تعداد مطالب : 4364
تعداد نظرات : 35
زمان آخرین مطلب : 2ساعت و 25دقيقه قبل

 

 

شهردار منطقه دو از زیبا سازی نماها و دیوارهای شهری محله فرحزاد در قالب اجرای طرح جهادی نگهداشت شهر در منطقه دو خبر داد .   

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه  دو ، عزیز اله نظری با اعلام این مطلب اظهار داشت : به منظور آراستگی محیط شهری و زیبایی منظر عمومی ، نماها، دیوارها و جداره ها ی شهری محله فرحزاد  از سوی اداره زیباسازی شهرداری منطقه دو پاکسازی و زیباسازی شد

شهردار منطقه دو گفت : در اجرای طرح جهادی نگهداشت شهر محله فرحزاد به دلیل فرسودگی رنگ بلوارها و خیابانهای فرحزاد و در راستای زیباسازی سیما و منظر و ایجاد فضای مناسب شهری، اداره زیباسازی منطقه پروژه شست و شوی، پاکسازی و رنگ آمیزی جداول محله مذکور را اجرا می نماید، تا فضای شهری را با جلوه زیباتری به نمایش گذارد.

نظری شهردار  منطقه  دو با اشاره به نقش زیبایی بصری شهری در خدمت ‏رسانی به شهروندان گفت: این مهم در حفظ هویت و زیبایی سیمای شهری و تقویت روحیه نشاط شهروندان از اولویت بالایی برخوردار است.

نظری در ادامه افزود : اجرای عملیات پوشاننده خیابانهای شهید توالی، تبرک ،توسل و امام زاده داود به متراژ 12هزار مترطول  و رنگ آمیزی  800مترطول جدول با استفاده از مواد پوشاننده اجرا شده است و همچنان در حال انجام است.

شهردار منطقه دو  تسهیل در خدمت رسانی و توسعه رفاه حال عمومی شهروندان در شهرداری را مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد ، با انجام پروژه های مورد نیاز در سطح محلات، شاهد جلب رضایت شهروندان از دریافت خدمات مختلف هستیم.

وی در پایان‌ بر برنامه‌ریزی جهت حذف زوائد بصری تأکید کرد و افزود: در این صورت تبلیغات غیرمجاز در سطح شهر با دقت و نظارت بیشتری امحاء می‌شوند.

دوشنبه 3/7/1396 - 18:22

 

 

طرح گشت مشترک ناوگان حمل و نقل سرویس مدارس با همکاری شرکت باغ آسمون و اداره راهنمایی و رانندگی در منطقه 8 اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 8، به همت شرکت تاکسیرانی باغ آسمون و با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی منطقه و  در راستای اجرای هدفمند ارائه سرویس های استاندارد و مطلوب این طرح در شرق تهران به اجرا در می اید.

بنابراین گزارش فراهم آوردن بستری مناسب جهت  ایجاد تعامل  نزدیک تر ، بیشتر و مطلوب تر  مابین سازمان های ذیربط (حمل و نقل ترافیم منطقه 8 ،اداره تاکسیرانی منطقه 8 ، شرکت باغ آسمون  اداره راهنمایی و رانندگی اداره آموزش و پرورش منطقه)، در راستای تسهیل و تسریع  به دانش آموزان  عزیز از اصلی ترین اهداف اجرای این طرح است.

دوشنبه 3/7/1396 - 18:20

 

 

در هفتمین بازی از دومین دوره لیگ برتر والیبال ساحلی کشور، شهرداری منطقه 22 به مصاف میهمان خود مجتمع فولاد بافق رفت و به پیروزی رسید.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، تیم شهرداری منطقه 22 متشکل از رضا نائینی و امیر شوشتری در دو دیدار متوالی خود با تیم مجتمع فولاد بافق، این تیم را از پیش رو برداشت.

 

منطقه 22 در دیدار نخست با امتیازهای 21 بر 11 و 21 بر 17 به پیروزی رسید و در مسابقه عصر نیز 21 بر 15 و 21 بر 12 حریف خود را شکست داد تا برای صعود به مرحله نهایی یک گام دیگر فاصله داشته باشد.

 

کامران ذوقی نظارت بر این مسابقه را بر عهده داشت. 
 

دوشنبه 3/7/1396 - 18:19با توجه به افزایش حجم تردد وسایل نقلیه شخصی برای جا به جایی دانش آموزان در هفته اول مهر ماه ، خودروهای کمکی اتوبوسرانی و تاکسیرانی در معابر شمال تهران مستقر شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس عبدالمطلب توجهی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت : در اولین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید به دلیل مشخص نبودن زمان حرکت و شروع به کار سرویس های مدارس، تردد وسایل نقلیه شخصی بیشتر شده و به دنبال آن با افزایش 30 تا 40 درصدی ترافیک در معابر شهری مواجه هستیم.
وی افزود: با هماهنگی های انجام شده با شرکت اتوبوسرانی مقرر شد که تعداد دو دستگاه اتوبوس در بزرگراه ارتش قبل از خروجی بزرگراه امام علی (ع) و دو دستگاه اتوبوس در بزرگراه شهید آیت ا... صدر مسیر شرق به غرب ، مقابل شهرک شهید رجایی جهت جلوگیری از ازدحام مسافر در ایستگاه های میانی این بزرگراه مستقر شود.
مهندس توجهی خاطر نشان کرد: در این ایام مدیران و نیروهای اداره حمل ونقل عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک ، اتوبوسرانی و تاکسیرانی در پایانه های اتوبوس و تاکسی در دو شیفت صبح و عصر جهت ساماندهی و نظارت بر سرویس دهی به موقع و منظم به شهروندان ، مستقر شدند.
این مقام مسئول در خصوص خودروهای ون و تاکسی نیز افزود : باهماهنگی های به عمل آمده حضور و تجمع خودروهای ون ویژه و تاکسی در نقاطی که احتمال ازدحام مسافر وجود دارد، انجام شد تا در مواقع اضطراری از خودروهای مذکور استفاده شود

دوشنبه 3/7/1396 - 18:16

 

شهردار منطقه 10 از اجرای اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه و استقرار اتوبوس تخصصی دیابت با هدف کنترل، مقابله و اطلاع رسانی در مورد بیماری دیابت به مدت 5 روز در منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سهیلا صادق زاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به لزوم شناسایی افراد مبتلا و یا در معرض ابتلا به بیماری دیابت گفت: سنجش قندخون و فشارخون با توجه به عدم آگاهی برخی شهروندان از ابتلا به دیابت بهترین راه آگاهی از این بیماری برای اجرای اقدامات پیشگیرانه برای مهار و کنترل آن می باشد.

وی افزود: براین اساس به منظور حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان منطقه و افزایش آگاهی افراد دیابتی از نحوه کنترل میزان قند و فشارخون، اتوبوس تخصصی دیابت با ارائه خدمات آزمایشی و مشاوره ای تغذیه سالم به مدت 5روز در منطقه مستقر شد.

شهردار منطقه یادآور شد: دراین اتوبوس، معاینه‌های اولیه از جمله اندازه گیری قد، وزن و آزمایش اندازه گیری قندخون و فشارخون انجام می‌شود ضمن این که آموزش های لازم در سرای محلات و مجموعه های فرهنگی نیز به شهروندان ارائه می شود.

دوشنبه 3/7/1396 - 18:12

 

 

همزمان با برپایی غرفه های معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 در بوستان المهدی، سامانه 1888منطقه نیز اقدام به برپایی غرفه کرد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، دکتر سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 با اعلام این خبر گفت : سامانه 1888 باهدف گسترش سلامت اداری ، تحقق مردم سالاری دینی ، افزایش و سرعت خدمات دهی ، افزایش مشارکت شهروندان و ارتقاء سطح رضایت مندی آنها راه اندازی شده و برپایی این غرفه اقدامی در جهت معرفی سامانه و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با این سامانه است.

وی افزود: شهروندان می توانند پیام های خود را در 4 قالب شکایت ، انتقاد ، پیشنهاد و تقدیر و تشکر در این سامانه ثبت کنند .

شهردار منطقه 9 در ادامه با اشاره به مصادیق ماموریت در حوزه های مختلف و تفاوت های 1888 و 137 ابراز امیدواری کرد برپایی این غرفه امکان آشنایی و مشارکت بیشتر شهروندان را فراهم کرده و زمینه ساز خدمات رسانی موثرتر به شهروندان شود .

در این غرفه بروشور ، لیوان و خط کش های تبلیغاتی سامانه میان شهروندان بازدید کننده توزیع شد.

 

 

 

 

 

دوشنبه 3/7/1396 - 18:10

 

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 از برگزاری نمایشگاهی برای نمایش دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی در ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج) خبر داد و گفت: این نمایشگاه به همت شهرداری منطقه 6، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، شرکت بهره برداری مترو و ارتش جمهوری اسلامی برگزار شده و در ایام هفته دفاع مقدس از 9 صبح تا 9 شب پذیرای بازدیدکنندگان است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، مهرشاد الله ویردی همچنین به برگزاری ویژه برنامه های مرتبط با دفاع مقدس در سطح محلات منطقه اشاره کرد و گفت: نمایشگاه های عکس و فیلم در سرای محلات برگزار شده و نمایشگاه ویژه ای نیز مرتبط با دفاع مقدس در بوستان لاله برپا است.

او در ادامه اضافه کرد: اکران تبلیغات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس بر روی سازه های پرتابل منطقه صورت گرفته است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 با بیان اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه های ویژه دفاع مقدس، حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و گرامیداشت حماسه‌سازان و حماسه‌آفرینان دفاع مقدس است، گفت: ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و تا 6 مهر ادامه دارد.

دوشنبه 3/7/1396 - 18:8


رئیس مرکز مدیریت محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران از افتتاح کانون محیط زیست در 22 مدرسه شهر تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، دکتر محمد مهدی گلمکانی اظهار کرد: با هدف ارتقاء فرهنگ و آگاهی های محیط زیستی دانش آموزان و جلب مشارکت آنان در مباحث مختلف محیط زیستی، 22 کانون محیط زیست در 22 مدرسه منتخب شهر تهران افتتاح می شود.
رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به اینکه این مدارس با هماهنگی دبیرخانه استانی قطب علمی محیط زیست و توسعه پایدار وزرات آموزش و پرورش انتخاب شده اند، گفت: در کانون های محیط زیست مدارس موضوعات مختلف محیط زیستی با محوریت شهر تازه و کارگروه های آن به دانش آموزان آموزش داده می شود.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت: اقداماتی از قبیل اهدای گلدان به دانش آموزان مدارس و ارائه آموزشهای لازم از جمله حفاظت از تنوع زیستی و برقراری ارتباط با طبیعت، صرفه جویی در مصرف انرژی و آب، تفکیک زباله و پاکیزه نگه داشتن محیط، کاهش مصرف پلاستیک و ارتقاء آگاهی دانش آموزان از مخاطرات مصرف آن در طبیعت و سلامت ، انواع آلودگی ها مانند هوا، صدا و ... در قالب برگزاری کارگاههای آموزشی توسط کانونهای مدارس به دانش آموزان در طول سال تحصیلی ارائه می گردد.
گلمکانی در ادامه گفت: برگزاری اردوهای علمی، آموزشی و بازدید از مکانهای گردشگری با محوریت محیط زیست در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان از جمله مواردی است که در برنامه های کانونهای محیط زیست مدارس قرار گرفته است.

دوشنبه 3/7/1396 - 14:28

 

 

 

مدیر سامانه نظارت همگانی  1888 منطقه 19 از ثبت 600 پیام در شش ماه اول سال جاری  در سامانه این منطقه خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19،  حامد روزبه نیا رئیس اداره بازرسی منطقه گفت:  بر اساس آمار اعلام شده  تعداد کل پیام های این سامانه از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور 600 پیام بوده که 539  پیام با موضوع انتقاد، 47 پیام  تقدیر و تشکر و 13 پیام طرح شکایت است.

 وی ادامه داد: بیشترین موضوعات پیام های مردمی در حوزه شهرسازی تغییر کاربری و در حوزه امور شهری سد معبر دستفروشان و سد معبر اصناف مطرح شده است.

در پاسخ به این پیامها بیش از 70 درصد آنها پیگیری و حل شده و سایر پیامها نیز به دلیل زمانبر بودن در دست اقدام قرار گرفته اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند نظرات، انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را از راه های ارتباطی این سامانه شامل اینترنت، تلفن، پست الکترونیک، صندوق دریافت نظرات، سرویس پیام کوتاه (30001888)، جلسات ارتباط مستقیم با مسئولان، صندوق پستی و نمابر  ثبت کنند.

روزبه نیا در بخش دیگری مشارکت اهالی را باعث افزایش کیفیت خدمات شهری دانست و گفت: یکی از اهداف این سامانه رسیدگی به پیامهای ثبت شده در کوتاه ترین زمان ممکن است و در همین راستا ناظران افتخاری با انتقال پیامهای خود به این سامانه کمک بسزایی به روند رفع مشکلات می کنند.

وی با اشاره به عضویت 1700 ناظر افتخاری در سامانه 1888 این منطقه اظهار کرد: در حال حاضر هزارو 700 ناظر  با این منطقه در تعامل هستند که در 6 ماهه اول سال 18 نفر از آنها فعال بوده اند.

گفتنی است ثبت اینترنتی پیام ها توسط شهروندان این منطقه، بیشترین آمار ارتباط با سامانه 1888 را به خود اختصاص داده است بطوریکه طی 6 ماهه اول سال ناظران  این منطقه 160 پیام را به شکل اینترنتی و 3 پیام را تلفنی ثبت کرده اند.

 

دوشنبه 3/7/1396 - 14:25

 

شهردار منطقه 11تهران گفت: با توجه به وجود آثار ارزشمند به جا مانده از طهران قدیم در محدوده حصار ناصری همچون دروازه ها، ساختمان ها و میادین، بافت تاریخی منطقه 11 احیا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان ضمن اعلام این خبر در ارتباط با جزئیات این پروژه افزود: 5 محله فروزش، راه آهن، امیریه، منیریه و شیخ هادی از جمله محله هایی هستند که در قلمرو حصار ناصری قرار دارند. بافت تاریخی این محلات نیازمند احیا و بازآفرینی است که مطالعات اولیه برای شناسایی نقاط ارزشمند تاریخی این محلات و ظرفیت های بالقوه گردشگری آن آغاز شده است.

آبادیان همچنین در ارتباط با طرح های پیش بینی شده برای احیای بافت تاریخی منطقه 11 گفت: احیای دروازه های قدیمی شهر تهران که در منطقه 11 قرار دارد، ایجاد مسیرهای گردشگری در بافت تاریخی منطقه، شناسایی بناهای تاریخی، ایجاد یک گذر فرهنگ وهنر و راه اندازی پاتوق های شبانه خرید و فروش کتاب در محدوده ی خیابان انقلاب، احیای طاقی، سردر و ورودی های ساختمان های ارزشمند و تاریخی منطقه، پیرایش میادین قدیمی و ارتقاء مبلمان شهری و پیاده راه سازی و احیاء هویت ایرانی-اسلامی  از جمله طرح هایی است که مطالعات اولیه آن ها آغاز شده است.

گفتنی است 4 کیلومتر از حصار ناصری شهر تهران در محدوده منطقه 11 قرار دارد.

دوشنبه 3/7/1396 - 13:41