تعداد مطالب : 3871
تعداد نظرات : 34
زمان آخرین مطلب : 59دقيقه قبل

 

کیسه های نان پارچه ای در نانوایی ها ی شمال تهران با هدف آگاه سازی شهروندان در رابطه با کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی و حفظ محیط زیست در هفته بدون نایلکس توزیع شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک آسیه اقدسی مدیر اداره محیط زیست و انرژی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت : روز بدون نایلکس با مشارکت کانون های محیط زیست با پیام " کیسه پلاستیکی کمتر، زمین پاک تر، زندگی بهتر" در سطح محلات شمال تهران برگزار شد .
وی گفت: در هفته بدون نایلکس در تمامی سراهای محلات 27 گانه آموزش های لازم برای ارتقاء سطح آگاهی شهروندان از قبیل برگزاری کلاس و دوره های آموزشی با همکاری واحد بازیافت و محیط زیست در سراهای محلات و... با موضوع كاهش مصرف كیسه ها ، ظروف و محصولات یكبار مصرف پلاستیكی و جایگزین كردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیكی با شعار پلاستیک کمتر ، زمین پاک تر ، سلامت بیشتر اجرا شد.
اقدسی تصریح کرد : از ویژه برنامه های اجرا شده در روز بدون نایلکس می توان به نصب بنر و پوستر اطلاع رسانی و توزیع پوستر آموزشی ، اجرای کارگاه های آموزشی در سراهای محلات، آموزش چهره به چهره در میادین تره بار، توزیع کیسه نان پارچه ای در بین نانوایی ها و شهروندان اشاره کرد

شنبه 31/4/1396 - 12:29

 

شهردار منطقه 20 از ارائه خدمات رایگان گردشگری ویژه فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان این منطقه خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 شهر تهران، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: همزمان با فصل تابستان و اجرای طرح داستان تابستان از سوی مدیریت شهری منطقه 20، تورهای گردشگری رایگان در قالب تهران گردی و ری گردی با محورهای مذهبی، علمی، آموزشی، تاریخی و تفریحی در حال اجراست.

صفوی با اشاره به اینکه تمامی شهروندان، تشکل های مردم نهاد و مراکز فرهنگی با مراجعه به سراهای محله می توانند از این خدمات رایگان بهره مند شوند، افزود: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 2 هزار شهروند منطقه 20 در تورهای تهران گردی و ری گردی مشارکت داشته اند و این خدمات در فصل تابستان به صورت ویژه تری اجرا می شود.

وی خدمات رسانی به نیازمندان را از اولویت های مدیریت شهری برشمرد و گفت: برپایی تورهای گردشگری برای اقشار کم برخوردار، سالمندان، نیازمندان، کودکان کار و اقشار آسیب دیده اجتماعی از دیگر برنامه های اجتماعی است که دردستور کار مدیریت شهری منطقه 20 قرار دارد.

صفوی به استقرار ایستگاه های راهنمای گردشگری به منظور اطلاع رسانی اشاره کرد و یادآور شد: برپایی تورهای گردشگری به ازای هر محله، تور ویژه مدارس، تورهای ویژه خانواده های بی بضاعت و محله های محروم، تورهای ری گردی و توزیع بسته های فرهنگی شامل نقشه، کتاب و لوح فشرده گردشگری از جمله اقدامات مدیریت شهری در فصل تابستان است.

شهرداری منطقه 20 یادآور شد: به منظور غنی سازی اوقات فراغت شهروندان بیش از 500 برنامه اجرایی در حوزه های ورزشی، فرهنگی، بانوان در مراکز فرهنگی و پایگاه های تابستانه منطقه 20 در حال اجراست.

شنبه 31/4/1396 - 12:26

 

 

 

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 از اجرای "طرح شهر در دست بچه ها" و برپایی تورهای نیم روزه تابستانه ویژه کودکان و دانش آموزان این منطقه در راستای اجرای برنامه های غنی سازی اوقات فراغت تابستانه شهروندان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، امیر جاوید پور معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با بیان اینکه آغاز فصل تابستان برای معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران مصادف است با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، تفریحی و گردشگری درراستای غنی سازی اوقات فراغت تابستانه دانش آموزان، گفت: یکی از طرح هایی که مورد استقبال ویژه شهروندان واقع شده، "طرح شهر در دست بچه ها" است که در منطقه21 با حضور کودکان و دانش آموزان و در قالب برپایی اردوهای نیم روزه بازدید از اماکن آموزشی، تفریحی و گردشگری شهر تهران با هدف ارتقاء سطح فرهنگ و آشنایی کودکان با مراکز تفریحی-آموزشی و نیز آگاهی از برنامه های متنوع معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می شود.


وی با بیان این موضوع که "طرح شهر در دست بچه ها" در قالب برگزاری تورهای نیم روزه انجام می شود و می تواند تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح آموزش های شهروندی در بین نوجوانان داشته باشد، افزود: از دیگر اهداف این طرح می توان به آگاه سازی کودکان و نوجوانان از ظرفیت‌ها و اماکن علمی، هنری و تاریخی شهر تهران، تقویت روحیه مشارکت‌جویی و مسئولیت پذیری آنها در سطح مدرسه و محله، ارتقاء سطح روحیه امید و نشاط و افزایش تحرک و پویایی در فعالیت‌های جمعی و گروهی، کمک در جهت برقراری ارتباط آگاهانه و مسئولانه با سطوح مختلف جامعه شهری و ... اشاره کرد.

 

جاوید  پور در ادامه تصریح کرد: طی هر ماه در فصل تابستان حدود 90 نفر در قالب 9 برنامه ی تور نیم روزه "شهر در دست بچه ها" از مکان های تفریحی، تاریخی، مراکز کارآفرینی، واحدهای تابع شهرداری و ... بازدید می کنند تا ضمن آشنایی با اماکن دیدنی و شاخص شهری موجود در سطح کلانشهر تهران؛ خود را آماده پذیرش مسئولیت های کوچکی که به آنها در طی این تورها سپرده می شود؛ نمایند.


معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 در خاتمه خاطرنشان کرد: آموزش درخصوص زمینه هایی همچون مسائل ایمنی، ترافیك و حمل و نقل، مسائل زیست محیطی، امور اجتماعی و فرهنگی، امور ورزشی و تربیت بدنی و همچنین تقویت روحیه ی مسئولیت پذیری و مشاركت جویی در میان کودکان و نوجوانان باعث افزایش آگاهی آنان در جهت شناخت بهتر شهر و شیوه های اداره آن در سطوح مختلف مدیریت شهری می شود.

 

شنبه 31/4/1396 - 12:3

 

 

مولایی شهردار منطقه 22 به همراه جمعی از مدیران و معاونین خود با حضور در جمع کودکان بی سرپرست موسسه خیریه دارالقرار حضرت زهرا(س) در پیکانشهر با آنها دیدار و ساعتی را با کودکان بی سرپرست حاضر در این مرکز خیریه سپری کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، در این دیدار که طبق دیدارهای گذشته در فضایی صمیمانه و غیر رسمی برگزار شد، هر یک از کودکان به بیان سخنان خود پرداخته و مدیران مجموعه به ارائه گزارشی از عملکرد موسسه پرداختند.

 

مولایی ضمن آرزوی توفیق برای کلیه مسوولان مجموعه در مورد رفع برخی نیازهای این مرکز و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی بچه های موسسه خیریه دستوراتی داد.

در پایان از سوی مولایی شهردار منطقه 22 به کودکان، هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

شنبه 31/4/1396 - 11:59


معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دوگفت: مسیلهای منطقه دو دارای 6 حوضچه رسوبگیر اصلی است که نقش مهمی در جمع آوری آبهای سطحی محدوده منطقه که در طول سال بر اساس برنامه زمانبندی مورد لایروبی قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، علیرضا جعفری با اعلام این مطلب اظهار داشت : سرعت آب در حوضچه ها تعدیل و کم می شود که این امر با توجه به وسعت زیاد حوضچه باعث ته نشین شدن حجم بالایی از رسوبات شده كه باید به طور مرتب تخلیه شوند.

وی افزود : به علت بارش های اخیر و وجود دو رودخانه اصلی شهر تهران ( فرحزاد و درکه) در سطح محدوه منطقه مقدار زیادی رسوبات در حوضچه های رسوب گیر ته نشین شد که عملیات لایروبی ، تخلیه و تسطیح کف در آنها به اجرا درآمد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه خاطرنشان کرد: اداره مسیلها و قنوات منطقه طبق برنامه ریزی های انجام شده رسوب برداری و لایروبی حوضچه های رسوبگیر در قالب طرح جهادی با تجهیزات و ادوات شامل: بیل مکانیکی ، لودر، کامیون ، خاور و نیسان  لایروبی و پاکسازی شدند.

جعفری در پایان تصریح کرد: حوضچه گیشا  1500تن ، حوضچه فاز یک و دو بوستان نهج البلاغه 500تن ، حوضچه حسنک 600تن  و حوضچه عبدل آباد 250تن نیز لایروبی ، رسوب برداری صورت گرفت و به گودهای مجاز حمل شد.

شنبه 31/4/1396 - 11:54

 

مرحله دوم پویش «از خودمان شروع کنیم» با هدف ارتقای فرهنگ استفاده از دوچرخه و احترام به عابران پیاده در منطقه 15 در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس سالمی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: : مرحله دوم  این پویش از 22 تیر در راستای ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه پاک و ایجاد روحیه شادابی و نشاط و ترویج و تبیین مقررات راهنمایی و رانندگی و با همکاری نهادهای مردمی  و پلیس راهور آغاز شده است.

به گفته وی: دراین مرحله پرفورمنس ها در تقاطع صالحی- بوعلی (شهرك مشیریه)  حاضر شده و موضوعاتی چون چهار راه احترام، احترام به عابرپیاده وفرهنگ استفاده از دوچرخه را به شهروندان آموزش می دهند.

معاون حمل ونقل و ترافیک در پایان خاطرنشان کرد: اجراهای گروه نمایشی در تقاطع صالحی روزهای سه شنبه وپنج شنبه ازساعت ۱۸الی ۲۰  تا پایان مرداد ادامه دارد.

شنبه 31/4/1396 - 11:52


شهردار منطقه 4 گفت: در سومین هفته از اجرای طرح جهادی نگهداشت معابر شهری ، 100 معبر محلات پاسداران ضرابخانه، مبارک اباد حسین آباد و شیان لویزان و شهرک ولیعصر(عج) بهسازی و مناسب سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 مهندس سید امیر عباس بهاری با اعلام این خبر گفت: به منظور رسیدگی دقیق به مسایل و مشکلات شهری و همچنین زیبایی منظر شهری، مرحله سوم طرح جهادی نگهداشت شهری در بزرگترین ناحیه منطقه 4 در دستور کار قرار گرفت و به پایان رسید.
وی با اشاره به اقدامات این طرح در حوزه فنی و عمرانی افزود: به منظور تسریع در عبور و مرور خودروها و همچنین رفع مشکلات آبگرفتگی ، 100 معبر در فضایی به مساحت 269 متر مربع لکه گیری هندس و 51 نهر نیز مرمت و بهسازی شد.
بهاری اضافه کرد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و استفاده بهینه شهروندان از فضاهای شهری، پیاده روهای معابر و همچنین محدوده بوستان ها به مساحت تقریبی 60 متر طول به همراه همسطح سازی و ایمن سازی دریچه ها در دستور کار معاونت فنی و عمرانی قرار گرفت.
شهردار منطقه 4 فعالیت های ترافیکی را از دیگر برنامه های طرح نگهداشت در ناحیه 3 عنوان کرد و گفت: ساماندهی تابلوهای اسامی معابر، ترافیکی و انتظامی در 66 معبر و مرمت و نگهداشت 32 عدد از تجهیزات شهری و المان های ترافیکی از جمله اقدامات این معاونت است.
وی بازدید و شناسایی نقاط دارای گره های ترافیکی را از دیگر اقدامات این طرح فوریتی عنوان کرد و گفت: به منظور کاهش حوادث ناشی از تصادفات رانندگی، ضمن بازدید و شناسایی نقاط دارای گره ترافیکی و پرحادثه در معابر محلی و بزرگراهی اقدامات لازم در این خصوص در دستور کار قرار گرفت.
بهاری تصریح کرد: در حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست، علاوه بر رفع خاموشی 11 بوستان محلی و فرامنطقه ای 18000 مخزن و زیر مخزنی، 39000 متر گاردریل، 71000 متر جدول و 45 ایستگاه اتوبوس شستشو و رنگ امیزی شد.
شهردار منطقه 4 افزود: جمع آوری 25 تن خاک و نخاله بلا صاحب، شستشوی 200 متر مربع کرکره و سایبان راسته های تجاری، لایروبی 6000 متر کانال و 7 حوضچه فعال از دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح جهادی نگهداشت در ناحیه 3 منطقه 4 است.
بهاری خاطر نشان کرد: تاکنون طی 3 هفته طرح جهادی نگهداشت شهر در نواحی 1، 2 و 3 اجرا شده است و سایر نواحی در دستور کار قرار دارند.

شنبه 31/4/1396 - 11:50استانداردهای مدیریت محیط زیست و برنامه ممیزی کمیسیون اروپا EMAS در منطقه 21 شهرداری تهران به عنوان اولین سازمان در ایران و خاورمیانه پیاده سازی شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار دکتر محمد مهدی گلمکانی رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار در مراسم اختتامیه ارزیابی استاندارد مدیریت محیط زیست در منطقه 21 با اشاره به اینکه تفاوت مهم این سیستم با استانداردهای مشابه توجه به موضوع مشارکت پرسنلی و اجتماعی است گفت: بدون مشارکت بخش های مختلف به ویژه شهروندان نمی توانیم در فعالیت ها و اقدامات محیط زیستی موفق باشیم .
وی در ادامه افزود: هر گونه اقدامی که انجام می شود اگر ملاحظات محیط زیستی در آن دخیل نباشد بدون تردید اثرات جبران ناپذیری بر محیط زیست شهری خواهد داشت.
مهندس امیر حسن جعفری ورامینی قائم مقام و معاون توسعه و پایش مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه مراسم گفت: استانداردهای مدیریتی، به عنوان چتر نظارتی و حمایتی قدرتمند برای رعایت سایر قوانین، مقررات و استانداردهای دیگر، جایگاه ویژه ای در بهبود مستمر فرآیندها، فعالیت ها و خدمات مدیریت شهری پیدا كرده اند.
ایشان در ادامه خاطر نشان کردند: بدین منظور، مركز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، استقرار و نگهداری نظام مدیریت محیط زیست را بر مبنای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال 1386 آغاز و در اجرای ماده 32 احكام برنامه عملیاتی پنج ساله دوم، ملزم به ارتقای آن شده است.
جعفری در ادامه با اشاره به اینکه طی 10 سال اخیر با بهبود مستمر و به روز آوری و جاری سازی ویرایش جدید استاندارد ایزو 14001 سطح سیستم ارتقاءیافته و پس از گذشت 10 سال فعالیت، زمینه برای تبدیل استاندارد ایزو 14001 تشویقی به یک استاندارد مبتنی بر عملکرد محیط زیستی مناسب فراهم شده است
معاون توسعه و پایش مرکز مدیریت محیط زیست وتوسعه پایدار در ادامه افزود: منطقه 21 شهرداری تهران به عنوان یكی از مناطق شاخص در پیاده سازی استاندارد ISO14001، طی دو سال گذشته استاندارد مدیریت محیط زیست و برنامه ممیزی کمیسیون اروپا(EMAS) را به عنوان اولین سازمان در ایران و خاورمیانه پیاده سازی نموده است.
قائم مقام مرکزمدیریت محیط زیست خاطر نشان ساخت: در نتیجه ممیزی انجام شده به منظور ارزیابی انطباق سیستم مدیریت استقرار یافته با الزامات استاندارد EMAS در روزهای 26 الی 27 تیرماه منطقه 21 موفق گردید گواهینامه بین المللی این استاندارد را نیز کسب کرد.
یزدانپناه رئیس اداره ارزیابی و استاندارد مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه مراسم گفت: این استاندارد مدیریتی با تكیه بر تدوین شاخص های قابل اندازه گیری و پایش، رعایت استانداردهای روز بین المللی، ارتباط موثر با طرف های ذینفع بخصوص شهروندان، تدوین اهداف كلان و خرد محیط زیستی و برنامه های مشخص دستیابی به آنها، اولویت بندی ابعاد مستقیم و غیر مستقیم محیط زیستی فعالیت های منطقه و ارائه برنامه های منظم و دقیق ارزیابی عملكرد محیط زیستی، بستر جدیدی را به منظور هدایت و راهبری تمامی فعالیت های زیست محیطی منطقه فراهم می آورد.

شنبه 31/4/1396 - 10:6

 
 

به مناسبت هفته حجاب وعفاف به بانوان در ایستگاه‌های متروی تهران، شاخه گل اهدا شد. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محمد بنی حسن معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب افزود: حجاب مصونیت است و بخش زیادی از ناهنجاری‌های اجتماعی به دلیل عدم رعایت عفاف و حجاب بروز می‌کند. 

بنی حسن ادامه داد: مترو تهران به عنوان بزرگ‌ترین سازه حمل و نقل درون شهری که بانوان بخش زیادی از مسافران آن را تشکیل می‌دهند همواره به موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک مقوله فرهنگی و اجتماعی نگریسته است و به همین دلیل با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در راستای تکریم حجاب گام برداشته است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطر نشان کرد: به همین مناسبت در ایستگاه‌های منتخب مترو و در طول هفته عفاف و حجاب با اهدای گل و توزیع بروشور به استقبال این رویداد فرهنگی و اجتماعی رفتیم. هم چنین با انجام فضاسازی در واگن‌های قطار و ایستگاه‌های مترو در طرح‌های متنوع پیام‌های فرهنگی مربوط به این مناسبت در اختیار مسافران مترو قرار می‌گیرد. 


** نمایشگاه پوستر «سرّ مستوری» در مترو

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری در ادامه از برپایی نمایشگاه پوستر خبر داد و گفت: به همین مناسبت نمایشگاه پوستر با عنوان سرّ مستوری و با موضوع عفاف و حجاب در ایستگاه‌های منتخب مترو در معرض نگاه مسافران قرار گرفته است. 

وی در پایان اشاره کرد: در فضای مجازی و کانال تلگرام معاونت فرهنگی نیز مضامین عفاف و حجاب در اختیار علاقمندان به شبکه‌های اجتماعی قرار داده شده است و تیرز‌های مربوط به این مناسبت از طریق نمایشگرهای داخل قطارهای مترو مورد بازدید مسافران قرار می‌گیرد. 

گفتنی است برنامه اهدای گل به بانوان در ایستگاه‌های منتخب مترو با همکاری هیأت رزمندگان اسلام پیروان عترت در هفته عفاف و حجاب اجرا شد.

چهارشنبه 28/4/1396 - 17:53

 

شهردار منطقه 11 تهران گفت:به منظور آمادگی برای بحران های احتمالی و حوادث غیر مترقبه؛ بیش از 30 مانور مدیریت بحران تا پایان سال 96 از سوی ستاد پیش گیری و مدیریت بحران این منطقه در محله های مرکزی پایتخت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان ضمن اعلام این خبر افزود: با هدف آمادگی در برابر سوانح و بلایای طبیعی و برای شناسایی نقاط نا ایمن اماکن عمومی هر 15 روز یک مانور در سه سطح محله ای، ناحیه ای و منطقه ای در اماکن عمومی منطقه 11 برگزار می شود.

آبادیان همچنین در ارتباط با ویژگی این مانورها ادامه داد: با توجه به  حجم بالای  فضای تجاری و فضای درمانی در منطقه 11، این مانورها در بیمارستان ها، مدارس، ادارت و اماکن فرهنگی همچون مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود که مانور پیش گیری و مدیریت بحران در تئاتر شهر چندی پیش برگزار شد.

وی با تأکید بر این که در حین  برگزاری مانور نقاظ نا ایمن شناسایی و برای رفع آن ها  با همکاری سازمان های تخصصی مثل ادارات برق، گاز و سازمان آتش نشانی اقدام می شود؛ خاطر نشان کرد: در طرح مدرسه آماده سند مخاطرات هر مدرسه که شامل نقاط آسیب خیز مدارس و نا ایمن است؛ تدوین می شود و ضمن رفع این مخاطرات به سه گروه مدیر و معلمان و کادر مدرسه، والدین و دانش آموزان آموزش های لازم برای آمادگی در برابر سوانح داده می شود.

شهردار منطقه 11 همچنین با بیان این که در سال 95 در طرح مدرسه آماده 42 مدرسه در منطقه 11 پوشش داده شد افزود: در سال 96 می کوشیم تا 25 مدرسه را در طرح مدرسه آماده پوشش دهیم که به این ترتیب با توجه به تعداد مدارس در سطح منطقه،تا پایان سال امسال40 درصد از مدارس منطقه  پوشش داده می شوند.

چهارشنبه 28/4/1396 - 17:35