• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 511
 • چهارشنبه 1385/9/22
 • تاريخ :

شکست تیم فوتبال ایران برابر قطر

ایران – کره جدال برای برنز


تیم فوتبال امید کشورمان با قبول شکست برابر تیم فوتبال امید قطر از رسیدن به دیدار فینال رقابتهای فوتبال پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی بازماند.

دومین دیدار مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتبال بازیهای آسیایی از ساعت 30/19 دقیقه امروز به وقت تهران در ورزشگاه السد دوحه برگزار شد که طی آن تیم فوتبال امید قطر با نتیجه 2 برصفر برابر تیم کشورمان به برتری رسید و راهی دیدار فینال پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی راه یافت.

در این دیدار تیم فوتبال امید قطر در دقایق 29 و 74 توسط سباستین کوئینتانا و حسین یاسر به دو گل دست یافت و این نتیجه را تا پایان بازی حفظ کرد. تیم امید کشورمان نیز که در این بازی مثل چند دیدار گذشته بی برنامه و ناهماهنگ ظاهر شد نتوانست موقعیت های زیادی روی دروازه قطر خلق کند و با ارائه فوتبالی غیر قابل قبول تن به شکست داد.

در این بازی نه داوری بد بود که بهانه بیاوریم و نه تبصره ای به سود میزبان صادر شد که فریاد مظلومیت سر بدهیم .باختیم خوب هم باختیم تا نتوانیم از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم .این بار از وقت کشی هم خبری نبود و به تیمی باختیم که حداقل حقش در این بازی برد بود.

امیدواریم تا ازاین باخت ها درس گرفته ! و برای بدست آوردن پیروزی در رقابتهای بعدی (المپیک ) برنامه ریزی کنیم . هر چند تا به همین امروز نیز زمان زیادی را از دست داده ایم اما باز هم برای موفقیت دیر نیست.

تیم فوتبال امید کشورمان با قبول شکست در این دیدار باید روز پنجشنبه هفته جاری در دیدار رده بندی به مصاف تیم فوتبال امید کره جنوبی برود تا شاید به مدال برنز این دوره از بازیها دست یابد. تیم های قطر و عراق هم دیدار فینال را برگزار خواهند کرد.


درحاشیه‌ی دیدار ایران و قطر؛

سرمربی تیم ملی امید کشورمان در دیدار تیم ملی ایران برابر میزبان پانزدهمین دوره‌ی بازی های آسیایی دوحه، آرام و قرار نداشت و حتی یک لحظه هم آرام ننشست.

سیموئز که پس از فراز و نشیب های فراوان پیش از اعزام به این رقابت‌ها، قول کسب مدال طلای مسابقات فوتبال را داده بود، پس از شکست نفس گیر چین انگیزه‌ی بالایی در خود و بازیکنان برای شکست قطر می دید، ولی واقعا 12 دسامبر شب ایران نبود و آرزوهای سیموئز به بار ننشت. او که امید زیادی به این پیروزی داشت حتی یک بار هم روی صندلی حضور نداشت و حتی خط نگه دار چندین بار به او در کنار زمین اعتراض کرد.

** ایرانیان مقیم قطر خودشان را برای دیدار فینال آماده می کردند

در حالی که امید زیادی به صعود تیم ایران از مرحله نیمه نهایی می‌رفت، همه ایرانیان مقیم قطر خودشان را برای دیدار فینال آماده می کردند. دیداری که پیش از مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره بازی های آسیایی قرار بود در استادیوم الخلیفه برگزار شود می توانست دیداری رویایی برای ایران باشد اما، شکست برابر قطر ایرانیان حاضر در دوحه را غمگین کرد.

** مقامات ایرانی همه در جایگاه ویژه حضور داشتند

معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدن، معاونان این سازمان، دبیر کمیته ملی المپیک، رییس و دبیر کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ایران در دوحه و دیگر مسوولان ورزش کشور که همراه کاروان ایران هستند از نزدیک این دیدار را تماشا کردند.

** ترافیک شدید معضل رقابت های حساس در دوحه

به دلیل این که قطری ها همه با ماشین های شخصی خود در شهر تردد می کنند، پیش از دیدرا ایران و قطر ترافیک قابل توجهی خیابان‌های منتهی به ورزشگاه محل برگزاری مسابقه را در بر گرفته بود.

** در ابتدای این دیدار تلویزیون ورزشگاه گزارش کوتاهی از وضعیت تیم ایران و بازیکنان مطرحی چون آرش برهانی و رودباریان را پخش کرد.

** بر افراشته شدن بازی جوانمردانه

قطری ها با شعار بازی جوانمردانه این دیدار را شروع کردن و پرچمی را در ابتدای بازی به دست گرفتند.

** تنها گوشه‌ی کوچکی از ورزشگاه به ایرانیان تعلق داشت

دیدار ایران و قطر کمتر از 1000 نفر تماشاچی ایرانی داشت و بدترین محل به ایرانی ها داده شده بود. بقیه ورزشگاه این ورزشگاه دوازده هزارنفری نیز به قطری ها تعلق داشت.

** بلندگوی آزار دهنده عرب ها در نیمه اول

نیمه‌ی اول دیدار ایران و قطر با تشویق بلند گوی گوش خراش ورشگاه همراه بود که جو بدی را به لحاظ سر و صدا در ورزشگاه ایجاد کرده بود.

** بی توجهی داور به بی‌نظمی تماشاگران قطری

هنگام گل زدن قطری ها تماشاگران قطری پارچه هایی به رنگ پرچم قطر به درون زمین پرتاب کردند که بخش زیادی از زمین را دربر می گرفت اما، در طول دو بار انجام این کار از سوی تماشاگران داور بازی را قطع نکرد و بازیکنان ایران خودشان مجبور شدند، این نوارهای پارچه‌ای را از زمین بیرون بیاندازند.

** سکوت تماشاگران ایرانی

تماشاگران ایرانی که از صعود ایران به فینال ناامید شده بودند از دقیقه 75 بازی دیگر هیچ تشویقی را انجام نمیدادند و سکوت کرده بودند.

** امنیت پلیس درورزشگاه

پلیس قطرامنتیت خوبی را برای مسابقه ایجاد کرده بود و خیابان های منتهی به ورزشگاه تا محل برگزاری مسابقه و میان تماشاگران را به دلیل اهمیت بازی تحت کنترل شدید داشت و تدابیر امنیتی دو برابر شده بود.

** به دلیل جمعیت کم شهر دوحه این ورزشگاه دوازده هزار نفری را در دیدار ایران و قطر برخی از ورزشکاران دیگر رشته های ورزشی به خود اختصاص داده بودند. این در حالی است که برخی ورزشکاران و مربیان کادر فنی رشته های ورزشی دیگر ایران نیز در این ورزشگاه حضور داشتند.

** این دیدار هر چه به لحظات پایانی نزدیک می شد، بیشتر احتمال به تنش کشیدن آن می رفت که در دو مورد که به درگیری لفظی انجامید داور به این موضوع خاتمه داد.

** انتقاد کارشناسان به عدم بازی سازی ایران

همه کارشناسان و فوتبال دوستان حاضر در ورزشگاه السد قطر به عدم بازی سازی درست بازیكنان ایران گله داشتند. پیش از بازی نیز همه می گفتند این دیدار حساسی است و سیموئز باید داشته ها خود را در این دیدار عرضه کند.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه