• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2539
 • سه شنبه 1391/2/5 ساعت 14:10
 • تاريخ :

درگیری قلعه‌نویی و فردوسی‌پور در نود


بررسی قیمت بنزین، مجادله تلفنی قلعه نویی و فردوسی‌پور و لب خوانی علی کریمی از مهمترین مسائل مطرح شده در برنامه دوشنبه شب 90 بود.
فردوسی پور و قلعه نویی

برنامه دوشنبه شب 90 با طرح سئوال پیام کوتاهی آغاز شد که طی آن وجود اراده کافی برای مبارزه با ناپاکی‌های فوتبال ایران به پرسش گذاشته شده بود. پس از آن بازی‌های سه نماینده ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در مدت زمانی کوتاه مورد بررسی قرار گرفت و پرداختن به بازی دوستانه ایران و موریتانی نیز بخش کوتاه دیگری از برنامه شب گذشته 90 را شامل می‌شد.

پس از گذشت 20 دقیقه از زمان شروع برنامه بررسی رقابت‌های لیگ برتر در هفته سی و یکم با پخش قسمت‌های از دیدار شهرداری تبریز - صنعت نفت آبادان آغاز شد که متعاقب آن با مدیرعامل باشگاه صنعت نفت در خصوص "فونیکه سی" گفتگوی تلفنی شد.

حکمت در این تماس تلفنی گفت: "فونیکه سی" هنگامی که می‌خواستیم به تبریز برویم مشخص بود که همراه با تیم نمی‌آید و دلیل این موضوع این است که دلال‌ها دور وی را گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه "ما به بازیکنی اجازه شرط و شروط گذاشتن برای بازی کردن در ترکیب تیم نمی‌دهیم"، اظهار داشت: در حال حاضر مشکلاتی که در خصوص این بازیکن وجود داشت مدیریت شده و او با تیم تمرین می‌کند.

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت در خاتمه صحبت‌هایش از وضعیت داوری‌هایی که برای این تیم طی چند هفته اخیر انجام شده است، گلایه کرد.

بخش بعدی برنامه 90 اختصاص داشت به بررسی این موضع که "آیا نفت تهران به اراک منتقل خواهد شد یا خیر؟" که در این خصوص ارتباط تلفنی با غلامرضا شاه کرمی، مدیر کل تربیت بدنی وزارت نفت برقرار شد و وی با تاکید بر اینکه هیچگونه مکاتبه‌ای تا کنون برای انتقال نفت به اراک انجام نشده است، گفت: مطمئن باشید کماکان این تیم به فعالیت‌های خود در لیگ برتر در تهران ادامه خواهد داد.

به تصویر کشیده شدن شکست 4 بر 2 پرسپولیس مقابل سایپا یکی دیگر از بخش‌های برنامه 90 بود. در بررسی داوری دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا دوربین صحنه‌ای را نشان داد که در آن از طریق لب خوانی کاملا واضح بود که علی کریمی در مورد یک از بازیکنان تیمش که درون زمین بازی می‌کرد گفت: دو زار فوتبال بلد نیست!

به تصویر کشیده شدن شکست 4 بر 2 پرسپولیس مقابل سایپا یکی دیگر از بخش‌های برنامه 90 بود. در بررسی داوری دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا دوربین صحنه‌ای را نشان داد که در آن از طریق لب خوانی کاملا واضح بود که علی کریمی در مورد یک از بازیکنان تیمش که درون زمین بازی می‌کرد گفت: دو زار فوتبال بلد نیست!

پس از آن ارتباط تلفنی با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یکی از بخش‌های مهم برنامه شب گذشته 90 بود که وی با تاکید بر تبانی در تیم فوتسال این باشگاه و افشاگری در خصوص آن از محرز شدن تبانی چهار بازیکن در تیم فوتسال پرسپولیس خبر داد.

رویانیان ضمن عذرخواهی در این خصوص گفت: "مسائل دیگری نیز برای ما مشخص شده که متاسفانه در اینجا نمی‌توانم آنها را بیان کنم".

وی با تاکید براینکه تا کنون فردی از فدراسیون فوتبال نخواسته که توضیحات من را بشنود، اظهار داشت: "من برای ارائه مستنداتم از هیچ چیزی نمی‌ترسم و امیدوارم با کفاشیان جدید اراده مبارزه با ناپاکی‌ها در فوتبال وجود داشته باشد".

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه پرسپولیس باید زلزله باشد نه این تیم فعلی، اظهار داشت: من هیچگونه کوتاهی نکرده‌ام و آن چه از دستم بر می‌آمده برای باشگاه پرسپویس انجام داده‌ام، همین که تماشاگران در نیم فصل دوم با تیم آشتی کرده‌اند خود نکته مثبتی است.

وی با تاکید بر اینکه من از پروین خواسته‌ام که به عنوان مدیرفنی تیم در شرایط فعلی تیم ورود پیدا کند، گفت: من دنیزلی را یک مربی بزرگ می‌دانم. او یک مربی بزرگ، مقتدر و وزین است.

رویانیان با اشاره به این موضوع  که این روزها از داخل و خارج ما را برای کسب امتیاز تهدید می کنند، گفت: "پول وینگادا را ندادند و او نیز شکایت کرده و فیفا نیز در این خصوص حکمی صادر کرده و برای پرداخت آن به ما مهلت داده است. آن طور که وینگادا ادعا می‌‌کند 340 هزار دلار از باشگاه پرسپولیس طلب دارد ضمن اینکه پیوست‌هایی در این خصوص نیز وجود دارد که باید پرداخت شود. البته ، کمک مربی وی هم مدعی شده که از باشگاه طلبکار است. من به وینگادا گفته‌ام که رویه من با مدیران قبلی فرق می‌کند و طلبکار بودن وی را قبول دارم. بزودی نماینده‌ای را برای مذاکره با وی به چین خواهم فرستاد تا مشکل هرچه سریع‌تر حل شود البته از وینگادا نیز خواسته‌ایم به ما تخفیف دهد.

فردوسی پور -نود

وی درپایان صحبت‌هایش با تاکید بر اینکه کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس را در خصوص مطالبه آرفی نیز محکوم کرده است، تصریح کرد: قطعا‌ اگر خطر کسر امتیازی هم در این خصوص ما را تهدید کند مربوط به این فصل نیست. من به آرفی گفته‌ام که طلب او را خواهیم داد و گردن ما از مو نیز در این خصوص باریکتر است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه اگر دولت فوت کند مشکلات مالی 20 سال اخیر پرسپولیس حل می‌شود، تاکید کرد: ما که باید آخر این بدهی‌ها را بدهیم چرا باید با آبروریزی این کار صورت گیرد. من برای این نحوه کمک دولت نیز فرمولی دارم که در این بین فردوسی پور گفت: آیا فرمول شما این است که چون سردار رویانیان هستید دولت باید در مورد شما نسبت به سایر باشگاه‌ها تبعیض قائل شود؟

که رویانیان در پاسخ به مجری برنامه 90 تاکید کرد: سردار رویانیان بیچاره اگر یک ریال نیز بیشتر از استقلال گرفته باشد سرش را ببرید. البته شما این کاره نیستید که بتوانید سر من را ببرید.

اما پرسش جالبی که فردوسی پور در پایان گفتگویش با رویانیان مطرح کرد در خصوص تکلیف نهایی قیمت بنزین بود که رویانیان نیز بلافاصله جواب داد: "مجلس تصویب کرده که قیمت بنزین طی یک پروسه پنج ساله واقعی شود. در هر صورت بنزین باید به قیمت واقعی خود برسد اما این اعداد دو رقمی که روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود به هیچوجه مورد تایید ما نیست ضمن اینکه زمان انجام این کار نیز همچنان نامعلوم است".

پس از پایان گفتگو با رویانیان نوبت به گفتگوی ویژه برنامه 90 رسید که محمد قاضی میهمان آن بود.

پس از گفتگوی ویژه به حاشیه پیش از بازی فولاد و سپاهان پرداخته شد که در آن یکی از هواداران سپاهان در حالی که مدت زمان طولانی به دلیل فشار ناشی از گرما و تشنگی دچار تشنج شده و دهانش خشک شده بود آمبولانس در ورزشگاه برای انتقال وی به بیمارستان حضور نداشت و این موضوع باعث شد تا برای انتقال وی با اورژانس تماس گرفته شود.

تماس تلفنی با جلالی نیز در خصوص گل‌هایی که تیم فولاد در بازی با سپاهان خورد بخش دیگری از برنامه 90 بود که جلالی در آن ضمن اشاره بر اهمال کاری و اشتباهات بچه گانه بازیکنانش تاکید کرد:‌ منظور من این نبود که اشتباهات بازیکنانم در خوردن آن دو گل عمدی بوده بلکه منظوم این بود که ما روی اشتباهات فردی بازیکنانمان گل خوردیم.

صحبت در خصوص آرش افشین بازیکن تیم فولاد و نحوه ترک تحصیل وی نیز برای انتقال به یکی از تیم‌های لیگ برتری بخش دیگری از گفتگو تلفنی با جلالی بود.

یکی دیگر از بخش‌های گزارشی برنامه 90 که جلب توجه می‌کرد گزارشی بود که از هتل طرف قرارداد باشگاه شاهین بوشهر در این شهر تهیه شده بود. مدیر این هتل ادعا کرد باشگاه شاهین بوشهر طی سه سال گذشته 186 میلیون تومان به آنها بدهکار است که مدیریت این تیم به جای گرو نگه داشتن شناسنامه بازیکنان برای تسویه حساب وسایل شخصی آنها را گرو نگه داشتند که وسایل و لباس‌های شخصی میثم منیعی در کنار یک عدد گاز پیک نیک که متعلق به وی بود در خور توجه بود! مدیر هتل در خصوص این گاز پیک نیک اظهار داشت برخی بازیکنان شاهین به وسیله آن ذغال برای کشیدن قلیان درست می‌کردند.

گفتگو با مدیرعامل باشگاه استقلال نیز از دیگر قسمت‌های مهم برنامه شب گذشته 90 بود که در آن فتح‌الله زاده ضمن تاکید خود بر اختلافی که با برخی از اعضای هیئت مدیره دارد اظهار داشت: من با رسولی‌نژاد مشکلی ندارم و حتی یک روز استعفای خود را به وی دادم که آن را پاره کرد.

در قسمت‌های پایانی گفتگوی قلعه نویی با فردوسی پور، قلعه نویی خطاب به وی گفت: آقای فردوسی پور امشب شما خیلی متلک به من انداختید. اینکه به جلالی گفتید که مرد هستی و یا اینکه گفتی در برنامه ما نیز علی‌های زیادی وجود دارد نشان می‌دهد که شما امشب خوش مزه‌تر از سایر شب‌ها هستید. اگر قرار است من صحبت کنم که چرا شما مدام وارد صحبت‌های من می‌شوید؟

وی با انتقاد از مصاحبه‌‌های متناقضی که برخی از اعضای هیئت مدیره انجام می‌دهند که موجب می‌شود تیم به حاشیه برود، گفت: بعضی از اعضای هیئت مدیره می‌ ‍ گویند وزیر ورزش از هزینه‌های باشگاه استقلال در فصل جاری ناراحت است. من فقط این را بگویم که هزینه‌های ما حدود 15 میلیارد تومان است و اگر یک ریال بیشتر از آن شد این پول را به من ندهند. وقتی پولی به صورت قطره چکانی به من داده می‌شود از این موضوع عصبانی می‌شوم. من باید در حال حاضر تیم فصل آینده خود را نیز ببندم.

وی درخاتمه تاکید کرد:‌ مطمئن باشید تا امروز بازیکنی را جذب نکرده‌ایم که مورد تایید سرمربی تیم نباشد. این که آیا بازیکنی به مظلومی تحمیل شده یا نه را نمی‌دانم.

گفتگوی تلفنی با مدیرعامل باشگاه راه آهن نیز بخش دیگری از برنامه 90 بود که وی با اعلام موضع رسمی مالکان باشگاه راه آهن گفت: مطمئن باشید تیم راه آهن به مشهد منتقل نخواهد شد و سال آینده نیز در تهران به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد:‌ اگر در سه بازی آینده 4 امتیاز بگیریم در لیگ می‌مانیم.

گفتگوی تلفنی با قلعه نویی نیز یکی دیگراز بخش‌های مهم پایانی برنامه 90 بود که در آ‌ن وی تاکید کرد: ما باید از بازی با فجر سپاسی از مسئولان سازمان لیگ می‌خواستیم که بازی‌های ما را همزمان با دو تیم استقلال و سپاهان برگزار کند و اگر می‌بینید در هفته سی و دوم لیگ با برگزاری بازی با پرسپولیس در روز پنجشنبه موافقت کرده‌ایم به احترام هواداران این تیم بوده است چون آنها سه شنبه هفته آینده نماینده ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند و بازی مهمی را باید مقابل تیم الهلال انجام دهد.

نود

وی در همین خصوص افزود: ما حتی برای اینکه بازیکنان پرسپولیس پس از بازی زودتر به پرواز برسند با برگزاری بازی خود نیم ساعت زودتر از سایر بازی‌ها موافقت کردیم.

وی با تاکید بر اینکه همزمان شدن بازی تیم تراکتورسازی با دو تیم استقلال و سپاهان حق طبیعی ما است، تصریح کرد: من درمورد تغییر مکان بازی به راه آهنی‌ها حق می‌دهم اما برای ما هر ورزشگاهی را که تعیین می‌کردند نیزفرقی نمی‌کرد و مانند سال‌های قبل در آن بازی می‌کردیم.

در قسمت‌های پایانی گفتگوی قلعه نویی با فردوسی پور، قلعه نویی خطاب به وی گفت: آقای فردوسی پور امشب شما خیلی متلک به من انداختید. اینکه به جلالی گفتید که مرد هستی و یا اینکه گفتی در برنامه ما نیز علی‌های زیادی وجود دارد نشان می‌دهد که شما امشب خوش مزه‌تر از سایر شب‌ها هستید. اگر قرار است من صحبت کنم که چرا شما مدام وارد صحبت‌های من می‌شوید؟

فردوسی پور در این خصوص ضمن تذکر به قلعه نویی گفت: " ادبیات شما خیلی جالب نیست که قلعه نویی نیز بلافاصله جواب داد ادبیات من مثل برنامه شما است".

قلعه نویی در خاتمه گفتگویش تاکید کرد: سازمان لیگ باید منافع همه تیم‌ها را در نظر بگیرد چه تیم‌های بالایی جدول که مدعی کسب قهرمانی هستند و چه تیم‌هایی که خطر سقوط را احساس می‌کنند.

قسمت پایانی برنامه 90 اختصاص داشت به اتفاقاتی که در دیدار تیم‌های فوتبال ماشین سازی تبریز - تربیت یزد و همچنین استقلال صنعتی اهواز و گهر زاگرس افتاده بود که منجر به صعود تیم گهر به رقابت‌های پلی‌آف لیگ آزادگان شد. در این خصوص ارتباط‌های تلفنی با مدیرعامل باشگاه ماشین سازی سرپرست تیم فوتبال گهر زاگرس و نماینده فدراسیون فوتبال در دیدار تیم‌های استقلال صنعتی اهواز و گهر زاگرس گرفته شد.

بخش ورزشی تبیان

منبع:مهر

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName