• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 747
 • چهارشنبه 1385/12/9
 • تاريخ :

آنچه برندگان اسكارگفتند

مارتین اسكورسیزی: لطفا دوباره پاكت را نگاه كنید!

هفتاد و نهمین مراسم جوایز اسكار سرانجام در سالن كداك لس‌آنجلس برگزار شد و برندگان این جایزه معتبر، به حق یا ناحق، جوایز خود را در این مراسم با شكوه دریافت كردند.

دراین مراسم ، علاقه‌مندان سینما بالاخره شاهد بودند كهمارتین اسكورسیزی ، كارگردان برجسته سینمای آمریكا بعد از شش بار نامزدی این جایزه، سرانجام به حق خود رسید كه البته باید در سال‌های قبل این اتفاق می‌افتاد.

اسكورسیزی كه برنده جایزه اسكار بهترین كارگردانی برای فیلم "DEPARTED" را باور نمی‌كرد، هنگام دریافت جایزه گفت:

«لطفا دوباره پاكت اسامی را مرور كنید تا مطمئن شویم ! »

اسكورسیزی كه تندیس اسكار را مشتركا از سه دوست قدیمی و همكاران برجسته‌اش شامل استیون اسپیلبرگ، فرانسیس فورد كاپولا و جورج لوكاس دریافت كرد،‌ اظهار كرد:

«افراد زیادی طی این سال‌ها آرزو داشتند من این جایزه را ببرم. از تمامی آنها متشكرم.»

"هلن میرن" كه برای فیلم "ملكه" اسكار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت كرد، نیز گفت:

«الیزابت ویندسور پنجاه سال است كه حس وظیفه، شخصیت عالی و مدل موی خود را حفظ كرده است؛ با همان كلاه روی سر، كیف‌دستی كه روی بازوی خود می‌اندازد و مشكلاتی كه تاكنون پشت سر گذاشته است. اگر او نبود، مطمئنا من برای كسب جایزه اسكار اینجا نبودم. خانم‌ها و آقایان؛ من ملكه را به شما تقدیم می‌كنم.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، "فورست ویتیكر"، برنده اسكار بهترین بازیگر مرد برای فیلم «آخرین پادشاه اسكاتلند» خطاب به شركت‌كنندگان در این مراسم گفت:‌

«وقتی بچه بودم، تنها راه ممكن برای تماشای فیلم برای من، صندلی عقب خودرو خانواده‌مان در سینما سواره بود. هرگز فكر نمی‌كردم روزی در فیلمی بتوانم بازی كنم. اما دریافت این جایزه امشب ثابت كرد كه این امر ممكن است. برای كودكی از شرق تگزاس و بزرگ شده‌ی جنوب لس‌آنجلس، تحقق این رویا ممكن شد.»

در حالیكه بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند كه در بخش بهترین بازیگر نقش مكمل مرد، "ادی مورفی" بیشتر شایسته دریافت جایزه اسكار بود، اما این «آلن آركین» بود كه در كمال تعجب برای فیلم "خورشید خانم كوچولو" این جایزه را از آن خود كرد. آركین هنگام دریافت جایزه‌اش گفت:

«بیش از همه‌چیز، از استقبال چشمگیری كه از فیلم ما شده است، هیجان زده و خوشحالم. فیلمی كه آشكارا درباره بی‌گناهی، رشد و ارتباط كودكان صحبت می‌كند.»

"جنیفر هادسون" برنده اسكار بهترین بازیگر نقش مكمل زن برای فیلم «دختران رویا» نیز كه كمی در مقابل دوربین‌ها و جمعیت حاضر در سالن هیجان زده شده بود، پس از دریافت تندیس اسكار گفت:

«خدای من، باید در این لحظات غرق شد. نمی‌توانم باور كنم. ببینید خدا چه كارها می‌تواند بكند.حتی فكر بردن این جایزه را هم نمی‌كردم.»

هادسون كه در این لحظه اشك شوق می‌ریخت، افزود: «ای كاش مادربزرگم اكنون اینجا بود و مرا می‌دید؛ این بزرگترین آرزوی من است.»

در بخش بهترین فیلم مستند، هنگامی كه "دیویس گوگنهام" كارگردان «یك حقیقت ناجور» برای دریافت جایزه‌اش بر روی سن رفت، آلگور نیز او را همراهی كرد. آلگور هنگام دریافت جایزه گفت:

«مردم سراسر جهان؛ ما باید بحران هوا را حل كنیم. این یك موضوع سیاسی نیست. بلكه یك مساله وجدانی است.»

«گوستاوو سانتا اولالا» كه برای فیلم بابل موفق شد برای دومین سال متوالی جایزه اسكار بهترین موسیقی متن را بدست آورد نیز هنگامیكه بر روی سن قرار گرفت، گفت:

«فیلم بابل كمك می‌كند تا بفهمیم ما كه هستیم و چرا اینجا هستیم.»

"آلن روبرت مورای"،‌ ویرایشگر صدای فیلم «نامه‌هایی از ایووجیما» كه موفق به دریافت جایزه اسكار بهترین ویرایش صدا شد، هنگام دریافت جایزه‌اش گفت:

«از پدرم، كه خود بازمانده جنگ ایووجیما است و تمامی مردان و زنان شریفی كه در مواقع بحرانی لباس جنگ پوشیدند و از آزادی خود دفاع كردند و فقط به فداكاری و ایثار بودند، تشكر می‌كنم.»

مراسم امسال اسكار گرچه برای بسیاری شیرین و به یادماندنی خواهد بود، اما مطمئنا برای "كوین اوكونل" كه 19 بار نامزد اسكار شده است و حتی یك بار هم موفق به دریافت این جایزه ارزشمند نشده، تلخ باقی خواهد ماند. او امسال برای فیلم "آپوكالیپتو" نامزد بهترین میكس صدا بود، اما این بار هم ناكام ماند.

منبع : ایسنا


لینک:

و...بالاخره برندگان اسکار

UserName