• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 641
 • دوشنبه 1385/9/27
 • تاريخ :

استقلال صفر ـ پیكان یك

پیکان استقلال را زیر گرفت


گل: مرتضى عزیزمحمدى 67

پاس گل: فرهاد خانگلى

داور: محسن تركى

اخطار: مهدى امیرآبادى، محمود فكرى، امیرحسین صادقى (استقلال) فرهاد خانگلى، حسن اسلامى، محمد رضاطهماسبى (پیكان)

بهترین بازیكن: مرتضى عزیزمحمدى (پیكان

استقلال باخت تا حتى براى 24 ساعت هم طعم صدرنشینى را نچشد. آبى ها كه با نیمى از تیم خود توانسته بودند در اهواز پیروز باشند و سپاهان مدعى را نیز شكست بدهند مقابل پیكان سرانجام روند پیروزى هایشان قطع شد.

استقلالى ها كه شكست در دربى تنها باخت نیم فصلشان بود و در صورت پیروزى در مقابل پیكان مى توانستند به صدر جدول برسند و امیدوار باشند كه سایپا در خانه پاس متوقف شود این بار هم تیرشان به سنگ خورد و حریف با انگیزه و جوانشان توانست در مقابل هواداران آبى این تیم را شكست دهد. در حالى كه ساموئل دارابینیان همانند هفته گذشته حریف نیمى از بازیكنان خود را همراه نداشت. او حتى 3 بازیكن تیم ملى امید را كه تازه به تیم ملحق شده بودند وارد لیست 18 نفره نكرد تا با اعتماد به بازیكنان جوان مزد جسارت خود را بگیرد و پیكان هم لااقل براى 24 ساعت خود را در بین مدعیان ببیند اما برخلاف پیكانى ها صمد مرفاوى در اقدامى عجیب یاورزاده خسته را كه حتى قبل از این بازى یك جلسه نیز با تیم تمرین نكرده بود در تركیب ثابت تیم قرارداد. شاید نتایج اخیر استقلال باعث شده بود تا هواداران آبى با خیالى راحت به تماشاى این بازى بنشینند. اما این پیكان بود كه از همان ابتدا بازى را بهتر شروع كرد.

سرمربى ارمنى با تركیبى شجاعانه و گماردن 2 مهاجم تخصصى و یك فوروارد كاذب در زمین نشان داد كه براى كسب 3 امتیاز به مصاف تیم مدعى استقلال آمده است. محسن بیاتى نیا در دقیقه 11 اولین موقعیت جدى تیمش را از كنار دروازه استقلال به اوت زد اما بعد از گذشت 10 دقیقه اول بازى به تعادل كشیده شد و حتى استقلالى ها برترى نسبى به حریف پیدا كردند.

بازى در 35 دقیقه اول صحنه خاصى نداشت و تقریباً گردش توپ در میانه میدان بازى را كسل كننده كرده بود اما در دقیقه 40 اكبرپور مى توانست گل برترى تیمش را به ثمر برساند. مهاجم آبى ها روى پاس عمقى كه نصیبش شده بود و با اشتباه مسلم محمدى در خروج، موقعیتى عالى پیدا كرد اما سیاوش توپ را به تیرك دروازه خالى زد تا آه استقلالى ها و صمد مرفاوى بلند شود.

تلاش 2 تیم در نیمه اول حاصلى نداشت تا 2 تیم بدون گل به رختكن بروند. در نیمه دوم صمد مرفاوى با آوردن علیزاده به جاى طالب نسب چهره تیمش را تهاجمى تر كرد. این تعویض نشان مى داد كه مرفاوى فقط به دنبال 3 امتیاز بازى است اما این پیكان بود كه همانند نیمه اول بازى را تهاجمى تر شروع كرد.

دقیقه 49 شوت سركش و عالى مرتضى عزیزمحمدى بعد از برخورد به دست طالب لو تیرك دروازه آبى ها را لرزاند. در این نیمه آمدن علیزاده و اوت دستى هاى او خطرهاى بیشترى را روى دروازه پیكان به وجود آورد و استقلالى ها وقتى دیدند نمى توانند از دفاع لایه اى و منطقى حریف عبور كنند تمركز خود را روى این تاكتیك معطوف كردند اما این حربه نیز نتوانست قفل دروازه پیكان را باز كند تا اینكه دقیقه 66 روى ضربه كرنر فرهاد خانگلى، عزیز محمدى توپ را سرضرب به كنج دروازه استقلال فرستاد

بعد از این گل استقلالى ها حملات خود را روى دروازه حریف بیشتر كردند اما روى ضد حمله محسن بیاتى نیا 2دقیقه بعد از گل با طالب لو تك به تك شد و بعد از دریبل او توپ را به تیر دروازه زد تا پیكان تواند فاصله خود را بیشتر كند. 20 دقیقه پایانى بیشتر به حملات استقلال و ضد حملات پیكان گذشت كه البته پیكانى ها اجازه ندادند تا استقلال گلزنى كند و در پایان این پیكان بود كه با كسب 3 امتیاز شیرین زمین را ترك كرد.

و حالا استقلال مانده و انبوهى از مشكلات خود ساخته.

تیمى كه بد بسته شده داراى فراز و نشیب هاى اینچنینى هم خواهد بود. با این نوسانات تا كجا مى توان به استقلال امیدوار بود.

تیمى كه حدود 80 روز دیگر باید به مصاف تیم هاى آسیایى رفته و در مقابل دیدگان میلیون ها بیننده تلویزیونى از جایگاه فوتبال ما دفاع كند. آیا این بار كج در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به مقصد مى رسد؟!

گرچه گذشت زمان باید پاسخ این سؤال را بدهد اما از حالا هم مى توان حدس و گمانه زنى كرد، استقلال خوب نفس نمى كشد و سالم زندگى نمى كند

UserName