• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 5065
 • سه شنبه 1387/2/17
 • تاريخ :

تاکيد رهبري بر حفظ وحدت کلمه و حسن ظن

سفر رهبري به كازرون

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي دوشنبه در جمع پرشور ده ها هزار نفر از مردم شهرستان کازرون در ورزشگاه اين شهر و خيابان هاي اطراف، با اشاره به حرکت رو به پيشرفت و نشاط ملت ايران و استحکام مباني و شور انقلابي مردم به ويژه جوانان تاکيد کردند: دولت و ملت بايد با حفظ رابطه مستحکم و صميمانه کنوني خود، در جهت آباداني و ساخت کشور و تبديل آن به يک الگوي اسلامي در همه ابعاد تلاش کنند که لازمه آن احساس مسئوليت همه آحاد مردم و مسئولان، وحدت کلمه، و حسن ظن به يکديگر است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به بازيابي هويت ايراني و اسلامي کشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي و برنامه ريزي و تلاش براي رسيدن به آرمان هاي مشخص شده در چارچوب هويت ايراني و اسلامي افزودند: بعد از گذشت حدود سي سال از پيروزي انقلاب اسلامي، حرکت ملت ايران به ويژه جوانان به سوي آرمان ها و پيشرفت هاي آنان در اين مسير، پرشتاب تر، و همين مسئله موجب درماندگي دشمنان ملت شده است.

ايشان با انتقاد از برخي ياس پراکني ها در کشور تاکيد کردند: من اين آيه هاي ياس را که برخي دائما تکرار مي کنند به هيچ وجه قبول ندارم.

رهبر انقلاب اسلامي علت نگراني شبکه استکبار جهاني از حرکت رو به پيشرفت ملت ايران را احساس خطر آنان از گسترش روزافزون بيداري اسلامي دانستند و افزودند: اگر چه اين دشمن در اجراي توطئه هاي گوناگون در مقابل ملت ايران ناکام مانده است، اما همواره بايد با شناخت صحنه و نقشه دشمن، هوشياري را حفظ کرد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: از جمله امتيازات ملت ايران هوشياري و آگاهي، وجود روشنفکران در ميان علماي دين و دانشگاه، و حضور جوانان بسيجي، پرشور و پيشتاز در عرصه هاي علم و فناوري است.

ايشان با اشاره به تلاش دشمن براي ايجاد اختلاف اعم از اختلاف ميان سليقه هاي سياسي، مذاهب و مناطق مختلف کشور و همچنين سرگرم کردن جوانان به مسائل لهو و لعب و دور کردن آنان از مسير اصلي زندگي انقلابي ملت ايران تصريح کردند: ملت ايران با وحدت و همبستگي، تلاش و مجاهدت، و با جدي گرفتن حرکت خود به سوي قله هاي کمال، مي تواند بر دشمن غلبه کند و به فضل خداوند اين کار را نيز خواهد کرد.

سفر رهبري به كازرون

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به عنايت و کمک هاي الهي به ملت ايران افزودند: در اين برهه نيز يکي از کمک هاي الهي اين است که دولت امريکا به عنوان مظهر استکبار دچار مشکلات و ناکامي هاي فراواني شده که ناکامي در مسئله فلسطين، عراق، افغانستان و لبنان نمونه هاي بارز آنهاست.

ايشان با اشاره به گسترش روزافزون مخالفت هاي مردمي در داخل امريکا با حضور نظاميان اشغالگر اين کشور در عراق خاطرنشان کردند: اين مخالفت ها و تنفرها به حدي رسيده است که حتي نامزد جمهوري خواه انتخابات رياست جمهوري امريکا براي جلب راي مردم، همان واقعيتي را که ما از روز اول مي گفتيم، بيان مي کند و مي گويد هدف اصلي امريکا از اشغال عراق تسلط بر نفت اين کشور و منطقه بوده که اين مسئله نشانه ديگري از ناکامي دولت امريکاست.

رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه ابرقدرت ها همواره تلاش مي کنند در عين ناکامي با زبان تهديد، طرف مقابل را مرعوب کنند افزودند: ملت ايران اين راز را کشف کرد و از تهديدهاي امريکا و ديگر قدرت ها نهراسيد و از اين پس نيز مرعوب نخواهد شد و همه دشمنان در حسرت زوال نظام جمهوري اسلامي خواهند ماند.

حضرت آيت الله خامنه اي مرعوب نشدن در مقابل تهديدهاي دشمن، شجاعت،‌آگاهي، هوشياري و تکيه بر توانايي هاي دروني را بخشي از راهکار مقابله با دشمن دانستند و تاکيد کردند: در کنار اين مسائل، بايد تلاش و احساس مسئوليت مردم و مسئولان براي ساختن ايران آن گونه که شايسته ايران و اسلام است، مضاعف شود و ارتباط ميان مردم و مسئولان نيز همانند وضع کنوني، مستحکم و صميمانه باقي بماند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: هر کس که سعي کند ميان ملت و مسئولان فاصله بيندازد و بر طبل اختلافات بکوبد، کاري برخلاف مصلحت کشور و ملت انجام داده است.

سفر رهبري به كازرون

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به آمادگي ملت در همه عرصه ها و همچنين آمادگي مسئولان براي خدمت رساني افزودند: وحدت کلمه و حسن ظن به يکديگر زمينه ساز عنايت خداوند و فايق آمدن بر مشکلات است.

ايشان خاطرنشان کردند: تنها راه سربلندي و پيشرفت ايران تمسک به اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سابقه تاريخي، ديني و مبارزات انقلابي و ضداستعماري مردم کازرون و همچنين برجستگي اين منطقه در وادي علم و ادب افزودند: نسبت سلمان فارسي به عنوان چهره شاخص تاريخ اسلام به کازرون نيز مايه افتخار است.

حضرت آيت الله خامنه اي با تاکيد بر اينکه انتساب ولادت سلمان فارسي در کازرون و برخي اقوال ديگر مبني بر حضور او در دوران نوجواني و جواني در اصفهان، منافاتي با يکديگر ندارند خاطرنشان کردند: سلمان فارسي متعلق به همه ايرانيان است و مردم ايران به شخصيتي همانند سلمان که پيامبر اکرم (ص) او را جزو اهل بيت عليهم السلام مي دانستند، مفتخر هستند.

ايشان افزودند: ايمان و معرفت، مقام مجاهدت در راه خدا، و پيگيري براي رسيدن به سرچشمه زلال حقيقت از صفات و ويژگي هاي سلمان فارسي است که او را به چنين مقامي رساند و اين درس و الگويي براي همه جوانان ايراني است.

رهبر انقلاب اسلامي استقامت و ثبات قدم مردم منطقه کازرون بر سخن حق را ازجمله امتيازات و مايه شرافت اين منطقه برشمردند و خاطرنشان کردند: با وجود ظلم هايي که از لحاظ عمران و آباداني در دوران گذشته به اين منطقه شد، پس از پيروزي انقلاب اسلامي، خدمات بسياري در زمينه هاي مختلف ازجمله راهسازي، سدسازي، ايجاد صنايع بزرگ و تامين آب آشاميدني انجام گرفته است.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه خدمات رساني به استان فارس بايد با قوت بيشتري ادامه يابد، ازجمله نيازهاي اين استان را راه آهن دانستند و افزودند: راه آهن حق مردم فارس است که بايد ايجاد شود و به لطف خداوند انجام خواهد شد.

در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون ضمن بيان سابقه تاريخي، مبارزاتي، فرهنگي و علمي اين شهرستان، به رهبر انقلاب اسلامي خير مقدم گفت.

 

منبع:

تبيان فارس

 

مسجد به سبک چینی

مسجد به سبک چینی

مسجد به سبک چینی
گذر از هفت وادی حیرت وحقانیت

گذر از هفت وادی حیرت وحقانیت

گذر از هفت وادی حیرت وحقانیت
UserName