• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 687
 • شنبه 1385/10/9
 • تاريخ :

کارنامه فوتسال در اسپانیا ؛ یک شکست و یک تساوی

ایران مقابل قهرمان جهان دست و پا بسته نبود


تیم ملی فوتسال ایران پنجشنبه ‌شب در دومین بازی دوستانه خود با تیم ملی فوتسال اسپانیا، قهرمان جهان، در شهر "زامورا" در غرب این كشور با نتیجه پنج بر دو، تن به شكست داد.

دو تیم نخستین بازی خود را شب پیش از آن در شهر "بناونته " با نتیجه مساوی سه بر سه به پایان برده بودند اما تغییر استراتژی آنان در بازی دیشب باعث شد تا نتیجه به سود اسپانیایی‌ها رقم بخورد.

تیم ایران در دیدار شب گذشته سطح بالای بازی و روحیه مبارزه طلبی خود را به خوبی به نمایش گذاشت و ابتدا با نتیجه دو بر یك  از حریف جلو بود اما نتوانست این وضعیت را تا پایان مسابقه حفظ كند.

گلهای ایران را در این مسابقه، "زارعی" در دقیقه یازدهم و "عظیمایی" در دقیقه شانزدهم به ثمر رساندند. در مقابل ، "رافا مونیوز" در دقیقه پنجم بازی ، گل اول را وارد دروازه ایران كرد.

تیم ایران در دقیقه 19 ظرف كمتر از 60 ?ثانیه دو گل را از "كیكه " پذیرا شد تا نتیجه مسابقه به زیان ایرانیان دگرگون شود. گل چهارم اسپانیا در دقیقه 24 توسط "سائول" به تور دروازه ایران چسبید و پنجمین و آخرین گل را هم "خاوی اسوری " برای كشورش به ارمغان آورد.

اسپانیا پس از زدن سومین گل ، آرامش خود را در برابر ایران بازیافت و توانست با تدبیر "خاویر لوزانو" سرمربی این تیم ، با تسلط بیشتری ، مسابقه را تا پایان ادامه دهد.

سرمربی اسپانیا اطمینان داده است كه مسابقات تیمش با حریف ایران كه تا سال گذشته قهرمان هفت دوره قاره آسیا بود، كمك شایانی به تقویت بازیكنان و رفع ضعفهای تیم برای حضور موفق اسپانیا در بازیهای اروپایی پرتغال در سال جدید میلادی خواهد كرد.

این مسابقه در سالن "آنخل نیتو" شهر زامورا در حالی برگزار شد كه ظرفیت سالن بطور كامل از تماشاگران مشتاق اسپانیایی پر شده بود.

داوری این مسابقه را همچون شب قبل ، "گارسیا " و "گوتیرز" از اسپانیا بر عهده داشتند.

مصطفی نظری ، حمید رضا ابراری نیا ، منصور مولایی ، وحید شمسایی، محسن زارعی، مجید لطیفی، محمدرضا حیدریان، جواد اصغری مقدم، احمد پری آذر، مسلم طلوعی، محمد هاشم زاده، محمد طاهری، محمد كشاورز، مرتضی عظیمایی و مجید رییسی، بازیكنان تیم ملی فوتسال ایران در رقابتهای دوستانه اسپانیا بودند و حسین شمس سرمربیگری آنان را بر عهده دارد.

برای اسپانیا نیز لوئیس آمادو، خوان خوسه آنگوستو، انریكه بوند، خاویر اسوری، آلوارو آپاریسیو، سائول اولمو، ماركوس لاتوره، آندرئو لینارس، بورخا بلانكو، دانیل سالگادو ، مارسلو دوس رئیس و رافائل مونیوز بازی كردند.

عباس ترابیان" رییس كمیته فوتسال فدراسیون فوتبال ایران در گفت وگویی با خبرنگار ایرنا در مادرید، هدف اصلی تیم ایران از شركت در رقابتهای دوستانه اسپانیا را شناخت نقاط قوت و ضعف خود به منظور كسب آمادگی لازم برای شركت در مسابقات قهرمانی قاره آسیا در خردادماه آینده در ژاپن اعلام كرد.

وی اطمینان داد كه ایران در مسابقات آتی ، جام قهرمانی فوتسال قاره آسیا را كه از سال گذشته در اختیار ژاپن قرار دارد، باز پس خواهد گرفت.

گذری بر دلایل افول فوتسال ایران

تیم ملی فوتسال ایران با اسپانیا دیدار می کند

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه