• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 787
 • دوشنبه 1385/11/2
 • تاريخ :

ایوانکوویچ: مخالفان من و دایی متوجه اشتباه شان شدند


سرمربی اسبق تیم ملی ایران مدت ها در انتظار پیشنهادی برای آغاز مجدد فعالیت بود تا اینکه هدایت دینامو زاگرب را به دست گرفت و البته تاکنون عملکرد خوبی در این تیم داشته است.

برانکو پس از مدت ها در گفت و گو با خبرگزاری فوتبال ابتدا از اخبار جاری فوتبال کشور مطلع شد و پس از آن به اظهار نظر پیرامون اتفاقات اخیر پرداخت.

او بیش از هر چیز دوست داشت از دایی و موفقیت هایش بشنود و البته مخالفانش را مورد خطاب قرار داد که احتمالا متوجه اشتباهشان شده اند.

ایوانکوویچ همچنین در گفت و گو با خبرگزاری فوتبال بگوویچ ، دوست قدیمی خودش را بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی امید ایران و صعود به المپیک دانست.

- شرایط در تیم جدیدتان چطور است؟

خودمان هم نمی توانستیم این موقعیت را پیش بینی کنیم. فکر می کنم دینامو بیش از حد انتظار ظاهر شده و می تواند با اقتدار قهرمان شود. همه چیز خوب پیش می رود و حقیقتا هیچ مشکلی ندارم. از همه چیز راضی هستم. تیم صدرنشین است و ما مدعی اول قهرمانی به شمار می آییم. وضعیت باشگاه ، بازیکنان و مسابقات کاملا مساعد است.

- پس از انتخاب این تیم راضی هستید؟

بله ،مدت ها در انتظار یک پیشنهاد جدید و مناسب بودم تا اینکه شرایط مناسبی در این باشگاه برایم فراهم شد و با پیشنهاد آنها موافقت کردم. حالا هم راضی هستم چون همه چیز خوب است و فکر می کنم در اینجا کاملا موفق هستم.

- اما شما پیش از این یک مربی ملی بودید و انتظار می رفت باز هم حضور در یک تیم ملی را تجربه کنید.

خودم ترجیح دادم که فوتبال باشگاهی را باز هم تجربه کنم چون شرایط در اینجا متفاوت است. در فوتبال باشگاهی یک تیم را می توانید به طور کامل در اختیار داشته باشید و به صورت دقیق برنامه ریزی کنید. می توانید به درستی تصمیم بگیرید و به هدفی که ترسیم کرده اید دست پیدا کنید. دیگر نمی خواستم همکاری با تیم های ملی را ادامه بدهم چون باید فضای کاری را تغییر می دادم.

- از فوتبال ایران خبری دارید؟

بعضی وقت ها در روزنامه های و یا تلویزیون چیزی می بینم. از نتایج با خبر می شوم و البته تنها بازی ایران و سوریه را هم به طور کامل دیدم.

- تیمی که مقابل سوریه دیدید با تیم خودتان چقدر تفاوت داشت؟

به هر حال تیم من شکل دیگری داشت و طبیعتا مربی جدید تغییراتی ایجاد کرده اما ایران همیشه قدرت اول آسیا است. همیشه بازیکنان بزرگی دارد و نسبت به رقیبانش در آسیا برتری محسوسی دارد. با وجود مهدوی کیا ، کریمی ، نکونام و تیموریان تیم شما باز هم بهترین است. البته هنوز دایی و گل محمدی هم می توانند به تیم ملی ایران کمک کنند. آنها هم بازیکنان فوق العاده ای هستند.

- نام دایی را آوردید ، از شرایط او و سایپا هم خبر دارید؟

بله ، خوشحالم که حالا مخالفان من و دایی متوجه اشتباه خودشان شده اند. دایی یک رهبر واقعی در میدان است که حالا در مربیگری هم تا این حد موفق عمل می کند. در درجه اول فقط می توانم به او تبریک بگویم. با همه وجود خوشحالم و افتخار می کنم که دایی را تا این حد موفق می بینم. او البته در گل زنی هم مثل همیشه همچنان بهترین است. می بینید که باز هم آقای گل شده چون بهترین مهاجم فوتبال ایران است و باز هم این موضوع را ثابت کرد. گل محمدی هم بازیکن ارزشمندی است و من خوشحالم که در مورد آنها اشتباه نکردم.

- پس اگر حالا در تیم ایران بودید آنها را باز هم دعوت می کردید؟

من الان مربی دینامو هستم و شخص دیگری هدایت تیم ایران را در دست دارد اما به نظر من آنها دو سه سال دیگر هم می توانند در بالاترین سطح فوتبال بازی کنند و ثابت کرده اند که همیشه از بهترین ها هستند. من می دانستم دایی روزی یک مربی بزرگ خواهد بود و همیشه به او اعتماد داشتم. همین حالا هم فکر می کنم او به همراه هاشمیان بهترین مهاجمان ایران هستند. هنر دایی این است که همیشه به مخالفانش ثابت می کند در مورد او اشتباه کرده اند.

- بگوویچ هم به عنوان سرمربی تیم المپیک انتخاب شد.

به او هم تبریک می گویم و امیدوارم موفق باشد.

- نظری در این مورد ندارید؟

حتما مسئولان فوتبال ایران او را گزینه مناسبی دیده اند. بگوویچ در فولاد عملکرد خوبی داشت و البته به طور کلی همکاری خوبی با بازیکنان جوان دارد. به نظر من او انتخاب بسیار خوبی است و در حقیقت بهترین گزینه ممکن است چون با بازیکنان جوان به خوبی همکاری می کند و در تیم المپیک موفق خواهد بود.

- فکر می کنید می توانیم با او به المپیک صعود کنیم؟

شرایط در آسیا سخت شده هرچند فوتبال ایران یک قدرت قابل احترام است اما با حضور استرالیا کار تیم امید ایران باز هم سخت تر است. امیدوارم بتوانید به المپیک صعود کنید اما باید با برنامه ریزی و دقت در این رقابت ها حاضر شوید.به طور کلی چیزی در این خصوص قابل پیش بینی نیست.

- در ایران همواره با رسانه ها اختلاف زیادی داشتید، در کرواسی هم همینطور است؟

من با کسی اختلاف نداشتم. در ایران هم کار خودم را می کردم و مخالفان من هم هرچه می خواستند می گفتند و می نوشتند. البته نتایج من کاملا خوب و قابل دفاع بود اما منتقدان هم همیشه انتقاد می کردند . به هر حال ما اختلاف و مشکلی نداشتیم اما اینجا هم به هیچ وجه مشکلی وجود ندارد و هرکدام کار خودمان را می کنیم. با روزنامه ها هم رابطه خوبی دارم.

- موضوع طلب شما از فدراسیون فوتبال ایران چه شد؟

موضوع هنوز تمام نشده و وکیل من پرونده را دنبال می کند. فیفا باید تصمیم گیری کند هرچند من می دانم هنوز مبلغی را طلب کار هستم اما دیگر برایم اهمیت زیادی دارد. اینجا کارم زیاد است و فرصت فکر کردن به چنین موضوعی را ندارم. زیاد پیگیر این مسئله نیستم.

- گفته می شد به ایران سفری خواهید داشت.

من ایران را دوست دارم خصوصا مردم این کشور و همچنین دوستانم را حتما به ایران سفر می کنم تا ملاقاتی با دوستانم داشته باشم. در مورد مردم ایران هم باید بگویم همیشه رابطه خوبی بین ما حاکم بوده و هیچ کس نتوانست رابط ما را خراب کند!

- می دانید که فراهانی به فوتبال ایران بازگشته است؟

اگر اینطور باشد برای فوتبال ایران خوشحال هستم چون حضور فراهانی به سود فوتبال ایران و خصوصا جوانان مستعد ایرانی است.او بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون فوتبال ایران است. فراهانی به خوبی فوتبال را سازماندهی می کند و با تمام وجود تلاش می کند تا شاهد پیشرفت هرچه بیشتر فوتبال ایران باشد.اگر این اتفاق بیافتد واقعا خوشحال می شوم چون شاهد پیشرفت فوتبال ایران خواهم بود و من به این پیشرفت افتخار می کنم.

- حرف آخر؟

به مردم ایران پیغام می دهم که همه آنها را از صمیم قلب دوست دارم و همیشه به آنها احترام می گذارم. همچنین از دوستان خوب خودم در ایران که همیشه یاور من بوده اند تشکر می کنم. از فراهانی و دادکان که همیشه همراهم بوده اند. همچنین از شاهرخی ، فرکی و سجادی که روزهای خوبی را در کنار آنها سپری کردم.

ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال دیناموزاگرب شد.

برانکو ایوانکوویچ نامزد مربیگری تیم ملی کرواسی

برانکو ایوانکوویچ دومین سرمربی پر افتخار فوتبال ملی ایران

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه