• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1031
 • سه شنبه 1385/11/3
 • تاريخ :

افشاگری فكری : باندبازی در استقلال


كاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران گفت: شكست به مرصاد اتفاق بسیار بزرگی بود و این حذف، حیثیت تیم را زیر سؤال برد.

محمدفكری درگفت و گو با فارس، از اتفاقات اخیر تیم استقلال حرف‌های تازه‌‌ای زد كه در زیر می‌خوانید:

شماری از بازیكنان ظاهرا از حرف‌های قلعه‌نویی در تمرین ناراحت شده‌اند و قصد جمع‌آوری طومار علیه او را دارند.

تا جاییكه اطلاع دارم، چنین اتفاقی نیفتاده است؛ اما هستند گروه‌های خاصی در استقلال كه شاید بخواهند دست به چنین كاری بزنند.

منظور از گروه خاص چیست؟

- چون امسال رفاقت‌ها كمرنگ شده، باندهایی تشكیل شده كه برای رسیدن به منافع خودشان كارهایی تخریبی انجام می‌دهند. تا جاییكه می‌دانم، از این طومار خبری نبرده است. متاسفانه برخی بازیكنان به جای فكر كردن به فوتبال، فقط به مسایل حاشیه‌ای فكر می‌كنند. آنها به اسم بزرگ خود نگاه می‌كنند.

به نظر شما، آنها بازیكنان بزرگی هستند؟

- متاسفانه شماری اسم بزرگ كاذب دارند؛ در حالیكه بازیكنی عادی هستند و از انجام یك بازی درست عاجز هستند. امیدوارم مسئولان تیم دست به كار شوند و جلوی این بازیكنان را كه جو تیم را بر هم می‌زنند را بگیرند و برخورد كنند.

به عنوان كاپیتان چرا با آنها صبحت نمی‌كنید؟

- این تذكرها را دادم؛ اما متاسفانه برخوردی در این زمینه نشد. فكر می‌كنم به دلیل همین عدم تذكر و برخوردها است كه شماری به خودشان جرات داده‌اند طومار جمع كنند.

به نظرت حرف‌های قلعه‌نویی به جا نبود؟

- كاملا به حق بود و به موقع. واقعا باخت به مرصاد برای ما خیلی سنگین بود؛ به خصوص برای هواداران كه همیشه حامی ما ‌بوده‌اند. قلعه‌نویی حرف خاصی نزد. اگر به بازیكنان واقعا برخورده، باید در زمین بازی خودشان را نشان دهند و ثابت كنند بی‌تعصب نیستند.

برخی فكر می‌كنند این باخت مثل باخت دو سال قبل به شاهین بوشهر عادی است و اتفاق خاصی نیفتاده است.

- از این حذف بزرگ‌تر، چه می‌خواهند؟ قرار نیست وقتی می‌بازیم، یكی با چاقو به سمت ما حمله كند تا بگویم اتفاقی افتاده است. اتفاقا این شكست خیلی هم بزرگ بود. كسانی كه اینطوری فكر نمی‌كنند، حتما درك پایین دارند. این باخت حیثیت استقلال را زیر سؤال برد و خیلی تلخ بود.

خیلی‌ها می‌گویند دلیل اصلی بد بازی كردن استقلال، بد تمرین كردن است.

- همین تمرینات را سال قبل هم داشتیم. این وضعیت مدیریتی و مالی را سال‌های گذشته هم داشتیم. این حرف‌ها بحث‌های امسال نیست. واقعا بیان كردن این مسایل فقط بهانه است. در باخت به مرصاد از من مقصر هستم تا بقیه. البته تمام مشكلات را قبول دارم. بالاخره اختلافاتی كه در هیئت مدیره هست، در تیم تاثیر می‌گذارد. مصاحبه‌هایی كه می‌شود دلسردی كادر فنی را به دنبال دارد؛ اما این باخت توجیه ندارد. اگر قرار باشد اینگونه باخت‌ها را توجیه كنیم كه نباید دوم جدول باشیم؛ باید قعر جدول باشیم و بهانه بیاوریم كه شرایط تیم خراب است.

یك مشكل دیگر، حرف ‌نشنوی بازیكنان از مرفاوی است.

- این برمی‌گردد به رفتار خود مرفاوی. ظاهرا ما فوتبالیست‌ها عادت كردیم كه تا چوب‌بالای سرمان نباشد، حرف شنوی نداشته باشیم. به ما نیامده یكی با احترام كاری را از ما بخواهد. بازیكنان استقلال باید تكلیف خودشان را روشن كنند. اگر رفتار مرفاوی را قبول ندارند چرا از حرف‌های قلعه‌نویی ناراحت می‌شوند. اگر رفتار او بد است، چرا به حرف مرفاوی گوش نمی‌دهند.

به هر حال بزرگ‌تر‌های تیم باید این مسایل را جمع و جور كنند.

- بعضی اوقات ما هرچه می‌كنیم، از دست همین بزرگترها است. بزرگ‌ها كه یكی دو نفر نیستند. همه باید همدل شوند.

طومار استقلالی ها علیه قلعه نویی

اگر تعصب داشتید از کفش پاره دریبل نمی خوردید

UserName