• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 4572
 • شنبه 1385/11/28
 • تاريخ :

دسته گل مدیریتی آبی ها

حذف استقلال ؛ بهت آسیا!


كنفدراسیون فوتبال آسیا تیم فوتبال استقلال را از رقابتهای جام قهرمانان آسیا كنار گذاشت .

بر اساس اعلام سایت رسمی ای اف سی ، استقلال به دلیل عدم رعایت قوانین و ارایه نكردن اسامی بازیكنان این تیم تا تاریخ یازدهم فوریه یعنی 22 بهمن ماه 85 ، طبق قوانین كنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور در این رقابتها محروم شد .

در ماده 30 مقررات بازیهای لیگ قهرمانان آسیا آمده است: باشگاه هایی كه وارد مسابقات می شوند باید لیست بازیكنان خود را كه حداكثر شامل 30 نفر است تا روز 11 فوریه 2007 به AFC ارسال كنند. هر باشگاهی كه لیست خود را تا تاریخ فوق برای ثبت نام ارسال نكند بطور خودكار از بازیها كنار گذاشته می شود.

بدین ترتیب گروهی که قرار بود استقلال در آن با حریفان رقابت کند ، با سه تیم پاختاكور ازبكستان، الكویت كویت و الهلال عربستان به کار خود ادامه خواهد داد.

بنا بر تصمیم AFC بازیهای گروه B بدون تغییر و با حضور پاختاكور (ازبكستان) ، كویت اسپورت كلاب (كویت) و الهلال (عربستان سعودی) انجام خواهد شد.

سال گذشته AFC دو باشگاه پرووینشال الكتریسیتی و توباكو مونوپولی (هر دو از تایلند) و آرما مالانگ و پرسیپورا جایاپورا (هر دو از اندونزی) را به دلیل مشابه عدم رعایت قوانین از لیگ قهرمانان آسیا كنار گذاشت.

این در حالیست که سال گذشته که 2 تیم از تایلند و دو تیم از اندونزی از لیگ قهرمانان آسیا به همین دلیل كنار گذاشته شدند ، بن همام - رییس ای اف سی در بیانیه ای كه روز پنجم اسفند ماه سال گذشته صادر شد ، اعلام كرد، اجرای قوانین حاكم بر مسابقات AFC برای باشگاه ها ضروری است و ارایه ندادن مدارك در زمان تعیین شده ، نادیده گرفتن این قوانین به شمار می رود و ما اجازه حضور تیمهای متخلف را نخواهیم داد و این 4 تیم به هیچ عنوان حق تجدید نظر ندارند.

در سال گذشته رقابتهای گروههای ششم و هفتم لیگ قهرمانان آسیا با حضور 2 تیم برگزار شد.


قلعه نویی : شاید فهرست گم شده باشد!

اما رییس سازمان فوتبال استقلال تهران در خصوص ارسال اسامی بازیكنان این تیم به ای اف سی گفت : ما در موعد مقرر بازیكنان خود را معرفی كردیم .

امیر قلعه نویی گفت : ساعت 10 صبح روز شنبه 21 بهمن ماه فهرست 26 یا 29 نفره بازیکنان استقلال را برای شرکت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم. ارسال اسامی بازیکنان استقلال را کلیه بخش های خبری اعلام کردند و حتی سایت باشگاه استقلال نیز به این خبر اشاره کرده بود.

وی ادامه داد: اینکه فهرست بازیکنان استقلال برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا به مقر کنفدراسیون فوتبال این قاره نرسیده از اهمال مسئولان باشگاه نیست و نمی توان گفت من یا مدیرعامل باشگاه در این زمینه مقصر هستیم. سیستم اداری باشگاه کار خود را انجام داده و آقای مهدی محمد نبی قول همکاری داده است که مشکل بزودی برطرف شود.

قلعه نویی تاکید کرد: امیدواریم در نشستی که روز ششم اسفند ماه در کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می شود آقای ترابیان حق باشگاه استقلال را بگیرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در اظهارنظری عجیب عنوان داشت: باشگاه استقلال فهرست خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده اما شاید این فهرست در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا گم شده است.

رئیس سازمان فوتبال استقلال در پاسخ به این سئوال که احتمال دارد تیم فوتبال این باشگاه نیز همانند سه تیم شرق آسیا که سال گذشته از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم شدند اجازه حضور در این رقابت های را نیابد گفت: شاید آن تیم ها اسامی خود را در موقع مقتضی اعلام نکرده باشند اما باشگاه استقلال در زمان لازم این کار را انجام داده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی در پایان خبر از جذب دو بازیکن کامرونی داد و تاکید کرد: باشگاه النجف عراق با جدایی جاسم کرار مخالفت کرده و حضور این بازیکن در تیم فوتبال استقلال منتفی شد.


مرفاوی: من خبر ندارم

اما سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: در مورد حذف این تیم از رقابت‌های جام قهرمانان آسیا اطلاعی ندارم.

صمد مرفاوی بعد از بازی با فولاد افزود: در مورد حذف تیم استقلال از جام باشگاه‌های آسیا چیزی نشنیده‌ام و خبر چندانی هم ندارم. بیشتر حواس و تمركز من روی این دیدار بود و سعی كردم كه این بازی را پیروز شویم. هنوز هیچ چیز مشخص نیست. فقط شما جدی گرفته‌اید! به این سادگی نیست. ما هم حرف‌هایی برای گفتن داریم و تحقیق خواهیم كرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با تاكید بر این‌كه مسوولان این تیم، جریان حذف از جام باشگاه‌ها را پی‌گیری می‌كنند، خاطرنشان كرد: ما پی‌گیری لازم را نیز انجام دادیم و اسامی بازیكنان را به كنفدراسیون آسیا ارایه كرده بودیم.


نجف نژاد : با پست فرستادیم ، شاید نرسیده!

اما مقداد نجف نژاد مدیرعامل استقلال که در میان تماشاگران بازی استقلال و فولاد بود ، به دوربین شبکه خبر گفت: ما اسامی بازیكنان را طبق قوانین فیفا (!!) فرستاده ایم حالا شاید چون با پست عادی ارسال شده ، به دستشان نرسیده است!!


خبیری : کمیته 6 نفره تلاش می کند

دكتر خبیری - عضو كمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در این باره گفت : با توجه به مشكلاتی كه در اداره فدراسیون فوتبال وجود داشت ، فرصت دیگری را برای ارسال مدارك درخواست كرده بودیم كه محرومیت فعلی با درخواست ما مغایر است و تلاش خود را برای لغو هرگونه محرومیت احتمالی بكار خواهیم گرفت.


عضو کمیته بین الملل : سهل انگاری از استقلال بوده است

اما امیرکریم پور عضو کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال سهل انگاری و تاخیر در ارسال لیست نهایی بازیکنان استقلال را علت اصلی تصمیم AFC در کنار گذاشتن این تیم از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد.

وی گفت: تیم های شرکت کننده در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا تا روز یکشنبه 11 فوریه (22 بهمن) مهلت داشتند تا فرم های ارسالی را تکمیل و به AFC ارسال کنند و متاسفانه بدلیل تاخیر غیر موجه باشگاه استقلال در تکمیل و ارسال مدارک ظرف مدت تعیین شده این محرومیت شامل حال استقلال شده است.

وی تاکید کرد : استقلال شنبه گذشته تنها اسامی 26 بازیکن را بدون اسامی کادر فنی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داد که طبق مقررات باید اسامی 30 بازیکن و 7 همراه در اختیار ما قرارمی گرفت و در واقع مدارک اولیه نیز ناقص بود.

باشگاه استقلال حتی با یونگ روز یکشنبه گذشته و درست روزی که مهلت AFC به پایان رسیده بود ، قرارداد بست و علیرغم تاکیدی که بر تسریع در ارسال مدارک به سرپرست تیم فوتبال استقلال داشتیم ، توجهی به این امر نشد.

وی اضافه کرد : روز پنج شنبه سرپرست باشگاه استقلال پس از چهار روز تاخیر مدارک کامل شده خود را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داد و پس از تماس آقای مهدی محمد نبی ، حوالی ساعت 16 بعدازظهر پنجشنبه این مدارک به مقر AFC ارسال شد که طبیعی است این زمان خارج از مهلت تعیین شده بوده و کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا مدارک ارسالی را نپذیرد.

کریم پور درخصوص اظهارات امیرقلعه نویی مبنی بر مفقود شدن مدارک ارسالی در AFC گفت : چنین اتفاقی به هیچ وجه امکان ندارد و این تنها شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت است.

وی درپایان درخصوص احتمال رایزنی برای حل مشکل بوجود آمده برای استقلال گفت : این محرومیت تنها متوجه باشگاه استقلال نیست و به اعتبار فوتبال کشور در سطح آسیا لطمه می زند.

از همین رو امیدوارم از طریق مسئولین رده بالای کشور رایزنی های لازم با مقامات AFC و به ویژه رئیس و دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شود که در صورت ارائه دلایل موجه احتمال لغو این محرومیت وجود دارد.

لیگ پنجم از نگاه آمار و ارقام

برنامه بازیهای استقلال و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
سه ایرانی در میان بهترین بازیکنان تاریخ قاره

سه ایرانی در میان بهترین بازیکنان تاریخ...

سه ایرانی در میان بهترین بازیکنان تاریخ قاره
UserName
عضویت در خبرنامه