• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 346
 • سه شنبه 1385/8/30
 • تاريخ :

فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران حرفه‌ای است

«حمدان» گفت:فیلم‌ها و فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران كاملا حرفه‌ای است و در آینده نزدیك در فعالیت‌های سینمای فلسطین نیز تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار فارس،مسئول تبلیغات حماس «حمدان» در گفت و گو با كمیته روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم كوتاه تهران، با بیان مطلب بالا افزود: فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران بر روی جوانانی كه می‌خواهند محنت‌های ملت فلسطین را به نمایش در آورند، تاثیر خوبی خواهد داشت.

وی با اشاره به غرفه حماس در جشنواره فیلم كوتاه گفت: با توجه به اینكه حماس در كلیه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری فعالیت می‌كند و همچنین حماس به مقوله فرهنگی اهتمام ویژه‌ای داشته، امسال در جشنواره فیلم كوتاه تهران حضور یافته است.

وی ادامه داد: در حال حار در فلسطین مراكز و مؤسسات فرهنگی بسیاری فعالیت می‌نند و بسیاری از رهبران حماس چه آنهایی كه شهید نشده‌اند و چه آنهایی كه در قید حیات‌اند از روشنفكران و انسان‌های فرهنگی هستند.

مسئول تبلیغات حماس با بیان اینكه در فلسطین مرحله‌ای داریم كه به آن ادبیات زندان می‌گوییم، گفت: این ادبیات بر روی فرهنگ فلسطین تاثیر گذاشته و بخش فرهنگی فلسطین را باور كرده است و می‌بینیم بسیاری از رهبرانی كه اسیر بودند، ذوق و سلیقه‌هایشان به اوج رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب كه حماس از نظر فرهنگی در رتبه اول بین تمام موسسات فلسطینی قرار دارد، تصریح كرد: توجه حماس به عرصه فرهنگ برای تربیت و پرورش نسل جدید فلسطین در زمینه عشق و علاقه به فرهنگ شهادت‌طلبی است.

وی درباره فعالیت‌ فرهنگی و فیلم حماس گفت: حماس فعالیت خود را پس از انتفاضه اول یعنی بعد از تاسیس جنبش مقاومت اسلامی حماس شروع كرده است و بسیاری از جوانان در عرصه فیلم و سینما فعالیت كرده و دست به نوآوری زده‌اند.

وی افزود: امروزه می بینیم كه بسیاری از مجریان كه در سینماهای كشورهای عربی فعالیت می‌كنند اصلیتشان فلسطینی است زیرا محنت‌های زیادی گریبان ملت فلسطین را گرفته و باعث شده كسانی كه در بخش سینمایی فعالیت می‌كنند اهتمام ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند.

وی درباره زمینه قصور فعالیت فیلمسازان جوان ایران در فلسطین مانند كشور لبنان، گفت: وضعیت فلسطین با لبنان متفاوت است. لبنان یك حاكمیت مستقل دارد و به او حمله شده بود اما فلسطین اینگونه نیست و سازمان ملل آمریكا و رژیم صهیونیستی در آن حكومت می‌كنند به گونه‌ای كه مسئله ورود و خروج خود فلسطینی‌ها نیز با مشكل مواجه است.

وی اظهار داشت: راهكارهایی برای تبیین محنت‌های مردم فلسطین از طریق فیلم و سینما وجود دارد كه می‌توان از آنها استفاده كرد به عنوان مثال می‌توان از اردوگاه‌های سوریه و لبنان وارد فلسطین شد و یا داستان‌هایی درباره فلسطین و دیوار حائلی كه وجود دارد، ساخت.

مسئول تبلیغات حماس به كنفرانس مدیركل دفتر وزارت فرهنگ و ارشاد فلسطین كه در آینده نزدیك برگزار خواهد شد اشاره كرد و گفت: انتشارات با رایزنی‌ها و گفت و گوهایی كه با مسئولان فرهنگی و سینمای جوانان ایران دارد، زمینه فعالیت‌ها گسترش خواهد یافت.

وی ابراز داشت: در ورد اكران فیلم‌های در فلسطین نیز رایزنی‌هایی خواهیم داشت كه بستگی به طرفی كه از سوی ایران و فلسطین تهیه و تنظیم خواهد شد دارد.

وی گفت: در غرفه حماس سعی داریم از طریق CD، جزوه، كتاب و تصاویر حماس را به مرد ایران و دیگر كشوهای شركت‌كننده در جشنواره معرفی كنیم و از فعالیت‌هایی كه برای خانواده شهدا، جوانان و كودكان در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری انجام می‌دهد، بگوئیم.

مسئول تبلیغات حماس افزود: همچنین چند تن از كارگردانان و فیلمسازان فلسطین در غرفه حماس حضور خواهند داشت تا با كارگردانان ایران دیدار و گفت و گو كنند.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم كوتاه تهران از 30 آبان تا 5 آذر توسط اجمن سینمای جوانان ایران در تهران و همزمان در استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، كهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و كردستان برگزار می‌شود.

UserName