• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1170
 • پنج شنبه 1385/9/9
 • تاريخ :

شهید علی حیدری رزمنده گردان تخریب لشكر 27 محمد رسول‌الله (ص):

هیچ‌گاه راضی نخواهم بود كسی بدون تفكر در راهم برایم گریه كند

بسیجی شهید علی حیدری رزمنده‌ گردان تخریب لشكر 27محمد رسول‌الله (ص) در سنین نوجوانی به صف اصحاب عاشورایی امام عشق پیوست و در طی حضور خود در جبهه، نمونه‌ای بارز از یك رزمنده مسلمان را در مقابل دیدگان هم رزمانش به نمایش گذاشت.

به گزارش سرویس فرهنگ و حماسه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آنچه می‌خوانید فرازی از وصیت‌نامه این شهید است كه در ساعت 2 نیمه شب بیستم اسفند ماه سال 62 به رشته تحریر درآورده و حال برای من و تو به یادگار مانده است. یادگاری ارزشمند برای به دست آوردن تجربه و رسیدن به سوی هدف:به نام خدای آفریننده جهانیان، به نام او كه موجودات در برابرش خاشع و خاضع هستند، به نام خدای عشاق دلسوخته، آن خدایی كه همه چیزمان از آن اوست. هر خوبی از او هر بدی از ماست. بنده حقیر وصیت‌نامه‌ای كه بخواهم اموالم را تصفیه كنم ندارم زیرا از این مال دنیا هر چه داشته‌ام یا در راه خدا بخشیده‌ام و یا به خاطر خدا نگه داشته‌ام كه دیگران استفاده كنند.ولی خواستم چند كلمه‌ای با عالم مادی سخن بگویم، ای دنیا بدان كه انتهای راه‌هایت جهنم و مسیر راه‌هایت پر از درندگان وحشی است كه به تدریج روح انسان را می‌خورند تا بالاخره انسان را تبدیل به حیوان پست‌تر كنند، فقط كاروان عشق است كه رو به سوی جوانان می‌رود و خدا را شكر می‌كنم كه بالاخره نام من را در دفتر عاشقان حسین (ع) نوشته‌اند.برادران مسجد، چیزهایی را كه می‌نویسم عمل كنید دعاها را زیاد بخوانید و هر چه با شكوه‌تر برگزار كنید. در نماز جماعت حتما شركت كنید برای مقابله با شیطان دوشنبه و پنجشنبه روزه بگیرید نماز شب را حتما بخوانید و یك مربی برای خود جهت مسیر الی‌الله انتخاب كنید و بدان كه به شرطی قبول می‌شوی كه به چیزهایی كه می‌شنوی عمل كنی، آنقدر حرف بزنید كه می‌توانید عمل كنید، بار دیگر برادران عزیزم یك وصیت به شما دارم و آن اینكه زود و خیلی زود كوله‌بار عشق را ببندید زیرا بنده می‌ترسم شماها جا بمانید.بدان كه شیطان همه جا هست. از خدا بترسید. به خانواده‌ام توصیه كنید هر وقت برای من می‌خواستند گریه كنند، به یاد قاسم امام حسین (ع) گریه كنند و هر وقت به یاد غریبی‌ام افتادند یاد حسین بیفتند. دوست دارم مانند رفقای شهیدم جنازه‌ام را حسین‌وار كفن كنند و در بیابانهای كربلا به خاك بسپارند.پدر و مادر و اهالی خانواده‌ام برای گناهان من دعا كنید چون من همه عمرم را در گناه بسر بردم. به جز آن مدتی كه خود را به دست خدا سپرده‌ام.شما نیز خود را به دست خدا بسپارید زیرا اوست پرورش دهنده ما. ای خدا بنده تو آمد مرا در آغوش خود گیر كه همانا تویی اول و آخر ما، خدا تومی‌دانی كه من بخاطر بهشت نیامده‌ام، بهشت تومال آنهایی كه خدا را به خاطر عبادت واز ترس جهنم گناه نمی‌كنند.الله من! و ای معشوق من، بنده تو دیگر در عشق تو سوخت، آنقدر در وصالت سوختم تا نیت شیطان را به وسیله آتش عشق ذوب نمودم، آنگاه رو به سوی جانان كردم. خدایا زندگی شیطانی بس است. من تو را می‌خواهم چه كنم؟ من به آن زنده‌ام كه روزی پیش تو می‌آیم و اگر این طور نبود خیلی پیش از اینها مرده بودم. الله من! گناهانم را به وسیله حسینت پاك نمودم و از دریای پر تلاطم مادیات به وسیله كشتی حسنیت گذشتم.الله من! دوستت دارم چه كنم؟ الله! دیگر اگر مرا به جهنم بری آتش احساس كوچكی می‌كند در برابر آتش سوزش و عطش و تب هجران درون من. آری! هر كس خود را به چیزی دلخوش كرده است، بنده عاصی هم خود را به خدا دلخوش كرده‌ام. من خیلی كم‌تر عطر خریده‌ام، زیرا هر وقت از ته دل می‌گفتم حسین جان! آن وقت فضا پر از عطر می‌شد.

برادران مواظب خود باشید، مواظب شیطان باشید كه شیطان خیلی باهوش‌تر از این حرفهاست. مطالعه كنید كتابهای شهید دستغیب را به عموم برادران توصیه می‌كنم و هیچ‌گاه راضی نخواهم بود كسی بدون تفكر در راهم برایم گریه كند. هر گاه خواستید برایم گریه كنید، برای چیزی كه من برایش همیشه گریان بودم گریه كنید، و وقتی به یادم افتادید یك حمد و سوره توصیه برای شهدا با یك صلوات ختم كنید.

همیشه با وضو باشید، قرآن بخوانید. حجابها را از قلب خود بردارید تا با عالم غیب ارتباط داشته باشید و اسرار عینی را بدانید و ببنید.

نگاههای خود را كنترل كنید تا بتوانید حسین، ائمه و شهدا را ببنید و زیارت كنید و با زبان خود غیبت نكنید و تهمت بزنید تا بتوانید با مولایتان صحبت كنید. بنده با این كه چند سطر نوشته‌ام ولی باز هیچ ننوشته‌ام و این كار من مانند این است كه بخواهند یك اقیانوس بیكران را در یك قاشق جای دهند.

خلاصه راه بنده را دراین چند كلمه نمی‌توان یافت بنا بر همین سعی كردم در زندگیم با اعمال خود مردم را به راه راست هدایت كنم.

ای خانواده عزیزم برایم گریه نكنید ولی بیشتر دوست دارم گریه با تفكر زیاد همراه باشد، چون نمی‌توانم تا سالیان سال وصیتنامه خود را طول دهم و یك ورق سفید هم باقی نگذارم ناچار وصیتنامه را قطع و از خدا توفیق علم وعمل همراه با عشق را می‌خواهم ومی‌خواهم امام را دعا كنید.


لینک :

 فردای قیامت باید جوابگوی شهدا باشید. 

 همیشه منتظر ظهور امام زمان (عج) باشید 

 فرزند اسلام از جنگ نمی‌هراسد 

 شهید باب‌الله یوسفی: شهیدان به عهد خویش وفا کردند 

 كلام شهید 

 دسترسی به وصایای شهدا با پیام کوتاه 

روی مزارم چنین بنویسید...

روی مزارم چنین بنویسید...

روی مزارم چنین بنویسید...
به پسرم دروغ نگویید...

به پسرم دروغ نگویید...

به پسرم دروغ نگویید...
چرا شهیدان وصیت‌نامه می‌نویسند؟

چرا شهیدان وصیت‌نامه می‌نویسند؟

چرا شهیدان وصیت‌نامه می‌نویسند؟
شرط شهید مختاری برای ازدواج

شرط شهید مختاری برای ازدواج

شرط شهید مختاری برای ازدواج
UserName
عضویت در خبرنامه