• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 558
 • دوشنبه 1385/8/15
 • تاريخ :

هاشمیان: هانوفر روی دیدار با بایرن مونیخ حساسیت دارد


هلی كوپتر اسبق بوخوم پس از 4 سال دوری از تیم خود یكبار دیگر پذیرفته به راستی در فوتبال حرفه‌ای این چیزها به حساب نمی‌یاد و باید به میدان برود.

اما این بار شاگردان میكنیگ مقابل بوخوم تن به شكست دادند تا جایگاه هانوفر باز هم در قعر جدول رده بندی بوندس لیگا بماند و تنها به لطف درخشش وحید هاشمیان مهاجم ایرانی به آینده امیدوار باشد.

خبرگزاری ایپنا دقایقی را با این بازیكن توانمند تیم ملی كشورمان همكلام شده كه اهم آن را در ذیل می‌خوانید.


مقابل بوخوم تیم سابقت 90 دقیقه بازی كردی و به همراه هانوفر شكست خوردید؟

بله، تیم بوخوم همواره عملكرد مناسبی در بوندس‌لیگا داشته و كمتر دچار فراز و نشیب می‌شود، در دو غافلگیری خط دفاعی هانوفر اسیر حملات مهاجمین این تیم شد و در نهایت بازی را واگذار كرد.


پیش از رویارویی با بوخوم مقابل هامبورگی صف‌آرایی كردید كه مهدی مهدوی‌كیا را در اختیار دارد و خودت نیز در آن تیم سابقه بازی كردن داری؟

بله، در مدتی كه از هامبورگ جدا شده‌ام تا به حال 9 بار مقابل این تیم بازی كرده‌ام و هفت نتیجه مساوی، 2 پیروزی را همراه با بوخوم، بایرن‌مونیخ و هانوفر به دست آوردیم؛ اما در این دیدار مهاجمین تیم نتوانستند روز خوبی را سپری كنند و در نهایت نتیجه‌ای بهتر از تساوی رقم نخورد.


همین هفته مقابل بایرن مونیخ و علی كریمی حاضر می‌شوی؛ یعنی به فاصله سه هفته مقابل تیم‌هایی كه سابقه بازی در آنها را داری به میدان می‌روی. در این ارتباط چه نظری داری؟

تیم بایرن مونیخ همواره جزو تیم‌های قدرتمند بوندسلیگا بوده و هیچ وقت جایگاه خود را از دست نداده است. این دیدار برای هانوفر حساسیت‌های خاص خودش را دارد و امیدوارم بتوانم چهره خوبی از خود به نمایش بگذارم.


جایگاهی كه هانوفر در حال حاضر دارد تنها با هفت امتیاز به هیچ وجه شایسته نیست و با وجود مهاجمینی همچون هاشمیان و برداریچ فقط 9 گل به ثمر رسانده است؟

قبول دارم، كه پس از رفتن "نوی روویر" وضعیت هانوفر دچار یك تزلزل كوتاه مدت شده و میكینگ هم نیاز به زمان دارد تا اوضاع را آرام كند؛ اما در 9 گل به ثمر رسیده برای هانوفر من سه گل زدم و سه پاس گل هم برای سایر بازیكنان مهیا كردم، وقتی مهاجمی بیشتر از این تغذیه نشود بالطبع تیم هم گل‌های كمتری را وارد دروازه حریفان خود خواهد كرد.


آیا با این وضعیت كه تنها یك پیروزی، 4 تساوی و 5 شكست برای هانوفر رقم خورده آیا هیكینگ كماكان به كار خود ادامه خواهد داد؟

هیكینگ پس از كسب عدم نتیجه مطلوب جانشین نوی‌روور شد و به دلیل این كه تیم را از ابتدای فصل بسته است تا پایان قراردادش یعنی سال 2009 در هانوفر می‌ماند؛ زیرا كه وی از بازیكنان قدیمی هانوفر بوده و از محبوبیت ویژه‌ای در بین هواداران برخوردار است.


پس با اندكی زمان هانوفر و هیكینگ دوباره اوج خواهند گرفت و از این ناكامی‌ها خلاصی پیدا می‌كنند؟

صد در صد؛ با توجه به تاكتیك‌پذیری بازیكنان و محبوبیت ویژه‌ای كه هیكینگ در بین هواداران دارد به زودی هانوفر اوج خواهد گرفت.


برای همراهی با تیم ملی در آخرین دیدار مرحله مقدماتی مقابل كره جنوبی می‌توانی به تهران سفر كنی؟

گذشته از جنگ سرگروهی بین ایران و كره جنوبی دوست دارم برای تیم ملی كشورم بازی كنم و دینم را به ایرانی‌های فوتبالدوست ادا نمایم.


در تورنمنت دبی كه قرار است دی ماه برگزار شود تنها بازی مقابل امارات ققطعی شده و مصطفوی اعلام كرده تیم ملی در شرایطی با هامبورگ و بایرن مونیخ دیدار می‌كند كه مبلغ 200 هزار دلار به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت شود؛ گذشته از حضور هاشمیان، مهدوی‌كیا، رضایی، تیموریان، نكونام و كریمی در لیگهای معتبر اروپایی دیدار این تیم‌ها با بازیكنان تراز اول جهان كه در اختیار دارند می‌تواند محك جدی برای فوتبال ما محسوب شود؛ آیا این مساله را قبول داری؟

بله، دیدار با این تیم‌ها می‌تواند محك تداركاتی جدی برای فوتبال ما محسوب شود، اما هر تیمی كه در این تورنمنت شركت می‌كند از اسپانسر برگزاری آن مبلغی را دریافت خواهد كرد و تیم ملی ایران به لحاظ جایگاهی كه در فوتبال آسیا پیدا كرده از این قاعده مستثنی نیست و می‌تواند این درخواست را داشته باشد.

UserName