• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2102
 • شنبه 1385/7/1
 • تاريخ :

جدیدترین سامانه‌ها و تجهیزات دفاعى


جدیدترین سامانه‌ها و تجهیزات دفاعى  که به دست توانمند متخصصان کشورمان ساخته شده، دیروز در مراسم رژه نیروهاى مسلح کشورمان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش فارس، در آغازین روز از هفته بزرگداشت دفاع مقدس انواع هواپیماهاى بدون سرنشین موسوم به پهپاد همچون صاعقه، قائم، خاتم، سهند، صیاد، مرصاد و ابابیل که توسط وزارت دفاع کشورمان ساخته شده، انواع نفربرهاى بهینه سازى شده، تانک ها، سامانه‌هاى پرتاب موشک هایى چون تاو و کاتیوشا نیز توسط معاونت تحقیقات و جهاد خودکفایى نیروى زمینى در معرض دید حاضران قرار گرفت.

یگان‌هاى نیروى زمینى سپاه پاسداران نیز با تجهیزاتى مثل تانک S72T، Z72T، انواع نفربرها مانند براق و دیگر تانک هاى مدرنیزه شده در این رژه شرکت کرده بود.

معرفى انواع راکت‌اندازها همچون زلزال 1،فجر5، توپ هاى 340 م.م، 122م.م، 155م.م، 130م.م، ماشین هاى زرهى درخش و ایستگاه هاى رفع آلودگى دیگر تجهیزات نیروى زمینى سپاه  بود.

یگان مخابرات و الکترونیک نزسا نیز انواع سیستم هاى ارتباطى سیار، جهت یاب، شنود و جنگ الکترونیک، سیستم مختل کننده جنگ الکترونیک دشمن را در این رژه به فرماندهان و بازدیدکنندگان حاضر در مراسم امروز نشان داد.

در ادامه رژه نیروهاى مسلح  ، یگان هاى نمونه نیروى هوایى ارتش، انواع سامانه هاى پرتاب موشک مانند 200S، موشک رادارى هاگ، موشک هاى هوا به زمین و هوا به هوا، بمب 750 پوندی، موشک‌هاى حرارتی، راداری، رادار کشف هدف هاگ، موشک‌هاى زمین به زمین نازعات 6 و 10 را از مقابل جایگاه عبور دادند.

نیروى هوایى سپاه نیز با نمایش موشک غرورآفرین شهاب 3 با برد 2 هزار کیلومتر، راکت زلزال، سکوهاى پرتاب موشک شهاب 1، 2و 3، سام6، تندر 69، راکت زمین به زمین 10N، سکوى پرتاب موشک طارق، موشک پدافندى زمین به هواى 2HQ، ایستگاه کنترل پهپاد و انواع هواپیماهاى بدون سرنشین مانند هدهد و مهاجر ، اقتدار خود را به معرض دید همگان گذاشت.

در ادامه این رژه که نزدیک به دو ساعت به طول انجامید، نیروى دریایى ارتش جمهورى اسلامى ناوچه پیکان، موشک دریایى ذوالفقار، موشک هاى سطح به سطح، موشک‌هاى ضد دریایى و ضد سطحی، موشک ضد هوایى فجر و نوعى میدجت را به نمایش گذاشت.

پرویز داودى معاون اول رئیس جمهور دیروز در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس در حرم مطهر امام (ره)با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبرى در نامشروع بودن استفاده از بمب هسته‌اى گفت: بهره‌گیرى غیر صلح آمیز از فناورى هسته‌اى در دکترین دفاعى ایران جایى ندارد.

وى با تاکید بر اینکه جمهورى اسلامى ایران قدرت را در استفاده از سلاح هاى کشتار جمعى و بمب نمى داند تاکید کرد: ایران تاکنون در چارچوب قوانین بین المللى عمل کرده و اکنون نیز تاکید مى کنیم نیازى به سلاح هسته اى نداریم.

وى ادامه داد: کسانى که با حرکت ایران در استفاده از فناورى صلح آمیز هسته اى مخالفت مى کنند خود داراى زرادخانه هاى اتمى هستند و هیچ نظارتى بر عملکرد آنان وجود ندارد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز نیروهاى مسلح ایران بیش از هر زمان دیگرى در اوج اقتدار و آ‌مادگى به سر مى برند به برگزارى رزمایش هاى پیامبر اکرم (ص) و ضربت ذوالفقار اشاره کرد و یادآور شد: نیروهاى مسلح جمهورى اسلامى ایران در حوزه هاى مختلف نظامى و دستیابى به فناورى نوین دفاعى که قبلا در انحصار قدرت هاى استکبارى بود پیشرفت هاى زیادى حاصل کرده است.

داودى افزود: در حال حاضر نیروهاى مسلح ایران در سطح بین المللى به یک الگو مبدل شده و صلابت نیروهاى مسلح کشورمان در اوج است و هیچ متجاوزى با توجه به این آمادگیها نمى تواند فکر تجاوز به ایران را در سر بپروراند .

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96

پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات 96
اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال...

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود
برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات

برنامه های خاص وزارت اطلاعات
حماس از پشت به سوریه خنجر زد

حماس از پشت به سوریه خنجر زد

حماس از پشت به سوریه خنجر زد
UserName
عضویت در خبرنامه