• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 4247
 • دوشنبه 1382/6/10
 • تاريخ :

مقام معظم رهبری:

فاجعه نجف اشرف و شهادت این سید بزرگوار و عالم مجاهد بی شك در خدمت هدف های آمریكا و صهیونیست های غدار انجام یافته است.

در پی شهادت آیت الله محمد باقر حكیم رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق و جمع زیادی از نمازگزاران جمعه در شهر نجف اشرف، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیامی این شهادت را تسلیت و تبریك گفتند.

متن كامل پیام مقام معظم رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

دست گنهكار و پلید مزدوران استكبار فاجعه بزرگ آفرید و شخصیت ارزشمندی را كه در برابر اشغالگران عراق، سنگر مستحكمی به شمار می آمد، از مردم عراق گرفت و این سنگر را ویران كرد.

امروز در جوار حرم ملكوتی مولای متقیان علیه آلاف التحیه والثناء، آیت الله        سید محمد باقرحكیم به همراه دهها نفر از مردان و زنان با ایمان كه از زلال ذكر و خشوع نماز جمعه بهره مند شده بودند، شربت شهادت نوشیدند، و به حریم امن رحمت و فیض خاص الهی عروج كردند.

این شهید عزیز، عالم مجاهدی بود كه سال های متمادی برای احقاق حق ملت عراق با رژیم خبیث صدام مبارزه كرد و پس از سقوط آن مجسمه شر و فساد در مقابله با اشغالگران امریكایی و انگلیسی همچون سد مستحكمی ایستاد، و مبارزه ای دشوار را با نقشه های شوم آنان آغاز كرد و خود را برای شهادت در راه این جهاد بزرگ و پیوستن به خیل شهیدان خاندان معظم آل حكیم و دیگر شهیدان علم و فضیلت در عراق آماده كرده بود.

شهید آیت الله حكیم  مظهر خواست های بحق ملتی بود كه دین و استقلال و آینده كشور خود را در معرض تهدید و خانه خود را در زیر چكمه اشغالگران می بیند و می خواهد از هویت دینی وملی خود در برابر متجاوزان دفاع كند.

شهادت این سید بزرگوار مصیبت جانكاهی برای ملت عراق و سند دیگری بر جرم اشغالگران است كه ناامنی وهرج و مرج را با حضور نامشروع خود بر عراق تحمیل كرده اند.

اما دشمنان عراق مستقل و مسلمان بدانند كه با این شهادت مظلومانه، عزم و مقاومت ملت عراق در برابر نقشه ها و هدف های استكبار و صهیونیسم و ایمان و وفاداری آنان به خط اسلام و رهبری دینی ضعیف نمی گردد و بر عكس خواسته های آنان، پایدارتر خواهد گشت. انشاءالله.

به ملت مومن و غیور عراق یادآوری می كنم كه تنها راه سربلندی ملت و نجات كشور از شر نقشه های خطرناك استكبار و صهیونیسم، وحدت كلمه آنان در زیر پرچم پرافتخار اسلام است و امروز آنان می توانند با تمسك به این ریسمان مستحكم الهی آینده را برای كشور خود و نسل های بعدی رقم بزنند كه در آن عراق اسلامی و مستقل همچون ستاره درخشانی در دنیای اسلام نمایان گردد. بزرگان و نخبگان دینی و سیاسی عراق تنها با تمسك به اسلام و وحدت كلمه خواهند توانست وظیفه بزرگی را كه دراین روزگار استثنایی برعهده دارند انجام دهند و امید است كه در این راه ثابت قدم و موفق باشند .

اینجانب این فقدان مصیبت بار را به حضرت بقیه الله الاعظم روحی فداه و عموم ملت عراق و ایران و به حوزه علمیه و مراجع اعلام نجف و قم و مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق و به خصوص به خاندان معظم و شهیدپرور حكیم، بالاخص به برادر مكرم ایشان جناب آقای سید عبد العزیز حكیم و به خانواده و فرزندان معزز این شهید محراب تسلیت و این شهادت بزرگ را تبریك می گویم و همچنین برای خانواده های محترم سایر شهیدان این حادثه مصیبت بار صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت میكنم و علو درجات همه آن شهیدان مظلوم و شفای عاجل مجروحان این حادثه را از خداوند متعال خواهانم و به منظور بزرگداشت یاد آن سید شهید عزیز و سایر همرزمانش سه روز عزای عمومی اعلام می دارم

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

سید علی خامنه ای

اول رجب 1424

موسسه فرهنگی  و اطلاع رسانی تبیان نیز ضایعه ی شهادت جانسوز و جانگداز حضرت  آیت الله سید محمد باقر حكیم شهید محراب و جمعی از نمازگزاران را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و عموم شیعیان جهان تبریك و تسلیت می گوید.

اولین دیدار رهبری و شهید محراب

اولین دیدار رهبری و شهید محراب

اولین دیدار رهبری و شهید محراب
معراج در محراب (3)

معراج در محراب (3)

معراج در محراب (3)
مرد لبنان

مرد لبنان

مرد لبنان
رزمنده ای که با اسلحه خالی اسیرگرفت

رزمنده ای که با اسلحه خالی اسیرگرفت

رزمنده ای که با اسلحه خالی اسیرگرفت
UserName
عضویت در خبرنامه