• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1622
 • پنج شنبه 1385/7/20
 • تاريخ :

دکتر سودانی نماینده مجلس: غرفه تبیان نگین نمایشگاه است (گزارش روز پانزدهم نمایشگاه قرآن کریم)


در این روز مثل روزهای گذشته بخش توضیح و ارائه سایت در دو نوبت صبح و بعدازظهر همکارانمان از معاونت اطلاع رسانی حضور داشتند که در مواقع لزوم به ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات کاربران و مراجعه کنندگان در خصوص سایت می پرداختند.

پیشخوان شبکه و اینترانت تبیان هم همچون گذشته فعال بود و به سوالات مشتریان و مراجعه کنندگان خاص خود و بویژه شهرستانها پاسخ می داد.

در ضمن جا دارد تا از مهندس روستایی و از دیگر همکارانمان در بخش شبکه و اینترنت که زحمات زیادی به اتفاق سایر دوستانشان در وصل اینترنت غرفه و بحث شبکه آن متحمل شدند سپاسگزاری نماییم.

یکی از نکات جالب در این روز این بود که عده ای از مراجعه کنندگان بخش فروش با در دست داشتن بن های ویژه تبیان که تخفیف 40% را به همراه داشت از محصولات تبیان خریداری کردند.

بخش فروش روز شلوغی را پشت سر گذاشت و CD های انیمیشن پیامبر ، مشکات و نگین هستی از محصولات پر طرفدار تبیان بودند.

نکته دیگرحضور خانم مه آبادی مسئول بخش عضویت سایت نیز که در این چند روز خود و همکارانشان همراهی و همکاری خوبی با ما داشتند

راستی حتما منتظر باشید در روزهای آتی ضمن انجام مصاحبه و گفتگو با کاربران و میهمانان ویژه نمایشگاه و غرفه از کلیه همکارانمان که ما را در این مجموعه و چند روز یاری کردند بیشتر خواهیم گفت و نوشت.


مهمانان :

آقای دکتر سودانی (نماینده محترم مردم اهواز و نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس) با حضور در غرفه تبیان از نزدیک با فعالیتهای موسسه و سایت آشنا شدند. ایشان با ستودن فعالیتهای غرفه تبیان در نمایشگاه قرآن کریم، تبیان را نگین چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خوانند و افزودند : وجود پایگاه های اطلاع رسانی مثل تبیان نیاز جامعه امروز در مقابل تهاجم و هجمه های فرهنگی است.


معرفی محصولات تبیان :

امروز به معرفی نرم افزار " عترت 1 " می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد :

- زندگی پیامبر (ص) به همراه 40 داستان مصور

- امکان جستجوی موضوعی و لفظی احادیث

- قطعاتی از فیلم های مرتبط با زندگانی پیامبر (ص)

- تصاویر اماکن متبرکه در مکه و مدینه

- زیارتنامه و ادعیه

- سیری در مفاتیح الجنان به همراه قرائت و ترجمه

- بررسی تاریخ اسلام و وقایع مربوط به آن

- چند سرگرمی آموزنده برگرفته از احادیث

و…


اخباری از نمایشگاه قرآن کریم :

- به گزارش ستاد خبری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، نفیس ترین قرآن جهان اسلام با عنوان " قرآن و ریحان " منتشر شد. این مصحف زیبا که به خط ریحان خوشنویسی شده است، اولین نمونه چاپی نسخه قرآنی به این خط در جهان اسلام محسوب می شود و دارای خصوصیات منحصر به فرد از منظر خوشنویسی و تزیین، ارایه و ترکیب بندی خطوط است.

از ویژگی های این قرآن نفیس، می توان به رنگه نویسی، اعراب گذاری و علایم تجوید، تلفیق شمسه وقف با علامت پایان تقسیمات حزب، مشخص شدن آیات سجده دار با ترنج و ... اشاره نمود.

شایان ذکر است برای جلد این مصحف از چرم طبیعی تیماج استفاده شده است.

- رادیو جوان غرفه‌ای در نمایشگاه قرآن برپا کرده و برنامه‌سازان مختلف این شبکه شامل گروههای"هفت شنبه" و "هزار پنجره" از نمایشگاه قرآن زنده گزارش می‌دهند و علاقمندان هم می‌توانند در نمایشگاه از نزدیک با برنامه‌سازان این شبکه رادیویی آشنا شوند.

دکتر شهرام گیل آبادی درباره فعالیت های اخیر این شبکه گفت: "برای اینکه رادیو جوان هم سهمی در نمایشگاه قرآن داشته باشد، غرفه ای در نمایشگاه قرآن برپا کردیم که برنامه سازان مختلف شبکه به صورت زنده از نمایشگاه قرآن گزارش می دهند. این برنامه هر شب از ساعت 20:30 تا پایان ساعت نمایشگاه از رادیو جوان پخش می شود و گروه "هفت شنبه" هم نخستین گروهی است که برنامه تولید می کند."

وی در ادامه افزود: "ما قصد داشتیم شرکت کنندگان مسابقه تسنیم هم از نزدیک با فعالیت های رادیو جوان در نمایشگاه قرآن آشنا شوند و راحت تر بتوانند پاسخ های خود را به برگزارکنندگان مسابقه بدهند. البته علاقمندان می توانند از طریق نامه، ایمیل و SMS در مسابقه شرکت کنند. ترغیب جوانان به فعالیت های قرآنی از دیگر اهداف ماست. علاوه بر آن رادیو جوان به 100 نفر از حافظان سوره مطففین هدیه می دهد. ما می خواستیم مردم علاقمند بتوانند از نزدیک با برنامه سازان رادیو جوان آشنا شوند و نظرشان را درباره کیفیت برنامه ها به ما منتقل کنند."

مدیر رادیو جوان درباره پخش تیزرهای مسابقه تسنیم از سیما و دعوت از رؤسای قوای سه گانه، هیئت وزیران، معاونان رئیس جمهور، رؤسای سازمان های امور فرهنگی و جوانان و جمعی از هنرمندان سینما به شرکت در مسابقه تسنیم گفت: "ما قصد داریم طرح مسابقه تسنیم همه گیر شود، به همین دلیل از دیروز پخش تیزرهای این مسابقه را در سیما شروع کردیم و با ارسال فراخوان به رؤسای قوای سه گانه و مابقی نهادهایی که شما به آن اشاره کردید، به این دلیل بود که مسئولان را به این کار تشویق کنیم."

وی ادامه داد: "ما قصد داریم این مسابقه زنگ هوشیاری برای کار اجرایی مسئولان باشد تا به مفاهیم آیات این سوره که اشاره به کم فروشی دارد توجه بیشتری کنند و چراغی برای شناخت بیشتر باشد. تصور می کنیم مسئولان از فراخوان این مسابقه استقبال کنند."

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName