، دانشجوی نانوبیوتکنولوژی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، است که با راهنمایی دکتر قاسم عموعابدینی دفاع شد.

در این تحقیق که کار عملی و آزمایشگاهی آن در مرکز پژوهشی فناوری‌های نوین در مهندسی علوم زیستی دانشگاه تهران به انجام رسیده، با استفاده از روش تقلید زیستی، مسیر متابولیسمی تثبیت نیتروژن در خارج از سلول ساخته شده است. این مسیر متابولیسمی توسط نانوبیورآکتورهایی که از بستر نانوفایبرهای سلولزی طبیعی ساخته شده بودند، در خارج از سلول مشابه سازی شد.

هر سه آنزیم این مسیر یعنی اوره آز، گلوتامات دهیدروژناز و گلوتامین سنتتاز در بستر نانوبیورآکتورها تثبیت و در شرایط کاملاً کنترل شده واکنش‌ها را به انجام رساندند. تمامی شرایط کارکردی آنزیم‌های مذکور مدل سازی و بهینه سازی و در شرایط تعریف شده واکنش‌ها به انجام رسیدند.

نانوبیورآکتور ساخته شده توانایی انجام واکنش‌های پشت سرهم را داشته و برای اولین بار در جهان این مسیر متابولیسمی سه آنزیمی در خارج از سلول تشکیل و در ادامه مورد استفاده قرار گرفت.

در این پژوهش با استفاده از واکنش‌های پشت سر هم سه آنزیمی، اوره به یک محصول زیستی با ارزش تبدیل شد. ابتدا هر یک از آنزیم‌ها در شرایط بهینه، بر روی نانوفیبرهای سلولزی تثبیت و سپس در واکنش‌های پشت سر هم شرکت داده شدند. تثبیت هر سه آنزیم در فضای نانویی دارای نوآوری بوده و انتخاب جنس مناسب نانو فایبر نیز از نوآوری‌های این کار است.تدریس خصوصی زیست

استفاده از این سیستم محققان را قادر خواهد ساخت که مسیرهای متابولیسمی داخل سلول مبتنی بر مهندسی متابولیسم و سیستم‌های بیولوژی را مورد مطالعه تجربی قرار دهند و امکان تولید محصولات بیولوژیک را در مقیاس مینیاتوری فراهم سازند.

نتایج حاصل از این تحقیق می‌تواند در حوزه‌های زیست پزشکی، ساخت کلیه مصنوعی و ابزار مطالعه سیستم‌های بیولوژی در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

این تحقیق، با عنوان Nano-bioreactor Apparatus and Method of Manipulating Extracellular Metabolic System در اداره ثبت اختراع بین‌المللی (US Patent) با شماره ثبت ۶۵۱/۴۶۰/۱۵ در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۷ با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران ثبت شده است.

منبع :  دانشگاه تهران

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های خصوصی تدریس خصوصی, هزینه تدریس خصوصی,کلاس آنلاین,کلاس مجازی,تدریس خصوصی زیست شناسی,تدریس خصوصی زیست شناسی کنکور,استخدام مدرس زیست شناسی و ... این موفقیت را تبریک می گوید.

 

چهارشنبه 26/7/1396 - 10:15

در این مطلب سعی می کنیم نوع مبارزه با کلاس آنلاین را که این روزها، برای تدریس و تدریس خصوصی و دوره های آموزشی به نوعی ابزار تبدیل شده است را بررسی می کنیم، کلاس آنلاین را یک ابزار جدید آموزشی ببینیم.

وقتی بانکها کم کم کاغذ را کنار میگذاشتند و جلوی هر کارمند کم کم بر اساس رتبه های هر کارمند بانکی، یک کامپیوتر قرار میگرفت، وقتی پدران و پدر بزرگهامان به بانک میرفتند همیشه میگفتند، از وقتی کامپیوتر آمده فلان طور شده و الفاظی در جهت مبارزه با این تکنولوژی به کار می بردند و همه اتفاقات را به خاطر کامپیوتر میدانستند، صف های طولانی و بد منظره در بانکها با تکنولوژی دستگاه نوبت دهی یا ابزاری برای پاسخ  به نیاز نوبت دهی سازماندهی شدند اما باز مردم صف را ترجیح میدادند و حال می بینیم کاملا این ابزار نوبت دهی در هر بانک راه درست و تمیزی به نیاز بانکی شد و جایگزین خوبی برای صف های بانکی، همه روی صندلی می نشینند تا نوبتشان برسد، ولی مبارزه اولیه را یادمان هست، سخت گیری بانکها به خصوصی بانکهای خصوصی که سخت گیری محترمانه بود، کم کم  استفاده از دستگاه نوبت دهی در بانک به عادتی تسهیلگر در مردم تبدیل شده است، حالا حتی در مراکز مختلف دیگر که مراجعه کننده حضوری زیاد هست، مثل ادارات دولتی، برخی درمانگاه ها در حال استفاده است.

 


چرا کلاس آنلاین خوبست؟
1- در شهرهای شلوغ، نیازی به رفت و آمد در شهر نداریم، دو یا سه ساعت از خانه تا آموزشگاه هدر نمیرود

2- در شهرهای دور از امکانات کافی، میتوانیم با استادهای با تجربه و به نام، در شهرهای بزرگ مهارتهای جدید بیاموزیم

3- صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد برای شاگرد

4- صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد برای استاد و هزینه پذیرایی از شاگردان در کلاس، در کلاس آنلاین، در منزل شاگرد و به عهده خودش هست!

5- سرعت اینترنت ایران، برای برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین هم اکنون قابل قبول است.

6- جدیدا استادهای به روز، هم در سایتهای مشهور آموزشی ایران، خود را آنلاین هم معرفی می کنند و به راحتی در دسترس هستند.

مشکلات کلاس آنلاین در ایران

عدم آشنایی فراگیران عادی با کلاس آنلاین
عدم اعتماد به تکنولوژی های جدید
عدم پوشش اینترنت برای همه شهر ها و همه مناطق، حتی در برخی شهرهای بزرگ که برخی نمی توانند اینترنت پر سرعت داشته باشند
نگرانی از هزینه های احتمالی است، البته مردمی که کلمه دانلود در لیست اول برای جستجو ها قرار دارد این نگرانی عجیب است.  


ما در صفحه کلاس آنلاین در حال آموزش و برطرف کردن ترس و نگرانی مردم از واژه کلاس آنلاین هستیم، باشد تا در آینده نزدیک با استادها در کلاس آنلاین آموزش ببینند و از یادگیری آسان و راحت در دسترس، لذت ببرند، به امید حضور شاگردها و استادهای خوب در کلاس آنلاین استاد سلام با بیش از 20000 استاد به روز.

دوشنبه 24/7/1396 - 10:2

خلاقیت یک فرایند است و شما میتوانید به کمک یک سری ابزار خلاقیت دانش آموزتان را بهبود دهید.

"خلاقیت به معنی شکستن الگوهای موجود به منظور داشتن یک نگرش متفاوت به همه چیز است"

برای من بارها پیش آمده که برای نوشتن یک پیش نویس خوب 2و3 یا حتی تعداد بیشتری مدل پیش نویس دارم. در واقع میشه گفت بهترین نوشته ها و متن ها  از پیش نویس ها و چک نویس ها بوجود اومدن. خلق یک مقاله نیازمند تحقیق و جست و جوی خیلی زیاد راجع به چیزی که ما میخوایم منتقل کنیم و چیزی که میخوایم مخاطب بشنود،است.

خلاقیت فقط در هنردیده نمی شود.میتواند در طراحی مهندسی، طراحی سیاسی، حل مسئله، طراحی بازی و برنامه ریزی پدیدار شود.مثل تبدیل یک ایده به یک مجسمه یا حتی نوشتن یک پیش نویس برای یک طراح یا نویسنده. در حین فرآیند تکرار زیاد باعث بهبود ایده ویا بهبود نتیجه عملی ایده بشود.

میرسیم به یک باور کاملا اشتباه "خلاقیت یک توانایی ذاتی است و فقط در بعضی افراد وجود دارد و باقی مردم مقدار کمی از آن بهره مندند"!!!! صاحب این افکار معمولا مردمی با اعتماد به نفس خیلی پایین هستند.

در واقع دسته ای از مردم هستند که ناخودآگاه می توانند فکر خلاقانه ای داشته باشند درست مثل ورزشکاران با استعداد، دانشمندان و معلمان. اما مطالعه هدفمند و تمرین میتواند خلاقیت هر آدمی را گسترش دهد.

"خلاقیت یک فرآیند داشتن ایده های ناب است که ارزشمندند. این یک فرآیند است و تصادفی نیست."

خلاقیت یک فرآیند منعطف است.گاهی اوقات بهترین راه نوآوری جست و جوی ممتد و بی نتیجه است،اولین، دومین یا حتی ان امین پیش نویس هم چیزی نیست که شما میخواهید. این یک فرآیند نامنظم است. در مرحله ی عمل، ما اساس یک محصولی که ناگهانی خلق شده را پیدا می کنیم.

جعبه ابزار خلاقیت

در اینجا تعدادی ابزار برای خلاقیت دانش آموزان داریم. با تمرین این تکنیک ها، دانش آموزان خودشان متوجه می شوند که کجا و چگونه از آن ها استفاده کنند.

1.منتظر اولین ایده خارق العاده نباشید.

به خلق ایده ادامه دهید تا جایی که حداقل به 3 ایده با قابلیت اجرا برسید. سایت ها و پلت فرم هایی وجود دارند که میتونید در آن ایده هارا ثبت کنید و با گفت و گو پیرامون ایده ها میتوانید  به گسترش ایده یا حتی ایده های جدید برسید. مثل Chalk Talk 

2.پیش نویسی و تجدید نظر چندباره در ایده، کانسپت، راه حل و یا محصول

از نقطه نظرات مختلف مانند مخاطبان ،فرهنگ، حامیان و مخالفان ایده خود را ویرایش کنید.

 


3.در بحث های سازماندهی شده شرکت کنید.

مکالمه های با عکس العمل های کاربردی میتواند راهبرد ایده های نو باشد.میتوانید ازSpider Web (Harkness) Discussions برای یافتن فیدبک ها استفاده کنید.

4.خطایابی در دوره های آزمایشی.

پیداکردن خطاها و کمبودها شانس طراحی بهتر رو برای شما محیا میکند و حتی ممکن است به مسیرهای بهتری هم دست پیداکنید.

5.ایده یا محصول را برای مدتی، به هدف بازیابی، کنار بگذارید.

یک روز رو اختصاص بدید که یک کار دیگر غیر از کارهای مربوط به ایدتون رو انجام بدید مثلا اگر مدرس زبان هستید اون روز تدریس زبان انگلیسی را انجام بدید با این کار هم استراحت کردید و هم با انرژی و نگرش جدیدی به موضوع برمیگردین. بعد از انجام این کار نتیجه خیلی بهتر میشود.

6.یک پرتفولیو تهیه کنین.

همه ی چک نویس ها و پیش نویس ها و مدل های تمرینی رو در یک پوشه نگهدارید چون در آینده به یک الهام برای کارهاتون تبدیل میشن.

7.استفاده از مطبوعات و مجلات

با مجلات کوچک که برای یک دانشمند، نویسنده، ریاضی دان یا مهندس است شروع کنید. ایده در یک لحظه ایجاد می شود.از آنجاییکه دانش آموزان متن های مختلف جالب رو یادداشت میکنند و با ایجاد ارتباط بین این نوشته ها میتوانند به یک ایده ناب برسند.

8.برای یادگیری ایده های جدید تحقیق و جست جو کنید.

خارجیا میگن we don’t know what we don’t know شاید خیلی بدیهی باشد اما این جمله ساده نشانگر امر مهم تحقیق برای عمل به هر ایده است.تحقیق به علم و اطلاعات دانش آموزان عمق مبخشد و راه های جدید فکر کردن رو به شما آموزش میدهد.

9.از همکلاسی ها و همکاران خود انتقاد کنید.

سیستم های ثبت بازخورد نوشته ها و طرح ها برای دانش  آموزان راه مفیدی است تا افکار و ایده های خودشون رو بروز دهند، بازخورد بگیرند و به راه استفاده از این نظریات در کارهایشان دست یابند. برای شروع گالری ها و خیریه ها عالی هستند.

10.پازل و معما حل کنید تا به مغزتان تمرین فکر کردن متفاوت بدهید.

استفاده از بازی های معمایی گروهی برای دانش آموزان ،آنها را در راه استفاده از ابزار خلاقیت و تفکر ناب که در ذاتشان است قرار  می دهد.

 


توانایی های خلاقیت دانش آموزان خود را با استفاده از 2 یا 3 مورد از این ابزار بهبود بخشید.دوره های آموزشی ، دانش آموزان خود را آماده پذیرش و تطابق با این ابزار می کنند.آنها میتوانند به راحتی راهی را که مناسب نیازشان است انتخاب کنند.

اجرای آزمایش های تجربی در شرایطی که از هدف انجام پروسه بی اطلاع باشید بسیار مشکل است. جست وجو در مقالات زمانی که هیچ اطلاعی از مهارت های جست وجو علمی ندارید کاری طاقت فرساست. داستان درباره خلاقیت هم همین گونه است.

خلاق بودن نیازمند توسعه ی ابزار است. خلاق بودن به معنی آن است که یک نفر بتواند در تواناییهایش جست و جو کند و استراتژی های تمرینی خود را امتحان کند و اگر شکست بخورد میتواند از مهارت های دیگرش استفاده کند.دانش آموزان میتوانند با استفاده از این جعبه ابزار استقلال خود را بدست بیاورند. "شروع کردن" مهم ترین قدم برای بهبود خلاقیت است. قابل توجه مادر پدر های عزیز استاد سلام مرجع تدریس خصوصی دوره های خلاقیت بچه ها را برگزار می کنند و شما می توانید با خیال آسوده فرزندان خود را ثبت نام کنید.

دوشنبه 24/7/1396 - 10:1

جزئیات آزمون الکترونیکی برای گروه دندانپزشکی اعلام شد

آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه دندانپزشکی (سبک قدیم) آبان ماه ۹۶ برگزار می شود
به گزارش خبرنگار مهر، متقاضیان آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه دندانپزشکی (سبک قدیم) در دو دسته داوطلبان تحصیل کرده در خارج و داخل کشور باید پیش از ثبت نام در آزمون نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور هستند و پیش از این در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده داده اند، باید قبل از ثبت نام از طریق سایت http://epay.sanjeshp.ir مبلغ یک میلیون ریال (۱۰۰ هزار تومان) بصورت اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند و با در دست داشتن پرینت پرداخت هزینه و به همراه داشتن یک قطعه عکس و کارت ملی به حوزه مرکز قطب برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی مراجعه کنند.

داوطلبان باید در روزهای ۲۰ تا ۳۰ مهرماه ۹۶ به حوزه مرکز قطب برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی شامل دانشگاههای علوم پزشکی بیرجند، تبریز، تهران، زابل، زاهدان، شیراز، گیلان، مازندران، همدان مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

ثبت نام این دسته از داوطلبان به صورت مشروط است و صدور کارت ورودبه جلسه آزمون منوط به تأیید مرکز خدمات آموزشی خواهد بود.

داوطلبان تحصیل کرده در داخل کشور نیز جهت ثبت نام باید از روز پنجشنبه ۲۰ مهر تا روز یکشنبه ۳۰ مهرماه به دانشگاه محل تحصیل خود در حوزه مرکز قطب برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی مراجعه و یا با معرفی دانشگاه به نزدیکترین مرکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.

آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه دندانپزشکی (سبک قدیم) پنجشنبه ۱۱ آبان ماه ۹۶ برگزار می شود.

منبع:   خبرگزاری مهر

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تخصصی تدریس خصوصی,تدریس خصوصی زیست شناسی,تدریس خصوصی زیست کنکور,هزینه تدریس خصوصی زیست شناسی,کلاس آنلاین و... برای عزیزان آرزوی موفقیت دارد.

يکشنبه 23/7/1396 - 16:52

آزمون ارزشیابی دانش آموختگان خارج فیزیوتراپی برگزار می شود
آزمون ارزشیابی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته فیزیوتراپی ۲۴ مهرماه ۹۶ برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد آزمون ارزشیابی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته فیزیوتراپی برای دانش آموختگان رشته فیزیوتراپی که درخواست ارزشیابی مدرک آنها در مقطع کارشناسی در سامانه مرکز خدمات آموزشی جهت شرکت در آزمون تایید شده است، برگزار می شود.

 


آزمون ارزشیابی رشته فیزیوتراپی دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶ ساعت ۱۰ صبح در محل مرکز خدمات آموزشی ساختمان وزارت بهداشت به نشانی تهران، شهرک غرب، خیابان ایوانک شرقی بین فلامک و زرافشان، ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بلوک A طبقه دوم برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی,تدریس خصوصی زیست شناسی,تدریس خصوصی زیست کنکور,تدریس خصوصی شیمی,هزینه تدریس خصوصی,کلاس آنلاین و ... برای این عزیزان آرزوی موفقیت دارد.

 

يکشنبه 23/7/1396 - 0:10

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه ۹۶ (نوبت هجدهم) از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه ۹۶ آغاز می شود

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور (بهمن ماه ۹۶) نوبت هجدهم از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه ۹۶ منحصرا به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می شود و این مهلت در یکشنبه ۳۰ مهرماه به پایان می رسد.تدریس خصوصی کنکور

وی افزود: تمامی داوطلبان متقاضی ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود داوطلبان لازم است به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۷۰۰ هزار ریال (۷۰ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در روز جمعه ۸ دی ماه ۹۶ برگزار می شود.

منبع:  خبرگزاری مهر

استادسلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تخصصی تدریس خصوصی , تدریس خصوصی کنکور ارشد , تدریس خصوصی کنکور, تدریس خصوصی حسابداری , تدریس خصوصی مدیریت صنعتی و ... برای عزیزان شرکت کننده در این آزمون آرزوی موفقیت دارد.

 

شنبه 22/7/1396 - 11:36

  20مهرماه، روز بزرگداشت حافظ
خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.تدریس خصوصی ادبیات

 

حافظ مردی بود ادیب، عالم به علوم ادبی و شرعی و آگاه از دقایق حكمی و حقایق عرفانی. استعداد خارق العاده

او در تلفیق مضامین و آوردن صنایع گوناگون بیانی در غزل او را سرآمد شاعران زمان خویش و حتی تمامی شاعران زبان فارسی كرده است. او بهترین غزلیات مولوی، سعدی، كمال، اوحدی، خواجو و سلمان را استقبال كرده است اما دیوان او به قدری از بیتهای بلند و غزلیات عالی و مضمونهای نو پر است كه این تقلیدها و تأثرها در میان آنها كم و ناچیز می نماید. علاوه بر این، مرتبه والای او در تفكر عالی و حكمی و عرفانی و قدرتی كه در بیان آنها به فصیح ترین و خوش آهنگ ترین عبارات داشته، وی را به عنوان یكی از بزرگترین و تاثیرگذارترین شاعران ایران قرار داده و دیوانش را مورد قبول خاص و عام ساخته است.


این نكته را نباید فراموش كرد كه عهد حافظ با آخرین مراحل تحول زبان فارسی و فرهنگ اسلامی ایران مصادف بود. از این روی زبان و اندیشه او در مقایسه با استادان پیش از وی به ما نزدیك تر است و به این سبب است كه ما حافظ را بیشتر از شاعران خراسان و عراق درك می كنیم و سخن او را بیشتر می پذیریم.

 

منبع:http://www.beytoote.com

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تخصصی تدریس خصوصی,تدریس خصوصی ادبیات,تدریس خصوصی عربی, کلاس آنلاین و ... این روز را به دوستداران شعر و ادب پارسی تبریک می گوید.

پنج شنبه 20/7/1396 - 13:27

علوم ورزشی دانشگاه تهران؛ رتبه نخست کشور و ۳۰۰-۲۰۱جهان

 


دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران با قرار گرفتن در رتبه زیر ۳۰۰ دانشگاه‌های جهان در علوم ورزشی و تربیت بدنی سرآمد دانشگاه‌های ایران شد.

 


دکتر فواد صیدی، معاون پژوهشی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه تهران گفت: بر اساس آخرین آمار رتبه بندی علمی دانشگاه‌های برتر جهان در حوزه علوم ورزشی که توسط مؤسسه شانگهای در سال ۲۰۱۷ انتشار یافته است، دانشگاه‌های تهران، آزاد اسلامی و گیلان در رتبه ۲۰۱-۳۰۰جهان قرار گرفته‌اند.

وی در تشریح نحوه محاسبه امتیازبندی شاخص‌ها افزود: با توجه به امتیاز کلی یا همان توتال، بر اساس کمیت، کیفیت و مشارکت بین‌المللی در مقالات چاپ شده برگرفته از پنج شاخص به اختصار PUB, CIT, CPP, TOP, IC ، دانشگاه تهران با امتیاز ۶ / ۹ به عنوان رتبه نخست ایران معرفی شده است. این در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی (با مجموع واحدهای تحت پوشش در کشور) در این رتبه بندی با امتیاز ۶ / ۳ در جایگاه دوم و دانشگاه گیلان با امتیاز ۵ / ۵۹ در رتبه سوم ایران قرار گرفته‌اند.تدریس خصوصی

معاون پژوهشی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی با ارزشمند خواندن این جایگاه خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر به دلیل تفسیر سطحی اطلاعات گزارش شده در سایت مؤسسه شانگهای، رتبه دانشگاه تهران در میان دانشگاه‌های ایران، به اشتباه سوم منتشر شده بود. در صورتی که رتبه هر دانشگاه در این رتبه‌بندی بر اساس مجموع پنج شاخص مورد اشاره تعیین می‌شود و در آن هم کل شاخص‌ها و هم وزن هر شاخص محاسبه می‌شود که با محاسبه شاخص‌ها و وزن آنها در این رتبه‌بندی، دانشگاه تهران جایگاه اول کشور را دارد و دانشگاه آزاد و دانشگاه گیلان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم کشوری قرار گرفته‌اند.

دکتر صیدی در پایان این موفقیت را که به گفته او حاصل تلاش پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران است، به همکاران خود و نیز دانشگاهیان دانشگاه آزاد و دانشگاه گیلان تبریک گفت.

 


منبع:http://ut.ac.ir/fa/news

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی ,تدریس خصوصی بدنسازی, تدریس خصوصی پیلاتس ,تدریس خصوصی والیبال ,تدریس خصوصی شطرنج ,تدریس خصوصی شنا و ... این موفقیت را تبریک عرض می نماید.

 

پنج شنبه 20/7/1396 - 10:28