• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 529
 • دوشنبه 1385/8/15
 • تاريخ :

گزارش «هانوفر شه آلگماینه سایتونگ» از هاشمیان

هلی كوپتر به زمین نشسته است!


  

وحید هاشمیان در طول ده روز برابر سه تیم قبلی‌اش بازی كرده است، او اكنون در هانوفر 96 شرایط خوبی را سپری می‌كند.

پایگاه اینترنتی روزنامه‌ی HANNOVERSCHE ALLGEMEINE در گزارشی به آخرین وضعیت وحید هاشمیان، مهاجم ایرانی باشگاه هانوفر پرداخته است.

در این گزارش آمده است:« لقب او “هلی كوپتر“ مدت‌هاست كه دیگر سنخیتی با وحید هاشمیان ندارد. این مهاجم هانوفر در آوریل 2004 بود كه با ضربه‌ی سر در بازی‌های بوندسلیگا موفق به گلزنی شد. او آن روزها پیراهن بوخوم را بر تن داشت. در این میان او با هر دو پای خود در هانوفر به زمین نشسته است و با پاهایش گلزنی می‌كند.

این ایرانی می‌گوید:« برای من فرقی نمی‌كند كه یك مهاجم چگونه گلزنی كند. با سه پا یا با سینه! خود من می‌خواهم با ضربه‌ی سر به گل برسم؛ اما, در این راه به سانترهای مناسب نیاز دارم.»

هاشمیان به تازگی «نیدرساخسنی‌های» ناموفق را برابر اینتراخت فرانكفورت نجات داد و زننده گل تساوی برابر فرانكفورتی‌ها بود؛ البته در جام حذفی آلمان هم با گلزنی برابر بوروسیا دورتموند، هانوفر را به مرحله یك هشتم نهایی فرستاد.

دیتر هكینگ، سرمربی هانوفر در تمجید از بازیكن خود گفت:« وحید اكنون روند خوبی را طی می‌كند.»

هاشمیان سی ساله هم در پاسخ این گفته‌ها و تعویض‌ها از خود می‌گوید:« در كنار هكینگ بسیار احساس راحتی می‌كنم. او با بازیكنان زیاد صحبت می‌كند و به آنها اعتماد به نفس می‌دهد.»

این گفته‌ها در حالی از سوی این مهاجم بیان می‌شود كه او مدت‌ها به عنوان بازیكن محبوب و یا به تعبیر بهتر«نورچشمی» پتر نویرورر به شمار می‌رفت. وحید سی و یك گل نخست از مجموع سی و سه گل بوندسلیگایی‌اش را در حالی به ثمر رساند كه مربی‌اش كسی نبود جز پتر نویرورر. او با مربیان دیگری هم در بوندسلیگا كار كرده بود؛ اما, همیشه از گلزنی خبری نبود.

  

این بازیكن كه سابقه حضور در بازی‌های جام جهانی را دارد و در سال 1999 همراه با هموطن خود مهدی مهدوی‌كیا به آلمان آمد، می‌گوید:« من نور چشمی نویرورر نبودم؛ اما, نباید فراموش كنیم كه چهار سال تمام زیر نظر نویرورر كار كردم. هامبورگ نخستین مقصد او پس از آمدن به آلمان بود.»

به گزارش ایسنا، وحید و مهدی هنوز هم از طریق تلفن با هم ارتباط دارند و هر هفته احوال یكدیگر را جویا می‌شوند. در حالی كه مهدوی‌كیا در این سال‌ها در هامبورگ ماند. هاشمیان در بوخوم به بزرگ‌ترین موفقیت‌هایش رسید. به ثمر رساندن 16 گل در رقابت‌های فصل 2004 - 2003 باعث شد تا بایرن مونیخ به این مهاجم علاقه‌مند شود.

او در بایرن نتوانست از پس رقابت شدید موجود این تیم بربیاید.

فلیكس ماگات, سرمربی بایرن او را گه‌گاه به میدان می‌فرستاد. اگرچه هاشمیان در نیمكت بایرن تجربه‌های ارزشمندی را اندوخت؛ اما, این موضوع نمی‌توانست برای او «ابدی» باشد. هاشمیان در این باره گفت:« دیگر نمی‌خواستم همچنان روی نیمكت بنشینم. برای همین راه هانوفر را در پیش گرفتم.»

بر اساس برنامه‌ی بازی‌های بوندسلیگا, او باید در عرض ده روز با هانوفر برابر سه باشگاه پیشین خود حاضر شود. هفته‌ی پیش برابر هامبورگ این هفته برابر بوخوم و چهارشنبه هم برابر بایرن مونیخ. این سه تیم در ده روز، «سه‌گانه» وحید را شكل می‌دهند. هاشمیان ادامه داد:« برای من این دیدارها رقابت های ویژه‌ای هستند، به خصوص به دلیل موقعیت بدی كه در جدول داریم.»

البته برای او در هر بازی «رقابتی ویژه» است:« ما باید بجنبیم»

گزارش تصویری حضور وحید هاشمیان در تبیان 

درخشش وحید هاشمیان و گل دهم او در بوندس لیگا 

UserName