• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1192
 • سه شنبه 1385/7/4
 • تاريخ :

ایمان مبعلی:فولاد یقه تیم‌های مدعی لیگ 85 را می‌گیرد


با ایمان مبعلی ملی‌پوش تكنیكی كشورمان كه این روزها در تیم الشباب امارات توپ می‌زند ، قصد دارد از لیگ این كشور به تیم‌های مطرح اروپایی بپیوندد و جا پای بزرگان ادوار گذشته فوتبال ایران بگذارد.


در هفته اول رقابت‌های لیگ امارات به همراه الشباب خوش درخشیدی و بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشتی؟

لطف دارید، در بازی با الجزیره كه به گواه همگان اگر دروازه‌بان ما از زمین اخراج نمی‌شد، می‌توانستیم سه امتیاز را به دست آوریم و پیروز میدان باشیم ولی این امر میسر نشد و فصل را با ناكامی شروع كردیم.


گلزنی‌ات برای الشباب هم بدون نتیجه بود و در نهایت بازی را با نتیجه چهار بر یك به الجزیره واگذار كردید؟

بله، همان طور ‌كه گفتم بدشانسی به سراغ الشباب آمد و تك گل من هم نتوانست ثمری برای تیم به همراه داشته باشد.


آیا نبود مهرداد اولادی در خط حمله الشباب احساس می‌شود؟

شك نكنید مسئولان الشباب حساب ویژه‌ای را روی مهرداد باز كرده‌اند و درصدد هستند تا وی هر چه سریع‌تر به تیم ملحق شود.


آن طور كه متوجه شدیم اولادی تا نیم فصل اول لیگ 85 در پرسپولیس بازی خواهد كرد و پس از آن راهی امارات می‌شود؟

با اضافه شدن مهرداد اولادی می‌توانم این نوید را بدهم كه الشباب می‌تواند امسال جزو 4 تیم ابتدایی جدول شود.


حسین كعبی معتقد است كه بازیكنان ایرانی نمی‌توانند غربت را تحمل كنند و به همین دلیل فوتبال امارات را به دلیل نزدیكی به كشورمان در اولویت ترانسفر شدن قرار می‌دهند؟

دوری از خانواده برای هر بازیكنی عذاب‌آور است، ولی اگر هدف پیشرفت و طی كردن مدارج عالیه باشد می‌توان با هر محیطی سازگاری پیدا كرد. نظر كعبی هم قابل احترام است ولی مطمئن باشید اگر ایمان مبعلی پیشنهادی از كشورهای اروپایی داشته باشد قید فوتبال امارات را می‌زند.


مدت دو سالی است كه سطح برگزاری لیگ امارات را از نزدیك می بینی، چه تفاوتهایی میان لیگ حرفه‌ای ایران و این كشور وجود دارد؟

نمی‌شود سطح لیگ امارات را با فوتبال ایران مقایسه كرد، زیرا كه در اینجا تیم‌ها برای خود استادیوم اختصاصی، زمین تمرین مناسب، بازیكنان و مربیان مطرح اروپایی را در اختیار دارند و می‌توانند ادعای حرفه‌ای بودن را داشته باشند ولی در ایران پرطرفدارترین تیمهای پایتخت یعنی پرسپولیس و استقلال هم از داشتن این امكانات بی‌بهره هستند و باید در زمین‌های تمرین اجاره‌ای كارگران و شماره 2 آزادی تمرین كنند.


گذشته از تمام این حقایق كه بیان كردی، چند درصد متمول بودن تیمی مثل الشباب تو را مجاب كرد تا در لیگ امارات ادامه فوتبال بدهی؟

هر فوتبالیستی فوتبال بازی می‌كند تا بتواند آینده مطلوب تری را برای خانواده‌اش به وجود آورد و نمی‌ توان پیشنهادات مالی مناسب این قبیل تیم‌ها را نادیده گرفت، ولی در فوتبال همه چیز پول نیست و شرایط دیگری را هم باید مد نظر قرار داد.


برای دیدار هفته دوم لیگ امارات به همراه الشباب باید مقابل الشعب حاضر شوی كه علی سامره و جواد كاظمیان در آن عضویت دارند. برای این دیدار كادر فنی الشباب چه برنامه‌ریزی كرده است؟

با پیوستن جواد كاظمیان به الشعب قدرت خط حمله این تیم با حضور علی سامره دوچندان شده است ولی این تیم كه به دنبال كسب سه امتیاز بازی است نباید بی‌گدار به آن بزند. مربیان تیم الشباب هم روی نقاط ضعف و قوت الشعب كار كرده‌اند و برنامه‌های تمرینی ما را به همین اساس تنظیم می‌كنند.


آیا مانند اهواز می‌توانی گرمای عذاب‌آور امارات را تحمل كنی و این معضل می‌تواند روی بازی بازیكنان ایرانی تأثیر بگذارد؟

شاید در طول یكسال چند بازی فولاد در گرما برگزار می‌شد و بقیه بازیها در آب و هوایی معتدل ادامه پیدا می‌كرد، ولی در امارات گرما فوق‌العاده شدید است و شرجی بودن آب و هوا از كیفیت بازی بازیكنان ایرانی كم خواهد كرد.


رقابتهای لیگ ایران در سال 85 را دنبال می‌كنی؟

بله، از امارات اخبار مربوط به سه هفته ابتدایی لیگ 85 را دنبال می‌كنم و می‌دانم كه تا اینجای كار استقلال تهران و استقلال اهواز تمام بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند.


لیگ امسال با سالهایی كه خودت در ایران بازی می‌كردی چه تغییراتی را پیدا كرده است؟

طبیعی است كه تیمها با تركیب متفاوتی به رقابت‌های لیگ 85 گام نهاده‌اند و رقابت‌های فشرده‌تری را نسبت به لیگ سال‌های گذشته شاهد هستیم.


فولاد خوزستان تیمی كه سالها در آن بازی كرده‌ای، وضعیت زیاد خوبی ندارد و از سه هفته ابتدایی لیگ یك پیروزی و دو شكست را در كارنامه خود ثبت كرده است.

طبیعی است وقتی اكثر بازیكنان تأثیرگذار این تیم همچون ابراهیم میرزاپور، علی ناجی‌بداوی، حسین كعبی، لفته حمیدی، امید شریفی نسب راهی سایر تیم‌های لیگ برتری شده‌اند باید هم فولاد شروع ناامیدكننده‌ای را داشته باشد، ولی با توجه به حضور مایلی كهن، خاكپور، ویسی و فریاد شیران در كادر فنی جدید باشگاه و بازیكنان جوان و جویای نام مطمئن باشید فولاد می‌تواند یقه بسیاری از تیم‌های مدعی را بگیرد.


چرا در سه دیدار اخیر تیم ملی كمتر به بازی گرفه می‌شوی و فكر نمی‌كنی ترافیك شدید خط هافبك دست مربیان را برای استفاده از ایمان مبعلی بسته است؟

نظر كادر مربیان و شخص قلعه‌نوعی برایم قابل احترام است و هر موقع كه صلاح بدانند برای تیم ملی كشورم بازی خواهم كرد. این نكته را هم اضافه كنم ایمان مبعلی هیچ وقت از رقابت سالم هراس نداشته و انگیزه‌اش در این گونه مواقع دو چندان خواهد شد.


فكر می‌كنی ایران بتواند با كسب 8 امتیاز به عنوان یكی از تیم‌های صعود كننده به دور بعدی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا لقب گیرد؟

همواره باید درصدی را برای احتمالات در نظر گرفت، ولی می‌توانم قاطعانه بگویم ایران درصد زیادی از راه صعود را طی كرده و در دو دیدار آتی خود امیدوارانه‌تر بازی می‌كند.


برای تورنمنت اردن و دیدار مقابل چین تایپه كه در آبان ماه برگزار خواهد شد می‌توانی تیم ملی را همراهی كنی؟

برای تورنمنت اردن به دلیل برگزاری لیگ امارات نمی‌توانم به جمع اردونشینان تیم ملی اضافه شوم، ولی برای دیدار مقابل چین تایپه كه در تقویم سالانه كنفدراسیون و فیفا گنجانده شده است در اردو شركت خواهم كرد.

UserName