تعداد مطالب : 3713
تعداد نظرات : 31
زمان آخرین مطلب : 1ساعت و 51دقيقه قبل

 
 
 
 
 

ماه گذشته 9 تور تهرانگردی برگزار و  575 شهرونداز این تور ها بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، رضا اسماعیلی معاون اجتماعی و فرهنگی با اعلام مطلب فوق افزود:  این تور ها در راستای معرفی اماکن فرهنگی، مذهبی، تاریخی و گردشگری تهران  به شهروندان محلات منطقه برگزار شده است.

اسماعیلی در ادامه تصریح کرد:  در همین راستا 6 تور زیارتی شامل تور زیارتی امام زاده جعفر(ع)، امام زاده حمیده خاتون، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بی بی شهربانو، جماران، امام زاده صالح(ع)، حرم امام خمینی (ره) ویژه خانواده های معظم شهدا، شهروندان محلات، نوجوانان و جوانان فعال حوزه های فرهنگی و شهروندان محلات کم برخوردار انجام شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در ادامه خاطرنشان کرد: 3 تور تهرانگردی بازدید از باغ گیاه شناسی، دریاچه خلیج فارس، ری گردی و بازدید از پارک ژوراسیک نیز برپا شد.

وی یادآور شد: غرفه گردشگری در جشنواره فرهنگی و اجتماعی ضیافت الهی در  بوستان پامچال مشیریه  به مدت 12 شب برپا و 4500  نفر از این غرفه بازدید کردند.

شایان ذکر است، شهروندان می توانند با ثبت نام از طریق سامانه 137  و کانون های گردشگری مستقر در سرای محلات از این تورهای تهرانگردی بهره مند شوند.

چهارشنبه 7/4/1396 - 11:49


معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از مناسب سازی بوستان ها خبر داد و گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و استفاده بهینه از بوستان ها امکانات رفاهی بوستان ها تکمیل می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 حسین سیگارودی با اعلام این خبر گفت: در ادامه طرح آسمان آبی زمین پاک و به منظور استفاده بهینه شهروندان از فضاهای سبز شهری، ایمن سازی بوستان ها؛ اصلاح شبکه آبرسانی، نصب دریچه های آب، چاه ها و قنات، چمن زنی، خشکه زنی و حاشیه زنی و... در دستور کار قرار گرفت.
معاون خدمات شهری منطقه 4 خاطرنشان کرد: در این راستا تعویض و نصب شیر آلات بهداشتی در بوستان تولد و صدف؛ تعویض شیر فلکه در باغ رز و رفع ترکیدگی لوله در اتوبان امام علی (ع)؛ راه اندازی آبنمای بوستان صدف و میدان مبارک آباد، چمن زنی وحاشیه زنی در بوستان صدف، لچکی میدان سرو و بوستان های پیامبر اعظم و افتخاریان انجام شد.
سیگاروی در پایان افزود: از دیگر اقدامات این طرح می توان به اصلاح تشتک ؛ حذف علفهای هرز؛ مرمت انهار؛ پاجوش وتنه جوش زنی درختان میدان سرو ؛ لچکی خیابان ریحانی و بوستان شعبانلو ؛ کاشت نشای فصلی دربوستان صدف ، سمپاشی درختان اقاقیا ونارون در بوستان صدف ؛ باغ رز و کاشت نشای فصلی در این بوستان ها اشاره کرد.

چهارشنبه 7/4/1396 - 10:30

 

 

جمعی از مدیران و مسئولان بحران هلال احمر استان تهران با هدف بررسی میزان امکانات و نیاز سنجی سایت اسکان اضطراری چیتگر به منظور برگزاری مانور امداد و نجات کشوری از پایگاه ویژه پشتیبانی مدیریت بحران منطقه 22 بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22،  مدیران و مسوولان بحران هلال احمر استان تهران ضمن بازدید از تمامی قسمت های پایگاه ویژه پشتیبانی مدیریت بحران و سایت اسکان اضطراری چیتگر از جمله انبار مرکزی تجهیزات امداد و نجات، موتورخانه، سردخانه و كانكس امداد و نجات دوام در جریان عملکرد ستادهای مدیریت بحران منطقه، سایت اسکان اضطراری و نحوه برنامه‌ریزی برای مقابله با انواع مخاطرات از جمله زلزله و سیل آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، محمدی کاسه گر در این خصوص اظهار کرد: در این بازدید ابتدا دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه توضیحاتی در خصوص مجتمع اسکان اضطراری چیتگر اعم از تعداد 1500 سکوی اسکان اضطراری ، دسترسی های سایت اسکان اضطراری به شبکه معابر و تجهیزات موجود در سایت اسکان اضطراری به مسئولین هلال احمر استان تهران ارائه نمود .

 

وی در ادامه افزود : در این بازدید  مسئولین هلال احمر استان تهران از سکوهای اسکان اضطراری چیتگر، پد بالگرد سایت اسکان اضطراری ، کانکس نانوایی ، درمانگاه اسکان اضطراری ، انبار مرکزی سازمان بحران شهر تهران ، سکوهای آبخوری ، چشمه های سرویس بهداشتی ،  سردخانه و سایت اسکان اضطراری بازدید کردند .

چهارشنبه 7/4/1396 - 10:0

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 از برگزاری دوره های رایگان فنی و حرفه ای در مرکز خدمات اجتماعی الوند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، مهرشاد الله ویردی با بیان اینکه در این مرکز دوره های مکانیک خودرو، سیم کشی و برق وکامپیوتر و سایر رشته های فنی برگزار می شود ادامه داد: تمهیداتی دیده شده تا کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند برای حضور در بازار کار آماده شده و برخی بنگاه های کوچک کارآفرینی از این امر حمایت می کنند.

الله ویردی با اشاره به برگزاری رایگان کلاس های نجوم و ستاره شناسی در این مرکز گفت: عموم شهروندان می توانند از خدمات مذکور بهره ببرند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 همچنین از برگزاری کلاس های فن بیان و روابط عمومی خبر داد و گفت: در این کلاس ها توانمندی فردی شهروندان برای حضور در بازار کار و مسئولیت های اجتماعی افزایش می یابد.

او از برگزاری کلاس های هنری نیز در مرکز خدمات اجتماعی الوند خبر داد و گفت: از برجسته ترین اساتید هنری برای برگزاری این دوره ها دعوت شده است.

الله ویردی با بیان اینکه فروشگاه اینترنتی مرکز خدمات اجتماعی الوند نیز راه اندازی شده است ادامه داد: شهروندان می توانند از سایت کامپیوتر این مرکز استفاده کرده و سایت های مورد نظر خود را طراحی و از فضای موجود بهره ببرند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی از برگزاری دوره های روانشناسی در این مرکز خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی بخش آسیب های اجتماعی به دنبال آن هستیم تا قشر آسیب دیده جامعه و کودکان و نوجوانان این قشر را برای حضور در جامعه آماده کنیم.

گفتنی است مرکز خدمات اجتماعی الوند در میدان آرژانتین و خیابان الوند واقع شده است.

چهارشنبه 7/4/1396 - 9:50

 

 

 

 

 

شهردار منطقه 21 از کسب امتیاز عالی سامانه 1888 این منطقه پس از انتشار کارنامه ارزیابی عملکرد مناطق 22گانه در سال 95 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21، دکتر جمال بافرانی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر فوق گفت: سامانه 1888 سازمان بازرسی شهرداری تهران پس از انتشار کارنامه ارزیابی عملکرد مناطق 22گانه در سال 95 این منطقه را با کسب امتیاز عالی بین مناطق 22 گانه پایتخت معرفی کرد.

شهردار منطقه 21 در خصوص معیارهای امتیازبندی سنجش یادشده گفت: در کارنامه منتشره ارزیابی عملکرد سامانه 1888 این منطقه شاخص هایی نظیر رسیدگی های کمی وکیفی به پیام های واصله، جذب وآموزش ناظرین افتخاری، اقدامات فرهنگی و اجتماعی، اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی ؛ فعالیت بسیار مطلوبی داشته و بر همین اساس سامانه 1888 منطقه 21 با پاسخگویی به 42 پیام واصله و کاهش مصادیق گلایه مندی در زمینه های: نصب مخازن زباله ، پرداخت حقوق کارگران پیمانکار، سد معبر اصناف و ساخت و احداث بنای بدون مجوز ، موفق به کسب امتیاز عالی در بین 22 منطقه گردید.

خاطرنشان می شود؛ سامانه نظارت همگانی 1888 از سال 1385 راه اندازی شده و به منظور اعمال نظارت عمومی شهروندان بر عملکرد مدیریت شهری، بسترسازی مطلوب در مسیر تحقق سلامت اداری و تضمین اثربخشی سازمانی با شعار محوری "شهروند مسئول-مدیر پاسخگو" در پی تلاش جهت ارتقای هرچه بیشتر سطح مشارکت معنادار شهروندان درخصوص ایجاد درگاهی واحد برای انعکاس نقطه نظرات مردمی در سازمان شهرداری مورد توجه مدیریت شهری تهران قرار گرفت.

 

 

چهارشنبه 7/4/1396 - 9:17


 
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از شروع عملیات تعویض طرح فرش های گل در بسترهای فضای سبز منطقه دو خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت : این طرح در  پارکها ، حاشیه معابر و بزرگراهها با اولویت بندی بزرگراهای اصلی و پرتردد سطح منطقه دو در دستور کار قرار دارد .

جعفری هدف از اجرای این عملیات را زیبا سازی منظر شهری و ایجاد شور و نشاط بین شهروندان عنوان کرد و افزود : اجرای طرح گلکاری و تعویض گل های فرش گل ، میادین و بزرگراههای سطح منطقه به طور وسیعی در حال انجام است .

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به این مطلب گفت : در طرح تعویض فرش گلها و گل های فصلی سعی شده است تا از گونه های بادوام و با نیاز آبی کم و گل های متنوع و رنگارنگ و سازگار با شرایط آب و هوایی در فرش گلهای سطح منطقه استفاده گردد.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح فرش گل بزرگراه حکیم تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) به متراژ 500مترمربع، بزرگراه نیایش تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) به متراژ 300مترمربع انجام شده است.

جعفری در پایان اعلام نمود : لکه گیری بسترهای چمن کاری ، واکاری نهال ها و درختچه ها و فرم دهی درختچه ها و سایر فعالیتهای لازم در زمینه زیبا سازی فضای سبز شهری از دیگر برنامه های اداره فضای سبز منطقه می باشد.

چهارشنبه 7/4/1396 - 9:9

 

 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه 6 از ایمن سازی ایستگاه های BRT  منطقه 6 خبر داد و گفت: با نصب علائم و تجهیزات ترافیکی در ایستگاه ها  ایمن سازی آنها صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، ولی مسگری نجاتی ادامه داد: 36 ایستگاه BRT در سطح منطقه وجود دارد که این ایستگاه ها نقش بسزایی در حمل و نقل و تردد شهروندان دارد.

او در ادامه تصریح کرد: مهم ترین ایستگاه های BRT  منطقه در خیابان ولیعصر و انقلاب قرار دارد و با توجه به مرکزی بودن منطقه از پرتردد ترین ایستگاه های تهران شناخته می شود.

نجاتی در ادامه تصریح کرد: بهسازی و ایمن سازی این ایستگاه ها با توجه به حجم ترددی بالای آن از اولویت های اصلی معاونت حمل ونقل و ترافیک است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه 6 با اشاره به اینکه سایر ایستگاه های اتوبوس منطقه نیز بازبینی شده است ادامه داد: شرایط برای حمل و نقل مناسب و آسان شهروندان مهیاست.

او همچنین از ساماندهی محل پارک اتوبوس ها در سطح منطقه خبر داد و گفت: محل های ویژه برای این منظور در نظرگرفته شده تا نظم عمومی شهر رعایت شود.

چهارشنبه 7/4/1396 - 9:7


با هدف کاهش بار ترافیکی ورودی به تونل نیایش و ساماندهی تردد خودروها در مسیر شرق به غرب تهران دسترسی بزرگراه همسطح شهید آیت ا... صدر به تونل نیایش مسدود شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، مهندس عبدالمطلب توجهی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک با بیان این خبر اظهار داشت : پیرو مصوبه شورای عالی ترافیک شهر تهران در خصوص انسداد دسترسی بزرگراه شهید آیت ا... صدر همسطح به تونل نیایش با هدف توزیع بار ترافیکی ، این طرح از 25 خرداد ماه اجرایی شد.
توجهی تصریح کرد: تعداد 20عدد بنر به ابعاد 3*2 متر مربع و با مجموع 120متر مربع در مبادی ورودی به بزرگراه شهید آیت ا... صدر به منظور اطلاع رسانی عمومی با عنوان « دسترسی به تونل نیایش فقط از پل طبقاتی صدر» نصب شده اند.
وی افزود:محدودیت های ترافیکی اعلام شده از این تاریخ اعمال و ورودی های بلوار شهید کاوه ، بزرگراه امام علی (ع) و بلوار قیطریه به عنوان مسیرهای دسترسی به پل همسطح شهید آیت ا... صدر و تونل نیایش در دسترس است.
مهندس توجهی خاطر نشان کرد: به منظور تسهیل در امر انسداد مسیر توسط عوامل پلیس راهور، تهیه راهبندهای ستونی در دستور کار این معاونت قرار گرفت و نسبت به نصب آنها در محلهای تعیین شده اقدام شد.
وی پیش بینی کرد با اجرای طرح مذکور و توزیع بار مناسب از حجم ورودی به تونل نیایش کاسته شده و مسیر دسترسی شرق به غرب تهران دچار تغییرات ترافیکی محسوسی شود

چهارشنبه 7/4/1396 - 8:34

 

نماز عید سعید فطر با حضور پر شکوه شهروندان مومن و روزه دار شمال تهران در مساجد محلات 27 گانه منطقه یک اقامه شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، شهرام پاشایی مدیر اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام این خبر اظهار داشت: منطقه یک دارای 120 مسجد است که روز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور اسلامی ، نماز عید سعید فطر با حضور نمازگزاران مومن در آنها اقامه شد.
وی گفت: به دلیل استقبال مشتاقان به اقامه نماز جماعت عید فطر در کنار سایر برادران و خواهران دینی خود، علاوه بر داخل مساجد فضای بیرون مساجد نیز آماده سازی و معابر فرش شد تا همه نمازگزاران بتوانند در اقامه نماز جماعت حضور یابند.
پاشایی تصریح کرد: نمازگزارانی که برای اقامه نماز تصمیم به حضور در مصلای تهران را داشتند نیز با خدمات رسانی رایگان ناوگان حمل و نقل عمومی منطقه در ساعات اولیه روز عید فطر به مصلای امام خمینی (ره) اعزام شدند و نماز عید فطر را به امامت مقام معظم رهبری اقامه کردند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک نیز در خصوص جابه جایی نمازگزاران روز عید سعید فطر خاطر نشان ساخت: در راستای خدمات رسانی مطلوب به نمازگزاران عزیز جهت برپایی نماز عید سعید فطر ناوگان اتوبوسرانی شهرداری منطقه یک بیش از 50 دستگاه اتوبوس را جهت اعزام شهروندان به میعادگاه نماز عید فطر در اختیار پایگاه های بسیج، مساجد و...قرار داد.
وی افزود : شهرک شهید محلاتی ، میادین قدس و تجریش از ایستگاه های اصلی برای جابه جایی نمازگزاران بودند و در نقاط دیگر منطقه نیز بنا به درخواست و تجمع نمازگزاران وسیله حمل و نقل عمومی به آن محل اعزام شد

چهارشنبه 7/4/1396 - 7:16

 

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 از آذین بندی میادین و معابر اصلی منطقه به منظور استقبال از عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، افشین خدامی تصریح کرد: بر این اساس میادین بزرگ منطقه همچون هفت تیر، ولیعصر، فاطمی، اسدآبادی، جهاد و آرژانتین با ریسه های نوری و کاغذی آذین بندی شد.

او با اشاره به اینکه شستشو و آذین بندی معابر و بزرگراه های منطقه همزمان با عید سعید فطر صورت گرفته است ادامه داد: بوستان های سطح منطقه نیز بازپیرایی شده و آماده استقبال از شهروندان در روز عید سعید فطر است.

خدامی اضافه کرد: با توجه به برگزاری نماز عید سعید فطر در مصلی بزرگ تهران و حضور جمعیت بسیار زیادی از نمازگزاران، اقدامات پاکسازی و نظافت محدوده بیرونی مصلی که در منطقه 6 واقع شده است، صورت گرفت.

يکشنبه 4/4/1396 - 14:56