• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2370
 • چهارشنبه 1385/3/17
 • تاريخ :

سخنان بسیار مهم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در جوار مرقد امام(ره)

دست از پا در مورد ایران خطا كنید، حتماً حركت انرژى در این منطقه به خطر جدى خواهد افتاد...


  

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردمی كه از سراسر كشور در حرم مطهر امام راحل گرد آمده بودند؛ با اشاره به گذشت هفده سال از روزهای اندوهبار رحلت امام به تشریح آثار و پیامدهای حیاتی حركت امام خمینی در سرنوشت ملت ایران و ملتهای مسلمان پرداختند:

جمهوری اسلامی یعنی شجره طیبه ای كه امام راحل در این سرزمین نشاند، اكنون با عنایت الهی به درخت پرثمری تبدیل شده كه بیداری جهان اسلام و مجد و عظمت و پیشرفت ملت ایران از میوه های شیرین آن به شمار می رود.

ایشان در ادامه با اشاره به اقتضائات کنونی جامعه افزودند: همه، انقلاب و كشور را باید از خود بدانند؛ همه، نظام جمهورى اسلامى را باید از خود بدانند؛ همه، امت جمهورى اسلامى‏اند. ما آن كسانى را غریبه مى‏دانیم؛ از این دایره خارج مى‏دانیم، كه براى دشمن كار مى‏كنند.

آن كسى كه امام و راه امام و وصیت‏نامه‏ى امام را قبول دارد، او «خودى» است؛ آن كسى كه استقلال ایران برایش داراى اهمیت است و به آن پایبند است، «خودى» است؛ آن كسى كه عزت این ملت و پیشرفت علمى این ملت را دنبال مى‏كند، او «خودى» است. غریبه‏ها كسانى هستند كه مشتاق سلطه‏ى امریكایند؛ آن‏ها كسانى هستند كه در خانه، براى دزدِ كمین گرفته كار مى‏كنند و به نفع او اقدام مى‏كنند.

  

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به تحلیل های جامعه شناختی درباره فراز و فرود انقلابها خاطرنشان كردند براساس این تحلیلها هر انقلابی بعد از اوج اولیه خود دچار سستی و ضعف می شود اما انقلاب اسلامی از این اصل كاملاً مستثناست به گونه‌ای كه امروز پس از گذشت بیست و هفت سال از پیروزی انقلاب، مردم، دولتی را روی كار می آورند كه شعار اصلی آن عدالت و پیروی از اسلام و آرمانهای انقلاب است و این نشان می دهد كه انقلاب همچنان دراوج آرمان خواهی است و در مسیر اصلی حركت می كند.

رهبر فرزانه انقلاب در تبیین مواضع ایران در قبال مسائل روز به تبلیغات بی اساس رسانه های غربی و امپراتوری تبلیغاتی وابسته به صهیونیستها درخصوص وجود اجماع جهانی بر ضد ایران، تهدید جهان از جانب جمهوری اسلامی ایران، تلاش ایران برای ساخت سلاح اتمی و نقض حقوق بشر در ایران اشاره كردند و افزودند: ادعای وجود اجماع جهانی بر ضد ایران یك دروغ آشكار از جانب امریكا و چند كشور دیگر است زیرا صد و شانزده كشور غیرمتعهد از حركت شجاعانه ایران در دستیابی به فناوری هسته ای حمایت كرده اند، ضمن آنكه سازمان كنفرانس اسلامی و دولتهای مستقل و حتی كشورهای تحت فشار امریكا نیز از این حركت پشتیبانی می كنند.

ایشان با تأكید بر اینكه هیچ كشور و ملت و مسؤول صادق یك كشور راضی به پذیرش استفاده نكردن از منابع جدید انرژی و دراز كردن دست نیاز به سوی چند كشور غربی نیست خاطرنشان كردند: كشورها و ملتهای دنیا با زبان و دل حركت جمهوری اسلامی ایران را تأیید می‌كنند و اجماع چند كشور انحصارطلب سیاسی هیچ ارزشی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی روابط ایران را با كشورهای مختلف دوستانه خواندند و افزودند: ایران هیچ تهدیدی برای كشورهای دیگر از جمله كشورهای همسایه نیست و با كشورهای عربی درخصوص مهمترین مسئله اسلامی عربی یعنی فلسطین اشتراك نظر دارد و آنچه را آنها در دل بیان می كنند، ایران با صراحت بر زبان می آورد به همین علت همه ملتهای عرب از موضع ایران درخصوص مسئله فلسطین احساس عزت می كنند.

ما هیچ آماج و هدفى نداریم كه بتوانیم بمب هسته‏اى را در آن جا مصرف كنیم. ما به كارگیرى سلاح هسته‏اى را با احكام اسلامى مخالف مى‏دانیم؛ این را صریحاً بیان كرده‏ایم. ما تحمیل هزینه‏ى ساخت سلاح هسته‏اى و نگهدارى آن را بر ملت خودمان یک تحمیل بیجا و بى‏مورد مى‏دانیم.

  

ایشان همچنین با اشاره به تبلیغات دروغ رسانه های غربی درخصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای،‌خاطرنشان كردند: ما بارها به صراحت اعلام كرده ایم كه احتیاجی به سلاح اتمی نداریم زیرا همانند امریكا در پی سلطه بر جهان نیستیم . بمب هسته ای ایران، جوانان ما و ملت ما هستند كه در دشوارترین میدانها با كمال قدرت و ایمان ایستاده اند و باز هم خواهند ایستاد.

مقام معظم رهبری با خطاب قرار دادن دستگاه هیأت حاكم كنونی امریكا افزودند: شما خودتان را با دولت ایران، و رییس جمهور خود را با رییس جمهور ما مقایسه كنید تا متوجه شوید وضع شما در دنیا چگونه است.

امروز دولت امریكا در داخل این كشور جزو منفورترین دولتها در تاریخ امریكا است در حالیكه دولت ایران از محبوب‌ترین دولتها بعد از مشروطه تاكنون و در صد سال اخیر است.

حضرت آیت الله خامنه ای با مقایسه نامه محترمانه رییس جمهور كشورمان به رییس جمهور امریكا با پیام اخیر غیرمؤدبانه، سخیف، خارج از عرف دیپلماتیك و لبریز از تكبر حماقت‌آمیز آمریكاییها به ایران افزودند: دولت امریكا اگر در 27 سال گذشته توانایی ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را داشت كوچكترین فرصت را از دست نمی داد اما با وجود همه فشارها و تلاشهای امریكا، ملت ایران رشد بیشتری كرده است.

  

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به هزینه های هنگفت امریكا در عراق برای روی كار آوردن دولتی دست نشانده و ناكامی دولت امریكا در این خصوص و همچنین شكست این كشور در انتخابات فلسطین و تلاش بی نتیجه برای تغییر رویكرد دولت و ملت لبنان تأكید كردند: چرا آقای بوش اعتراف نمی كند كه با رفتار خود – امریكا و ملت این كشور را منفور كرده و چرا اعتراف نمی كند كه عملكرد او موجب ضعیف تر شدن كشورش شده است.

  

ایشان، ادعای حمایت از حقوق بشر و مخالفت با تروریسم را از جانب دولتی كه در پرونده خود،‌ زندانهای گوانتانامو و ابوغریب و جنایتهای حدیثه و كابل و صدها مورد دیگر را دارد بی جا دانستند.

رهبر حکیم انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تهدیدات و ادعاهای آمریکا در مورد بحث حرکت انرژی در منطقه خاطر، مطلب مهمی را بیان کردند.

شما براى اینكه ایران را تهدید كنید، مى‏گویید ما قادریم كارى كنیم كه حركت انرژى در این منطقه تأمین شود؛ اشتباه مى‏كنید. دست از پا در مورد ایران خطا كنید، حتماً حركت انرژى در این منطقه به خطر جدى خواهد افتاد؛ این را بدانید. و شما هرگز قادر نیستید امنیت انرژى را در این منطقه تأمین كنید.

  

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال آرمان خود برای تأمین سعادت مادی و معنوی مردم و ساختن ایران است و هیچگاه شروع كننده جنگ نبوده و نیست خاطرنشان كردند: ملت ایران به آرمانهای امام خمینی و منافع ملی خود پایبند است و تهدیدی برای هیچ كشوری به حساب نمی آید اما هركس كه منافع ملی مردم را تهدید كند تیزی خشم ملت ایران را خواهد دید.


لینک مطالب مرتبط:

 رهبر انقلاب : تاریخ مشروطیت باید مستند و دقیق ارائه شود 

 سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در روز میلاد پیامبر اکرم (ص) 

 سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در کنفرانس بین المللی قدس 

 مقام معظم رهبری در آخرین دیدار رییس‌جمهور و هیات دولت 

 شب شعر فلسطین در کنار مقام معظم رهبری 

 فیلم شب شعر فلسطین در كنار مقام معظم رهبری 

 نقش رسانه‌ها در کنترل جامعه (1) 

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام

زمان ارائه اولین گزارش برجام
حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!

حق سکوت آمریکا لو رفت!
بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش

بدعت مضحک داعش
آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!

آمریکا انگلستان را تهدید کرد!
UserName
عضویت در خبرنامه