• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 3257
تعداد نظرات : 29
زمان آخرین مطلب : 11ساعت و 6دقيقه قبل
 قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از توزیع 5 تن کیسه جمع آوری پسماند در بوستان های تهران در روزطبیعت خبر داد.
 


منصور باقرصاد  با اشاره به جمع آوری پسماند خشک و تر در روز 13 فروردین ماه گفت: طبق برنامه ریزی ها امسال در این روز 5 تن کیسه زباله در بوستان های شهرتهران بین مردم توزیع می شود.

وی با اشاره به حضور آموزشگران سازمان پسماند در این روز ادامه داد: این افراد با حضور در بوستان ها در روز سیزده بدر از مردم می خواهند که زباله های خود را در کیسه های تعیین شده بریزند. همچنین بروشوری با مضمون اینکه با طبیعت مهربان تر باشیم، بین شهروندان توزیع می کنند. در انتهای روز نیز کیسه های داده شده را از مردم تحویل می گیرند.

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در روز طبیعت توسط گروه آموزشی سازمان پسماند در چندین بوستان تئاتر آموزشی با مضمون مدیریت پسماند اجرا می شود، افزود: سعی کرده ایم در این روز در تمامی بوستان های بزرگ پایتخت آموزشگران و مدیران ادارات پسماند با حضور در بوستان ها با مردم چهره به چهره صحبت می کنند تا آموزش های لازم درباره عدم رهاسازی پسماندها در طبیعت به آنها ارائه شود.

وی با بیان اینکه امسال رنگ خاصی را برای کیسه های پسماند در نظر نگرفته ایم، تصریح کرد: غالبا کیسه ها آبی رنگ هستند، چراکه در این روز معتقدیم که اکثر زباله های تولیدی، پسماندهای خشک هستند تا پسماندهای تر.

باقرصاد در پایان با تاکید بر اینکه هماهنگی تمامی کارها برای روز 13 فروردین ماه انجام شده است، خاطر نشان کرد: در پایان روز این کیسه ها جمع آوری می شوند و و بعد از دپو از محیط خارج خواهند شد

منبع :شهرنوشت

چهارشنبه 9/1/1396 - 14:46

شهردار منطقه 12 تهران گفت: نوای نوروزی اقوام در بزرگترین کنسرت روباز پایتخت ، روز 11 فروردین در میدان تاریخی مشق طنین انداز می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران ؛ عابد ملکی با بیان این مطلب افزود: طبق سال های گذشته ویژه برنامه ای به مناسبت دوازدهم فروردین ماه ، روز "جمهوری اسلامی ایران" در میدان تاریخی مشق برگزار می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه روز 12 فروردین ، مصادف با شهادت امام هادی(ع) می باشد ، به همین منظور جشن جمهوری اسلامی روز 11 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

شهردار منطقه 12 با اشاره به برگزاری ویژه برنامه ی روز جمهوری اسلامی در دو نوبت صبح و بعدازظهر ؛ بیان کرد:  مخاطبان صبح ، کودکان و نوجوانان خواهند بود که با حضور عمو پوررنگ و اجرای برنامه ی "محله گل و بلبل" تا ساعت 12 ظهر این ویژه برنامه ، ادامه دارد.

به گفته وی؛ اجرای برنامه "محله گل و بلبل" در راستای تقویت هویت ملی و تاریخی درکودکان با حضور تعداد زیادی از هنرمندان در باغ ملی برگزار می شود.

ملکی با بیان اینکه ویژه برنامه روز جمهوری اسلامی ایران از ساعت 16:30 دقیقه در باغ ملی آغاز می شود ؛ یادآور شد: خانواده هایی که برای حضور در برنامه صبح به میدان مشق می آیند ، می توانند تا شروع قسمت دوم این برنامه از جشنواره هنر و غذای خیابان سی تیر بازدید نمایند.

وی با اشاره به اینکه در مراسم جشن بعدازظهر ، برنامه های مختلف فرهنگی و هنری با حضور هنرمندان به نام ، برگزار خواهد شد ؛ تاکید کرد: در پایان این مراسم با حضور گروه موسیقی سنتی رستاک ، نوای نوروزی با گویش های مختلف طنین انداز می شود.

شهردار منطقه 12 تهران با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای حضور شهروندان و گردشگران در این جشن ملی انجام شده است ؛ گفت:  طبق پیش بینی های اولیه امکانات لازم جهت حضور 4000  نفر در نظر گرفته شده و در صورت استقبال بیشتر ، امکان افزایش ظرفیت نیز وجود دارد.

وی با اشاره به در نظر گرفتن محل هایی برای پارک خودروها نیز بیان کرد: طبق هماهنگی با پلیس راهور ، شهروندان می توانند از  فضای دو پایانه اتوبوسرانی و همچنین خیابان های اطراف مانند فردوسی ، امام خمینی ، سی تیر و سرهنگ سخایی که در چهارضلع میدان مشق قرار دارند برای پارک خودروهای خود استفاده کنند.

چهارشنبه 9/1/1396 - 14:28

 


پردیس فرهنگی،ورزشی و گردشگری تهران زیبا تهران زیبا با مشارکت سازمان ورزش شهرداری تهران و اداره ورزش منطقه 22 در بوستان جوانمردان ایران با بیش از 30 عنوان فعالیت ورزشی، فرهنگی و سلامت میزبان مسافران و گردشگران نوروزی منطقه است.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22،فروتن معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این خصوص اظهار کرد: این جشنواره همزمان با تعطیلات نوروزی به منظور ارائه خدمات ورزشی به مهمانان نوروزی پایتخت برگزار شده و تا پایان تعطیلات در رشته های تیراندازی،تیروکمان،بازی های فکری،رایانه ای،دارت،تنیس روی میز،فوتبال دستی،فوتبال آدمکی،ماشین کنترلی،بازی های بومی و محلی،قلعه بادی،قطار برقی،هلیکوپتر کودک،عینک مجازی،ترامپولین،ایر هاکی،ماشین برقی،طناب کشی،غرفه بازی و نقاشی کودک همه روزه پذیرای علاقمندان به شرکت در این رشته های ورزشی است.


گفتنی است این جشنواره همه روزه از ساعت 14 الی 20 در بوستان جوانمردان برگزار می شود.

چهارشنبه 9/1/1396 - 14:23معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 از استقرار ایستگاه های سلامت در 12 محل اسکان نوروزی این منطقه جنوبی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 شهر تهران، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین مسلمی با بیان این مطلب گفت: همزمان با ایام نوروز 96 و فعالیت محل های اسکان مهمانان نوروزی، ایستگاه های سلامت نیز در این محل ها مستقر شده اند و خدمات سلامت محور به مسافران و گردشگران ارائه می دهند.

مسلمی با اشاره به اینکه مجموعه ورزشی سلمان فارسی و 11پایگاه اسکان آموزش و پرورش از محل های اسکان نوروزی منطقه 20 محسوب می شوند، افزود: از نخستین روزهای سال نو، به یک هزار و چهارصد نفر خدمات درمانی و مشاوره ای ارائه شده است و همچنان تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.

 وی به حضور پزشکان مجرب در ایستگاه های سلامت اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ٥٠٠ شربت زیتامیکس و ویتامین برای کودکان 2 تا 12 ساله در محل های اسکان توزیع و راهنمایی هاى لازم درمانى به مسافران ارائه شده است.

مسلمی با اشاره به اینکه تمامی این خدمات رایگان به مسافران ارائه می شود، ادامه داد: تست قند خون، فشارخون، مشاوره های روانشناسی و تغذیه از دیگر خدمات ایستگاه های سلامت هستند.

معاون شهردار منطقه 20 به استفاده از ظرفیت سلامت یاران نیز اشاره کرد و گفت: آموزش سلامت روان، طب سنتی و روش های پیشگیری از بیماری ها ازمهمترین مباحثی است که از طریق نیروهای داوطلب سلامت یار به مسافران و مهمانان نوروزی ارائه می شود.

بر اساس این گزارش توزیع بروشورهای آموزشی، بسته های بهداشتی و کتاب راهنمای خودمراقبتی خانوادگی و جعبه کمک های اولیه از دیگر خدمات ایستگاه های سلامت در محل های اسکان نوروزی منطقه 20 است.  

چهارشنبه 9/1/1396 - 13:51

 

منطقه 19 همزمان با روز طبیعت میزبان شهروندان و مسافران در مسابقات تفریحی ورزشی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، پیمان قربانی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: در راستای تأمین اوقات فراغت شهروندان و مسافران در روز طبیعت ضمن میزبانی از آنان در غرفه تفریحات ورزشی بوستان ولایت که همزمان با روز طبیعت نیز دایر خواهد بود، در 40 نقطه از پارکها و اماکن عمومی منطقه مسابقات ورزشی با حضور خانواده ها تدارک دیده شده است که روز 13 فروردین برگزار خواهد شد.

وی افزود: پردیس فرهنگی ورزشی و سلامت این بوستان و استیج برنامه های زنده در بوستان ولایت نیز همزمان با روز طبیعت جهت بهره مندی بیشتر شهروندان دایر خواهد بود.

قربانی در بخش دیگری از ارائه آموزش های بازیافت به شهروندان همزمان با روز طبیعت در 5 بوستان سطح منطقه خبر داد و بیان کرد: این آموزشها در بوستان های ولایت، 22 بهمن، افرا و شقایق انجام می شود ضمن اینکه خودروهای بازیافت جهت جمع آوری پسماندهای خشک شهروندان در این بوستان ها مستقر می شود.

شهردار منطقه با اشاره به آماده سازی بوستانهای سطح منطقه برای میزبانی از شهروندان در روز طبیعت بیان کرد: به منظور اقامه نماز ظهر جماعت محلی مناسب در بوستان های ولایت، افرا، شریعتی،22بهمن و شقایق آماده می شود.

به گفته قربانی هماهنگی های لازم با نیروهای آتش نشانی، اورژانس و کلانتری به منظور تأمین امنیت شهروندان در این روز انجام و اکیپی نیز جهت تحویل کودکان گم شده به خانواده ها با هماهنگی نیروی انتظامی در دفاتر بوستانها مستقر خواهد شد.  

وی ادامه داد: به منظور سهولت تأمین آب در روز طبیعت تانکرهای آب در بوستانهای فاقد آبخوری مستقر خواهد شد.

قربانی برگزاری مسابقات سبزه آرایی را از ویژه برنامه های روز طبیعت اعلام کرد و گفت: اطلاع رسانی لازم برای شرکت شهروندان در این مسابقه انجام و از بهترین خلاقیت های سبزه آرایی در این روز تقدیر می شود.
چهارشنبه 9/1/1396 - 13:43

 

شهردار منطقه 16 گفت : ایام نوروز فرصتی مناسبی است تا هموطنان ازجاذبه های گردشگری تهران بازدید کنند و با ظرفیت های تاریخی و دیدنی پایتخت بیشتر آشنا شوند .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 16 ، جواد میرزاقلی گفت: خوشبختانه امسال هم استقبال خوبی از برنامه "میهمان طهران" شده و شهرداری در راستای این مهم از ظرفیت های خود برای خدمت رسانی به مردم استفاده کرده است .

وی اظهار داشت :  از 27 اسفند تاکنون 2400 نفر در محل اسکان نوروزی منطقه 16 ، در بوستان بعثت پذیرش شده اند .

شهردار منطقه 16 گفت : بر اساس اطلاع‌رسانی انجام‌شده در مناطق 22 گانه از طریق سامانه 137 مبنی بر هدایت گردشگران به ایستگاههای اسکان مسافران نوروزی برای اقامت و استراحت ، در منطقه 16 این محل اسکان با امکانات رفاهی مختلف از قبیل حمام ، آشپزخانه ،نمازخانه و تجهیزات ورزشی آماده پذیرایی شده که از ابتدای تعطیلات تا کنون به طور متوسط روزانه 200 نفر از آن استفاده کرده اند .

وی اظهار داشت: این مکان ظرفیت 50 خانوار را دارد و ایجاد نمایشگاه پردیس ورزشی-تفریحی شامل چهار غرفه «شطرنج، دارت، فوتبال‌دستی، تنیس روی میز خدمات رایگان سلامت شامل «تست قند و فشار خون» و پاسخ‌گویی به مسائل شرعی از دیگر امکانات و برنامه های این محل اسکان در منطقه 16 می باشد .

 شهردار منطقه 16 ،  افزود : اسکان نورزوی سالن ورزشی ستاره از 27 اسفند تا پایان 13  فروردین نود وشش در خدمت مسافران نوروزی خواهد بود .

جواد میرزاقلی گفت : بافت تاریخی طهران  قدیم و جاذبه های جدید تهران  از جمله پل طبیعت ، باغ موزه دفاع مقدس و ... به عنوان گزینه های مناسبی برای گردشگری در این ایام نوروز است . 

5  ایستگاه در مجموعه ورزشی یادآوران در خیابان رجایی جنوب ، ترمینال جنوب ورودی مترو و جنب تعاونی 12 ، میدان بهمن و ستاد اسکان بوستان بعثت آماده اطلاع رسانی گردشگری نوروزی به هموطنان می باشند .
چهارشنبه 9/1/1396 - 13:42


 

رییس سازمان فرهنگی هنری صبح دوشنبه هفت فروردین 96 از ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران بازدید کرد و گفت: تهران یکی از شهرهای بسیار زیباست که به خوبی معرفی نشده است، بیایید تهران را یک بار دیگر با دقت نگاه کنیم.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری دوشنبه هفت فروردین از ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران واقع در اتوبان کردستان بازدید کرد.

بخشی از فضای ستاد گردشگری نوروزی به حالت نمایشی به شکل تهران قدیم طراحی شده است که در آنجا با چای سماور ذغالی پذیرای مهمان ها هستند. در بخش های دیگر آمار اسکان های نوروزی، مناطق رایگان برای بازدید، مناطق دارای تخفیف، اتوبوس های تهران گردی، تورهای یک روزه و نصف روزه، مراکز ورزشی و تفریحی، نکات بهداشتی در هنگام سفر، راه های برقراری ارتباط با ستاد گردشگری تهران و... را در قالب متن و تصویر روی بنر و مانیتورها به نمایش گذاشته شده است.

صلاحی ضمن بازدید از ستاد گردشگری نوروزی تهران گفت: برطبق توضیحات مسئولان از روند فعالیت و خدمات ارائه شده به شهروندان و مسافران نوروزی باید بگویم که این خدمات فوق تصور من بوده است. تهران یکی از شهرهای بسیار زیبا برای گردشگری است که به خوبی به مردم معرفی نشده است. این شهر پر است از بناهای تاریخی، محله، کوچه، خیابان و خانه های قدیمی که هرکدام آنها جاذبه گردشگری به حساب می آید.

وی افزود: علاوه برآن درده سال اخیر شهردار تهران با ایجاد فضاهایی همچون پل طبیعت، باغ پرندگان، دریاچه چیتگر، بناهای فرهنگی در ارتفاعات عباس آباد و... تهران را دیدنی تر کرده است. تهران با وجود بناهای مدرن همچون برج میلاد و موزه های تاریخی چون خانه شهید چمران، مطهری و باغ های تاریخی با گلها و درختان بسیار زیبا و.. اگر به خوبی معرفی شود، هم برای مردم تهران، هم برای مردم ایران و گردشگرهای خارجی جاذبه خواهد داشت.

صلاحی با اشاره به تورهای نوروزی گفت:  با قیمت بسیار نازل در حدود بیست هزار تومان مردم می توانند تهران را ببینند که در این تورها کارت هایی به مسافران داده می شود که می توانند از خدمات دیگری همچون استفاده از مکان های تفریحی، ورزشی و هتل های گران با تخفیف استفاده کنند.

رییس سازمان فرهنگی هنری در پایان بیان کرد: امیدوارم با اختصاص یک ساختمان قدیمی و زیبا که خود ساختمان هم باید جاذبه بصری داشته باشد، به ستاد گردشگری، خدمات این ستاد درطول سال ادامه داشته باشد. همچنین باید حداقل 50 نفر از نیروهای متخصص و علاقه مند شهرداری با گذراندن آموزش های مختلف در این حوزه فعالیت کنند. ستاد گردشگری باید به یک سازمان و مرکزی تبدیل شود که بتواند در طول سال تهران و زیبایی های آن را  در فصل های مختلف به مردم معرفی کند. باید بتواند افراد مسن و بیمارها را با هم در تهران بگرداند. بسیار جذاب است که مردم جهان تهران را بشناسند. بیایید تهران را یک بار دیگر با دقت ببینیم.

سه شنبه 8/1/1396 - 10:15

افشارزاده برای حضور در شورای شهر ثبت نام کرد.

به گزارش ایران نیوز 24، امیر سرتیپ حسین افشارزاده برادر مدیرعامل باشگاه استقلال و آجودان احمدی نژاد و از نزدیكان وی برای انتخابات شورای اسلامی تهران ثبت نام كرد او  به عنوان یكی از كاندیدای نزدیك به جریان احمدی نژاد در لیست اصلی این جریان حضور خواهد داشت.وی در تمام طول هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد به عنوان سر تیم اصلی تشریفات احمدی نژاد، وی را همراهی كرده است.سرتیپ افشار زاده برادر افشار زاده مدیرعامل باشگاه استقلال است که به منظور حضور در شورای اسلامی شهر تهران در لیست جریان احمدی نژاد قرار گرفته است.

سه شنبه 8/1/1396 - 9:33


افشارزاده برای حضور در شورای شهر ثبت نام کرد.

به گزارش ایران نیوز 24، امیر سرتیپ حسین افشارزاده برادر مدیرعامل باشگاه استقلال و آجودان احمدی نژاد و از نزدیكان وی برای انتخابات شورای اسلامی تهران ثبت نام كرد او  به عنوان یكی از كاندیدای نزدیك به جریان احمدی نژاد در لیست اصلی این جریان حضور خواهد داشت.وی در تمام طول هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد به عنوان سر تیم اصلی تشریفات احمدی نژاد، وی را همراهی كرده است.سرتیپ افشار زاده برادر افشار زاده مدیرعامل باشگاه استقلال است که به منظور حضور در شورای اسلامی شهر تهران در لیست جریان احمدی نژاد قرار گرفته است.

سه شنبه 8/1/1396 - 9:27معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در زیرگذر «ایوان انتظار» در حال برگزاری است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محمد بنی حسن با اعلام این خبر گفت: میدان ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عنوان یکی از مکان‌های پرتردد شهر، محل مناسبی برای برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی است و پس از افتتاح زیر گذر ایوان انتظار این امکان فراهم شد تا از ظرفیت به وجود آمده استفاده کنیم. 
وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران اقدام به برگزاری برنامه‌های متنوع هنری و فرهنگی در این مکان کرده است افزود: در این ویژه برنامه‌ها، نوای موسیقی سنتی در گذر فرهنگی ایوان انتظار طنین انداز می‌شود که شامل قطعات نوروزی و حال و هوای سال جدید است.
بنی حسن تصریح کرد: گروه نمایشی مردان نقره‌ای (سیلورمن) هم با موضوع "نوروز و مترو" و با انجام حرکات مفهومی به هنرنمایی می‌پردازند و در ادامه مسافران شهر زیرزمینی می‌توانند در ایوان انتظار شاهد اجرای نمایش‌های پویش «از خودمان شروع کنیم» که از اسفندماه گذشته با هدف ارتقا سطح فرهنگ ترافیک در اقصی نقاط شهر در حال اجراست، باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری از اجرای برنامه «گذر هنر» نیز خبر داد و گفت: در این گذر هنرمندان در زمینه‌هایی چون خوشنویسی، نقاشی، تذهیب، سفال برجسته، معرق، مشبک فلز و فیروزه کوبی، مشبک فلز و ملیله کاری، منبت و طراحی فرش در حضور مسافران آثار خود را خلق می‌کنند.
وی در پایان گفت: این ویژه برنامه‌ها تا 15 فروردین ادامه خواهند داشت.

يکشنبه 6/1/1396 - 14:48