• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 406
 • سه شنبه 1385/6/21
 • تاريخ :

عزیزی: به مربیگری تیم ملی فكر می‌كنم نه ابومسلم


اتفاقات اخیر باشگاه ابومسلم مشهد و كناره‌گیری اكبر میثاقیان از مربیگری این باشگاه به فاصله یك روز پس از پیروزی مقابل پرسپولیس اولین شوك لیگ ششم بود.

گرچه مسائلی همانند مشكلات مالی و خستگی از جمله دلایل استعفای میثاقیان عنوان شده اما از مدت‌ها پیش بحث اختلاف این مربی با خداداد عزیزی به گوش می‌رسید و عده‌ای این موضوع را علت اصلی جدایی میثاقیان می‌دانند، هر چند خداداد عزیزی این قضیه را به طور كلی نفی می‌كند.

عزیزی رئیس سازمان فوتبال باشگاه ابومسلم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس به این ابهامات پاسخ می‌دهد:


* استعفای میثاقیان آن هم در این شرایط كمی عجیب بود؛ اینطور نیست؟

اتفاقات عجیب و غریب زیادی در فوتبال ایران رخ می‌دهد. كناره‌گیری میثاقیان هم در این دسته قرار دارد، اما این اتفاق عجیب از سوی من یا باشگاه ابومسلم انجام نشده است. میثاقیان ترجیح داد از ابومسلم برود و حتماً دلایل قانع كننده‌ای داشته است.


* اما نمی‌توان به راحتی این موضوع را پذیرفت كه وی به دلیل خستگی یا مسائل مالی استعفا داده است،


مباحثی همانند اختلاف با شما مطرح شده است.

 من هیچ مشكلی با میثاقیان نداشتم و به عنوان رئیس سازمان فوتبال ابومسلم تا آنجا كه توانستم از این مربی حمایت كردم. هیچ وقت هم علیه او حرف نمی‌زنم.آنهایی كه به دنبال این هستند تا بگویند من علیه میثاقیان كودتا كردم، بهتر است به دنبال دلایلی دیگری باشند. لزومی ندارد كه علیه او كاری انجام دهم.


* از روز اولی كه شما در باشگاه ابومسلم پست گرفتید، بحث اختلاف با میثاقیان مطرح شد، می‌گفتند می‌خواهید جای او را در ابومسلم بگیرید.

آنهایی كه خیلی دوست دارند بگویند من در مسائل فنی دخالت می‌كنم، بهتر است نگاهی به پیشنه‌ام بیندازند. پیشینه‌ای كه با 18 سال دویدن،خون دل خوردن، آسیب دیدن و تلاش كردن به دست آوردم به این راحتی از دست نمی‌دهم. معدود افرادی در فوتبال ایران هستند كه گذشته‌ای همانند من دارند. مطمئن باشید بخاطر مربیگری ابومسلم پیشینه‌ام را زیر سؤال نمی‌برم.


* یعنی هیچ تمایلی برای نشستن روی نیمكت ابومسلم ندارید؟

اصلا من نمی‌توانم روی نیمكت بنشیم چون كه مدرك مربیگری ندارم. یكی از موارد اساسی برای مربیگری در لیگ برتر داشتن مدرك مربیگری A است. من كدام مدرك مربیگری را دارم؟ اگر قرار باشد یك روز به مربیگری فكر كنم به حضور روی نیمكت تیم ملی می‌اندیشم. شاید برای خیلی‌ها نشستن روی نیمكت ابومسلم جذاب باشد اما برای من هیچ لذتی ندارد. همیشه به دنبال كارهای بزرگ هستم به همین دلیل اگر یك روز بخواهم مربیگری كنم فقط به تیم ملی فكر خواهم كرد.


* این‌آرزوی بزرگی نیست؟

به هیچ وجه. این را هم بگویم اگر روزی مربیگری تیم ملی به من پیشنهاد شود اگر ببینم با پذیرفتن این مسئولیت پیشینه‌ام به خطر می‌افتد، هرگز آن را قبول نخواهم كرد. گذشته‌ام را كه با خون دل به دست آوردم به راحتی از دست نمی‌دهم.


* بخاطر همین مسئله بود كه از فوتبال خداحافظی كردید؟

دقیقاً همین طور است. الان 35 ساله هستم و حداقل تا 2 سال دیگر می‌توانم بازی كنم كما اینكه پیشنهادهای خوبی هم داشتم ،اما دوست ندارم مثل خیلی از بازیكنان پا به سن گذاشته در ورزشگاه علیه من شعار دهند و بگویند خداداد حیا كن.

نمی‌خواهم انگ پیرمرد بودن به من بزنند. دوست ندارم با یك سال فوتبال بازی كردن و دریافت مبلغ هنگفتی همه آنچه را كه دارم از دست بدهم. این موضوع را الان هم رعایت می‌كنم و بخاطر مربیگری، گذشته‌ام را خراب نمی‌كنم .آنچه كه خیلی‌ها دنبالش هستند من در سال‌های گذشته بدست آورده‌ام. اینكه روزی بخواهم 4بازیكن جوان را تمرین دهم اصلاً در فكرم نمی‌گنجد. بروم با آنها تمرین كنم كه چه بشود؟ من دنبال كارهای بزرگ هستم.


* با آمدن مهدی قیاسی، آینده ابومسلم را چگونه می‌بینید؟

قیاسی پیشتر به عنوان مدیر فنی فعالیت می‌كرد و حالا سر مربی تیم شده است. او توانایی اداره كردن ابومسلم را دارد و می‌تواند در این تیم موفق شود.


* قیاسی مربی موقت است یا اینكه تا پایان فصل این مسئولیت را بر عهده دارد؟

فعلاً كه به عنوان سرمربی فعالیت می‌كند. برای انتخاب مربی جدید هیئت مدیره وسواس زیادی به خرج خواهد داد چرا كه ابومسلم از هواداران بی‌شماری سود می‌برد و برای جلب رضایت آنها باید انتخاب دقیقی انجام دهیم.


* حضور "دایات" (مربی اهل تركیه) در ابومسلم تا چه اندازه صحت دارد؟

آنهایی كه به دنبال كشاندن پای "دایات" به ابومسلم هستند بدانند كه پرونده حضور این مربی در ابومسلم بسته شده است و چگونه ابومسلم را به مربی‌ای بدهیم كه تاكنون جایی كار نكرده است؟


* دیروز ابومسلم را تمرین داده بودید؟

این هم از همان حرف‌هاست. همیشه در تمرین حاضر می‌شوم، اما بازیكنان را تمرین نمی‌دهم. به افرادكوته فكر بگوئید این قدر به دنبال ایجاد حاشیه در ابومسلم نباشند.

UserName