• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 266
 • شنبه 1385/10/9
 • تاريخ :

نتایج هفته دوم لیگ کشتی

همه ملی پوشان پیروز شدند، جز جوکار


تیم نفت تهران که 2 سال گذشته نیز عنوان قهرمانی لیگ برتر کشتی آزاد را به خود اختصاص داده بود، در هفته دوم لیگ این فصل مقابل تیم صاحب نام دانشگاه آزاد با مهره چینی خوب غلامرضا محمدی به پیروزی جالب و باارزش 5بر 2دست یافت.

در این مبارزه تماشایی که حضور ملی پوشان 2تیم بر رونق و جذابیت رقابت ها افزوده بود، از میان 5ملی پوش حاضر در مسابقه ، تنها مسعود مصطفی جوکار از دستیابی به پیروزی بازماند و 4ملی پوش دیگر با برتری مقابل حریفان سرسخت خود، نشان دادند که پس از بازگشت از بازیهای آسیایی دوحه ، هنوز هم از آمادگی و انگیزه کافی برخوردار هستند.

اما مسعود مصطفی جوکار مقابل رقیب شماره یک خود یعنی حسن طهماسبی طی 3وقت با شکست مواجه شد تا ناکامی هایش پس از مسابقه های جهانی و آسیایی دوحه کامل شود. تیم دانشگاه آزاد در این مسابقه حساس و فشرده در 2وزن اول و آخر به کوشش فرید دژخم خو و فردین معصومی صاحب 2برد شد. فرید دژخم خو مقابل کشتی گیر باتجربه ای چون محمد رضایی با روحیه و انگیزه بالایی ظاهر شد و با غلبه بر قهرمان اسبق جوانان جهان و دارنده مدال برنز بازیهای آسیایی بوسان ، خود را در اندازه های یکی از مدعیان پیراهن تیم ملی در وزن 55کیلو نشان داد.


4 پیروزی پی در پی نفت کارساز شد

جدال مراد محمدی و محمد طلایی (یکی از حساس ترین دیدارهای 2تیم) فاقد افت و خیز لازم بود و در نهایت مراد محمدی مقابل حریف بااخلاق و باتجربه خود، در پایان 2وقت با نتایج مشابه یک بر صفر صاحب برتری شد تا 2تیم در تعداد پیروزی یک یک به تساوی برسند. در 66کیلو هرچه طهماسبی هوشیار و باانگیزه ظاهر شد، به همان اندازه جوکار کم روحیه و پراشتباه بودتا مقابل طهماسبی شکست را بپذیرد.

مبارزه اصغر بذری و هادی حبیبی نیز گرچه از حساسیت بالایی برخوردار بود، ولی بذری برای پیروز شدن تاکتیک کارسازتری را به نمایش گذاشت. او با آن که نتیجه وقت اول را در قرعه توست به حبیبی واگذار کرد، اما در 2وقت بعدی با چهره هجومی خود، صاحب پیروزی نهایی شد. چهارمین کشتی گیر پیروز تیم نفت ، جمال میرزایی بود که با غلبه بر مهدی منصوری در واقع خیال غلامرضا محمدی و دیگر مربیان و سرپرست تیم نفت را برای جشن یک پیروزی باارزش راحت کرد.

در وزن 96کیلو، تیم دانشگاه آزاد که روی برد سعید ابراهیمی ، قهرمان آسیایی خود حساب می کرد؛ در این وزن هم از پیروزی بی نصیب ماند. حریف او، امیرعباس گنجی ، نایب قهرمان جوانان جهان بود که پس از 15ماه دوری و با انگیزه فراوان مقابل او ظاهر شد.این کشتی در پایان 3وقت به سود گنجی به پایان رسید. اما در 120کیلو، فردین معصومی که یکی دیگر از ملی پوشان حاضر در این مسابقه بود، مقابل یک جوان نترس به نام جواد دماوندی در 2وقت به برتری 2بر یک و 3بر صفر رسید.


حاجی زاده ، تنها کشتی گیر پیروز

یاقوت سبز در دومین مسابقه ای که در سالن هفت تیر برگزار شد، تیم راه آهن خراسان مقابل میزبان خود یعنی نیروی زمینی ارتش به یک پیروزی قاطع و یکطرفه 7بر صفر رسید. در مشهد، دیگر تیم استان خراسان یعنی تبرک در خانه خود با حساب 6بر یک مغلوب صنایع همدان شد. تیم تازه وارد گل گهر سیرجان که جمعی از کشتی گیران مازنی را در اختیار دارد، در مصاف با تیم یاقوت سبز قائمشهر به پیروزی جالب 6بر یک دست یافت. تنها چهره پیروز تیم یاقوت سبز، مهدی حاجی زاده قهرمان سال 2002جهان بود که در وزن 84در مصاف با همشهری خود، محمدباقر عالی به برتری رسید. باقر عالی ابتدا وقت اول را یک بر صفر به سود خود تمام کرد؛ اما حاجی زاده در 2وقت بعدی با نتایج 3بر صفر و یک بر صفر از سد حریف خود گذشت.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه