تعداد مطالب : 34
تعداد نظرات : 1
زمان آخرین مطلب : 11روز قبل

یک کارشناس مسائل آموزشی گفت: براساس آمار، وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۰، ۶۰ هزار نفر را از گردونه آموزش خارج خواهد کرد.حسین احمدی با اشاره به اینکه کمبود نیرو طی سال‌های آینده به ۲ عامل تعداد دانش‌آموزان و نوع جذب معلمان ارتباط دارد، بهخبرنگار مهر گفت: اگر روند رشد جمعیتی به همین منوالی که در حال حاضر است باقی بماند و رشد نکند به اندازه کافی نیرو داریم اما از سال گذشته تعداد دانش‌آموزان زیادتر شده است و آموزش وپرورش با مشکل کمبود نیرو مواجه شده است که اگر همین روند ادامه پیدا کند وضعیت بحرانی خواهد شد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در طی سال‌های اخیر تنها راه و مرجع جذب معلمان که می‌توانند به شکل رسمی و قانونی با اصول و ضوابط قانونی تربیت شوند را دانشگاه فرهنگیان، مراکز تربیت معلم وپردیس های فرهنگی اعلام کرده است که بهتر است به تعداد آن‌ها در مناطق و استان‌های مختلف اضافه شود تا روند جذب با سرعت بالاتری انجام بگیرد.

به گفته احمدی، علاقه مندان به تدریس با تحصیل در این مراکز و با امتیازاتی که آن‌ها دارند، صلاحیت حضور در آموزش و پرورش را پیدا خواهند کرد و در این صورت متناسب با مناطق و تخصص‌های مورد نیاز، معلم جذب این وزارت‌خانه می‌شود.

معاون سابق آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در هر آزمون استخدامی بی عدالتی وجود دارد، تاکید کرد: رتبه علمی تنها راه انتخاب و جذب معلم نیست. در آموزش و پرورش گزینش‌های اخلاقی، حرفه ای و تربیتی وجود دارد که آن‌ها باعث پالایش نیروهایی می‌شود که در آزمون کتبی توانمندی‌ها خود را به اجرا گذاشته اند و از طرفی تعداد نیروهایی که در این مسیر از طریق سهمیه وارد می‌شوند خیلی کم هستند.

چهارشنبه 18/5/1396 - 9:19

رئیس مجلس درباره شایعات مربوط به نقش رهبری در انتخاب کابینه گفت:تا آنجا که اطلاع دارم ایشان بیشتر معیارها در رابطه با انتخاب افراد صالح بیان داشته‌اند و راجع به افراد نظری نداده‌اند. به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس و در نطق پیش از دستور خود، فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به خبرنگاران رسانه های گروهی تبریک گفت و اظهار داشت: امیدوارم تلاش های خبرنگاران در توسعه کشور و ایجاد وفاق در افکار عمومی برای حل مشکلات کشور درمسیر پیش رو عامل پیشرفت و آبادانی کشور شود.

وی در ادامه با تشکر از میهمانان داخلی و خارجی که در مراسم سوگند رئیس جمهور حضور یافتند گفت: حضور ۵۰۰ میهمان خارجی که ۱۳۰ نفر از آنها مقامات عالی رتبه از ۱۰۵ کشور بودند،   نوعی ارج نهادن به مردم سالاری دینی بود و بر چند امر دلالت داشت.

رئیس مجلس تصریح کرد: این حضور ابتدا حکایت از احترامی داشت که ملت ها و دولت ها برای ملت ایران قائل هستند و با وجود تبلیغات مستمر قدرتمندان و صرف هزینه های زیاد، اما درخشندگی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و حرکت ملت ما و نیز تعلق خاطر آنان را به ملت ما نشان می دهد.

لاریجانی افزود: دوم اینکه، این حضور نشانه ارزشمندی مردم سالاری دینی در کشور ما بوده است که در این منطقه ای که متأسفانه بسیاری از کشورها از نعمت مشارکت مردم در سرنوشت خود بی بهره هستند، ایران پس از انقلاب اسلامی توانسته است نظام مردم سالار تأسیس کند و این حضور، احترام گذاشتن به رأی مردم و انتخابات در نظام جمهوری اسلامی بود.

وی ادامه داد: سوم اینکه با وجود دسیسه ها و حرافی های آمریکا و برخی کشورها که بارها فریاد می زدند ایران در جهان منزوی است و برای این امر میلیاردها دلار نیز خرج کرده اند، حضور این تعداد چشمگیر از مقامات کشورهای جهان نشان داد که دولتها بی اعتنا به دسیسه ها علاقه مند به ایران هستند و عملاً نشان دادند که پروژه منزوی سازی ایران چقدر پوچ و بیراهه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نکته چهارم در این زمینه اظهار داشت: در هنگام لفاظی های آمریکا و حرکات ایذایی آنها در محدود سازی تجارت با ایران، این حضور نمایانگر علاقه کشورها به داشتن رابطه تجاری با ایران و همکاری با آن است و نشان داد که تحریم های آمریکا چقدر بی مقدار است.

لاریجانی تصریح کرد: نکته پنجم ماجرا این است که حضور میهمانان از همه جای جهان از جمله از اروپا، افریقا، آمریکای لاتین، کشورهای همسایه، اتحادیه ها و تشکل ها نشان داد که حمایت و پشتیبانی از ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، جنبه منطقه ای ندارد؛ احترام کشورهای مختلف به ملت ایران، دستاوردی برای منافع و امنیت ملی بود که با برخی حاشیه سازی ها تلاش شد تا این دستاورد دیده نشود.

وی در توضیح این مسئله عنوان کرد: متأسفانه چند سالی است که آفتی گریبانگیر کشور شده که موضوعاتی که به امنیت و منافع ملی کشور بستگی دارد، به سرعت به موضوعاتی جناحی تبدیل شده و اقدامات پرارزشی که با زحمت و فکر حاصل می شود، با حاشیه سازی ها ضایع و تحقیر می شود.

رئیس مجلس افزود: این اجلاس هم از این آسیب مصون نبود؛ مثلاً نام چند کشور کوچک و کمتر شناخته شده را برجسته می کنند و آن را بزرگ نمایی می کنند؛ آیا حضور مقامات عالی رتبه از چین، روسیه، هند، اندونزی، مالزی، ترکیه، امارات، آذربایجان، پاکستان، فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، برزیل، تونس، عمان، اتحادیه بین المجالس، دانمارک، سوئد، نروژ و بسیاری از کشورهای دیگر مسئله پنهانی است؟

تصویربرداری تعدادی از نمایندگان با یک میهمان خارجی، سهل انگاری بود اما نباید به مساله اصلی تبدیل می شد

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا ارزش کار و احترام اکثر کشورهای مهم دنیا را بی جهت و به خاطر برخی دسته بندی های سیاسی داخلی کم مقدار جلوه می دهید!؟ مقامات عالی رتبه این کشورها برای حضور خود در یک مراسم خارجی، محاسبات بسیار زیادی می کنند و با همه مسائلی که آمریکا و برخی کشورهای دیگر ایجاد کرده بودند حضور آنها نشانه دوستی و شکست آشکار پروژه منزوی سازی ایران بود که دشمنان برای اجرای آن میلیاردها دلار هزینه کردند.

وی افزود: تصویربرداری چند نفر از نمایندگان از یکی از میهمانان، اگرچه نوعی سهل انگاری بود اما تبدیل کردن آن به یک موضوع اساسی و ندیدن این همه اثرات مهم اجلاس در امنیت ملی کشور درست اندیشی نبوده و نگاه ملی در آن نهفته نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته حدود ۵۰۰ میهمان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ما را با محدودیت جا مواجه کرد که نتوانستیم از حضور همه بزرگان کشور دعوت کنیم؛ اعتذار ما را ان شاء الله می پذیرند البته جفاست که این محدودیت جا را به مسائل مذهبی و قومی مرتبط کنیم.

لاریجانی در ادامه با اشاره به در آستانه تشکیل بودن هیات دولت جدید گفت: امیدواریم هیات دولت با سرعت تشکیل شود و حرکت اجرایی کشور شکل جدیدی به خود گیرد؛ لازم است به این مطلب مجددا اشاره کنم که گاهی در برخی رسانه ها در مورد برخی تعاملات بین مجلس و دولت در این زمینه، سخن گفته شده که متاسفانه این امر هم ذهنیات و حدسیات است و هم غیرواقعی است.

وی تاکید کرد: انتخاب وزرا حق رئیس جمهور است و کسی جز خود ایشان، نقشی در این امر ندارد و گمانه زنی های رسانه ای مخصوصا آنچه که مربوط به مجلس و رئیس مجلس است، واقعیت ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره شایعات مربوط به نقش رهبری در انتخاب کابینه تصریح کرد: تا آنجا که من اطلاع دارم ایشان بیشتر معیارهای خود را در رابطه با انتخاب افراد صالح بیان داشته اند و راجع به افراد نظری نداده اند؛ حداقل در رابطه با رئیس مجلس قطعا اینگونه است، لذا خواهش می کنم به اصل موضوع توجه شود و به حاشیه هایی که واقعیت ندارد تمرکز نشود.

چهارشنبه 18/5/1396 - 9:18

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان فاینر»، از مقام‌های سابق وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ادعاهای مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایران «روح برجام» را نقض می‌کند را رد کرد.

«فاینر»‌که رئیس دفتر «جان کری»، وزیر خارجه سابق آمریکا و مدیر دفتر برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه این کشور بود، گفت: «بخشی از حرف‌های ترامپ که حقیقت دارد این است که ایران کارهای بد زیادی انجام می‌دهد که ضد منافع ایالات متحده و شریکان و متحدان ما است.»

وی در مصاحبه با «ووکس‌نیوز» اضافه کرد: «اینکه ارتباط این موضوع با توافق هسته‌ای ایران چیست جایی است که منطق (ترامپ) فرو می‌ریزد. در واقع بعضی از کارشناسان بر این باورند که اگر طرفی به روح توافق پایبند نباشد، آن ترامپ است.»

«سوزان دی‌ماگیو»، از کارشناسان مسائل ایران در اندیشکده «New America» هم گفته است: «برجام، تعمداً به نحوی طراحی شده که تنها بر یک موضوع متمرکز باشد: برنامه هسته‌ای ایران.»

«ارنست مونیز»، وزیر انرژی سابق آمریکا و از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا می‌گوید: «نمی‌توان گفت که این توافق به خاطر نپرداختن به مسائلی مانند حزب‌الله، سوریه، یمن، مسائل موشکی و مسائل حقوق بشر، توافق بدی است. اینها موضوع این توافق نیست.»

«ووکس‌نیوز» نوشته با در نظرگرفتن این دامنه محدود از موضوعات مطرح در برجام باید گفت که ایران به آن پایبند بوده است.  «کسلی داونپرت»، کارشناس مسائل تسلیحاتی در انجمن کنترل تسلیحاتی می‌گوید: «هیچ دلیل قانونی برای گفتن اینکه ایران در حال نقض توافق است یا در حال انجام اقداماتی مغایر با روح آن است وجود ندارد.»

چهارشنبه 18/5/1396 - 9:14

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، "محمدتقی نوربخش" شامگاه سه شنبه در همایش تخصصی ساماندهی و آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری پزشکی تامین اجتماعی که با حضور نمایندگان 32 کشور خارجی در محل هتل هما برگزار شد، افزود: سطح پزشکی در ایران بالا است و می تواند همپای کشورهای پیشرفته خدمات پزشکی با کیفیت ارائه دهد.

وی با اشاره به تشکیل مجموعه هگتا (هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی) گفت: خوشبختانه در زمینه تامین محل اقامت برای بیماران و خانواده های همراه آنها مشکلی وجود ندارد زیرا هگتا می تواند پاسخگوی نیازهای گردشگران پزشکی باشد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: همچنین خدمات ریلی رجا در اختیار گردشگران سلامت است و همه امکانات با هم افزایی می توانند کیفیت خدمات را ارتقا دهند.
وی با بیان اینکه همه خدمات در یک پکیج می تواند به بیماران گردشگر که برای درمان به ایران می آیند، ارائه شود، گفت: ارائه امکانات یاد شده برای رقابت با بخش خصوصی نیست، بلکه در صددیم بخش خصوصی را در این عرصه فعال کنیم که می توان موجب سرمایه گذاری در کشور بشود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد برگزاری این همایش آغاز خوبی برای جذب گردشگر پزشکی در کشور باشد.

**17 بیمارستان در خدمت گردشگری پزشکی
«ابراهیم لاریجانی» مدیر عامل شرکت خدماتی گردشگری تامین نیز در این همایش گفت: برای اجرای طرح گردشگری پزشکی سازمان تامین اجتماعی ،17 بیمارستان و 200 پزشک در 15 استان کشور در اختیار اجرای طرح قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه گردشگری سلامت از چهار زیر مجموعه پزشکی،درمانی، تندرستی و پیشگیرانه تشکیل شده است، افزود: موضوع این است که ما کدام بخش را می خواهیم توسعه دهیم.
لاریجانی گفت: اگر فقط به دنبال گردشگر باشیم، به واقع دیدگاه به غرب است. این گونه گردشگرها فقط چهار ماه می توانند از شرایط آب و هوایی ایران بهره مند شوند، در حالیکه توریست درمانی می تواند در همه فصول ادامه داشته باشد.
وی گفت: در توریست پزشکی دیگر نیاز به هتل های چند ستاره نداریم و همه استان های کشور می توانند در این حوزه وارد شوند.
به گفته لاریجانی،در گردشگری سلامت زیر ساخت ها آماده است و نیاز به سرمایه گذاری مجدد نداریم.
وی در خصوص اینکه آیا مداخله سازمان تامین اجتماعی در موضوع گردشگری پزشکی تهدیدی برای بخش خصوصی محسوب می شود، توضیح داد: در این طرح از بیمارستان های خصوصی هم که می توانند خدمات پزشکی به گزدشگران خارجی ارائه دهند، یاری گرفته می شود و هر یک از فعالان پزشکی می توانند در این طرح قرار بگیرند.
به گزارش ایرنا، ایران ظرفیت پذیرش سالانه یک میلیون گردشگر پزشکی را دارد و این در حالی است که سرانه هر گردشگر 400 تا 500 دلار خواهد بود.
اقتصاد ایران در آینده باید بر دو موضوع مهم صنعت گردشگری و صنعت فناوری اطلاعات تاکید کند.اینها مهمترین بسترهایی هستند که می توانند اشتغال ایجاد کنند، درآمد کشور را افزایش دهند و بیکاری را در کشور ریشه کن کنند و تردیدی نیست اگر این دو بستر در کشور جدی گرفته شود این امید وجود دارد که در ریل تدبیر و توسعه قرار گرفته ایم.

چهارشنبه 18/5/1396 - 9:12

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: جلسه امروز به ادامه بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه اختصاص یافت و تعدادی دیگری از مواد و پیشنهادات مربوط به این طرح بررسی شد.

وی افزود: در ادامه این جلسه محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه همراه با حسن قشقاوی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت خارجه در کمیسیون حضور یافت، آقای ظریف با اشاره به نحوه دعوت و میزبانی از بیش از یکصد هیأت خارجی با حداقل هزینه‌ها که 27 هیأت اروپایی از جمله ایتالیا، انگلیس، فرانسه، آلمان بود و همچنین حضور کشورهای منطقه مانند قطر، عمان و کویت و از آسیای میانه برای شرکت در مراسم تحلیف که انصافاً حضور بی‌نظیری بود، این حضور را به معنای شکست آمریکایی‌ها در سیاست منزوی‌سازی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت که ایران‌هراسی آمریکایی‌ها نقشه‌ بر آب شد.

نقوی ادامه داد: وزیر پیشنهادی امور خارجه همچنین در این جلسه تصریح کرد که ما دو اولویت در برنامه کاری آینده داریم، اولویت اول مباحث منطقه است و اولویت دوم فعال‌سازی دیپلماسی در میدان اقتصادی؛ در اولویت اول هدف‌گذاری صورت گرفته و ساز و کار دستیابی به آنها هم پیش‌بینی شده است و در اولویت دوم، اگر چه در دوره اول تلاش‌هایی انجام شد، ولی انتظار مجلس بیشتر از این است و لذا یک ساختار مستقل در وزارت خارجه نیاز بود، از سوی دیگر باید ساختار را هم کوچک و چابک می‌کردیم و لذا پنج معاونت را پیش‌بینی کردیم که یکی از آنها معاونت اقتصادی است، به این ترتیب هم کوچک‌سازی شده و هم چابک‌سازی و از سوی دیگر مدیران منطقه‌ای را زیرمجموعه وزیر قرار دادیم و در صورت تصویب چارت پیشنهادی این 2 اولویت را با یک تشکیلات و سازمان آماده دنبال خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یادآور شد: بعد از اظهارات وزیر خارجه، فلاحت‌پیشه، حسن‌بیگی، شوشتری، ذوالنوری، کریمی قدوسی، رحیمی و برزگر اظهارنظر کردند.

نقوی یادآور شد: در ادامه جلسه ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه برای دولت دوازدهم موضوعات مطرح از سوی اعضای کمیسیون را توضیح داد و گفت که اغلب موضوعاتی که مطرح شد در برنامه بنده در دولت دوازدهم آمده و مفصل برنامه‌ام را ارائه کرده‌ام که در اختیار همکاران قرار می‌گیرد، هماهنگی برنامه‌های اقتصادی جمهوری اسلامی از جمله نقش‌های محوری وزارت خارجه در دولت آینده خواهد بود، تنش‌زدایی و مدیریت تنش با آمریکا از جمله مهم‌ترین وظایف وزارت خارجه در دولت آینده خواهد بود.

وی همچنین گفت: ظریف اشاره کرد که امکانات ما در سایر کشورها ضعیف است، با این حال حمایت از بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده‌ایم، ما به دنبال تنش نیستیم، بلکه خواهان آرامش بین کشورها هستیم، در رابطه با برجام، مصمم هستیم از منافع ملت ایران در برجام دفاع کنیم و نمی‌گذاریم آمریکایی‌ها مانع انتفاع ملت ایران شوند، آمریکایی‌ها نمی‌توانند هزینه توقف برجام را بر ایران تحمیل کنند، اگر آمریکایی‌ها بخواهند برجام را متوقف کنند باید هزینه آن را هم بپردازند.

نقوی در پایان خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده وزرای پیشنهادی اطلاعات و دفاع در کمیسیون امنیت ملی حضور می‌یابند.

چهارشنبه 18/5/1396 - 9:5

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج ؛ "‌حمید محمدی "‌روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: عملیات اعزام زایران مدینه اول به مکه مکرمه از شنبه گذشته آغاز شده است و درحال حاضر بیش از 9 هزار زایر ایرانی در مکه مکرمه بسر می برند.
وی، ضرورت حفظ عزت، احترام،‌ امنیت و کرامت زایران ایرانی را یادآور شد و افزود: بحمدالله با برنامه ریزی های انجام شده و همکاری خوب زایران کشورمان مشکل خاصی نداشته ایم و فرایند عملیات حج روال طبیعی دارد.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تبلیغاتی که در ماه های گذشته در فضای مجازی علیه حج صورت گرفت، گفت:‌ با آغاز عملیات اعزام زایران به سرزمین وحی، از حجم این تبلیغات کاسته شده است و اطلاع رسانی هرچه بیشتر درباره آرامش حاکم بر کاروان ها و روند عادی اموراین تبلیغات منفی را بی اثر می کند.
وی اظهار داشت:‌ بدون شک انعکاس واقعیت های موجود و به ویژه فضای آرامی که این روزها زایران ایرانی از نزدیک در شهرهای مدینه و مکه با آن مواجه هستند به رفع دغدغه ها در میان مردم و زائران منجرمی شود.
رییس سازمان حج و زیارت در عین حال به زایران کشورمان توصیه کرد: قوانین و مقررات کشور میزبان را رعایت کنند تا مشکل احتمالی برای عزیزان زایر رخ ندهد.
محمدی در بخش دیگری از این گفت وگو که در ستاد مدینه منوره انجام شد،‌ به فعالیت های انجام شده در حوزه اسکان زایران در شهرهای مدینه منوره و مکه مکرمه اشاره کرد و گفت: هرچند حدود چهار ماه دیرتر از بقیه کشورها برای اجاره هتل ها اقدام کردیم ولی تلاش شد تا بهترین امکانات موجود دراین دو شهر و سرزمین منا و عرفات در اختیار زایران عزیز قرار گیرد.
وی تاکید کرد:‌ در حال حاضر زایران ایرانی در 23 هتل در شهر مدینه و در نزدیکی مسجدالنبی اسکان داده شده اند و مشکلی در حوزه های اسکان ؛‌حمل و نقل و تغذیه گزارش نشده است.
محمدی با اشاره به افزایش 35 درصدی زایران ایرانی در حج 96 نسبت به سال 94 گفت: با وجود افزایش شمار زایران، خدمات ارایه شده در حد مطلوب و قابل قبول در حال انجام است.
رییس سازمان حج وزیارت همچنین با بیان این مطلب که همه زایران کشورمان که هم اکنون در شهرهای مدینه و مکه حضور دارند، در سلامت هستند به ضیوف الرحمن توصیه کرد دستورالعمل های بهداشتی را به دقت رعایت کنند تا دچار بیماری نشوند.
وی به گرمای هوا در شهرهای مکه و مدینه و به ویژه ایام تشریق در سرزمین منا و عرفات اشاره و تصریح کرد: زایران عزیز دستورالعمل ها و نکاتی را که از سوی هیات پزشکی و پزشکان در موسم حج مطرح می شود به دقت رعایت کنند تا ان شاءالله در سلامت کامل ‌اعمال و مناسک حج را انجام دهند.
محمدی گفت:‌ 99 درصد از 86 هزار و 300 زائر ایرانی برای نخستین بار است که به حج تمتع اعزام شده اند و از شرایط اقامت در سرزمین منا و عرفات آگاهی کافی ندارند و مطلع شدن از آمادگی های قبل از اعزام می تواند زمینه انجام بهتر اعمال و مناسک را برای آنان ایجاد کند.
وی در عین حال به اقدامات انجام شده از جمله اجاره چادرهای با ارتفاع بلند و مجهز به کولرهای گازی در سرزمین عرفات برای اسکان زایران کشورمان در ایام تشریق اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود 18 هزار زایر ایرانی به سرزمین وحی سفر کردند و عملیات اعزام زایران مدینه اول به مکه مکرمه از چند روز پیش آغاز شده است و در حال حاضر نزدیک به 9 هزار زایر در مکه مکرمه به سر می برند.
رییس سازمان حج و زیارت همچنین با تبریک فرارسیدن روز خبرنگار ابراز امیدواری کرد که خبرنگاران حاضر در موسم حج با اطلاع رسانی شفاف به موقع و دقیق زمینه آرامش خاطر هرچه بیشتر زایران و بستگان آنان را فراهم کنند.
محمدی با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه ها در تنویر افکار عمومی اظهار داشت: ‌امسال انتظارات و حساسیت مردم نسبت به حج بیشتر است و به همین دلیل اخبار حج را دقیق پیگیری می کنند.

چهارشنبه 18/5/1396 - 9:3

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری با هدف افزایش سرانه مطالعه، ترویج فرهنگ کتابخوانی و ترغیب شهروندان به کتابخوانی در قالب نام‌نویسی رایگان از شهروندان متقاضی در روز تولد آنان اجرا می‌شود.

شهروندان تهرانی در روز تولد خود می‌توانند به یکی از کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری مراجعه کرده و با ارایه اصل و روگرفت کارت ملی و یک قطعه عکس، به طور ویژه در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهر تهران عضو شوند.

برای اطلاع از سایر خبرها و خدمات کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نشانی اینترنتی ww.tlib.ir مراجعه کنید.

چهارشنبه 18/5/1396 - 8:51

یک دانشمند ایرانی با به کار بردن ته سیگار در آسفالت علاوه بر حفظ محیط زیست به قدرت تحمل ترافیک این ماده نیز افزوده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، عباس مهاجرانی دانشمند ایرانی در دانشگاه RMIT استرالیا نوعی آسفالت با ته سیگار ساخته است. به این ترتیب علاوه بر کاهش این زباله سمی در محیط زیست بر قدرت تحمل ترافیک آسفالت نیز افزوده شده است.

 سالانه در نتیجه تولید ۶ هزار میلیارد نخ سیگار، بیش از ۱.۲ میلیون تن ته سیگار به وجود می آید. این مواد نوعی زباله سمی به حساب می آید.

مهاجرانی همراه گروهی از محققان  سال گذشته در پروژه ای دیگر ته سیگارها را درون بلوک آجر به کار بردند. با این کار نه تنها از نشت مواد شیمیایی سمی به محیط زیست جلوگیری شد بلکه قدرت آجر نیز ارتقا یافت. به عبارت دیگر اضافه کردن ته سیگار به آجر انرژی مورد نیاز برای پخت آجر را ۵۰ درصد می کاهد و از سوی دیگر ویژگی های عایق بندی این مصالح را می افزاید.

درهمین راستا  مهاجرانی و همکارانش روی مزایای استفاده از ته سیگار در آسفالت مطالعاتی انجام دادند.

 نخست آنها ته سیگار را در پارافین و بیتومن قرار دادند تا از نشت مواد سمی جلوگیری کند. سپس  آن را در مخلوط داغ آسفالت ترکیب کردند.

محققان با آزمایش نمونه هایی از آسفالت به دست آمده، متوجه شدند نه تنها این ماده قابلیت تحمل ترافیک زیاد را دارد بلکه مقدار کمتری از گرمای خورشید را جذب می کند. به این ترتیب  از گرم شدن بیش از حد شهرها نیز اجتناب می کند.

مهاجرانی در این باره می گوید:  تحقیق ما نشان می دهد می توان هنگام ساخت مصالح ساختمانی جدید از مشکل زباله ها در محیط زیست نیز کاست.  

سه شنبه 17/5/1396 - 9:26

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از اتمام چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید خبرداد و گفت: کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در حال چاپ است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، حجت‌الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در نوزدهمین دوره از اجرای طرح «سازمان و یک روز با درهای باز» با اشاره به اهمیت علم‌آموزی و انتقال آن به دیگران، اظهارکرد:  شفافیت برخورد با مردم ، نیاز امروز امروز دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی است و منظور از درهای باز، شیشه‌ای کردن سازمان پژوهش است.

وی با اشاره به تولید کتاب‌های درسی، تصریح کرد: در حال حاضر۱۱۰۰عنوان کتاب درسی با تیراژ۱۲۰ میلیون در سال منتشر می شود؛ ضمن اینکه ۳۴ عنوان مجله رشد با تیراژ ۳۵ میلیون چاپ می‌شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید تمام شده است و کتاب‌های درسی سال ۹۸ـ۹۷ در حال چاپ است.

محمدیان با تاکید بر دوره ابتدایی، خاطرنشان کرد: آموزش ابتدایی، اساس و رکن آموزش و پرورش است و باید لذت یادگیری برای دانش‌آموزان در این دوره فراهم شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی پُرخواندن و پُر نوشتن در دوره ابتدایی را بی‌معنا توصیف کرد.

 

سه شنبه 17/5/1396 - 9:20

به گزارش سایت تهران، زمین بازی پارک دور سر مادر می‌چرخید وقتی فریاد می‌زد: مبینا، مبینا دخترم کجایی؟ زمین بازی مانند چرخ فلک وسط زمین دور سر مادر می‌چرخید  اما نشانی از مبینا نبود که نبود.

 

خیلی خوشحال بود که به همراه مادر و برادرش به پارک آمده، با عروسکی که در دستش بود به سمت وسایل بازی کودکان رفت..

 

همین چند لحظه پیش بود که دختر کوچکش را روی تاب گذاشت و با مهربانی برای دخترش خواند: تاب تاب عباسی، خدا جون مبینای منو نندازی.... حالا تاب با سرعت زیاد در هوا پایین و بالا می‌رفت و مبینا روی تاب نبود که کودکانه بخندد و بگوید: هلم بده تا برم تو آسمون...

 

مبینا 3 ساله فکرش نمی کرد امروز برایش حادثه ای تلخ رقم بخورد، اتفاقی که هیچ وقت از ذهن او پاک نخواهد شد.

 

همزمان با اتفاق تلخ و فراموش نشدنی دو کودک معصوم آتنا و کیمیا ، خبر از تجاوز به مبینا 3 ساله از سوی یکی از مددکاران مهرآفرین شعبه مشهد اعلام می شود.

 

بله درست است دخترک 3 ساله....

 

برای پیگیری ماجرا و اتفاق صورت گرفته پای صحبت مددکار اجتماعی  می‌نشینیم.

 

فریبا بهشتان در این باره می‌گوید: مبینا به همراه مادر و برادرش روز جمعه مورخ (16 تیر 96) ساعت 30:14 قصد رفتن به پارک می‌کنند.

 

وی بیان می‌کند: ساعت 15 به پارک پردیس قائم واقع در بلوار شهید فهمیده مشهد می‌رسند، مبینا به سرعت خود را به وسایل بازی رسانده و مشغول بازی می‌شود.

 

بهشتیان ادامه می‌دهد: مادر نیز به همراه یکی از دوستان گوشه‌ای از پارک را انتخاب و به گپ و گفتگو با وی می‌پردازد.

 

مددکار اجتماعی  می‌گوید: بعد از نیم ساعت مادر، مبینا را به زور از تاپ بلند کرده و با خود به جایی که نشستن می‌برد، اما مبینا شروع به گریه می‌کند و مجددا به تنهایی و با گریه به سمت وسایل بازی می‌رود...

 

در حین بازی کردن مبینا، مادر چندین بار نگاهش را به سمت وسایل بازی انداخته و مبینا را می‌بیند اما بیکباره خبری از مبینا نیست.

 

بهشتیان می‌گوید: مادر و دوستش بلافاصله به دنبال مبینا رفته و پس از نیم ساعت که خبری از وی پیدا نمی‌کنند موضوع را به نگهبان پارک اعلام می‌کنند و گشت‌ها برای پیدا کردن مبینا تشدید می‌شود.

 

این مددکار ادامه می‌دهد: علی رغم‌های تلاش‌ها اما خبری از مبینا نمی‌شود و مادر به همراه پسرش به خانه بازمی گردد تا به همراه همسرش به کلانتری بروند.

 

وی می‌افزاید: پس از اعلام مفقودی مبینا به پلیس ١١٠، موضوع از طریق کلانتری نزدیک پارک پیگیری می‌شود، تا اینکه ساعت 30:21 پاسگاه خبر پیدا شدن مبینا را می‌دهد.

 

بهشتیان می‌گوید: با حضور پدر و مادر در کلانتری، مبینا در آغوش مادر قرار می‌گیرد اما مادر متوجه لک‌های خون روی شلوار و کوفتگی بینی مبینا می شود.

 

بعد از امضاء پدر و مادر مبینا در کلانتری، آن‌ها راهی یکی از درمانگاه های نزدیک منزل می‌شوند و بعد از معاینه پرستار به آنان می‌گوید باید به بیمارستان مراجعه کنید..

 

بعد از حضور در بیمارستان  و بررسی، پزشک علائم کودک آزاری جنسی را تایید کرده و مبینا بستری می‌شود.

 

این در حالی است که پدر مبینا به دلیل وضعیت مالی نامناسب و هزینه پزشکی قانونی جهت ادعای شکایت خود صرفه نظر کرده است.

سه شنبه 17/5/1396 - 9:13