• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 760
 • دوشنبه 1385/11/2
 • تاريخ :

جلسه‌ على‌آبادى‌ و صفایى‌ فراهانى‌

صفایی : کسی حق دخالت ندارد


اختلافات‌ کمیته‌ انتقالى‌ فیفا به‌ دلیل‌ شرایطى‌ که‌ صفایى‌ فراهانى‌ از سازمان‌ خواسته‌ بود و در پى‌ آن‌ تهدید وی برای‌ جدایى‌ از این‌ کمیته‌ و خلاصه‌ قهر خبیرى‌ و غفارى‌ و... باعث‌ شد بحث تعلیق دوباره ی فوتبال ایران مطرح شود با افزایش اختلافات امیررضا خادم‌ رئیس‌ کمیته‌ تربیت‌بدنى‌ مجلس‌ شوراى‌ اسلامى‌ وارد معرکه شد تا این اختلافات را در نطفه‌ خفه‌ کند و در پی آن چرا رئیس‌ کمیته‌ تربیت‌بدنى‌ مجلس با دعوت‌ از صفایى‌ فراهانى‌ و شنیدن‌ نظرات‌ او با على‌آبادى‌ گفت‌وگو نمود و در پى‌ آن‌ نشست‌ مشترکى‌ بین‌ على‌آبادى‌ و صفایى‌ فراهانى‌ انجام‌ شد.

در این‌ جلسه‌ ابتدا على‌آبادى‌ در خصوص‌ مسائل‌ اخیر فوتبال‌ و مشکلاتى‌ که‌ مسئولان‌ سابق‌ فدراسیون‌ فوتبال‌ ایجاد کرده‌ بودند اظهارنظر مى‌کند و همچنین‌ از اقداماتى‌ که‌ همکارانش‌ براى‌ رفع‌ تعلیق‌ به‌ کار برده‌ بودند، گزارشى‌ ارائه‌ مى‌دهد.

در همین‌ ارتباط‌ شنیدیم‌ على‌آبادى‌ به‌ صفایى‌ فراهانى‌ گفته‌ است‌ که‌ شما اشتباه‌ کردید، نباید وارد این‌ بحث‌ مى‌شدید، بالاخره‌ باید اجازه‌ مى‌دادید فوتبالى‌ها وارد این‌ بحث‌ شوند و مشکل‌ فوتبال‌ به‌ دست‌ آنان‌ حل‌ مى‌شد.

على‌آبادى‌ در ادامه‌ خطاب‌ به‌ خادم‌ و صفایى‌ مى‌گوید: «بالاخره‌ هر دو نفر شما در این‌ مقطع‌ و دوره‌ قبل‌ در خانه‌ ملت‌ بوده‌ و هستید. به‌ درستى‌ مى‌دانید که‌ اگر دولت‌ بخواهد حمایت‌ مالى‌ و معنوى‌ خود را از ورزش‌ دریغ‌ کند چه‌ اتفاقى‌ رخ‌ مى‌دهد. آیا با این‌ اوصاف‌ باید انتظار داشته‌ باشیم‌ که‌ دولت‌ و سازمان‌ در امور کلان‌ ورزش‌ و فوتبال‌ دخالت‌ نکند... بالاخره‌ همه‌ ما خوب‌ مى‌دانیم‌ که‌ بدون‌ هماهنگى‌ و دخالت‌ دولت‌ نمى‌شود کار فوتبال‌ را جلو برد. البته‌ در این‌ شرایط‌ هم‌ سازمان‌ تربیت‌بدنى‌ سعى‌ کرده‌ است‌ با تعامل‌ مسأ‌له‌ تعلیق‌ حل‌ و فصل‌ شود.

على‌آبادى‌ در ادامه‌ مى‌گوید: از شما (صفایی) مى‌خواهم‌ با تعامل‌ بروید و با مهندس‌ هاشمى‌ مشکلات‌ را به‌ حداقل‌ برسانید تا فوتبال‌ متضرر نشود تا در فرصت‌ باقى‌ مانده، اساسنامه‌ اصلاح‌ شود...

در پایان‌ این‌ جلسه‌ نیز امیررضا خادم‌ در جواب‌ خبرنگاران‌ مى‌گوید: به‌ صورت‌ جدى‌ مشکل‌ به‌ وجود آمده‌ در بحث‌ کمیته‌ انتقالى‌ فوتبال‌ بررسى‌ شده‌ و به‌ زودى‌ جلسات‌ این‌ کمیته‌ دوباره‌ آغاز خواهد شد.

وى‌ گفت: خوشبختانه‌ با رفتار معقولانه‌اى‌ که‌ در سازمان‌ تربیت‌بدنى‌ و مسئولان‌ فدراسیون‌ فوتبال‌ اعمال‌ شد و از سوى‌ دیگر با توجه‌ به‌ مسأ‌له‌ عرق‌ ملى‌ و توجه‌ به‌ حیثیت‌ ورزشى‌ کشور توسط‌ کمیته‌ منتخب‌ فیفا، این‌ امیدوارى‌ به‌ صورت‌ جدى‌ وجود دارد که‌ مشکل‌ به‌ وجود آمده‌ به‌ صورت‌ کامل‌ حل‌ شود و البته‌ تا حدود زیادى‌ هم‌ حل‌ شده‌ است.

در این‌ نشست‌ صفایى‌ فراهانى‌ هم‌ قول‌ داده‌ است‌ که‌ به‌ همراه‌ دو عضو دیگر کمیته‌ یعنى‌ خبیرى‌ و غفارى‌ تعامل‌ بیشترى‌ با سایر اعضا برقرار کند و از طرفى‌ وى‌ به‌ عنوان‌ نماینده‌ ویژه‌ این‌ کمیته، در جریان‌ مسائل‌ فوتبال‌ به‌ طور کامل‌ قرار گیرد.

تبیان : البته در این خبر که از کانال های مرتبط با سازمان تربیت بدنی مخابره به اصل صحبتهای صفایی فراهانی هیچ اشاره ای نشده است اما بد نیست بدانید که محسن صفایی فراهانی دیشب در استودیو پخش رادیو جوان حاضر شد و طی یک ساعت برنامه زنده ، به تشریح دیدگاه ها و نقشی که کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال طی 100 روز بر عهده دارد، سخن گفت ؛ وی در این گفت و گوی رادیویی تصریح کرد که به هیچ عنوان در پی تغییر افراد در پست های فدراسیون نیست چرا که این کمیته تنها یکصد روز در فدراسیون فوتبال مشغول به کار است اما با این حال تاکید کرد به هیچ عنوان اجازه دخالت کسی را در امور فدراسیون فوتبال نخواهد داد.

صفایی در اواخر مصاحبه از سازمان تربیت بدنی نام نبرد اما تلویحا گفت که اجازه ی دخالت سازمان را در امور فوتبال نخواهد داد . وی گفت : تمام تصمیمات فوتبال باید در فدراسیون فوتبال گرفته شود و هیچ نهادی حق دخالت و تصمیم گیری در امور تحت مسوولیت این فدراسیون را ندارد.

صفایی فراهانی همچنین تصریح کرد طبق قانون هیچ یک از اعضای کمیته 6 نفره ی انتقالی حق نامزدی در فدراسیون آتی را ندارند و لذا اعضای این کمیته در آینده ی فدراسیون فوتبال ذی نفع نیستند. بنابراین تصمیم های گرفته شده از سوی این کمیته تنها در جهت رفع مشکلات موجود است.

مجلس و دولت پیگیر ماجرای تعلیق فوتبال

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه